Základní a aplikovaná farmakologie a další knižní aktuality

Základní a aplikovaná farmakologie

Dnes tu mám zprávu, na kterou hodně lidí dlouhou dobu čekalo, ale je mi také jasné, že teď už těch lidí zase tolik nebude. :-) Konečně je na trhu druhé a aktualizované vydání knihy Základní a aplikovaná farmakologie, od autorů snad ze všech možných farmakologických pracovišť (Farmakologické ústavy jednotlivých lékařských fakult, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové). Kniha je o něco levnější (doporučená cena 1600 Kč místo 1650 Kč) a také o něco tenčí a lehčí, nejspíš díky tenčímu papíru.

Samozřejmě můžete využít možnosti objednat si tuto knihu díky těmto stránkám a to se slevou - za 1280 Kč. Kromě této knihy jsou samozřejmě v nabídce i další tituly, ze kterých se můžete připravovat na zkoušku z tohoto předmětu - Farmakologie a toxikologie (Lüllman, 2045 Kč), Základní a klinická farmakologie (Katzung, 955 Kč), Barevný atlas farmakologie (Lüllman, 570 Kč), Farmakologie v kostce (Hynie, 240 Kč), etc.

Každým dnem by se také mělo objevit nové vydání (i když v tomto případě se od původního prý moc lišit nebude) Preklinické pediatrie. Tato kniha našla uplatnění jak při přípravě na zkoušku z pediatrické propedeutiky, tak často i na samotnou státnici z pediatrie.

Před vyprodáním jsou Základy anatomie V od Grima a Drugy, zbývá posledních pár kusů. Díly I a III k dispozici jsou, díly II a IV zatím stále nevyšly. A když už jsem u té anatomie, zmíním ještě, že to není tak dávno, co vyšlo nové vydání Feneisova obrazového slovníku anatomie (485 Kč).