Stravování studentů v Motole

A ještě dnes něco připíšu. Napadlo mě totiž pár věcí, na které by se tyto stránky daly ještě využít a domnívám se, že tyto způsoby využití by mohli zajímat i vás.

Uvedu teď jeden příklad - jak by se Vám třeba líbilo, kdyby závodní jídelna v motolské nemocnici fungovala i jako menza pro nás, pro studenty? No nevím jak Vy, ale já, ale i spousta lidí, co znám, by to přinejmenším velmi ocenila. Tato myšlenka prý ale není nijak nová - podobné spekulace tu prý už byly v minulých letech. Ale zatím stále nic. Dříve to prý někteří medici řešili tak, že se nechali zaměstnávat nemocnicí na různé pomocné práce, jen aby dostali kartičku, s kterou se pak mohli levně najíst v závodní jídelně. Ale dnes prý už nemocnice moc o tyto pracovní síly zájem nemá. Vše závisí na dohodě mezi vedením fakultní nemocnice a vedením 2. lékařské fakulty. Zatím na fakultě nejsem tak dlouho (a ani nevím, jak dlouho tu budu ;-), ale myslím si, že by se v této záležitosti mělo dělat trochu víc, než dosud. Nevím, co má v plánu náš nový pan děkan - ale ve svých předvolebních programech se o této problematice vůbec nezmínil.

Jediné, co mě v projevu pana děkana zaujalo, bohužel ale v negativním slova smyslu, byla snaha prosadit na 2. lékařské fakultě podobné přijímací zkoušky jako na fakultě 1. - tedy vydávání modelových otázek a následné zkoušení, jak jsou studenti schopni se nazpaměť tyto otázky naučit. Nic proti panu děkanovi - ale přeci jenom si myslím, že od doby, kdy on dělal přijímací zkoušky už přeci jen nějaký pátek uplynul. Já je dělal minulý rok. A to jak na 1. , tak na 2. lékařskou fakultu. Takže mám vše v živé paměti - a říkám - mně se to nelíbí…

Ale abych se vrátil zpět k původnímu problému - tedy k menze v Motole. Co byste říkali tomu, udělat takovou menší petici… Poslední dobou se spousta věcí řeší peticemi - leckdy se s nimi sice až tak moc nevyřeší - ale myslím si, že v našem případě by třeba mohla pomoci. Ono kdyby se třeba na vedení fakultní nemocnice, případně na děkanátu sešlo 500 podpisů rozlícených a hladových studentů, možná by to pomohlo… ;-) Je to jen nápad. Rád bych ještě o celé situaci zjistil něco víc - je třeba možné, že zítra, tedy v pondělí se chystají rozjet v Motole pro nás menzu a já o tom prostě nevím. Ale s fakty, které zatím vím, si myslím to, co jsem napsal výše. Pokud někdo ví něco víc, nechť se mi prosím ozve. Ať už to bude někdo z řad studentů, či kdokoliv kompetentní, kdo je schopen se k věci vyjádřit. Pokud to bude něco opravdu rozumného, rád to zveřejním i zde na těchto stránkách.

A ještě jednu věc - na podobné věci, tedy na domlouvání se mezi různými lidmi, třeba mezi studenty a plánování různých konspirací se skvěle hodí e-mailové konference. Bohužel - konference, které zatím na fakultním serveru běží mě moc nenadchly - pro nás studenty to moc není a navíc - dodržování tzv. netikety, která je na normálních e-mailových konferencích samozřejmostí, mi na těchto konferencích také dost chybí. Rád bych se pokusil prosadit vytvoření nějaké konference, která by byla více pro nás, pro studenty. A pokud to nepůjde jinak, založím tuto konferenci sám. Také bych byl rád, kdyby se v takové konferenci nikdo nemusel bát vyjádřit svůj názor - a aby třeba nehrozilo, že když do konference někdo napíše, že se mu něco nelíbí a napíše proč, tak aby ho za to třeba nevyhodili ze školy (ne že by se tohle stávalo, ale člověk nikdy neví). Prostě taková konference "Medical Underground". No uvidíme. Někdy musím navštívit sídlo našich informatiků a trochu se s tamními lidmi seznámit. Ať už kvůli možnému přesunu těchto stránek na server fakulty, tak třeba o případném zřízení nějaké takovéto konference…

MaT