Novinky - 21. května 2005

Na adrese wiki.medik.cz jsem už před několika týdny zprovoznil software Mediawiki. Na stejném softwaru už několik let úspěšně běží například Wikipedia (česká verze), svobodná encyklopedie.

Díky tomuto systému může kdokoliv vytvářet a editovat nové stránky. Myslím si, že pro studijní materiály to bude asi ten nejideálnější způsob. Editace je navíc velmi snadná, pro většinu formátování se používá jen pár jednoduchých značek. A pokud to někdo nezvládne, někdo jiný to pak může hned opravit.

Zatím nechávám stránky skoro úplně otevřené, pokud by se objevil nějaký vandalizmus, přistoupím k určitým restrikcím (editovat budou moci jen registrovaní uživatelé, etc.). V současné době můžete editovat, aniž byste byli registrovaní.

Zatím to zvažuji, ale postupně nejspíš přesunou většinu studijních materiálů do wiki - aby pak ostatní studenti mohli opravovat případné chyby, eventuálně doplňovat to, co se třeba v minulosti nestihlo. Na www.medik.cz pak budou ostatní věci - přes léto se chci zase trochu vrhnout na programování. Novinky, některé články, diskuze, inzeráty, testy, katalog učebnic, odkazy do internetu... Leccos z toho by sice šlo realizovat i ve wiki, ale myslím, že když si to naprogramuji sám, bude to efektivnější a mít více možností (například ty odkazy - chěl bych, aby systém sám ověřoval, jestli je odkaz ještě platný - a pokud nebude třeba několik dní, tak aby se pak už nezobrazoval). Uvítám vaše názory a další návrhy, můžete k tomu využít stávající diskuzi. :-)