Novinky - 4. září 2001

Trošku jsem se teď zase motal po Praze a mám tu pár informací, které by snad někdo mohl považovat za užitečné či zajímavé...

Tak předně - rozvrhy. Zatím tu ještě nejsou na stránkách, ale už jsem je vyžebral na studijním oddělení. Mám rozvrhy pro první, druhý a třetí ročník. Objevit by se tu měli někdy až je naskenuji - neřeknu vám teď, kdy to bude, ale s jistotou vím, že dřív než někdy o víkendu to asi nebude, neboť domů (a tedy ke skeneru) se do té doby asi nedostanu.

Další věc - jsou tu jisté změny ohledně síťových jízdenek na pražskou MHD. Někteří z vás jste již možná zaznamenali, že dopravní podniky nyní nabízejí více verzí jízdenek, podle toho, jak moc si vážíte svých osobních údajů. Ty původní jízdenky, kde byla fotografie a rodná čísla, zatím zůstavají. Ale existuje verze, kde místo rodného čísla je jen datum narození. Ale do ní zaplatíte za kupóny o něco víc a navíc mám takový pocit, že pokud chcete jezdit za studentské ceny, musíte mít verzi s rodným číslem. Prý snad existuje i verze bez jména, nebo možná bez toho datumu narození, teď si nejsem jistý. Koho to zajímá, ať se zkusí podívat na www.dpp.cz.

Většinu studentů asi budou zajímat ty původní jízdenky. Tak za prvé - nepotřebujete nový blanket pro vydání nové síťové jízdenky, jak si někteří lidé myslí (podobné zmatky byly i vloni). Stačí vám ta jízdenka, co jste měli loni, pokud je ještě platná. Dokonce se mi na ní bez čehokoliv povedlo dnes koupit kupón na září. Pokud by vám někde na září kupón prodat nechtěli, argumentujte tím, že my máme akademický rok 2000/2001 až do září. :-)

Ale teď ta novinka. Až půjdete kolem nějakého okénka "Informace MHD", tak si vyžádejte takovou zvláštní malou kartičku - oni budou vědět, o co jde. Na ní napíšete jméno a datum narození a zajdete si s ní na studijní oddělení. Tam vám jí potvrdí a hurá, můžete jezdit další rok. :-)

No a co bych ještě napsal nového... No, možná by někoho mohlo zajímat, že když jsem šel včera kolem Vojáka, tak jsem po dlouhé době viděl, že je otevřeno. No a dneska už jsem tam dokonce viděl jednoho "znaveného" zákazníka ležet venku na lavičce. :-)