Novinky - 3. listopadu 2002

Měsíc školy už máme pomalu za sebou, takže co nového? V uplynulém týdnu byl zvolen "nový" rektor UK. Je jím opět Ivan Wilhelm. Gratulujeme ke znovuzvolení pro další funkční období. Na naší fakultě se také momentálně volí nový děkan, pokud jste to nezaregistrovali. Tenhle týden měla být prezentace kandidátů, ale podle všeho se přesunula na následující týden, kdy přesně, to nám snad ještě akademický senát upřesní. Zatím jsem tam viděl jen dvě jména - prof. Koutecký a doc. Marel.

No a teď trošku nevážnější věci - v chatu dorazil pozdrav ze zatím asi nejvzdálenějších končin, který asi dlouho nikdo netrumfne. Proto mi dovolte, abych já na tomto místě pozdravil až do daleké země klokanů a jiných vačnatců Evu Celnarovou: Neboj, zase takový zápřah, abychom zapomínali na naše spolužáky ten čtvrťák není. Měj se tam fajn. :-)

Jo a ještě jedno upozornění pro třeťáky. Na jejich nástěnce jsem zahlédl zajímavý inzerát. Někdo tam mezi nějakými skripty a učebnicemi prodával i tuto položku: "Seznam preparátů na patologii i s popisy - 100 Kč." Nebo tak nějak to vypadalo. Teda divím se, kdo má tu odvahu a drzost. :-) Víte, on ten seznam koluje mezi lidmi už pěkných pár let. Oxeroxované je to na 4 listy papíru (opakuji čtyři listy). Ten seznam preparátů i s jejich popisy dokonce naleznete na těchto stránkách. Ale chtít za 4 listy papíru stovku? To snad ne... Neřeknu - náklady na kopírku. Chápal bych to taky u původních autorů toho seznamu - ti s tím měli práci. Ale ti už jsou dávno pryč...