Novinky - 8. dubna 2003

Po dlouhé době trochu času na tyto stránky... :-) Takže co nového? Petr Mokrejš poslal zpracovaný přehled latinských deklinací, už je v odpovídající sekci, ocení asi hlavně prváci. Doplněny zkušební otázky ze soudního lékařství, stomatologie a lékařské etiky. Jestli se nemýlím, tak tím by měl být otázky ke všem zkouškám ve čtvrtém ročníku kompletní. Tedy vlastně kromě farmakologie... Pokusím se co nejdříve doplnit (ono totiž koluje více různých verzí, tak musím zjistit, která bude skutečně aktuální).

Dále tu mám jeden tip - pokud se nacházíte někde na fakultní síti (týká se to například i sítě na Kajetánce - prostě kdekoliv v doméně lf2.cuni.cz), můžete se do konce dubna podívat do vybraných databází systému OVID na této adrese:

http://gateway.ovid.com/autologin.html

K čemu je to vlastně dobré? No, možná to většina lidí nikdy nevyužije, ale pokud už jste někdy potřebovali najít nějaký článek z různých světových lékařských časopisů, myslím v plném znění, nejen abstract např. z Medlinu, určitě to oceníte. Ale jestli preferujete například fyzickou návštěvu Lékařského domu (část Národní lékařské knihovny, kde kde se také můžete k některým časopisům dostat), nikdo vám nebrání. :-)