Rok 2000

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re:

Takže - pokud máte něco ke stránkám, můžete to napsat i sem...

Nikdo nic? No dobre, to si budu pamatovat... :-)

No jop moc ti to nejde to chatovani asi malo zajemcu :o))))) Jinak kdyz jde vo neco tak bys mohl neco udelat s tim jazykem :o(

S jakym jazykem?

Muzu sem psat taky??? Ja vim, ze sice nejsem medik, ale snad by to slo...

Psat sem muzes. Ale psat muzes i jinde... :-) No ale tady je to stejne zatim mrtvy...

Tip pro vsechny chudaky, kteri jeste pracuji na seminarce z informatiky. Krome toho, ze na hlavni strance Medical Underground jsou v levem sloupci dole uvedeny odkazy na par mist na webu, kde byste mohli najit potrebne informace, mam jeste jeden tip. Zkuste prohledavac www.google.com. Relevance toho, co najde, se mi zda docela dost dobra - alespon podle toho, co jsem zatim zkousel. O vikendu odkaz na tenhle vyhledavac pridam na hlavni stranku. Zatim se musite spokojit s timhle. Jo a taky by se konecne mohli objevit dalsi zkosukove otazky - skoro urcite bude informatika a anglictina. Mozna se dokopu i k anatomii. Zatim bye a preju hodne stesti tem, kdo to zkousi v predterminu...

V provozu je novy chat system. Staci prejit na stranku matchat.zde.cz (nebo kliknout dole na "Prehled chatu") a vybrat Andromeda Chat System.

Medici, nechrapejte...
To vas tak zamestnavaj zkousky, ze ani nepisete do chatu? To je desny... Ja vim, sliboval jsem par novinek na strankach - ale nejak jsem se k tomu nedostal. Sorry... Ale aspon mi tady v chatu za to muzete nadavat... :-)

dobry den Medici-s respektem...:))
chci se dostat na vejsku, mate nekdo nejaky triky jak jste se ucily, koho ....... a jine praktiky jak se na ten vas ustav dostat??

No - záleží tak trochu na tom, na jakou fakultu se chceš dostat. Jestli opravdu na medicínu, tak závisí na tom, na kterou z mnoha fakult. Jestli na 1. lékařskou, tak je to jednoduché. Koupíš si modelové otázky (je jich jenom asi 2000) a naučíš se je zpaměti. Pokud chceš k nám na 2. fakultu (která je podle mně v lecčems lepší ;-), tak se holt budeš muset učit. Fyzika, chemie, biologie. Pokud máš dobré základy ze střední školy (gympl), tak by to mělo být v pohodě...

Moc casu fakt neni a na chat uz vubec ne. Anatomie ho sebere az moc. Preju vsem hodne stesti.

Jo jo, máš recht. Hnusná anatomie...
Ale nemyslete si - třeba taková informatika, co jsem dělal včera, taky není zrovna nejkrásnější. Pokusím se o tom ještě podrobněji poreferovat na stránkách...

Ta anatomie je vazne humus... I z tou knizkou od Mrazkovy & spol...

Existuje ještě nějaký medik, který se připravuje na zkoušku z anatomie? Nebo jsem sám v celém vesmíru? Ozvěte se spolutrpitelé... Nějak jsem v červnu nestíhal, tak jsem si to posunul na 10. července a už se tak těším, až to budu mít za sebou (jestli to budu mít za sebou ;-)... Je na tom někdo podobně?

zdravim,kolegove,tak jak jde anca?ja ji uz mam za sebou.jsem z 1lf.obdivuju vasi iniciativu tohle delat!!!respekt!na me jeste ceka histola.tak GOOD LUCK!!!

Tak zlom Mrazikovi vaz,nebo vyser voko,to je jedno, hlavne to dej,at (to) mam s kym s(z)pinkat.Kazdopadne hodne stesti.Sem ted snad par dni online a vubec..mam debil.Jo a byl sem v Dobronicich a vubec to tak neber,bud rad,ze mas co opravdu ucelneho delat.Mam ancu a stejne me sere informatika a porad je neco..Ono je to take jednodusi myslet jen na jednu vec... Tak zdur.

No histolu nastesti mame az v dalsim semestru... Ale ta anca, to je radost. Ja idiot jsem se ted flakal a kdyz jsem si to chtel jeste trochu soupnout, tak jsem se dozvedel, ze dalsi termin mame az 21. 8.... No aspon budu mit DOST casu na to, abych si to zopakoval... :-( Dobre mi tak, nebejt tak linej, tak uz jsem taky v trapu...

Ahoj Všichni,
měl bych na Vás dotaz. Dostal jsem se na všechny tři lékařské fakulty a těď si nemohu vybrat. Mohl by mi někdo pomoct. Prosím.
Zatim dík a mnoho štěstí.

No já můžu mluvit tak akorát za 2. LF, jelikož na ní (zatím) (možná) (úspěšně) studuji. Naše fakulta má některé výhody, které ostatní fakulty mít nemusejí... Je nejmenší. Podle mně se nám mohou víc věnovat, když je nás 150 v ročníku než když je nás 500 jako na 1. LF (kde prý stejně polovinu vyházej ;-). Fakultní nemocnice Motol je jedno z nejmoderjnějších zdravotnických zařízení ve střední Evropě (aspoň nám to tvrdí lidé z 2. LF ;-). Nemáme najednou zkoušku z anatomie a histologie (aspoň tenhle rok to tak bylo - ale teoreticky to tak bude i v letech dalších). 1. a 2. LF mají akreditaci ministerstva školství USA (pro emigranty ;-). Nic osobního proti 3. LF, ale nevím proč, stále se jejím absolventům říká "hygienici"... Holt asi nejlepší pověst z LF tady v Čechách má HK, pak 1. LF a pak asi 2. LF... Snad ti to pomůže v rozhodování...

DO HK nikdy... Tam jsem lezel tri mesice a fuj!!! Nektery medici jsou fakt pitomi, uz vim, proc se studuje na doktora tak dlouho ;-)
Jinak hodne stesti. 4MaT mam domain www.zachranka.cz, nechces preportovat MUG?

No aby se s tebou o tu domenu nekdo nesoudil... ;-)
LF v Hradci ma ale fakt jednu z nejlepsich povesti. Ne nadarmo se tem uci i vojensky lekari... A maj podle mne nejdrsnejsi prijimacky...

Zdravim Mate jak se mame, jen nekolik poznamek>z Tabora po Luznici je to min nez 17 km, 2.slusni medici se vraceji za svetla a uz nejdou ani spat protoze to nema ani cenu> k Huronove behu- minuly rok to bylo mnohem lepsi protoze se bezelo vo nejakej den driv a to bylo toprve boro, hlavne sis dosel pro snidani a pak ses sel vyspat a hlavne se takove ty behy na bezkach behali na tu kocovinu a to byly teprve gegy, ale jinak super akorat me mrzi ze sem se tentokrat nevyspal na hrade. P.S.> objev se PU.

A vida vida... Tak se tu zacina objevovat cim dal tim vice znamych lidi... Tak 17 kilometru? Mne se to tech 20 taky nezdalo. Nekdo dokonce pred tim rozhlasoval ze je to 25... Mozna ze se to rozhlasovalo proto, aby se nejak zakamufloval ten cas straveny v ruznych "obcerstvovnach"... ;-) Co se tyce vraceni se za svetla, tak to se myslim te skupince, s kterou jsem se vracel, docela dobre povedlo... Ale spat jsme sli. Mas ale asi recht, ze ta hodina a pul moc nestala za to. Asi by fakt bylo lepsi kdyby to bylo driv nez tu posledni noc. Toho se ale mozna bali, protoze bysme pak byli vsichni totalne chciply na ty softbally a podobny skopicinky...
Jinak souhlasim s tim, ze to bylo fajn... Prijemne rozptyleni pro cloveka, co si roztahne zkouskovy pres cely prazdniny... :-(

Třeba se sem občas podívá někdo z 2. LF a třeba by ho mohlo zajímat toto: Termíny zápisů jsou od 28. 8. do 1. 9., v časech od 9 do 15 hodina na studijním. A myslím, že tam mají hodinovou přestávku na oběd. Kdo nebude mít splněné všechny studijní povinosti, měl by se během onoho týdne také dostavit na studijní a dát žádost o prodloužení semestru. A bacha - studijní povinností může být třeba i vstupní prohlídka! (Nebo to tak zatím aspoň vypadá.) No nic. Pro dnešek asi vše. Těším se na brzké shledání se všemi kolegy opěn na půdě fakulty (tedy mohlo by to být i někde jinde, ale… ;-). Takže užívejte prázdnin, dokud nějaké máte. Zatím bye…

Pro zajímavost - víte jak se dá do sagitálního řezu pánví zakreslit trigonum vesicae? Odpověď na tuto otázku hledejte na anatomickém ústavu 2. LF UK Praha... ;-)

Pro případ že někdo sleduje tenhle chat a nesleduje hlavní stránku Medical Underground a přesto ho zajímají věci jako kdy se budou půjčovat skripta, jaké jsou rozvrhy a tak dále, nechť se na tu stránku přeci jen podívá... http://medik.zde.cz/ Zatím stále bez reklam, tak si toho važte... ;-)

Yaba daba doo! Tak mám konečně anatomii... Tentokrát po mně nikdo něchtěl kreslit takové nelogičnosti jako trigonum vesicae v sagitálním řezu mužské pánve a také jsem alespoň neměl problémy s tím, že by někdo na mých obrázcích nerozlišil pravou a levou stranu... ;-) Někdy se o tom snad rozepíšu víc buď na svých stránkách (mat.zde.cz) nebo přímo na medik.zde.cz. Zatím bye a přeju štěstí všem zoufalcům, kteří ještě stále tápají ve tmě... Věřte mi - tam na konci toho hnusného tunelu je opravdu světlo... ;-))

Tak jsem dneska potreboval na studijni - a byl jsem zklaman... Do 25. zari maji totiz dovolenou...
V knihovne jim zase nefunguji pocitace...
No neni tohle skvela fakulta? ;-)
A Praha je vubec divna - potreboval jsem vybrat neco z bankomatu - a "OUT OF ORDER". Co mne ale zaujalo - podle prohlaseni tiskove mluvci Ceske sporitelny maji vsechny bankomaty od 8.15 fungovat. Ja u toho jednoho (na Cernem moste) byl asi tak v 8.40. A nefungoval. A jestli to vyjde, tak budu mit i fotku... Pak ji naskenuju a poslu do CS, at vymenej tiskovou mluvci... ;-)))

Jelikoz se tento vikend uz nedostanu k tomu, abych to napsal primo na medik.zde.cz, volim aspon tuto cestu: Preju vsem tem, kteri jeste v pondeli delaji na anatomickem ustavu 2. LF zkousku z anatomie, at jim to vyjde. Hodne stesti a na brzkou shledanou ve druhaku!

Tak jsem byl pryč (v Jizerských horách ;-) a jsem zase zpět. Pokusím se na stránky ještě dnes přihodit pár informací, které by se někomu mohly hodit - kdy se půjčují učebnice a skripta a úřední hodiny na studijním (které mi teď byly stejně k ničemu, neb si tam udělali dovolenou). Zatím bye a všem těm chudákům přeju hodně štěstí na anatomii...

Bohužel, teď nemám čas skoro na nic - zpracovávám zážitky z Prahy... ;-) Aspoň to nejdůležitější, co jsem dnes zjistil: Výuka 2. ročníku začíná v pondělí 2. října ve velké posluchárně od 12.00. Zatím se loučím a jdu sledovat další zprávy...

Co je to za idiotskej Chat?????

No je fakt, ze v pravem smyslu je to spis diskusni forum nez chat v realnem case - ale co je na nem idiotskeho? Jo jasne, sel by naprogramovat lepe - ale v dobe kdy jsem ho delal jsem s Perlem zacinal a ted nemam cas. A pokud jde o napln - tak tu tvori lide, kteri sem chodi. A ze se jich sem podle logu chodi divat docela dost. Ze nic nepisou, to neni moje chyba... ;-)

Ty rozvrhy a témata ke zkoušce fakt nejsou špatný... dík :o)