Novinky - 10. září 2000

Tak se nám to pomalu blíží - opět začátek akademického roku. Já jen doufám, že se v něm opět setkám se všemi přáteli a známými, co jsem za poslední rok právě při studiu na 2. LF získal...

Sám teď moc času na nějaké delší povídání nemám, takže tedy dnes jen stručně. Pár lidí se mně ptalo na několik věcí:

Kde se dá sehnat seznam literatury do dalšího ročníku?

Teoreticky by někde na Ústavu vědeckých informací (tedy v knihovně) mohly být k dispozici letáčky, podobně jako minulý rok. Já jsem ale nic neviděl. Ale stále fungují tyhle internetové adresy z minulého roku:

http://www.lf2.cuni.cz/svi/literatura.html
http://www.lf2.cuni.cz/svi/literatura/

Na té první naleznete stránku s kompletním seznamem, na té druhé adrese máte šanci vybrat si jen literaturu pro daný ročník. Jak jsem již zmínil - je to z minulého roku, ale podle mého názoru není pravděpodobné, že by se to nějak měnilo (a pokud se to nějak měnilo, mohli být od té dobroty a dát nám, tedy studentům, kterých se to nejvíc týka, alespoň vědět).

Rád bych také na těchto stránkách dal dohromady nějaký neoficiální seznam doporučené literatury - třeba i s nějakým krátkým hodnocením z pohledu studentů (jak se jim z toho učilo etc.). Určitě by to pomohlo studentům, kteří přijdou po nás… ;-)

Ještě jednu poznámku k literatuře - snažil jsem se na stránkách ÚVI najít nějaký odkaz na doporučenou literaturu - bohužel marně… Prostě se tam nepriklikáte, jedině odsud. Nebo jsem slepý…

Kdy se budou půjčovat učebnice a skripta na další rok?

Odpověď na tuto otázku najdete opět na internetu. Myslím, že ještě nedávno na internetu k dispozici nebyla, ale na ÚVI asi dostali dobrý nápad - a tentokrát se na něj "proklikáte" i přímo od nich…

http://www.lf2.cuni.cz/svi/pujc_skript.htm

Jak je to s rozvrhy?

Ty bohužel nikde na internetu asi nejsou. Tedy ne oficiálně. Rozvrhy pro 1. a 2. ročník najdete na těchto stránkách (zkuste mrknout někde nalevo ;-). Ale pokud jste byli u zápisu, neměli byste je potřebovat.


Na závěr dnešního příspěvku ještě jednu věc. Živě si teď dovedu představit tu spoustu dalších lidiček, která nám teď přibude na fakultě. Jo jo, jsou to prváci. Určitě budou alespoň ze začátku zmatení, vyděšení a já nevím co ještě. Možná. Alespoň já mám pocit, že minulý rok touhle dobou, jsem byl takovýmto pocitům vystaven. Myslím, že by jim docela dost mohli v jejich orientaci (ne sexuální ;-) pomoci právě tyto stránky. Takže bych byl rád, pokud někdo znáte nějakého prváka - zkuste mu doporučit adresu medik.zde.cz. Třeba mu to pomůže… Stránky samozřejmě můžete propagovat i mezi dalšími lidmi… ;-)

A pro Vás milí prvácí, kteří jste se sem už jakýmkoliv způsobem dostali, Vás prosím - šiřte osvětu o těchto stránkách i mezi svými dalšími kolegy, jež třeba ještě žijí v nevědomosti… Důvod je prostý - tyhle stránky vznikaly postupně během minulého školního roku ve snaze pomoci tehdejším prvákům. Myslím si, že současní prváci zde naleznou také mnoho užitečného.

Pokud by snad kdokoliv měl nějaký dotaz, o kterém si myslí, že bych mu ho mohl nějak pomoci zodpovědět (nemusí to být jen prváci), nechť se klidně ozve. Pokud někdo máte v elektronické (v nejhorším i "papírové") podobě nějaké zajímavé věci, které by se tu daly zveřejnit, nechť se také ozve. Já se i nadále vynasnažím, aby tyhle stránky byly užitečné co nejvíce dalším medikům…

MaT