Maraton začíná

Tímto týdnem začíná maraton přijímacích zkoušek na lékařské fakulty. A já bych tímto rád popřál všem, kteří se tohoto závodu chystají zúčastnit, hodně štěstí. Ať se vám podaří dostat se na vysněné fakulty (třeba 2. LF UK v Praze :-) a ať také tyto fakulty splní to, co od nich očekáváte, i když to bude ještě běh na dlouhou trať. A těm, kterým se to nepovede – nezoufejte, třeba se dostanete na jinou fakultu, kterou jste původně ve vašem žebříčku měli níž a nakonec zjistíte, že to vlastně nakonec bylo dobře – podobně jako se to kdysi stalo i mně.

A pokud se letos nedostanete na žádnou z fakult, nevěšte hlavu, svět se kvůli tomu nezboří a za rok to můžete zkusit znovu…

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re: Maraton začíná

jo, to je moc hezky napsane. ja ted mam zkouskove, tak se me prijmacky netykaji (mozna az me vyrazi ze skoly) jako clovek z farmacie dekuju za vypracovane otazky do patologie, docela se to hodi =))

Re: Maraton začíná

Není zač. :-) A co, ozve se nám sem i nějaký čerstvý prvák a pochlubí se nám tu se svými dojmy? :-)

Re: Maraton začíná

Ahojky,měla bych dotaz..Letos maturuju na "zdrávce" a po bych se chtěla věnovat studiu medicíny..Jelikož mě láká pediatrie,rozhodla jsem se pro 2.LF Uk..tak ktomu dotazu..U přijímaček je jen jedna správná odpověd,nebo více???příhlásila jsem se na přípravný kurz a celkově věnuju přípravě na přijímačky hodně času,tak to snad vyjde..Jinak neměl by jsi nějaké dobré rady,jak zkoušky zvládnout??Předem díky za odpověd ;o) Markéta

Re: Maraton začíná

Porid si modelovky! - To je ta dobra rada :)
Spravne odpovedi jsou 1 az vsechny.

Re: Maraton začíná

Nevíte, kdy se nejdřív dozvíme alespoň neoficiální výsledky? ...Nebo budeme vážně muset čekat až bude dozkoušený poslední člověk z náhradního termínu?

Re: Maraton začíná

Předběžné výsledky se ví už teď a já se tu tímto hlásím jako čerstvý prvák :)

Maration skončil

Tak přátelé, zkoušky jsou za námi a já musím říct, že mohlo být výrazně hůř. I mé chabé vědomosti a děravé odpovědi stačily na zajištění relativně solidního místa a ústní pohovor bylo spíše příjemné popovídání než co jiného. Jediné, co se mi skutečně nelíbilo, byl fakt, že přímo za okny zkouškové posluchárny celé dvě hodiny písemných testů (vědomostních i OSP) někdo sbíjel sbíječkou, mlátil kladivem do kolejnicí a já nevím co všechno, čímž se mi (a i mým přátelům) postaral o solidní bolest hlavy.

Ale už se na vás všechny na říjen těším :)

Over and out,
Adam K.

Re: Maration skončil

No jo, asi další etapa rekonstrukce dětské nemocnice. Vloni rekonstruovali křídlo C a to tam bylo pořád nějaké bouchání, mlácení a sbíjení minimálně několik měsíců... A tohle je akce nemocnice a ta je ráda, že se do toho vůbec mohla pustit, takže se obávám, že taková okrajová záležitost, jako jsou nějaké přijímací zkoušky, je pro nemocnici opravdu podružná.

Re: Maration skončil

Huh, přijímačky jako okrajová záležitost? O.o No nevím.

Re: Maration skončil

Ale ano. Kdybys to náhodou nevěděl - fakulta není totéž co nemocnice. A pro jistotu ještě napíšu, že nemocnice není totéž, co fakulta...

Re: Maraton začíná

Tak jo, jsem taky přijatá a od té doby, co to vím, se až doteď pořád směju:-) 2.lf pro mě byla sen, takže za letošek už mám splněno. Těším se do Dobronic, těším se zatím i na říjen (:-)). Naši a ostatní známí mi začali postupně nakupovat díly Čiháka, ptají se, jestli už mám bílý plášť apod. Jsou trochu příliš horliví, ale vlastně proč ne... Tak jenom doufám, že na to mám, protože moc chci. Mj. držím všem pěsti u zkoušek v letním semestru!!!

Re: Maraton začíná

No jen ať klidně nakupují, ale ať si předem rozmyslí kde. By taky mohli zjistit, že právě na Čihácích mohli pár set korun ušetřit. :-) Konec reklamy...

Jinak samozřejmě gratuluji k dostání se na vysněnou fakultu a přeji, ať to nadšení vydrží co nejdéle.

Re: Maraton začíná

sice napodruhe, ale povedlo se. ted uz jen zjistit, jestli je lepsi K1, nebo K2...poradite?

Re: Maraton začíná

Tohle jsou otázky, které někdo řeší každý rok. A jelikož jsem na ně v minulosti odpovídal už mnohokrát, sepsal jsem kdysi něco do wiki. Stačí to takto? Pokud ne, tak doplňující otázky klidně sem, odpověďmi pak můžeme obohatit wiki stránku...

Re: Maraton začíná

Prosím upřímně kohokoli z celé republiky kdo se dostal ze zdravky na výšku aby mi odepsal na e-mail a napsal jak se k tomu dopracoval... kursy, příprava, prostě co bylo nejdůležitější. Dcera by tam taky ráda ale já nevím co bude nejlepší příprav Díky mooooc všem. Ell

Re: Maraton začíná

No, těžko Vám asi někdo bude psát na nějaký e-mail, když ho tady neuvedete. Další rada je, dejte to jako dotaz do diskusního fóra, tady jako komentář k více než rok starému článku se to ztratí a ani to sem tematicky nepatří (možná to časem přesunu). No a poslední rada - dcera by také měla být trochu průbojnější a sama se snažit - minimálně třeba tím, že bude psát dotazy do diskuzí - a ne že to někdo bude dělat za ní. :-)

Re: Maraton začíná

Já osobně nejsem budoucí prvák -nemám na to potřebné vzdělání.. ale jednou by to bylo moc fajn..
ale myslím, že to přání muselo být pro všechny velké povzbuzení.. teda pro mě by určitě bylo.. tak za to moc děkuju...
Ráda bych se zeptala ,jestli by se dala srovnat 2.lékařská v Praze a Hradecká lékařská fakulta.. vím, že to není jednoduché,málo kdo studoval obě... :-)
Také bych se chtěla zeptat ,jestli má 2.lékařská fakulta svoje přípravné kurzy...
Moc děkuju...
Maruška

Re: Maraton začíná

Co vim, tak obe tyhle fakulty jsou dobra volba... na nejake detailnejsi rozbory by je asi clovek fakt musel studovat obe :) Jedine snad kdyby te lakala pediatrie, tak bys mohla volit spis motol. Ale z obou skol budes doktor vseobecneho lekarstvi, takze co.
Pokud vim, tak zadne pripravne kurzy neporadame... a stejne je to vetsinou ztrata casu a penez. Prijimacky nejsou tezke.

Re: Maraton začíná

Tak moc děkuju za radu...
Myslíš, že to není těžké?.. co jsem slyšela.... tak zrovna na 2. lékařskou to moc jednoduchý není...
Maruška

Re: Maraton začíná

tak samozrejme, ze to da neudelat. Ale prijimacky jsou natolik podobne "modelovym otazkam", ze kdyz si vyresis ty, tak si neumim predstavit, ze bys ses nedostala. A to muzes v klidu doma a ne ztracet cas v nejakem kurzu.

Re: Maraton začíná

Tak moc děkuju za rady.. uvidíme jak to všechno dopadne..
M.