Změny v neveřejné sekci a nové vydání Preklinické pediatrie

V neveřejné sekci těchto stránek (Medical Underground) došlo k menším změnám. K většině neveřejných materiálů má teď přístup každý přihlášený uživatel, ne jen ti uživatelé, u kterých je ověřeno, že jsou studenty 2. lékařské fakulty. Nové účty se ale stále nevytváří hned, je nutné jejich ověření (mnou) - kvůli spamovacím robotům, kteří jsou schopni žádostmi o registraci různé servery přímo zahlcovat, jen aby do různých komentářů mohli masivně vkládat odkazy na různá online casina, viagry, etc.

Základní a aplikovaná farmakologie

A abyste věděli, co se také na stránkách chystá: v současné době na softwaru Mediawiki adrese wiki.medik.cz běží wikistránky na nejrůznější studijní materiály a další informace. Tyto stránky, které právě čtete, běží na redakčním systému Drupal. Bohužel, informace jsou tím odděleny, není tedy například možné vyhledávat naráz ve veškerém obsahu stránek. Dále mají oba systémy vlastní databázi uživatelů. Navíc mám se softwarem Mediawiki v poslední době určité problémy. Prověřuji momentálně možnost integrovat funkcionalitu wiki přímo do Drupalu a zatím všechny pokusy vypadají velmi nadějně - největší překážkou bude nejspíš vlastní převedení veškerého obsahu z Mediawiki do Drupalu - a že se ho za ty téměř dva roky ve wiki shromáždilo docela hodně... V nejhorším případě by asi byla převedena poslední podoba stránek z wiki, bez předchozích revizí (verzí). Celkem by mě zajímaly vaše názory (samozřejmě nejen k budoucnosti wiki), proto taky neváhejte trochu více používat diskusní fóra, nebo přímo komentáře k této stránce...

Pro ty z vás, kteří se marně snažili sehnat knihu Preklinická pediatrie mám dobrou zprávu. V nakladatatelství Galén právě vyšlo nové vydání, takže si tento titul můžete opět objednávat.