Jak se stát psychiatrickou sestrou?

Ahoj medici,
ráda bych jednou pracovala jako zdravotní sestra na oddělení psychiatrie. Vystudovala jsem ale hotelovou školu, ne zdravotní. Jediná cesta je tedy přes medicínu a zvolit obor všeobecná sestra? Díky za odpovědi.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

No, že by se přímo na

No, že by se přímo na lékařských fakultách studoval obor zdravotní sestra, to si nejsem jistý. Pravda je, že na sestry dnes jsou trochu vyšší požadavky a že kromě střední zdravotnické školy musí mít i nějaké nástavbové studium (snad alespoň Bc. nebo DiS.), ale nejsem si jistý, jestli tyto studijní programy otevírají zrovna lékařské fakulty - možná některé ano. Ale co si také nejsem jistý - jestli je takové studium určeno i pro někoho, kdo za sebou nemá tu klasickou "zdrávku"...

Takže když se řekne "přes medicínu" - tak si říkám, že když bych už investoval těch 6 let času do studia opravdu medicíny, tak pak někam nepůjdu dělat zdravotní sestru (bratra :-).

Zároveň by ale také mělo být možné jít i s tou hotelovkou studovat normálně střední zdravotní školu. Jsou i tací, kteří ji šli studovat po gymnáziu, také jako nějaké nástavbové studium. Asi někdo, kdo je 4 roky na gymplu, si může některé věci z jinak asi 3-4letého studia na zdrávce odpustit a takováto "zkrácená" verze zdrávky bude jen na 2 roky...

Disclaimer: Toto je psáno na základě znalostí - a já šel klasicky gympl -> medicína, pokud to tu někdo, kdo bude vědět něco bližšího, doplní, rád se také poučím. :-)