Novinky - 5. února 2002

No pokud by měl někdo zájem o vypracované otázky 1-4 a 15-26 (ATB) z mikrobiologie, tak jsou ve formátu MS Word dostupné na adrese sweb.cz/xmat/ (podadresář "otazky" nebo tak nějak). Chtěl jsem to sem dát až přímo v HTML a po nějakých úpravách, ale nestíhám. Za tyhle materiály patří díky více lidem - původně to zpracovala Martina M. s Marcelou B. od nás z kruhu, od nich to dostal do ruky Chosé a ten to přepsal aspoň do Wordu... Takže díky směřujte jim. :-)

Co ještě říci k mikrobiologii... Zbývá mi jeden den, začíná krize. :-) Zjišťuju, že si stejně nestačím dozopakovat to, co bych chtěl a jak bych chtěl. Zajímavé, tohle mám snad u každé zkoušky. Taky jste na tom vždycky takhle? :o) A k tomu se přidá takové podivné svírání někde pod žaludkem... Že by počínající gastroenteritida? :-) Možná bych měl trošku navnadit druháky a prváky, aby věděli, co je čeká: O mikrobiologii se někdy říká, že učit se jí, to je jak učit se nazpaměť telefonní seznam. Ale není to tak úplně pravda. Pokud už se rozhodnete naučit se telefonní seznam, stačí vám zapamatovat si jméno a číslo. Nemusíte si pamatovat, jestli je dotyčný grampozitivní nebo gramnegativní, nemusíte si pamatovat, jak vypadá narostlý na agaru, nemusíte si pamatovat jeho biochemickou aktivitu... No v té mikrobiologii občas možná taky ne (nebo aspoň ne u všech lidiček z toho telefonního seznamu), ale prý by se to mělo... :o)

Jedna akutní informace pro všechny, co využívají internet na Kajetánce. Teď ve středu (6. 2. 2002) se ve společenské místnosti na K1 koná setkání, kde byste opravdu neměli chybět. Tedy pokud internet chcete využívat i nadále... Musí se totiž bezpodmínečně podepisovat jisté papíry - kdo nepodepíše, ten bude odpojen. Spousta lidí teď asi není na koleji a v tom případě počítejte s tím, že tohle budete muset vyřídit, až budete zase v Praze (buď individuálně s lidmi, co to budou mít na starost, nebo se možná vyhlásí další hromadná session). Jinak letáčky o tomhle sezení visí u vchodů na koleje, takže tam se můžete podívat kdy přesně to začíná...

Jistě mnohé z vás zajímá, jak to vypadá se stravováním studentů v motolské závodní jídelně... Budete se divit, ale možná k této možnosti máme blíž, než kdy v minulosti... Nechte se překvapit... Až to bude možné, přinesu bližší informace. Zatím můžu říct, že lidé, co se v tomto angažovali, už dost vybojovali a chybí už docela málo...

Takže - další update tady teď asi už pár dní nebude - leda bych sehnal ještě něco hodně aktuálního. Pokud se ani pak tady na stránkách neozvu, ptejte se na Ústavu soudního lékařství někde na Bulovce po tom, co ze mně seškrábnou někde pod Nuslákem... :-)