Přijímací zkoušky na 3. LF

Přímačky na 3. LF jsem dělala letos a byly ze všech medicín nejjednodušší, nejreprezentativnější a nejspravedlivější. Testy se ptaly na základní věci, bylo dostatek času. Pohovor byl pro všechny stejný, tudíž férový, byla to interpretace dvoustránkového odborného textu. Na 3. LF bylo také nejlepší jednání ze strany školy, velmi příjemní.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Kalkulačka:D

ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli je pravda že u písemných testů na 3.LF není povoleno používat ani jednoduchou kalkulačku... dovedu si představit jak mě rozruší se snažit z hlavy odhadnout výsledky např. odmocnin v některých příkladech z fyziky:D díky za odpověd:)

No zrovna odmocnina na

No zrovna odmocnina na některých opravdu jednoduchých kalkulačkách ani není. :-)

U většiny přijímaček se ale dneska setkáte s tím, že odpovědi jsou třeba a) 80, b) 160, c) 320, d) 640 - no a to pak i pokud je to nějaká otázka založená na nějakém příkladu, se dá opravdu celkem dobře "na hrubo" spočítat i z hlavy. Vyloženě příklady i s celým postupem chtěli co si pamatuji na fakultě v Hradci Králové - ale to už je přes deset let, co jsem tam ty přijímačky dělal. Třeba už to tak dnes taky nedělají - ono je to hlavně daleko náročnější na opravování, než jen "a, b, c nebo d"... :-)