Novinky - 12. října 2002

Akademický rok 2002/2003 už je v plném proudu a já se teď ve čtvrtém ročníku seznamuji s tím, co to znamená "bloková výuka" - resp. spíš její kombinace s tím, na co si člověk zvykne za ty první tři roky. Ve čtvrťáku totiž v pondělí probíhá výuka farmakologie a bloková výuka je pak od úterý do pátku. Není to až tak těžké na pochopení, ale někde to asi zřejmě dělá trochu problémy - konkrétně třeba na Ústavu veřejného zdravotnictví, kde máme mít příští týden blok Epidemiologie. Ta je totiž rozepsána už od pondělka. To jako má náš pátý kruh být na dvou místech zároveň? Někdo možná považuje přednášky z farmakologie za zbytečné, já na ně ale chodit chci. To si někdo z jiného ústavu myslí, že zrovna ten jeho předmět je nejdůležitější? Jakým právem mně připravuje o možnost chodit na přednášky? A první kruh je na tom asi ještě lépe - mají mít stejný blok s námi, ve stejný týden - ale v ono pondělí mají kromě přednášky z farmakologie i seminář... Nejpikantnější je, že na studijním si myslí, že vše probíhá přesně podle rozvrhu - tzn. že v pondělí máme být na Albertově v Purkyňově ústavu na přednášce z farmakologie. Na sekretariátu epidemiologie se člověk zase dozví, že v pondělí máme být v osm ráno u nich. Hlava neví, co dělá ocas?

Další věc co jsem nepochopil - když se pozorněji podíváte do rozvrhu pro 4. ročník, zjistíte, že každý kruh má po bloku Rehabilitace týden volna. Během onoho volného týdne pak má probíhat zkouška z tohoto předmětu. Tedy... až na jeden kruh. Samozřejmě - ten náš. My máme mít v úterý od 8.00 do 13.00 epidemiologii a pak od 13.00 je zkouška z rehabilitace... Na téhle fakultě má asi někdo smysl pro humor...

Když už jsem se zmínil o té rehabilitaci - mám tu jednu novinku. Zkušební otázky právě z rehabilitace. Snad je najdete. :-)

A poslední novinka - které jste si možná už všimli - došlo ke změně hostingového serveru. Nixnet (resp. Crolink.cz) sice sloužil celkem dobře, ale zrovna dnes se mi uráčili oznámit, že kvůli "dlouhodobě neuspokojivým hospodářským výsledkům" server zítra končí. Trošku mě zklamalo, že když je to tak dlouhodobě neuspokojovalo, že mně neupozornili aspoň týden předem... Ale povedlo se mi ještě dnes zajistit nový hosting - ale tentokrát už nejde o freehosting, ale o placenou službu. Vy za to samozřejmě platit nebudete - ale já budu muset. Takže podpora těchto stránek například v podobě nákupu nějakých knížek od Grady je vítána. :-) Ale je tu i jedna nesporná výhoda - je konec s vyskakujícími reklamními okny. Ze začátku to byl jen proužek reklamy, ale ta okna se stávala čím dál tím větší a otravnější, i já sám jsem tedy rád, že jim můžu říct sbohem. :-)