Nová krev se hrne do Motola

Tento týden budou v Motole poměřovat své síly další zájemci o studium na 2. lékařské fakultě. Kupodivu mi letos ani nepřišel žádný dotaz na témata k pohovorům, asi už je dnešní generace uchazečů o studium o něco šikovnější a tak si danou stránku ve wiki najde, ale kdyby snad náhodou ne, tak tady je přímý odkaz.

A co jinak nového v Motole? I letos se chystá v rámci letních oslav ples na parníku Czechie. Proč letní oslavy? Protože letos toho bude ještě víc - budete si moci vychutnat také koncert. Podrobnosti se brzy dočtete i na těchto stránkách. Za organizací těchto akcí stojí studentský spolek 2. lékařské fakulty Laterna medica, ale největší dík patří Šárce Cihelkové, bez níž by se všechny tyhle akce nekonaly.

A na závěr jedna drobnost, která jistě nejen mě potěšila - někdo (nejspíš z vedení nemocnice, ale opravte mě, pokud se mýlím) dostal nápad, že by se na "motolském nádvoří" (někteří mu přezdívají i "Motolský Staromák") docela dobře vyjímaly lavičky. No a taky že vyjímají. Myslím, že kromě pacientů a jejich návštěv to ocení i studenti. Zvlášť teď ve zkouškovém období a za tohoto počasí - jistě je v tomto počasí mnohem příjemnější si se skripty, knihou, či svačinou sednout někde venku. Díky tedy za tento nápad i jeho realizaci...