Průzkum MF Dnes mezi mediky

Na portálu iDnes vyšel článek o podle mně docela zajímavém průzkumu, který by mohl zajímat i případné návštěvníky tohoto serveru, tak si dovoluji sem dát odkaz:

Medici chtějí z Prahy pryč. Bojí se ztráty motivace a toho, že se neuživí (9. 5. 2017)

A rovnou i přidám několik svých postřehů. Já jsem během studií naopak neplánoval zůstat v Praze, ale nakonec řízením osudu jsem v ní nakonec stejně skončil. Pokud jde o poptávku po lékařích, záleží také na konkrétním oboru, jsou pražské kliniky, které by byly rády i za absolventa. Člověk se nesmí nechat zmást inzeráty - ono se do nich sice obvykle píše: "požadavky: atestace z oboru..." Ale když se jim pořád žádný atestovaný lékař nehlásí, tak nakonec jsou rádi i za absolventa.

Problémem ale mohou být ceny nemovitosti - v několika posledních měsících se článků o tom, jak cena bytů v Praze za poslední asi 2-3 roky dost významně stoupla, objevilo docela dost. Až si skoro říká, jestli za tím zase není něčí skrytý záměr. Každopádně jeden z posledních článků na toto téma si můžete přečíst zde, zajímavý mi přijde hlavně přepočet absolutní ceny na průměrný plat/mzdu.

Každopádně moje rada pro studenty medicíny: určitě nezanedbávejte vaši jazykovou vybavenost. Ona se vám může hodit i v případě, že nakonec v Praze zůstanete.

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Bohužel, odjíždějí skoro

Bohužel, odjíždějí skoro všichni - ten článek mohu potvrdit.
A budou, pokud tyto podmínky tu budou přetrvávat.
Člověk, který má MUDr. a k tomu ještě nějaký to MBA spojené se zdravotnictvím, by určitě hledal něco lepšího.

online gambling with paypal

washington gambling online
roulette free play
american roulette online spielen
free online roulette
online gambling site in usa

online autocad degree

cursos online de autocad
autocad lt
compare autocad products
autocad student download