Novinky - 23. září 2001

Takže zítra se definitivně rozhoduje o tom, kdo na naší fakultě půjde do dalšího ročníku a kdo ne. Ve skutečnosti je už o všem nejspíš rozhodnuto, ale právě zítra je poslední termín, kdy mohou být doručeny poslední protokoly o zkouškách na studijní oddělení. A k tomuto datu musí mít všichni splěny veškeré studijní povinnosti.

Já sám už mám všechno úspěšně za sebou, takže se můžu těšit na viděnou se svými spolužáky nyní už ve třetím ročníku. Všem tímto přeji hodně úspěchů v dalším akademickém roce.

Tak a teď k tomu, co tu máme nového. Je to skutečně lahůdka. Testy z histologie. Tyto se mezi studenty šíří v nejrůznějších podobách už spoustu let. Povětšinou jde o dosti vetché xerokopie, jejichž čitelnost jde rok od roku dolů. Často je v nich spousta chyb. Já sám jsem byl nucen se na tyto testy připravovat. Někdo tvrdí, že nejlepší příprava k oněm testům je prostě to, že budete umět histologii. Dost lidí se ale shodne v tom, že testy jsou koncipovány tak, že pokud jste otázky z nich před tím nikdy ani neviděli, nemáte moc šancí. Kdo ví, každopádně testy spoustě lidí pomohly, takže doufám, že pomůžou i dalším.

Nyní zpět k tomu, jak se sem dostaly. Různé přepisy a jejich kopie kolují po fakultě už hodně dlouho - pokusil jsem se sehnat všechny. A abych se testy sám nejlépe naučil, rozhodl jsem se, přepsat je do počítače. Já si tímhle způsobem dost věcí zapamatuji - už jsem to tak v minulosti párkrát udělal. A když už jsou v počítači - proč je neumístit sem? Samotné přepsání mi zabralo pěkných páh hodin času, tak si toho važte. :-) Výsledek mé práce naleznete v sekci Testy (to byste nečekali, že? :-). Snažil jsem se při přepisování také opravovat chyby, ale je možné, že jsem některé přehlédl, případně že některé nové mohly vzniknout (tak to dopadá, když někdo kouká do monitoru do půl sedmé ráno :o). Proto bych byl rád, pokud někdo nějakou chybu objeví, ať mně na ní upozorní (nejlépe mailem nebo tak, že pošle zprávu z těchto stránek - viz. sekce Kontakt).

A ještě je tu jedna novinka - v sekci Pro budoucí studenty se pokouším odpovědět na pár věcí, které by mohly zajímat hlavně prváky, které právě za týden čekají první přednášky na naší fakultě. K tomuto počinu mně přiměly otázky právě od jedné takové studentky (Special thanx to: Markéta Macková :-)

A z toho, co by se mohlo objevit v nejbližší době - testy na biologii. Bohužel je ale nemám kompletní, podle některých zdrojů prý existuje 6 různých variant. Já mám 5. Jiné zdroje ale tvrdí, že celkový počet variant je 10. Z vlastní zkušenosti můžu říct asi tolik - když jsem zkouškový test psal já, nešlo o žádnou z variant, co mám. Takže buď jsem měl smůlu na jeden z těch šesti testů, co nemám, nebo je jich (podle mně pravděpodobnější varianta) opravdu 10 a moje šance byly půl na půl. Ať tak či onak, test jsem zvládnul v pohodě i když jsem ho předem neznal, otázky jsou dost podobné, z toho co mám člověk aspoň vidí, co tak po něm můžou chtít, což by na přípravu mělo stačit. Takže snad někdy do Vánoc to sem hodím... Když tak mně někdo trošku povzbuďte (nějaký ten mailík nebo tak), abych viděl, že o to je zájem. :o))