Novinky - 24. září 2001

Zápisy jsou v plném proudu, právě dnes tam byl docela nábuch. Šel kolem pan profesor Pelouch, tak jsem se zmínil, že by to chtělo nějaký "air conditioning", aspoň když je tam tolik lidiček. :-)

Mám tu teď pro vás pár informací, které by se vám snad mohli hodit.

Nejprve jedna aktualitka, týkající se MHD. Dnes jsem se dozvěděl, že DP chtějí stávající legitky (ty staré) opravdu vyměnit, nejpozději do února. Zatím vám tedy kupón prodají (s tím jejich potvrzením o studiu, jak jsem už tady o tom psal). Ale žádost o novou legitku si stejně radši vezměte, v lednu se třeba bude hodit.

Další aktualitka souvisí s nakladatelstvím Grada. Pokud plánujete zakoupit něco z jejich produkce, tak na studijním oddělení se povalují prospekty s kupónem na slevu 15 procent. Tuto slevu můžete využít do 30. září. Škoda že to není do října, kdy asi většina lidí bude něco shánět. Zkusím jim na toto téma napsat.

Jinak ještě pár rad pro prváky, než začnou nakupovat učebnice. Skripta a učebnice z nakladatelství H&H je nejlépe kupovat přímo v Motole, v prodejně H&H (určitě najdete, je to hned v tom atriu v dětské části). Jako studenti byste měli mít asi 15 procent slevu (týká se to třeba Harperovy biochemie, překladu Základů histologie od Junqueiry, Funkční histologie od Konrádové, Fyziologie od Ganonga etc.). Litaraturu vydanou nakladatelstvím Karolinum je nejlepší kupovat v jejich prodejně v Celetné ulici (kousek od Karolina, ze Staromáku v pohodě dojdete). Do půlky října by měli mít slevu asi 20 procent na jejich produkci, do konce října pak 10 procent. Dělají to tak každý rok. Namátkou třeba 12 dílná skripta z anatomie jsou právě z produkce tohoto nakladatelství. A když už jsem se zmínil o té Gradě - Funkční anatomie od kolektivu autorů Mrázková, Dylevský, Druga vás teď přijde asi na 890 (myslím, že je to i s tou slevou). Mně stála (taky se slevou) asi 1200. Původní koncová cena byla asi 1400 korun. Jinak další zajímavé tituly pro prváky z nakladatelství Grada: Anatomie od Čiháka - 1. a 3. díl (nové vydání 2. dílu se chystá), Obrazový atlas anatomie od Feneise, Atlas topografické anatomie, etc. Pro druháky možná stojí za to Trojanova Lékařská fyziologie, případně Fyziologický obrazový atlas (či jak se to jmenuje).

Pro ty, co ještě nejsou zapsáni - v pondělí byl opravdu nábuch, další dny to snad bude lepší. Když tak doporučuji si do indexu už vypsat předměty podle Karolinky, tu najdete i na webu pěkně online. U zápisu pak tyto předměty (s počty hodin) napíšete ještě do jednoho formuláře. S tím, s průkazem studenta a s indexem pak jdete k zápisu, nic víc nepotřebujete. Toť pro dnešek asi vše, když zase budu mít něco zajímavého, tak to tu snad naleznete. :-)