Rok 2002

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Objevil jsem úplně nový super časopis, který se jmenuje WM magazín. Božské čtení na téma hranice vědy a techniky, historickí otazníky, cesty a expedice amnoho dalších fajnových věciček. A je dokonce i celý be webu: www.mwm.cz Co na něj říkáte??? Jirka

cau lidi,jestli mate nekdo zajem o model.otazky k prijimacim zkouskam na 1.LF UK z F,CH a Bi. za 200,tak zavolejte na tel.0605 527 426.Zdenek

To je sranda... Tak si lidicky predstavte, ze dneska se mi nekdo dobyval na pocitadlo k temto strankam. :-) Nevim, jestli mi ho chtel vynulovat, nebo pridat nejake pristupy, ale kazdopadne se mu to nepovedlo (bodejt by jo, kdyz nezna heslo :-).

Hele MaTe, nebylo by lepší, aby se ty příspěvky řadily odshora (tak jak to obyčejně bývá) a ne odspoda? ;-) Bylo by to určitě lepší. Druhá věc: jak je to s tou Menzou v Motole?

Jak radili odshora? Myslis jako aby ty nejnovejsi byly nahore? Mne osobne pripada logictejsi, aby posledni byly dole, kdyz mas nejakej sesit, tak taky pises odshora dolu a ne pozpatku... Ale par lidi mne kvuli tomu uz kdysi otravovalo, takze tenhle system podporuje oba zpusoby. Kdyz si das prehled vsech diskusi, tak si u kazde muzes vybrat, jestli to chces vzestupne nebo sestupne.

No a co se tyce te menzy, tak nic moc aktualniho nevim - doporucuju se zeptat Michala Peliska - ten mel asi nejvic informaci na tohle tema.

Mně to připadá logičtější spíš odshora... :-) Nepotřebuju si přece číst furt ty starý a pak jima prolistovat dolu, chci vědět jestli přibyly nějaký nový a nebo někdo reagoval na muj příspěvek :-)) Jinak řečeno, nejnovější informace mají být přístupny nejrychleji, tudíž nahoře :-)

No jo, jenze to mas pak nahore uplne ten posledni prispevek a nevidis na prvni pohled, kolik jich tam bylo pred tim. A co kdyz to zrovna bude reakce na neco, co si uz napsal? :-) Bude to ztracet kontinuitu... No kazdopadne primo na hlavni stranku Medical Underground nekdy pridelam jeste primy link na tenhle chat v obracenem poradi, aby si to kazdy mohl i tam vybrat podle vlastniho uvazeni... Tak snad nekdy o vikendu. :-)

No MaTe, vidim že jsem tě nakonec přesvědčil :-)))) Co si myslíš o tom kopírování indexu na žádost o kolej? Hlavní kritérium je přece dojezdnost; a když jsem si tak scanoval :-) svuj index, tak mě napadlo, proč se teda nekopírujou občanky?? Bylo by to jednodušší a přitom několikanásobně spravedlivější! Ať každej uvede takhle svoje správný bydliště a ne vymyšlený babičky někde na Moravě... Mně to může být jedno, že spousta studentů takhle podvádí; ale co ti spravedliví, kteří kvůli nim nedostanou kolej? Pokud já jí náhodou taky nedostanu (nevim jakou úlohu bude hrát ten prospěch...), začne tohle podvádění vadit i mně. Všichni tihle se teď na mě naštvou, to je jasný, ale já jsem pro to, aby se kopírovali občanky, kde je zcela jasně napsaný bydliště. Prostě aby to bylo spravedlivý.

Nebyly by k dispozici nějaké testy z biologie-1.roč.?Dík.

To Roman: No, jak vidis, nepresvedcil, akorat jsem to tam pridal. :-) A ta puvodni moznost, ta podle mne "jedina spravna", je porad na prvnim miste. :-)) S tim kopirovanim obcanek to neni vubec spatny napad - ale ja si myslel, ze lidi, co si meni trvale bydliste, ze si meni i obcanky. Jestli je mozne, ze nekdo akorat na zadost napise mesto jake chce a nikde se to nekontroluje, tak to je fakt humus a s tim by se melo neco delat... Jinak cele to kopirovani povazuju za pekne trapne - da se to az prilis snadno zfalsovat... A navic - na studijnim oddeleni jsou k dispozici seznamy studentu i s jejich prumery - takze nevim, proc nam takhle zbytecne pridelavaji praci a vydaje navic...

To Pavla Hlouskova: No, na strankach myslim nic neni, ale neco jsem kdysi mel a snad i dokonce primo na pocitaci. Ale nebyly to tehdy vsechny mozne varianta a navic se to mozna stejne menilo... Nez jsem pak delal zkousku, tak uz jsem to na web ani nestihnul dat a potom uz jsem nemel motivaci to nejak predelavat. :-) Ale jestli to fakt nekdo chce, zkusim se po tom podivat a pokud bych to mel v elektronicke podobe, tak to sem hodim... Ale dejte mi na to chvili casu, jestli to mam, tak to mam doma a tam jezdim jen o vikendech a tenhle vikend nevim, jak na tom budu casove... :-)

Jeste ma nekdo nejake takove prani? Treba bych doma jeste neco zajimaveho nasel... :-))

Ja bych měl jedno takové speciální přání. Nemáš svojí fotku v životní velikost???

Tak se tedy prosím tě po té biologii jukni, mohla by nám asi pomoci, i když, jak říkáš, už není příliš aktualní. Díky moc. A ještě mám dotaz, zda se stačí na zápočet z histologie naučit ty testy.Díky. Pavla.

MaTe, jen na to odpovez, ja jen bych k ty histole par detailu, co a jak bylo ted - preci jen mam k tomu o rok bliz :)) Co se zapoctovych testu tyce, tak s nima nebyly zadny vetsi problemy. A ty testy co jsou tady na to urcite staci. Jen asi to hlavni - ty testy se preci jen uz trochu lisi. Nektery otazky jsou jinak formulovany - pokud by se to clovek ucil z knihy tak logicteji. Napr.: u svalovy tkane jak jsou ruzny ty A, I, H.. prouzky tak v testech co se pisou je to formulovany jinak a konkretne tohle se muze docela zamotat :)) Takze uz asi neni optimalni si ty otazky vyfotit a pak to tam obkreslit z pameti, protoze to muze bejt formulovany jinak. Ale to se spis projevi az u zkouskovyho testu kde je toho vic.

zaver: zapoctovej test se da v pohode dost dobre napsat z toho co tu je :))

Jo a na biologii je nejlepsi mit ji jako 2. - 4. skupina v tom tydnu. Uspesnost v testech stoupa linearne v tomhle poradi protoze ty testy jsou proste stejny.

Uz za nas se to trosku lisilo od tech testu, co jsou tady... To co je tady, to je prepsany z nejakejch testu, co si medici prepisovali uz nekdy v roce 1994... Ale koncepce je v zasade stejna, podle mne v tech testech opravili ty nejvetsi blbosti, mozna tu a tam nekde neco pridali (embryologii). Kdybyste nahodou nekdo mel neco z tech novejch testu, tak sem s tim, ja uz ted ale moc sanci to sehnat nemam...

Jinak co se tyce te bizule, naprosto souhlasim, s temi testy je to opravdu tak. :-) Resp. to tak bylo uz za nas, cim pozdeji v tydnu mel clovek bizuli, tim lepe. :-) Nejake ty testy jeste zkusim najit, snad to stihnu...

Ahoj Marku.Prosim Te, nemas nejake info o terminech z Propedeutiky?Diky.M.

Zatim nic konkretniho, ale co jsem zatim slysel, tak by to snad nemelo byt tak, jako tomu byva zvykem na nekterych ustavec - totiz ze by se mezi cervnem a zarim vubec nezkouselo... Udajne snad aspon dva terminy behem leta budou...

Ja jsem chtěla jen ještě k tý histole. Jak jste se srovnali s rozporem Junqueira versus Konrádová (např. vazivová chrupavka a perichondrium)? Předpokládám, že asi našprtat to co napsala Konrádová, co? Dík.

no jasne ze kdyz ji reknes to co pise ona tak to bude OK.
I kdyz to tak treba neni. Nemam tu sice ted Junqueiru, ale treba v atlasu (Gartner, 3rd edition, 2000) a i v nakym programu co mam na histolu se jasne pise ze vazivova chrupavka perichondrium NEMA a ze je tam hlavne kolagen I. A ona pise ze hranice mezi vlastni chrupavkou a perichondriem je NEZRETELNA a ze tam je kolagen I,II.
Skoro bych ji spis rek to co chce slyset a treba rek, ze ale v jinych zdrojich (jmenovite) se uvadi to a to.
ALe fakt nevim jak se zachovat v testu - protoze ty vychazi z Paulsena coz je vpodstate Junqueira - testy (nebo tak neco) a tam to je teda jinak nez u ni. Na druhou stranu v soucasnych testech by mely byt veci, ktery ona povazuje za chybny, opraveny.
Summary: na UHE (ustav histo. a embryo.) je to tak jak rika ona, kdekoliv jinde bych jako fakt prezentoval verzi Junqueira a dalsi :o)

Testy z histologie jsou novy, jsou tam obrazky a je toho hodne--110 otazek na 60 minut...celkem fofr.

To přidělování kolejí je zkurvený - protože já tady bydlim 3 roky a najednou nedostanu kolej! 114 bodů z možných 120 už je málo... No kde to jsme, když už se nedostane ani kolej z Brna, Jihlavy nebo Ostravy? Že by rozmach cizinců...? Jsem z toho teda dost nasranej.

MaTe, musíme s tim něco udělat - už jen to, že polovina Kajetánky jsou cizinci (na úkor nás) se mi moc nelíbí...

A taky hlavně rozmach lidí, kteří uvádějí falešný adresy a pak dostávají kolej na úkor nás, kteří bysme jí měli opravdu mít poprávu! Aby na Kajetánce měli pokoje už i lidi z Prahy (kvůli internetu nebo prostě "bejváku"), to už je příliš - jsou to pěkný svině. To falšování adres se mi nelíbí. Ani tolik cizinců na úkor nás (pak by nemuseli ti jiní třeba falšovat). Trojkoalice MaT, já a Saša by snad mohla dosáhnout částečné reparace... ;-) Blbost lidí na vedení Kolejí a menz je obdivuhodná - pokud nedostanu kolej, začnu jim pěkně prudit. A těch argumentů mam dost a dost... Současnej stav, kdy jsem zde NEPRÁVEM nedostal kolej a nebudu mít příští rok kde bydlet, mě totiž sere!

novej seznam uz je na webu - a je priznivejsi. Zajimalo by me co bylo pricinou toho ze to tak bylo.

Stačilo slušně drsně naštvaně opakovaně a osobně ihned upozornit ;-) a je to. Saša i já jsme vyhráli :-)) MaT je přece jen moc blízko... Ale když se to porovná s těma mnohem blíž a co jsou podvodníci... MaTe, kdyžtak pár lidí práskni (zvláště třeba ty svině pražáky) :-) Ještě jim taky napíšu...

Ale taky by mě zajímalo, co to bylo za technickou chybu... Asi je upozorňovalo hodně lidí, že se jim to přidělování nezdá? MaTe, zjisti to :-)

Ať zprůhlední bodování toho blbýho prospěchu... Stejně, kdo vymyslel takovouhle blbost...

Tak jsem zvědavý, jak ten

Tak jsem zvědavý, jak ten odkaz sem oživí diskusi. :-) Každopádně stránky mají v posledních dnech docela solidní návštěvnost - ne že by to bylo během prázdnin nějak špatné, ale teď v posledních pár dnech je to i několik desítek unikátních návštěvníků za den... Čím to asi bude? :-)

Ahoj, nenasly by se nahodou nekde temata na praci z biologie? Diky

Jak myslis temata? Jako seznam vsech temat na seminarky z biologie? Ten, co si pamatuji, jsme dostavali... Nekde bych ho i nasel, ale nevim, jestli nedavaji kazdy rok nova temata, aby lidi nepsali porad to same, eventualne si to nepredavali po rocnicich (a hlavne, kdo to ma pak cist :-).

Pokud myslis jako vypracovane seminarky, no, nevim nevim... Mozna, by se po lidech par dalo dohromady, ale mam pocit, ze vetsinu seminarek pak kontroluje pan doktor Kocarek a ze ten urcite neni tak hloupy, aby si toho nevsiml (navic je opravdu cte, narozdil od praxe bezne na jinych skolach :-)...

Na www.lf2.cuni.cz jsou uz k dispozici rozvrhy zimni semestr...

Tak tak, bohuzel jen v Excelu nebo Wordu, jako vlozene objekty do HTML (aneb prasecina nejvetsi). No, nekdy se to pokusim predelat do neceho univerzalnejsiho, ale ted na to neni cas, tak dam na stranky aspon link...

Zdravim vsechny lidicky, kteri na mne i pres skolni napor jeste nezapomneli:O). Na rok jsem si odskocila do Australie. odkud vas vsechny moc zdravim.Eva Celnarova, byvaly sesty kruh. celnaroe@centrum.cz

Ahoj Evo, já si řikal, že jsem tě nějak dlouho neviděl :-)) Do Austrálie tě zdraví Roman - bývalý 4. kruh.. :-)))

napiste, prosim, sve dojmy ze zkousejicich na chemii a fyziku... ke komu se mam zapsat na svoje prvni zkousky? diky. a vubec, neco piste, ne:)

tak uz jsem se napsala k profesorce Tomasove - nevim presne jaky ma titul, hned na 1. predtermin...

Tomasova je pry celkem fajn, aspon podle lidi, co u ni byli. Ja byl na chemii u Wilhelma - sice se ho lidi boji, ale ja myslim, ze je naprosto v pohode... No a Peloucha jsem si zkusil az na biochemii, taky je myslim celkem rozumny. Ale kdybych si mel vybirat podle zkousejicich... Tezko rict, ale myslim, ze sis nevybrala spatne. Ale hlavne, kdyz jdes na predtermin, tak to poradne umet...

S biofyzikou je to jednodussi vyber, jsou tam jen dva zkousejici. Obecne se lidi snazili jit spise k Hermanske, ale ja sel k Blazkovi a bylo to pohodove, jedine, na co si muzu stezovat, byla ponekud "husta atmosfera" (teda jako doslovne, ona jinak atmosfera pri zkouseni byla celkem prijemna, proste tam mel nahuleno jak v opiovem doupeti, ale s tim pry ted musel prestat)...

to jo, je asi dost nemocnej... prednaset vydrzi tak 50 minut, mluvi pomalu a celou dobu musi sedet...

jsem mela sen, ze musim za 20 min na zkousku z chemie, porad neumim ctyri vzorce AMK a nemam si to kde najit:) a to by me zajimalo, stane se na zkousce, ze nejakej treba tezsi vzorec chteji namalovat? koenzym nebo tak?

Doporučil bych Wilhelma, ten je v pohodě (alespoň na biochemii byl). Tomášový jsem se nelíbil (jako ostatně mnoha zkoušejícím, pořád nevim proč...) a byla na mě docela ošklivá (dala mi 3), ale všichni ostatní jí chválili, tak nevim. Pokud jde o Blažka, měl jsem s nim při zkoušce menší problém; měl na mě nějaký jeho vtipný řeči že jsem neslušnej (nedělal jsem přitom nic) a tak jsem mu řekl, že neslušnej je v první řadě on, tím, jak nám tam kouří. Nevim co si o sobě takovýhle myslí... Uměl jsem to a dal mi 3 (kdyby mě vyhodil, šel bych si na něj stěžovat na děkanát). Roman #13

ted to vypada, ze vsechno odzkousi Hermanska, chudak zenska. skoda, ze nemuzou zkouset pH nebo Ferda, byla by sranda:)

Cau
Nahodou jsem narazil na tuhle diskusi.. Chci se Vas mediku na neco zeptat ;-) Je mi 22 a chci jit na medinu (jednu VS jiny obor prave koncim ;-).. Jsem starej blazen ? ;-) ( Pro mene chapave : Ma to jeste smysl, nebo uz je pozde ? )
Dik za nazory...

No, nevzpominam si, ze by po nekom na chemii chteli kreslit vsechny vzorce AMK o koenzymech a jinych bestialnostech nemluve. Ale mozny je samozrejme vsechno. :-)

No, ciste teoreticky by clovek mel nejake ty vzorce aminokyselin umet, ale spis jen tech prvnich par jednodussich... Ty slozitejsi snad opravdu nikdy nikdo po nikom nechtel, ale kdyz nekdo nevi ani zakladni vzorec aminokyselin, tak je to holt asi problem...

Uprimne reknu, ze na biochemii jsem vzorce aminokyselin neumel o moc lepe nez v prvaku na chemii a taky se to nejak zvladlo. :-)

Jo a pH a Ferda je kdo? Hadam, ze to prvni bude Petr Herman... Za nas se snad na ustavu i vyskytoval, ale my s nim v ramci vyuky vubec neprisli do styku (zase jsme meli "Mysku Krupicku" :-).

A pro toho, co si mysli, jestli neni blazen, kdyz chce jit na medicinu. Dost lidi se mne snazilo presvedcit, ze KAZDY kdo jde na medicinu, je blazen... No, mozny to je. Ale i tak se najdou taci, kteri mezi nami svoji blaznivosti vycnivaji... A jenom kvuli veku? Mame spoluzaka, kteremu je 40 let. Kdyz pro nej nebylo pozde...

tak to dekuji za informace! Ja jsem to tusila, ale ted se budu citit jisteji:)))
Ferda mravenec je slovensky student doktorand, ktery castecne vyucuje biofyziku, ted mel seminar o laserech. Na zacatku rekl, ze to na nej hodili sefove a ze toho o tematu vi tak na pul hodiny, ale nakonec to bylo docela zajimavy. A kdo je mysicka? preju vsem vesele vanoce!