Porovnání přijímacích zkoušek na různé lékařské fakulty

Zdravím, chtěla bych poprosit o radu... na kterou z lékařských fakult je nejpravděpodobnější se dostat? Slyšela jsem, že se přijímací zkoušky na fakultách liší. Na 1.lékařské fakultě podle toho, co jsem zaslechla, se dělají přijímačky jen z chemie, fyziky a biologie. Na ostatních je ústní zkouška a druhá LF má prý dokonce i testy všeobecných předpokladů. Je to tak? Moc dík za info

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re: Porovnání přijímacích zkoušek na různé ...

Pravdou je, že na 1. LF se dostane asi nejvíce lidí - to proto, že jich tam do prváku berou snad 500. Má to ale i své nevýhody. Třeba to, že do druháku jich pak stejně projde jen třeba 200. Takže se to třeba může jevit, že dostat se na 2. LF je nejtěžší (alespoň podle poměru přihlášených a přijatých), ale zase kdo se dostane na 2. LF, tak ji většinou i dodělá.

Jinak to, že součástí přijímaček na 2. LF jsou kromě testů z chemie, fyziky a biologie ještě pohovory a testy ze všeobecných studijních předpokladů je také pravda. Nemyslím si ale, že by bylo možné jednoznačně říct, že jsou přijímačky kvůli tomu těžší. Nebo by se to dalo říct jinak - jak pro koho. Pro někoho, kdo si koupí modelové otázky, naučí se je nazpaměť tak pro něj jsou přijímačky na 1. LF asi ty nejlepší, protože už nemusí čekat nic dalšího. Kdo ale není takový "šprt", kdo ocení, že se u přijímaček může projevit i nějak jinak, pro toho je to na 2. LF možná i snazší.

A jsou tu také jiné fakulty, jako třeba Plzeň, Brno a Olomouc, kde může být ještě o něco snazší se dostat, než na ty pražské...

Re: Porovnání přijímacích zkoušek na různé ...

Na lf1 uz ted taky budou testy studijnich predpokladu (resp.byly uz loni, ale kvuli organizacni neschopnosti je nepocitali)... aspon, pokud vim.