Jezděte do školy společně a ušetřete

Většina studentů vysokých škol dojíždí a ne každý má vlastní auto. Na denním pořádku jsou pak starosti s dopravou. Veřejná doprava nejezdí tak, jak bychom si představovali, často je nacpaná a v poslední době také drahá. V důsledku toho se v začíná spontánně rozmáhat spolujízda, kdy jeden řidič nabídne místo ve svém autě ostatním lidem, kteří jedou stejným směrem. S nalezením vhodného auta i cestujícího vám pomůže nový server Jízdomat.cz.

Tento způsob dopravy se stává čím dál víc oblíbeným, a to nejen mezi studenty vysokých škol. Je ekonomicky výhodný pro všechny strany, pohodlný, šetří životní prostředí a v neposlední řadě vám umožní setkat se s novými lidmi. Společně s rozmachem sociálních sítí začaly vznikat na Facebooku skupiny, které spojují lidi, kteří místo v autě nabízejí nebo ho naopak hledají. Podstatnou nevýhodou těchto skupin však je, že se v jejich obsahu nedá rozumně vyhledávat.

Logickou evolucí jsou specializované weby, které se spolujízdě naplno věnují. Na konci řijna se u nás objevil nový přírůstek mezi takové - Jízdomat.cz. Jízdomat přichází s novými nápady, které nalezení vaší cesty usnadňují.

Zejména dokáže vyhledat jízdu nejen podle shody místa odjezdu a příjezdu. Jízdomat nalezne i takovou, kterou má řidič po cestě. Navíc jde ještě o kus dál, pokud se vaše cesta neshoduje s trasou řidiče, ale stačila by malá zajížďka, abyste se mohli svézt také. Jízdomat vám totiž nabídne také jízdu ve vašem blízkém okolí a je už jen na vás, jestli se s řidičem domluvíte.

Abyste na adresu www.jizdomat.cz nemuseli chodit stejně často jako na facebook, můžete si své hledané trasy nastavit jako oblíbené. Pokud pak některý řidič zadá jízdu, která by vám mohla vyhovovat, Jízdomat vás sám upozorní e-mailem. Začít používat Jízdomat je opravdu snadné. Pokud máte facebook, můžete se dokonce místo registrace přihlásit jediným kliknutím. Navíc vám Jízdomat bude zobrazovat přednostně jízdy vašich přátel. Stejně tak pokud jako řidič zadáte jízdu, ze všeho nejdříve upozorníme vaše přátele.

Pokud potřebujete cestovat, zkuste si jako první krok vyhledat jízdy na trase, která vás zajímá. Pokud nenajdete žádnou vyhovující, uložte si trasu mezi oblíbené – dáme vám vědět, když se objeví nová jízda, která by vás mohla zajímat. Pokud naopak máte volné místo v autě, neváhejte a nabídněte jízdu – její vložení vám zabere nejvýše jednu minutu.

Projekt Jízdomat.cz má velké ambice a vzhledem k zájmu internetových médií a fanoušků jistě i slibnou budoucnost. Takže pokud se nechcete mačkat v hromadné dopravě nebo máte volné místo v autě, zkuste Jízdomat, určitě si jej oblíbíte. Samozřejmě je a vždy bude pro všechny a zdarma.