Nové a připravované knihy - září 2007

Co nového na knižním trhu? V nakladatelství Grada právě vyšly dvě snad celkem zajímavé novinky. První bude zajímavá nejspíš především pro první ročníky. Již od loňského podzimu je bohužel vyprodaný Atlas anatomie člověka od Franka H. Nettera, s dalším vydáním ani dotiskem se nepočítalo a nakladatelství Grada se proto místo toho rozhodlo vydat překlad Sobottova atlasu anatomie člověka. Bohužel, pokud budete chtít svoji knihovničku obohatit o tento dvojdílný atlas, budete muset sáhnout poněkud hlouběji do kapsy. Doporučená cena je 3990 Kč. Pokud chcete na knize alespoň trochu ušetřit, využijte možnosti objednat si jí na těchto stránkách za 3275 Kč.

Další kniha bude zajímat především třeťáky - jde o nové doplněné vydání Propedeutiky vnitřního lékařství od pana profesora Chrobáka z Lékařské fakulty v Hradci Králové. Těm, kteří už mají propedeutiku za sebou je tato kniha jistě důvěrně známa. V novém vydání si asi nejprve všimnete, že kniha nabobtnala díky testům (i s odpověďmi), na kterých si své znalosti z tohoto oboru můžete procvičovat.

A ještě se zmíním o dvou knihách, sice to zatím ještě nejsou novinky, protože nejsou zatím na trhu, ale snad budou co nevidět. Po snad čtvrt století konečně vychází kniha týkající se patologie - Speciální patologie (Povýšil, Šteiner; Galén). Pravda, není to sice celá patologie, ale myslím, že je to po těch skriptech docela pokrok. A další dlouho očekávanou novinkou ze stejného nakladatelství bude nový překlad titulu Vademecum lékaře.