Rok 2001

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

nejak tady zamrzla diskuse - nezda se ti mate. Napis aspon ty neco novsiho.

No jo, zamrzla. Ale mam si porad povidat sam se sebou? :o)
Navic ja muzu novinky psat primo na stranku Medical Underground. Preci jenom tam prijde vic lidi nez sem... A kdo by psal, kdyz se ma ucit? :-(

Ve vete "budou nahrazeny odpovidajicimi entitami" se na konci slova "entitami" pise mekke "i" (podle vzoru "zenami"). Diky za opravu, tohle boli do oci. Cau.

Jo jo, opravim hned... Diky... Ale ze si toho nekdo nevsim driv... :-) Nebo mozna vsim, ale nerek... :-(

Mam dojem, ze by stalo za to tenhle chat trochu ozivit, jenze pokud se tu chceme bavit aspon trochu o medickejch vecech, tak se fsadim, ze zrovna o tehle strankach spousta lidi nevi, treba jako ja, kdyz jsem se sem dostal ted poprve...

Zkus mrknout do jinejch diskus, nekde je to zive az az. :-) Treba co se tyce diskuse o kolejich. Mimochodem - rad bych tenhle chat nekdy prepsal do PHP a MySQL. Preci jenom tohle neni uplne vyhovujici... Snad nejpozdeji behem leta...

Letos se hlasim na 2.lf na všeobecné lékařství a zajímalo by mě, kolik lidí mělo stejný nápad a kolik jich nakonec berou. Za odpověď předem dík.

Tyhle informace jsem nedavno slysel presne, ale uz si ta cisla bohuzel nepamatuji. Takze muzu poslouzit jen necim pribliznym. Bere se kazdy rok asi tak neco mezi 150-200 studenty. Prihlasenych byva - ale ted mozna kecam - tak 600... Nebo je to aspon priblizne v tomto radu. :-) Presna cisla by meli mit na studijnim oddeleni. E-mailove adresy na jednotlive zamestnance najdete treba tady:
http://www.lf2.cuni.cz/Dekanat/studijni.htm
Nebojte se zeptat primo jich. :-)

Po prazdninach nastupuji do 1.rocniku a rekli nam, ze si muzeme v knihovne pujcit ucebnice. Zajimalo by me, v jakem jsou stavu, jesli se z nich da neco vycist.

Jisteze da, problem je v tom, ze jich je omezeny pocet a i tak ne vsechno, co clovek potrebuje, se v knihovne nachazi. Proste - u casti veci je to "kdo driv prijde, ten driv mele", zbytek si musis sehnat tak jako tak... Jeden priklad za vsechny - Anatomie od Cihaka. Celkem 3 dily. Posledni vysel vlastne docela nedavno. Prvni dva maji v knihovne, ale ne pro cely rocnik... Kdo chce treti, musi si ho koupit. Treba ja mel stesti, prvni a druhy dil jsem mel z knihovny... Ale studovat se da i ze skript od Petrovickeho, ty nejsou tak draha... A existuje i spousta jinych zdroju...

MaTe, dik za rozvrhy... Jeste k tem ucebnicim - dnes mi prisel novy katalog GRADY a tam uz prezentuji nove vydani Anatomie 1 jako novinku, nikoliv jako pripravovanou vec. Na webu tomu tak zatim neni. Tak uvidime, ale asi uz konecne to druhe vydani vyjde a prvaci tak budou mit za co utracet..

Jen jeste - novackum uprimne preju premiru trpelivosti, pokory a vule :o)

No, rozvrhy tam prvni asi tri dny byly trosku blbe. :-) Ale uz by to melo byt OK. Jinak s tim Cihakem by mne to taky zajimalo, prvak uz sice nejsem, ale rad bych mel oba dva prvni dily. Sice to bude asi pekna palka, ale jako zaklad knihovnicky budouciho lekare se to neztrati. :-)

To ze je dalsi vydani pripravovano, prezentuje Grada uz pekne dlouho. Jak na tom skutecne s vydavanim jsou, by se dalo zjistit primo u nich. Nekde jsem na ne mel e-mail a co si pamatuji, tak i na dotazy celkem reaguji. Kdysi jsem se z nich snazil vytahnout, kdy uz konecne bude Funkcni znatomie z autorskeho kolektivu MrDyDr (Mrazkova, Dylevsky, Druga :-).

Jo a nevite nekdo nahodou, jestli je ted sance ziskat u Grady nejakou slevu? Driv, kdyz se to kupovalo v jejich podnikove prodejne, bylo to snad 15 procent. Jenze prodejna nejak krachla...

Ahoj MaTe, chtěl bych ti pochváli tvoje skvělé stránky. Našel jsem tady hodně zajímavých a užitečných informací, jakožto začínající prvák na nejlepší lékařské fakultě v ČR. :-) Jenom jsem nemohl nikde najít, kdy má otevřeno studijní. Jestli to tady je, tak se omlouvám.

Jinak přeji všem studentům jak z 2.LF, tak i kamarádům z 1.LF, úpěšný vstup do nového akademického roku.

Bidlo

Dobry napad, samotneho by mne to nekdy zajimalo, nez se tam vypravim. :-) Mam za to, ze by tam pani Tupa mela byt kazdy den tak od deviti, v nejhorsim od desiti a aspon tak do dvou odpoledne, mozna s nejakou pauzou. Porad lepsi, nez ty jejich nesmyslne otviraci hodiny ve Vorsilske, u pani Smiskova (ubytovani studentu). Zkusim zjistit presne casy a nejak to hodim na stranky...

Zdravim. Tak ANATOMIE 1 uz je na trhu.. Respektive nevim jestli je v shopech, ja ji mel objednanou a ted mi prisla. Mam ji tady pred sebou a vypada proste nove. Obsahove je to asi totez jako prvni vydani, je tam navic kapitola "Bunecne a molekularni aspekty vyvoje" (nebo jsem se spatne ucil a nepamatuju si ji z pvniho vydani) a i difuzne tam je toho molekularniho pohledu asi vic :o) Ma necelych 500 stran a stoji neco kolem 1300 penez. Jo, obrazky jsou puvodni. (vydala ji GRADA Publishing) Bye!

Jeste k te Anatomii 1 - opravdu uz vysla, na tech jejich poslednich letaccich to bylo prezentovano jako hlavni novinka. A taky se snad do konce rijna dala koupit se slevou - pak to vychazelo mozna kolem 1200. Tahle slevova akce ale skoncila, coz je skoda. Ale kdysi mi z Grady psali take neco v tom smyslu, ze kdyz nakoupim za vic nez tisic korun, ze pak taky budu cely rok dostavat na vsechno slevy asi 10 nebo 15 procent... Kdybyste s tim nekdo mel zkusenosti, podelte se s nimi. :-) Resp. pokud se tam u nich nekdo budete chystat neco ponakoupit, zkuste se domahat nejakych slev a pak napiste, jak jste pochodili. :-)

Kdyz uz jsme u tech knizek - uz davno jsem premyslel, ze bych na tyhle stranky naprogramoval neco jako burzu ucebnic a skript. Chtel bych ale vedet, zda-li byste to vyuzivali. Napiste bud sem, nebo soukrome na muj mail, co si o tom myslite. Podobne sluzby (ruzne burzy) uz na internetu existuji, jestli nektere z nich uz vyuzivate, napiste. Tady by byla vyhoda, ze by to bylo hlavne pro lidi z nasi fakulty - tudiz by se i lepe dalo dohadovat predavani a podobne veci...

Mám zájem o studium na 1.lékařské fakultě.Můžete mi, prosím dát nějaký kontakt, kde mužu sehnat doporučenou literaturu pro přijímací zkoušky?děkuji

No, doporucena literatura... V podstate stredoskolske ucebnice fyziky, chemie a biologie. A taky asi neni od veci si primo na dane fakulte (dela to tak 1. i 2. LF) sehnat soubory modelovych otazek k prijimackam. Melo by se to dat koupit normalne na studijnim...

Pokud jde o ty otázky na přímačky na 1.lf. Ja Ti je prodám!!!!!

Normálně stojí 400, ale prodam je za tři kila. Ozvi se. Ale jinak první lěkařsku nedoporučuji!

Taky jsem o 1. LF slysel spoustu veci, kvuli kterym bych tam radsi nesel. :-) Do prvaku naberou moc lidi a potom jich moc vyhazuji. Ze zacatku se tam pry se studenty jedna tak nejak vselijak. Mozna je to prave proto, ze je jich tolik, ale stejne...

Konecne sa mi podarilo narazit na tvoj clanok o lokalnom platku Control Animal. Je mi fakt luto, ze tvoj zmysel pre humor je tak velmi oklieštený. Control Animal je lokalny casopis alebo skor A4 a nema za ulohu presne informovat, ale skor robit si srandu a bagatelizovat. To len tak pre info, aby si sa nabuduce nemusel zbytocne rozculovat.

No, nechtel jsem se tim nikoho dotknout - mozna je to muj presprilis vyvinuty smysl pro pravdu - ale mam takovy pocit, ze at uz jsou nekterym lidem z Ustavu histologie a embryologie jakekoliv vyhrady, nemelo by se jim vytykat i to, co vylozene neni pravda... Jinak nic proti humoru. Treba u toho cisla Control Animal pred tim zminovanym jsem se bavil az az. :o) A to posledni mne take dostalo, je videt, ze autori moji "kritiku" vzali celkem dobre... Navic tim aspon ziskali napln pro dalsi cislo. Jen tak dal, nakonec se muzem takhle vzajemne podporovat. :o))

Taky bych mela zajem o studium na 2. LF a zajimalo by me, jak velke znalosti je potreba mit ke zkouskam? Prece jen, Bi, Fy a Ch z gymnazia je dost siroky pojem (vzhledem k tomu, ze na jednom prave jsem, vim, jake jsou mezi nimi rozdily). Taky by me zajimalo, jake jsou rozdily v prijimackach a celkove mezi 2. LF a 3.LF. Diky :-)

No, podle mne to zase tak extra siroky pojem neni. Osnovy jsou presne dany a jsou zavazne pro vsechny gymnazia. Pokud se nekde dela neco nad ramec beznych osnov, budiz, ale vysoke skoly by prijimaci zkousky mely tvorit jen podle zakonem stanovenych osnov. Ke studiu se daji doporucit ruzne prehledy stredoskolskeho uciva - dneska uz jich taky vysla pekna radka, vydava to kde kdo. K zahozeni nejsou treba ani zname tituly z edice "V kostce"...

Co se tyce rozdilu mezi 2. LF a 3. LF - dneska jich asi bude mene nez treba driv - ale je tu jeden mezi studenty asi nejcasteji zminovany. Zatimco behem prvnich dvou let na 3. LF se nedela snad zadna zkouska a pak se to dela vsechno najednou, na 2. LF je to tak nejak "inteligentneji" rozvrzeno. Tzn. klasicky nejake ty zkousky po kazdem semestru (postupne lekarska chemie, biofyzika, anatomie, etc.). Delat to pak vsechno najednou na konci druhaku musi byt podle mne docela obtizne...

Re:

Už delší dobu se chystám na stránky zase něco napsat, ale nějak absolutně nebyl čas... Snad teď mezi svátky. Teď musím ještě ale aspoň popřát příjemné a poklidné prožití nadcházejících svátečních dnů... Hlavně ať nemusíte uplatňovat své znalosti s první pomoci. :-) Tak snad tedy někdy do Nového roku na stránkách Medical Underground! :o)