Průzkum MF Dnes mezi mediky

Na portálu iDnes vyšel článek o podle mně docela zajímavém průzkumu, který by mohl zajímat i případné návštěvníky tohoto serveru, tak si dovoluji sem dát odkaz:

Medici chtějí z Prahy pryč. Bojí se ztráty motivace a toho, že se neuživí (9. 5. 2017)

A rovnou i přidám několik svých postřehů. Já jsem během studií naopak neplánoval zůstat v Praze, ale nakonec řízením osudu jsem v ní nakonec stejně skončil. Pokud jde o poptávku po lékařích, záleží také na konkrétním oboru, jsou pražské kliniky, které by byly rády i za absolventa. Člověk se nesmí nechat zmást inzeráty - ono se do nich sice obvykle píše: "požadavky: atestace z oboru..." Ale když se jim pořád žádný atestovaný lékař nehlásí, tak nakonec jsou rádi i za absolventa.

Problémem ale mohou být ceny nemovitosti - v několika posledních měsících se článků o tom, jak cena bytů v Praze za poslední asi 2-3 roky dost významně stoupla, objevilo docela dost. Až si skoro říká, jestli za tím zase není něčí skrytý záměr. Každopádně jeden z posledních článků na toto téma si můžete přečíst zde, zajímavý mi přijde hlavně přepočet absolutní ceny na průměrný plat/mzdu.

Každopádně moje rada pro studenty medicíny: určitě nezanedbávejte vaši jazykovou vybavenost. Ona se vám může hodit i v případě, že nakonec v Praze zůstanete.

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Bohužel, odjíždějí skoro

Bohužel, odjíždějí skoro všichni - ten článek mohu potvrdit.
A budou, pokud tyto podmínky tu budou přetrvávat.
Člověk, který má MUDr. a k tomu ještě nějaký to MBA spojené se zdravotnictvím, by určitě hledal něco lepšího.