Rok 2003

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Po mně třeba na chemii chtěli vzorečky AK... MaTe, koho myslíš tím 40-letým spolužákem? To tam máte nějakýho novýho (kterej se tam objevil, až když jsem "nuceně odešel" o ročník níž, tudíž mi unikl) nebo Hermana (kterej je ostatně už taky se mnou zase v ročníku)?? :-)) Pokud se nepletu (ohledně datumů narození apod. (a zvláště u holek :-)) se obvykle nemýlim, v tom mam přehled), Petru Hermanovi je přesně 41 a půl :-) No a pokud vim, studuje medicínu už několikrát za sebou :-) Nic ve zlym, ale třeba to jednou vyjde... :-))) P.S. Na tý přednášce z propedeutiky vloni jsme byli spolu, jak jsme se strašně smáli, víš co myslim? ;-) To se člověk nedozví věcí :-)

Takova shoda jmen, jo? Romane, ty budes nejakej smolar:) Mas alespon stesti v lasce?

Jo jo, myslel jsem Hermieho... :-) Kdyz ja kdyz jsem slysel o jeho veku, tak mu bylo 39 a tak jsem hadal, ze by mu uz 40 byt mohlo... Nebo jsem to nejak zaokrouhlil. :-)) A jestli tou prednaskou myslis: "...co to bylo?" "To byl nas spoluzak..." "Jezis marja, ja ho znam, on se mnou chodil do rocniku, ale ja promovala pred 20 lety...", tak to bylo presne ono. :-)))

Jo a jeste k te Mysce Krupicce - nekde na netu byly uzasne fotky, ktere krasne ukazuji, o co jde - velmi nazorne - ale bohuzel nikde nemuzu najit odkaz. Kdybyste nekdo ten odkaz mel, tak ho sem poslete, at soucasni prvaci vedi, o co prichazeji... :-))

Gaussiku, proc bych mel byt smolar?? :-) Jediny co mi vadi je to, ze se profesorum a zkousejicim dost casto nelibim (nevim proc) a tak jsou na me casto hnusni (jako treba s tou fyziologii ve druhaku, kvuli ktery jsem musel opakovat - kazdej se ucil par dnu, spoustu otazek vubec netusili a nebo vsechno opsali a meli v pohode jednicku, nejhur dvojku; ja se ucil jak blbec, kazdou otazku si podrobne vypisoval a vyhodili me postupne vsichni tri, Herget, Hampl a Brozek). Ale jsou obcas zase i opacny vyjimky (tech je ale bohuzel min), to kdyz si taky nekdo vsimne, ze jsem inteligentni kluk ;-) A koukam, ze se tu ptas na intimni otazku, tak to sem radeji psat nebudu :-) Ale je to :-(, no... Zeptej se me pres ICQ ;-)

Mat: jo, přesně to jsem myslel :-)) Třeba mu jednou taky budeš přednášet :-)) Ale aby už pak Herman nebyl na tý tzv. univerzitě třetího věku, pro ty důchodce, jak je vždycky dole v těch malých posluchárnách :-)))

kamoska to cetla a myslela si ze ten starej student je ten samej Petr Herman kterej nas uci biofyziku:)
psali jsme zakerny zapoctovy test z chemie. nejtezsi byl priklad na petinasobne redeni roztoku glukozy:))

No, na vysvětlenou k tomu

No, na vysvětlenou k tomu Hermanovi... Ten náš spolužák, to je prostě Herman. Ale ten z biofyziky, to je Heřman. Už je ten rozdíl jasný? :-)

Ono by se ani nebylo čemu divit, kdyby se zjistilo, že ten biofyzikální Heřman ještě studuje... Taky ho máte tak v lásce? ;)
Ta chemie fakt byla celkem vtipná... Kdyby byl takovej i ten test u zkoušky...

No, v lasce nebo ne - mne nikdy neucil, tak nevim, jak uci, ja akorat vim, ze si s nim obcas pokecam, kdyz jsem v pocitacove ucebne na TPU a to se s nim vetsinou keca dobre. :-)

no test u zkousky byl jeste o moc vtipnejsi, nechybel oblibeny siran barnaty a jine lahudky, mam jednicku:)) vsem drzim u zkousek a testu palce!! hlavne u histoly

Ad Myska Krupicka: Abyste meli predstavu, mrknete sem: http://www.ms.mff.cuni.cz/~bpil7446/pics/wedding/ Doporucuji hlavne wed4.jpg, pak pochopite... :-)

MaTe, ja jsem se tak tesila na fota a ty jsi tam udelal preklep!! Prosim, prosim oprav... Mam ted dlouhe prazdniny, to je super skola:)

Jak bych mohl udelat preklep, kdyz jsem to kopiroval pres schranku? :-) Ale je fakt, ze to ted nejak nejede, se ani nemuzu dostat na ten MatFyzackej server, na kterym to je. Ze by zase povodne? :-) I kdyz tenhle server by meli mit nekde na Maly Strane a ne v Troji... Zkus to nekdy behem tydne, snad to bude fungovat...

prej jim to fakt nejde:( je tam lokalni vypadek, ale jen kratkodobe

MaTe, nějak tady stagnuješ s přidáváním příspěvků ;-)

Co ja? Sem maj prispivat jini, nez ja. :-) Ale je fakt, ze ted stagnovaly i cele stranky Medical Underground... Nejak jsem moc nebyl doma a tedy u pocitace - ted by se to snad mohlo zmenit, mam svuj pocitac i tady v Praze, tak uvidime. Ale zase necekejte nic az tak moc rychle, zatim si tu konfiguruju Linux a to se jeste muze trochu protahnout. :-)

No já to tak myslel, jako celý stránky :-) Mimochodem, kolik lidí vůbec zůstalo z tvojeho původního kruhu??

No jo, no, stranky... Ja vim. Ale mam par novejch veci, co snad brzo pridam... Comp na koleji funguje, resp. fungoval, ale jeste si ho jeste jednou cvicne preinstaluju, Debian RuleZ... :-) No a co se tyce kruhu - to je slabsi no... Nejvic lidi pomrelo tehdy asi 22. zari na patologii... To tehdy zarvali asi tri hned po sobe... Zbylo nas asi 10. Jsme ted asi druhej nejmensi kruh v rocniku, jestli se nepletu. Mensi je snad jenom osmicka. :-))

nevite nekdo,kde bych nasla fotky ze saalbachu?prosim prosim

to je muj spravny email

tak co MaTe, kdy se muzem tesit na materialy na biologii?

Copak, Kocarek uz delal reklamu? :-) Ale jo, nebojte, uz tam jsou, zrovna jsem to tam nahazel... Zatim jsou to jen ZIPovany RTFka, snad vam to bude stacit...

jo, delal:) pochvaloval si te jak ses aktivni a co vsechno na tech strankach mas:)) jinak je to hrozne fajn asistent, mam radost, aspon neco prijemneho v tom nasem strasnem rozvrhu..

Ale pani prof. V. neni vubec rada, ze mas na strankach studijni materialy k jejimu predmetu. Rekla bych, ze ji to dokonce svym zpusobem tizi. Poslouchala jsem za dvermi:), dobrovolne se ucastnit praktika s jinou skupinou jiz neni mozne..

Jo, o nejakych vyhradach stran testu z histologie, jsem jiz slysel od spousty lidi... Zvazoval jsem i moznost, ze bych ty testy dal pryc - "kdyz jsou tak spatne, plne chyb" etc. Samozrejme, kdo by chtel, tak by se k nim dostal, ale nebyly by tak na ocich. Uz jsem to s nekterymi testy udelal... U histoly jsem chtel aspon pockat, az skonci zkouskove, aby kdo chtel (a chtel rychle) je mohl vyuzit.

Jinak z biologie dorazil dalsi material - nejaky seznam temat rocnikovych praci. Jeste na to musim mrknout (ta posta se po modemu stahuje tak dlouho, navic se ted snazim prejit na Linux i doma :-), objevi se to tu snad nejpozdeji behem pristiho tydne...

bud rad, MaTe, ze histolu uz mas za sebou...:)) ja jsem si to trosku pokazila:( ach jo..

Ono je to stejně asi jedno kde ty testy budou nebo nebudou, protože prof. V. nám slíbila, že je určitě stihne do léta předělat, aby to podle těch co tu jsou nešlo napsat ... a doc. Mrázková nám také slíbila zkouškový testík :-)

Noo, ja jsem si to kdysi s tou histolou taky pekne po... :-) Za nas se histola mela delat v zime, ja ji delal az asi 20. zari, protoze zapocet jsem dostal az asi 20. cervna a pak terminy nebyly. Fakt sranda.
Ale jeste k tem testum. Ty co jsou zatim na strankach nejaci studenti prepsali snad uz v roce 1993. Od te doby snad kazdy rok na histole tvrdili, jak je predelaji a jak budou nove testy. I nam to tvrdili. A nikdy nic. Az pry asi pred dvema lety se skutecne delaly nove testy, zajimave je, ze lidi maji o ty na strankach porad zajem, takze si myslim, ze az tak moc jine asi nebudou... :-)

a 14 dni se ceka nez jdes na dalsi termin.. navic se o Vsem musis domlouvat s vedouci UHE.. no, par nas pochcipa

Zase tady do mne kopou neznámí telepati proudem a snaží se mě paralyzovat či dohnat k infarktu (momentálně míří do srdeční krajiny). Olomouc v okruzích ulic Karafiátová 1, Komenského 9, Kosmonautů 29. Sousedé z Karafiátovy mne neustále udávají a i křivě! Radnice mi nechce povolit výměnu bytů. Dne 7. 1. 2003 mě v Olomouci u obchodního centra "Senimo" okradli! V pátek 10. 1. 2003 jsem na Karafiátově 1 v Olomouci omdlel! Vykradli mi 3x chatu. Dne 27. 1. 2003, mne okradli na Wurmově 4 v Olomouci – obchod jménem Au..., o 500 Kč. Ještě ten den zástřel na nohy + ukájení hlasů. Při sepisování zástřel na týl, do ledvin a do hlavy. Škodná mi kazí přístup na síť! V jedné restauraci na ulici Kosmonautů v Olomouci (nejde však o restauraci v hotelu Sigma), mi namíchali do jídla sperma nějakého blba. Některé servery mou zprávu mažou. 14. 3. 2003 mi pokazily emailovou poštu. Dne 15. 2. 2003 mi neznámí telepati zlikvidovali vysavač! Kopou také do mého psa a do kočky, kterým se tvoří podkožní nádorky a bradavice! Prolévám se minerální vodou Magnesií, odvarem z meduňky, spím v alobalové krychli, pojídám hořčíkové tablety, ale to vše mou situaci pouze zmírňuje... P. S.: Prosím všechny, kteří se Zkopaným sympatizují, aby tuto zprávu šířily sítí!

Tak lidi, zari je za dverma, chtelo by to opet trochu zivota, nemyslite? :))

Zkouskovy vrcholi, takze kdo jeste mate neco pred sebou, tak GOOD LUCK :)

Takže se s váma loučim, protože milý pan profesor Kodet mě bez sebemenšího citu (vyloženě bezcitně - jak je jeho zvykem) vyprovodil z naší fakulty... Poslední třetí otázka, měl jsem záněty štítné žlázy; správně jsem rozdělil atd., pak chtěl povídat o Hashimotově thyreoiditidě; moje odpověď: chronické autoimunitní onemocnění (principem působení protilátek při chybném potlačení T-supresorů a převaze působení T-helperů), počátečním impulzem zřejmě virová infekce, nejčastěji se vyskytuje u žen středního věku, mikroskopicky je lymfoplazmocelulární infiltrace se zánikem tyreocytů, makroskopicky se obvykle vyskytuje struma, klinicky začíná jako huperfunkce, ale postupně přejde do chronické hypofunkce... no a za tuto odpověď jsem byl vyhozen... Kdo z vás by (ve stresu posledního možnýho termínu) věděl tohle? Neráčil jsem si totiž vzpomenout na drobnost, že "tyreocyty vykazují onkocytární transformaci" - stačilo říct a okamžitě bych věděl (poznal by přece že vim, když bych mu to hned podrobně popsal, co to znamená atd.); jenže já si na tohle nevzpomněl (pořád jsem nevěděl co po mně ještě chce), tak tahle jedna nezodpovězená věta rozhodla o tom, že po 4 rocích studia končim na naší fakultě... Prostě mi vzal index, napsal datum a víc ho nezajímalo... Nevim kdo všechno tohle bude číct, proto se raději zržim komentářů mojeho názoru na "profesora Kokotdeta"... Jsem v háji, v hajzlu, v prdeli... Můžu si jít hodit tak smyčku nebo skočit z okna mýho pokoje na Kajce nebo se zastřelit, protože mam zkurvenej život a všechno kvůli jedný blbý zkoušce a bezcitnýmu přednostovi naší patologie - už se nedivim, proč nedělá se živýma pacientama - protože u těch by byl potřeba lidskej cit a trocha vlídnosti, což zřejmě panu profesorovi chybí. Mrtvoly jsou přece jen chladný, stejně jako náš (teď už teda váš) profesor... Roman Durdis, ještě dneska ráno student 2.LF, 3. ročník

BTW nevite nekdo, co to bylo za cvoka, co mi ten samej text napsal do vsech diskusi na serveru? Musel jsem to trochu promazat...

to byl asi nejaky neuspesny medik:(

gaussiku, neber to všechno tak vážně... :-) děláš taky něco jinýho, než že se učíš?
MaTe, to myslíš toho "Zkopaný"ho? ten to evidentně nemá v hlavě v pořádku :-))

Jo jo, asi nejakej cvok... Ale clovek aspon oceni vyhody toho, ze ma chat v databazi. Kdybych to mel odmazavat z nekolika souboru... Takhle si clovek muze nechat vyjet i duplicitni zaznamy a... DELETE =-)

No prave ze delam:))
ale myslim ze me obavy maji jisty realny podklad. Vcera z histologie vyhodili 10 lidi z 11. Coz je samozrejme ciste nahodne a vsichni ostatni to hrave zvladnou:)))

Vždycky ti co se nejvíc učí, tak se nejvíc bojí a nejvíc říkají, jak to neumí a pak vždycky mají jedničky... Tak pořád gaussiku neplaš, přijdeš mi aktivní až přehnaně ;-)

ale co s tim ze snad vsichni se uci vic nez ja... aspon to rikaji..
No dobre, uz mlcim:) Macintosh pry nabidl fakultam zarizeni PC ucebny zdarma, treba to vyhraje LF2 a konecne budem mit vyuzivanou PC ucebnu. Zatim sem v patek nikdo neprisel. Cim to je ze v patek je vzdycky tak hezky?:))

To Roman: No ja nevim, uz se mi parkrat stalo, ze jsem se drel jak vul, hodne jsem rikal, jak to neumim no a pak... Pak jsem byl rad, ze jsem to dostal s trojkou na druhej pokus. :-( Tak treba na ty tvy teorii nebude uplne tolik pravdy. I kdyz je fakt, ze o pripadech, ktere tu teorii zase potvrzuji, jsem slysel taky. Nektere takove pripady pry dovedou byt desne otravne... :-)

Nadzarek, z nedostatku informaci na internetu, bych rada touto cestou zjistila, co je diagnoza N870 - muzete mi to nekdo napsat? (nepomohlo ani, kdyz jsem rekla, ze dokud se to nedozvim, na zadnou kotrolu nepujdu- nemam nahodou jako pacient pravo na informace?)

a co http://www.ilo-ceet.hu/protection/r_n_oad/r_n_oad_Czech.pdf strana 46, bod 41? takze otevrena rana.. je mi lito, ze Vam to nechteji sdelit..

Veru: já bych spíš řekl, že gaussik nemá pravdu; N870 (hledal jsem až jsem konečně našel) je "mírná cervikální dysplazie"... Nevím kdo jsi (jestli medička), ale pokud jsi "laik", tak česky :o) je to "mírná porucha vývoje nebo růstu děložního krčku". Pokud bys chtěla nějak poradit od hodnýho ochotnýho medika :o) tak se mě zeptej roman.durdis@atlas.cz :o)

MaTe, samozřejmě že na mojí teorii je pravda ;-) Však to každej "normální" člověk vidíme kolem sebe: lidi co chronicky plaší a říkají, jak to všechno neumí a přitom se učí jak blázni, to vždycky umí a jak dostanou papír nebo slovo, tak hned jedou že nejdou zastavit... Však to vždycky vidim před zkoušením nebo před zkouškou: "Já to vůbec neumim... Četl(a) jsem to jednou..." a podobný lži a pak si dotyčnej(á) sedne a popíše několik stránek přípravou... Občas mam chuť takovým dát snad pěstí; obvykle to ale bývají holky, proto to nedělam :-)) Kdežto ty nebo já nebo kdokoliv kdo se furt neučí (k čemu je mít samý jedničky? K ničemu), když řekneme, že to neumíme, tak to opravdu neumíme.

a proc si myslis ze vy chlapi mate vysadni pravo to doopravdy neumet?:) kdyz reknu ze to neumim, taky to proste neumim.. a nevidim duvod proc by to melo byt jine..

Říkáš tu pořád, jak to neumíš; tak se pochlub, co jsi měla třeba u zkoušek teď za známky? :-) Tradiční obrázek: holka, věčně se učící a věčně říkající, jak to neumí a jak to nestíhá - a u zkoušení nebo zkoušky to z ní jede jak naučenej seznam... Neříkám, ať si každej dělá co chce, ale nemusí pořád říkat to, co neni pravda, protože pak to docela "otravuje" nás normální lidi :-) 90 % šprtů (ti co se věčně učí) jsou holky, tak to prostě je :-) Kdybych to vždycky "neuměl" jako dotyčné holky...

Romane: na chemii stacila SS, na fyziku umet opisovat z knihy a na prvni pomoc nebyt ve zmenenem stavu vedomi. to myslim dost vazne. s anatomii mam nejake problemy, nejsem zvykla se vic ucit a nemam dobrou obrazovou predstavivost ani mechanickou pamet. tak ze me furt nedelej sprta, neni duvod. zkus nas prvaky pochopit a drzet nam palce at to zvladnem v co nejvetsim poctu. navrhuji uzavreni tohoto tematu

a jeste: neni pravda ze rikam ze to neumim:) mam tam "kdyz reknu ze to neuimim..." ja neco nahodou umim:))

Ale jo, ja prvaky chapu, taky jsem byl pekne vydesenej. Jaky to je, si dovedu celkem zive predstavit, clovek nezapomina, navic jsem v kontaktu s par lidmi, co tu anatomii delali treba predloni nebo vloni... No a taky vlaste vidam spoustu lidi z prvaku, kdyz jim ted prodavam Cihaky. :-) To se je taky snazim vselijak povzbuzovat... Ale aby to nebylo jen tak soukrome - tak pro prvaky: vsem vam drzim palce. :o)

Já vám (prvákům) taky držim palce, jen se pěkně učte ;-) Tak ať to jde, Stázko ;-)