Novinky - 14. prosince 2005

Nejprve opět dvě pozvání, i když trochu na poslední chvíli. Dnes, tedy 14. prosince 2005 se ve velké aule Karolina od 19.30 koná pravděpodobně poslední komorní koncert Kociánova kvarteta. Vstup býval volný, tak předpokládám, že tomu tak bude i tentokrát.

Další kulturní akcí je Ples mediků 2. LF, v sobotu 17. prosince 2005. Místem konání je opět Národní dům na Vinohradech (pro neznalé - stačí dojet metrem nebo tramvají na Náměstí Míru a jste v podstatě na místě, myslím si, že v tomhle má 2. LF nad plesy 1. LF navrch, na Žofín metro nejezdí :-). Začátek by měl být ve 20.00, ale znáte to, jak už to tak s podobnými akcemi bývá. :-) Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně děkanátu 2. LF a nebo přímo na místě akce.

Upozornění to jsou vskutku na poslední chvíli, ale ke mě samotnému se informace taky dostaly až teprve nedávno. Přípravy plesu přede mnou byly docela dlouho úspěšně tajeny, doufám, že příští rok to bude lepší. :-) A to prý ještě nějací zlotřilci v Motole kradli letáky, zvoucí na ples - pak se o tom má člověk dozvědět...

Další aktualita se týká knih. V nakladatelství Galén se rozhodli pro nedočkavce vyrobit dotisk Základní a aplikované farmakologie (Lincová, Farghali). Upozorňuji, že se jedná pouze o dotisk prvního vydání. Nové, upravené vydání, se stále připravuje a mělo by být prý dostupné někdy během prvního čtvrtletí roku 2006 (tzn., že může být po Novém roce, ale stejně tak až v březnu). A ještě jedna změna - tento dotisk nemá pevnou vazbu a bude tudíž o trochu levnější - doporučená cena je 1500, místo 1650, tudíž i cena se slevou, pokud si knihu objednáte u mě, nebude stát 1300, jako dříve, ale jen 1200 Kč.

Další novinkou na trhu je také nový překlad Přehledu lékařské fyziologie (Ganong). Tentokrát není z nakladatelství H&H, jako předchozí vydání, ale z nakladatelství Galén. Kniha trochu narostla, doporučená cena je nyní 1500 (takže opět se slevou ode mě 1200 Kč). Dále bych rád upozornil, že titul Porodnictví (Čech) je bohužel vyprodán a dotisk se zatím nechystá. Vyprodaná také bude Urgentní medicína, Speciální chirurgie a Preklinická pediatrie... Jestli někdo má o tyto knihy zájem, můžete si je ještě zkusit objednat, možná se mi něco povede sehnat, ale určitě s tím neotálejte.

A to by pro dnešek mohlo být asi vše. Užívejte si adventu, nevyšilujte zbytečně ze školy (zkouškové je daleko :-) a vůbec, mějte se fajn. :-)