Pokec o všem možném

Toto vlákno může sloužit jako volné pokračování staré diskuse z původních stránek Medical Underground... Zde také můžete pět chválu a nebo hanět nové stránky... :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

:-)

Tak konecne to funguje :-)) Diky MaTe

Jo, funguje, ale zatím lidi

Jo, funguje, ale zatím lidi nějak nekecají. :-) Člověk ještě velkoryse udělá různé samostatné diskuse a asi bychom byli rádi, kdybychom zaplnili aspoň jednu. :-)

..

No snad se nekdo chytne :-) Ale je dobre, ze se povedlo prevest tu minulou diskuzi. Byla by skoda to zahodit

Hm MaTe... proc se na home

Hm MaTe... proc se na home zobrazuje jako jako nejaktualnejsi novinka parnicek na vltave?

Re: Hm

Kde? Přímo na té hlavní stránce s přehledem "článků"? Ono to nemuselo znamenat, že je spam ten samotný článek, ale že je u něj nějaký komentář, který automatický filtr odchytil jako spam... Ten filtr jsem nasadil asi před dvěma týdny, už to celkem chtělo, v poslední době je to tak 20 komentářových spamů každý den, někdy i dvojnásobek. Zatím je ten filtr všechny krásně zachytává (taky jako spam neoznačil nic, co by spamem fakt nebylo), nechává je na místě, akorát mají nastaven příznak "nepublikováno", ostatní uživatelé by je neměli vidět. Jediné, kde to je vidět, je stránka "poslední změny". Tam jsou vždycky do té doby, než je vymažu (obvykle jednou za den)...

Stránky

Tyto stránky jsou opravdu super. Jen by mě zajímalo kdo na nich platí hosting a doménu, protože je mi jasné, že ani jedné z těchto věcí nejsou tyto stránky ušetřeny. A jestliže je využívá tolik lidí, možná by bylo dobré kdyby měli možnost alespoň finančně udržovat chod stránek (nezávazně,dobrovolně a neformálně). Rád bych se na toto zeptal

Re: Stránky

Nejdřív stránky nestály nic, jen čas a úsilí. Vše bylo jen na nějakém freehostingu, v jednu chvíli se sice jednalo i o jejich přesunutí na server 2. lékařské fakulty, ale vázlo to na tom, že někde v něčem jsem se trošku otíral o fakultu (už ani nevím, v čem to bylo, možná nějaká blbost :-) a prý ať to odstraním. Což se mi nechtělo, chtěl jsem si zachovat určitou nezávislost. :-)

Jednou pak byly s právě aktuálním freehostingem nějaké problémy, snad to dokonce pár dní nešlo, tak jsem se tehdy celkem rychle rozhodl pro placený hosting. Navíc jsem taky tehdy dostal slevu (snad za to, že jsem něco, co v tom tehdy nabízeném hostingovém programu bylo, nepotřeboval a tudíž nechtěl).

Aby se zachovala kontinuita při přesunu na jiný hosting a hlavně si lidé nemuseli pamatovat nějaké šílené adresy na jednotlivé freehostingy, už od začátku jsem používal jednu přesměrovávací službu, takže na stránky se dalo dostat po napsání medik.zde.cz. Někteří lidé tak mají stránky zažité dodnes. A ono to přesměrování také pořád funguje. Ale od jistých dob začaly zobrazovat vyskakovací okno s reklamou...

Nějaký čas poté (přesněji někdy na konci dubna 2003, jsem si to dal jako takový dárek k svátku :-), se mi povedlo získat doménu medik.cz. Nebylo to úplně jednoduché, před tím jí nějakou dobu drželi jakýsi spekulanti. Ale jednou nějak nezaplatili, tak hned jak jim doména expirovala, tak jsem se na ní vrhnul. Sice jsem tedy nemusel platit spekulantům (teď když jsem nedávno chtěl pro jeden nekomerční projekt doménu od spekulantů, chtěli po mně pět tisíc), ale registrace "nové" domény tehdy také nebyla levná - 1600 Kč a pak 800 Kč každý rok. Naštěstí poplatky za doménu se za ty roky přeci jen trochu snižují.

Komerční hosting jsem od té doby také už jednou vyměnil za jiný placený.

Každopádně - abych se vrátil k původní otázce. Hosting i doménu platím já sám. Jako šanci, jak alespoň nějak přispět k chodu stránek, můžete brát možnost koupit si nějaké knihy na www.medik.cz/knihy. Tyto knihy obvykle nikde jinde neseženete levněji, navíc jde převážně o knihy, které medici stejně potřebují a ne vždy se na ně dostane v knihovně. Takže si myslím, že je to taková zajímavá a oboustranně výhodná nabídka.

MaT: Jo dobry uz mi to

MaT: Jo dobry uz mi to funguje (mel jsem blbe nastavenou adresu na liste)

Cim to je, ze to tu tak spi? - stare stranky byly ukecanejsi...
Napada me, ze treba dlouho trva se do tej diskuse proklikat (3 kliky) - Co dat odkaz na obecnou diskusi primo do toho leveho menu?

Prvničky

Zdravim svoje budoucí spolužáky z Motola :)
Kdo z prváků je z J Čech nebo přímo z Budějovic? Když tak napiště ;)

Mazani

Kdyz uz je mozne aktualni komentare upravovat, nemohl bych si to po sobe take smazat?

Re: Mazání

No vida, to jsem ani nevěděl, že je možné komentáře upravovat, díky za upozornění. To jsem myslel, že můžu jen já... První, co mě napadlo, bylo: zakázat úpravu komentářů. Hrozí pak zmatky, když se v rámci jednoho vlákna něco řeší, někdo na něco odpoví/reaguje a někdo mu pak pod rukou změní to, na co reagoval, tak pak vypadá jako blbec. Zvlášť kdyby se tu rozjely nějaké flames, bylo by to dost nebezpečné... Takže obecně bych byl spíš pro to, ty úpravy zakázat. Co je jednou psáno, to je dáno...

Ve výjimečných případech to můžu odmazat já (něco nevhodného, spam, kdyby někdo chtěl opravit nějaký překlep)...

Jsem si s tím teď ale trochu hrál a ono se to chová zajímavěji, než by mě napadlo. Totiž - upravovat můžeš jen ty komentáře, na které ještě nikdo nereagoval. To mě přijde jako docela rozumný kompromis - když se někdo upíše a chce se hned opravit, může. Ale když už je to součástí nějakého threadu, tak už v tom nic měnit nemůže...

Schválně, co si o tom myslíte, mně osobně současný stav přijde docela dobrý, ale kdyby začal převládat názor, že by bylo lepší to nějak změnit, proč ne. Nebo by se na to dala vytvořit anketa... I když zatím bych tam ještě nějakou dobu nechal tu s tou výstavou, myslím, že je celkem zajímavá... Samozřejmě není problém mít více aktivních anket, ale na hlavní stránce se bude ukazovat vždy jen jedna.

Ale takhle když někdy budu uvažovat o nějaké zásadnější změně na webu, tak bych právě ty ankety mohl využívat. Když se zeptám ve fóru, co si o tom kdo myslí, tak reagují 1-2 lidi, někdy nikdo, tak si to pak stejně udělám podle sebe. :-)

Vzhled a návštěvnost

Noo, když užs to nakousl... Přijde mi škoda, že tyto stránky zřejmě nemají zdaleka takovou návštěvnost, jakou by vzhledem k počtu všemožných studentů a uchazečů mít mohli. Když porovnám stránky např. s lf1.cz, tyto nejsou bohužel tak živé co se vzhledu týče, možná by to chtělo víc aktualit ze života studentů a necmocnice /vím, už student nejsi i že obsah může spolutvořit dle libosti... /. Nebo už mají motolští medici jiný neoficiální "informační uzel"? Ale třeba je to tím, že v Motole se vlastně všichni znají osobně a nějaký internet vůbec ke komunikaci nepotřebují ;) Už se těším, až si o tom udělám obrázek sám:-)

Mne soucasny stav prijde

Mne soucasny stav prijde take o.k. jen bych tam pridal to mazani, jde-li to. Kdyz uz muzu prispevek kompletne upravit, tak...

Re: Mazání

Mě přijde nejideálnější ta verze, že pokud nikdo nereagoval, tak se to upravovat (příp. i mazat) dá. Jinak je pravda, že zpětné změny i mazání jsou matoucí a v některých případech nebezpečné.

Jeste me napadla jedna vec

Jeste me napadla jedna vec (kterou ocenuji treba na foru lf1) - neslo by nejak vyvolat vsechny prispevky, ktere uzivatel necetl?