Fonendoskop

Ahojky;-) už jsem se prokousala studiem tak daleko, že mě čeká první odměna - zakoupení fonendoskopu:-)

Jen jsem narazila na malý problém...nevím podle čeho vybírat, na co koukat a v jaký cenový kategorii asi, aby to nebyl ňáky šunt, se kterým nic neuslyším... Nepředpokládám, že nám profesoři při nástupu do třeťáku budou nějak horlivě radit...proto se obracím sem na vás starší mazáky...jestli byste nemohli utrousit pár zkušených slovíček...??:-)

Představovala bych si už nějaký lepší, který mi vydrží třeba 10-20 let, a hlavně taky abych v nemocnici/škole nebyla za blba, že nic nepoznám:-( A tady už pár konkrétnějších otázek:
1. !!! Je důležitější spíš značka výrobce nebo typ fonendoskopu (od levnějšího výrobce)? Třeba u dražších výrobců Littmann USA, MDF USA, KaWe Německo ... koupím standartní fonendoskop za 1000, ale profesionální až od 3000. Zato "kardiologický" profi fonendoskop u levné firmy jako Yavit Polsko se dá sehnat za 1100!!! ...tedy asi tak...je lepší Littmann pro zdravotní sestry nebo Yavit pro kardiology...??
2. Je lepší oboustranný (membrána pro 100-1000 Hz a zvonek pro 20-100 Hz) nebo jednostranný-pokud je multifrekvenční (asi tedy těch 20-1000? na jedné speciální membráně)?
3. Koupit na netu nebo v obchodě, nebo máte tip na ňáký spešl obchod s velkým výběrem?
4. ...nebo cokoliv, S ČÍM JSTE SPOKOJENI NEBO NESPOKOJENI??...:-)

Dík moc!! Vážím si Vaší rady...
Hanča, andolina@email.cz

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re: Fonendoskop

Ve třetím ročníku jsem si v Motole ve zdravotnických potřebách koupil takový no... ani nevím, co to je za značku či výrobce. Jen vím, že mě to stálo asi 500-600 Kč a měl "dvě hadice". Prý že dvě hadice víc uslyší... Houby. Akorát je to nepohodlné na nošení - velké, těžké. Párkrát jsem pak měl šanci poslouchat jinými fonendoskopy, třeba co měli nějací naši asistenti - a ono to bylo lehoučké, jedna relativně tenká hadice... A slyšet s tím bylo lépe, než s tím mým. Takže asi tak.

Jinak pokud už chceš pořídit nějaký ten kvalitnější kousek, tak doporučuji se kouknout třeba na e-bay, i různé ty značkové se tam dají objevit za ceny daleko příznivější, než u nás. Případně se podívat, jestli nějaké e-shopy nemají přímo výrobci. Spousta věcí z USA vyjde takto levněji, dokonce i s poštovným a případným clem/DPH. Tak bych se vůbec nedivil, kdyby tomu tak bylo i u fonendoskopů...

Re: Fonendoskop

"Představovala bych si už nějaký lepší, který mi vydrží třeba 10-20 let" - tak si na něj pak musíš dávat pozor, protože fonendoskopy se bohužel často kradou.
MUDr. Roman Durdis

Zdravím, mne sa osvedčilo

Zdravím,
mne sa osvedčilo zaobstarať si v 3. roč. lacnejší fonendoskop (cca do tých 400 Kc) a naučiť sa poriadne vnímať sluchom všetky zvuky z hrudníka...a potom, povedzme, v 5. alebo 6., keď by človek tušil, že bude pokračovať interným smerom, kúpiť si lepší (ja preferujem americké značky, hlavne MDF).
Nech sa darí!

Fonendoskop

Mňa by zaujímalo, či je lepší jednohadičkový alebo dvojhadičkový. Zaujali ma fonendoskopy od Medical-uniforms http://www.medical-uniforms.sk/fonendoskopy/
Aký máte na ne názor?

Svůj názor, jeslti jednu nebo

Svůj názor, jeslti jednu nebo dvě hadice jsem tu už kdysi psal, stačí odscrollovat trochu výš. Ale je fakt, že nejsem ani kardiolog, ani pneumolog - a ke své práci fonendoskop momentálně moc nepotřebuji.