Studium bez podpory rodiny

Všem prima den. Dotaz zní jednodušše: Myslíte, že je reálné zvládnout (především asi finančně) studium medicíny bez podpory rodiny?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Nevím, na kolik se změnily

Nevím, na kolik se změnily poměry za dejme tomu posledních 5 let, ale pár lidí, co se o to pokoušeli, jsem také potkal a znal. I mně se ke konci studia už celkem dařilo být finančně soběstačný - ale asi to také bylo tím, že jsem byl celkem nízkonákladový student. :-)

Na nějaké brigády dnes chodí většina studentů - zrovna na medicíně mi ale přišlo, že jich je méně, než na jiných školách. Záleží pak, co to je za brigádu. Jeden spolužák chodil za asi 60 Kč na hodinu skládat po nocích zboží do Makra. To asi není tak perspektivní, jako jiný, který doučoval angličtinu. Prý i 3-4 lidi najednou, od každého chtěl tak 100-150 Kč na hodinu. Ten nebýval druhý den na přednáškách tak unavený. :-)

Tak u nás je to doma po fin.

Tak u nás je to doma po fin. stránke dosť blbé... Ale stíham polovičák. Dobre platený, takže mám niečo aj na nový začiatok ,zatiaľ neviem kde:)... Keď človek chce, tak sa to dá zvládnuť. Skúšky, dochádzka, plus záujmy a kamaráti sú dokopy docela masaker, ale ako hovorím, ide to... Ad za 60 kč by som už isto nerobila.