Novinky - 1. prosince 2002

Dnes to vezmu asi jen telegraficky. K dispozici jsou zkušební otázky z Očního lékařství. Kdo byl na přednášce doc. Sechsera z farmakologie (téma: ATB), jistě zaregistroval, že nám nabízel v elektronické podobě právě text o antimikrobiální terapii. Už ho mám u sebe, takže kdo ho chcete, napište si o něj na můj mail, o víkendu vám ten soubor pošlu. Na webu je také část (zatím) testů z epidemiologie (snad dodělám příští víkend).

Pokud jste si vybrali z volitelných předmětů Geografickou medicínu, mám pro vás také nějaké informace - tento týden výuka odpadá. Takže další seance je až týden další a tentokrát už se pojede opět normálně ve středu odpoledne (takže 11. prosince). A ještě jednu věc - objevil se požadavek o přesunutí začátku z 14.15 na 14.00. Pokud má někdo něco proti, tak se mi ozvěte, když se nikdo neozve do nadcházejícího víkendu, napíšu panu dr. Kočárkovi, že nikdo nemá nic proti a jestli by tedy byl tak laskav a začátek přesunul. Jemu samotnému by to zřejmě nevadilo. Současně tady také (pokud se tedy nikdo neozve) zveřejním informaci, že začátek se přesouvá na 14.00 - ale už teď s tím radši předběžně počítejte.

A ještě pro ty, co se upsali na předmět Klinická mikrobiologie (jako že nás tedy moc není :-). Výuka byla rozplánována do tří turnusů, aby lidé ze všech kruhů měli šanci se jí zúčastnit. První turnus už měl být před několika týdny, ale tam nikdo napsaný nebyl. V nadcházejícím týdnu je turnus další, a pak poslední je ten nadcházející týden. No a to nejdůležitější - začíná se už v pondělí ráno, od 8.00 na ústavu mikrobiologie. Pláště netřeba, budou zapůjčeny, přezutí prý také nemusíme mít.

No a ještě jedna věc - i když to už asi teď bude pasé - lidem ze třetího ročníku se povedlo s doc. Bojarem dohodnout inspekční prohlídku mírových pozorovatelů OSN (Organizace studentů neurověd) zbraní hromadného ničení na Homolce, totiž konkrétně Leksellova gama nože. Je to omezeno asi na 20-25 lidí, bližší informace na letáku u velké posluchárny. Asi už to bude pasé, lidí bude až až, ale napadlo mně, že by nebylo od věci zkusit domluvit exkurzi i pro další zájemce. Pokud by tedy zájem byl, dejte vědět, zkusím se poptat...

A úplně poslední věc je záležitost v podstatě obchodní. Nabídka zlevněných knih z nakladatelství Grada je snad nepřehlédnutelná (no i když nikdo nedovede mít takovou amaurózu, jako medici :-), ale snažím se něco podobného dohodnout i s nakladatelstvím Galén. Takže pokud plánujete koupi něčeho dražšího z jejich produkce (třeba Vnitřní lékařství od Klenera etc., Základní a aplikovaná farmakologie), zkuste s tím ještě chvilku posečkat, třeba se mi povede nabídnout také nějaké ucházející slevy...