Rok 2003

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

:))

Roman: Dik, myslim, zes to trefil - ach jo, radsi bych sla na 15 prohlidek k zubari nez jednou na gynekologii. Uz mam tu blblou prohlidku za sebou, kdybych se pred tim radne nezhulila, tak bych tam asi ani nedosla. Ale fakt dik, jinak zadnou dalsi osobni radu v tomto smeru nepotrebuju a medicka nejsem :-) pa pa

Ahojky všichni, mám tento dotaz (spíše z oboru neurologie): Mohl by mě někdo poslat detailnější informace ohledně "miotonia congenita thomsen". Hledal jsem to na (spíše na českém ale i v zahraničí) webu a nic (skoro) jsem nenašel. Nemá někdo z vás s touto chorobou zkušenosti? Já shodou okolností tuto vadu mám, a chci se o tom dozvědět co nejvíce. Předem děkuji. Odpovědi mi posilejte na e-mail. Aleš

Nic jsi nenašel, protože to neni miotonia, ale myotonia... R #13

Jo jo, myslim, ze kdyz pujdes na www.google.com a zadas tam "myotonia congenita thomsen", tak to toho najde vic nez dost. Hlavne nespolehat jen na Seznam a jine ceske vyhledavace. :-) Kdybys pak potreboval poradit kde hledat nejake specialnejsi informace, tak se ozvi. Pro zacatek bych doporucil odkazy jako www.vh.org a podobne (nejake podobne sluzby by mely byt na strankach v sekci odkazy).

To Roman Durdis:Děkuji za opravu, v tom spěchu, (když jsem psal ten dotaz) jsem omylem napsal špatne i-y:(.

To MaTimu: Děkuji za odpověď na dotaz. Jsi jeden z mála, který místo toho aby hledal něco, co jsem kde naspal špatně, mi poradil. Dotaz jsem pasal narychlo a to i-y jsem přehlédl-sorry (stavají se horší věci ne?:))). Už jsem něco konečně objevil, dokonce i v angličtině a ne ve španělštině:(Ještě jednou díky.Čauky

Safra, je tu posledni dobou zase nejak mrtvo, jak kdyby sem lidi ted kdyz jsme na nove domene netrefili... :-)

Ahoj Marku,nějak sem sem dneska zabloudila a napadlo mě,že bych moc ráda poděkovala tobě a celýmu našemu pátýmu kroužku, za to,že jste a že ste se na mě přišli podívat a vůbec i za bezvadný zpívací večery atd.Ahoj a díky

www.medik.cz .... to je supr bomba vec :)))
Jo, drzte mi palce ted v lete s patolou, ja budu vam drzet palce s tim vsim ostatnim :o))
At to dame.

Slava. :-) Tak se povedlo obnovit databazi, takze s ni i data pro tenhle chat. Uz to vypadalo, ze vsechny prispevky od zacatku dubna zarvou... Ale je to tu, mame je zpatky. :o) A nestydte se sem taky zase neco napsat. :-)

Jo a ještě mi to nedá a musím (i když trochu se zpožděním) poděkovat Veronice za krásný pozdrav a popřát jí, ať se jí daří co nejlépe...

lidi nevíte někdo, jestli mezi 2 zkouškama z anatomie musí být 2 týdny pauza? nebo je to jen u histoly? díky moc

At zije novy system zapisovani na zkousku z bichemie. Kdekdo si zapise hned dva dalsi terminy pod jinym jmenem (co kdyby, ze jo...) a kdyz by se nekdo nedejboze opravdu potreboval prepsat, ma smulu. Zbyva poslednich par terminu v zari. Ustav s tim nic delat nehodla (asi moc prace zkontrolovat jmena), dalsi terminy nebudou... Mejte aspon tolik soucitu a slusnosti, ze kdyz tu zkousku udelate nebo vite, ze na ten termin nepujdete, ODEPISTE SE!

>> ptacopysk - loni to tak bylo, pocitam ze to plati porad, ale nekdy se s nima da domluvit...

2 tydny mezi zkouskami nejen u histoly, ale opravdu i u te anatomie. A jeste u nekterych dalsich vetsich zkousek. Ve tretaku to byla treba patologie. Ale obcas se i delaji vyjimky - priklad - nekdy pred dvema lety byl jeden termin nekdy 6. zari, dalsi pak uz jenom 18. zari. To neni 14 dni mezi tim, ale jiny termin uz pak nebyl, takze s tim na histologii nedelali problemy.

A zapisovani zkousek na biochemii - copak zase vymysleli? Rozepiste se nekdo, nevim poradne, o co jde... Jen mi to neda, abych si nezavzpominal, co kdysi pan prof. Pelouch vykladal nam: "A zapisovat se bude pekne v patek, toho a toho data, od 14.00 a nikdo se nenapise driv. Aby vsichni meli stenou sanci se zapsat na termin, zadny kruh uz v tu dobu neuci..." Lidi trochu remcali, v patek obvykle vsichni pospichaji domu, ale dobra, co jsme mohli delat, nez na to pristoupit. Kdyz jsem pak s par spoluzaky sel v asi 13.40 dolu k ustavum na Plzenske a potkaval lidi, kteri prave sli z biochemie, ze se prave zapsali na zkousku, co jsem si asi mel myslet? Zajimave je, ze na nekterych predmetech problemy s terminy vubec nejsou - neslysel jsem treba, ze by si nekdo stezoval na nedostatek terminu z fyziologie... Ja si treba pamatuji, jak jsem zkousku mohl delat krasne na zacatku srpna... Ale na biochemii (ale asi nejen tam) vam reknou: "Uz jste meli spoustu prilezitosti v cervnu, pres leto zadne terminy nebudou, my chceme taky nekdy dovolenou atd." Dovolena 2 mesice? To se mi zda jako kec. A byl by takovy problem, aby si jeden zkousejici vzal treba dovolenou cerven a cervenec a druhy pak srpen a zari? A treti to treba prekryval svoji pritomnosti jeste uprostred leta (vzal by si dovolenou cerven a zari)? Proc to nekde jde a nekde ne?

Ahoj Mate a ostatní,

mám malou poznámku k zapisování. Naše škola se konečně rozhoupala k tomu, že zavedla zapisovaní na některé zkoušky po internetu. Jak jsem byl zprvu nadšen, že konečně nebudu muset nocovat před ústavy, či stát v dlouhé frontě, abych se mohl vůbec zapsat na nějaký dobrý termín. Omyl! je to snad ještě horší. To by mne zajímalo, kdo tu aplikaci dělal! Pominu fakt, že tam jsou dohromady předměty jako biochemie, fyziologie a patofyziologie. Prý z důvodu levnější licence, jak poznamenal jeden nejmenovaný studijní proděkan. Ale ta samotná aplikace to je teda vrchol diletantismu. Autentizace tady asi nikomu nic neříká. Může se tam přihlásit kdokoliv z ulice. Tak proč by toho někteří borci nevyužili a nenapsali se tam pod různými jmény vícekrát? Co kdyby je na poprve vyhodili?. Nehledě na to, že těch termínů na biochemii je opravdu zoufale málo. :-(

tady je link: https://www.karlin.mff.cuni.cz/urad/zkouskylf2/index.php

Můžeš se na to mrknout a pokochat se tím zázrakem.:-)

Jinak přeji všem hodně štěstí ke zkouškám.

Bidlo

No, s tim zapisovanim po internetu to neni jednoduchy. Nam porad Pelouch tvrdil (kdyz jsem mu to treba i ja navrhoval), ze by tam pak nekteri studenti breceli, ze nemaji doma internet a tim padem nemaji sanci se zapsat. Kdyz jsem mu rikal, ze ve skole mame take pocitacove ucebny a ze tim padem maji sanci se zapsat vsichni studenti, tak uz mne neposlouchal. No vida, najednou to jde.

Na tenhle kokretni system jsem se ted dival a mam z nej takove smisene pocity. Nejak jim tam hapruje cestina - nekde je blbe a nekde neni vubec (nevim treba, proc u jmen profesoru nemuze byt diakritika, to bych pochopil tak mozna v 90. letech, dneska by snad nemel byt problem udelat stranky, kde s cestinou nebude problem). Taky by se mi tam libilo, kdyby si clovek mohl vyjet vsechny dostupne terminy na dany predmet, ne to jak idiot hledat u vsech zkousejicich. A cele mi to prijde nejak site horkou jehlou - hlavne co se tyce vyplnenych udaju. Nekde tam je misto zkousky, nekde ne, nekde je skupina, nekde je semestr, nekde nic...

Co se tyce te autentizace - no, on je obvykle problem, jak to vyresit - tady koukam, ze autentizace je hlavne o tom, ze kdyz se nekdo prihlasi na nejakou zkousku, aby se mohl odhlasit zase jedine on sam. Ale jak overit, ze jde skutecne o studenta a o prave jmeno? Na nekterych skolach takove systemy maji a funguji uz nekolik let, asi budou trosku propracovanejsi - co jsem tak slysel, tak se to obvykle resi tak, ze fakulta (univerzita) ma nejaky univerzalni informacni system, studenti dostanou login (pristupove informace) a jedine s nimi se pak dostanou k takovym vecem, jako je prihlasovani ke zkouskam a tak. A kdyz bude jeden clovek prihlasen, tak uz se to da naprogramovat, aby se neprihlasil vickrat na jeden predmet. Ja jsem do tohohle systemu nezkousel nic vyplnovat, ale hadam, ze to asi nijak nekontroluji...

Podobny problem jsem resil i pri vytvareni Area51. Napadalo mne nekolik zpusobu - i treba to, ze by zajemci o ucet museli chodit za mnou osobne, abych videl, ze to jsou fakt studenti - a jeste mi treba ukazat index nebo tak. :-)

Letos se neco podobneho resilo kvuli prihlasovani na koleje... Zatim jsem o nejakych problemech neslysel, ale deje se treba tohle: "Hele, prosim te, ty mas na pokoji ten internet, vid? Ja bych tam v te zadosti potrebovala neco doplnit, moje je heslo je opicka, tak mi to tam zmen..." A duveryhodnost jde do kytek...

No ale abych to nejak uzavrel - radil bych vam asi toto - kdyz prijdete na nekoho, kdo je zapsan dvakrat, tak bonzovat, bonzovat, bonzovat. Neni to sice hezke, ale co nam zbyva? Jestli nechceme mezi sebou takovy svine, musime proti nim neco delat... Jinak se takovyhle lidi budou vzdycky vozit po tech slusnejch studentech... Jestli je nejaky meno opravdu nejakyho studenta se da zjistit treba tady: www.cuni.cz/studenti.php - nastavite si 2. LF a muzete zkouset. A kdyz objevite falesny jmeno? Nahlasit na danem ustavu, at ten termin zrusi a kdyz tam pak ten den nekdo nahodou prijde, tak mu zrovna sebrat termin a ani ho nezkouset, jako trest za to, ze se vydava za nekoho jineho...

Taky tam může kdokoliv (nějakej vtipálek) zapsat někoho jinýho... Ten druhej o tom nebude vědět a pak "nepřijde" ma ten termín a on mu tak propadne? Nebo když to zjistí, nebude se moct (díky tomu heslu) odepsat? A stejně tak se to dá zneužít opačně - nestihnu se naučit, tak tam nepůjdu a pak jim tam řeknu, že mě tam napsal nějakej vtipálek, že jsem se tam sám nepsal... Uvěří mi v prvním nebo druhém případě, v obou nebo žádnym?? :-)

No, takze se asi shodnem ze ten system neni z nejlepsich. Ale ted pro zmenu nefunguje vubec, ze by to nekdo hacknul... :-) Tak to by mi udelal docela radost. :-)

Zasadnim vylepsenim by bylo pouziti univerzitnich loginu. Zrejme na mff, nebo kde ten zazrak stvorili ziji jen same poctive duse, takze jim to funguje i bez nich. Taky me prekvapuje, ze Pelouch, znamy to lovec veskerych "koumaku", si tuhle aplikaci pustil tak nebezpecne k telu. A vubec, kdyby na tom ustave nedelali vecne takovej vyrval s termina a vsim okolo, tak by bylo bez problemu. Proc to jde ny fyziologii a na biochemii ne? No, nic jdu na vitaminy, zbyva mi jeste tyden...

Souhlasim, vyuziti tech univerzitnich loginu by asi bylo nejlepsi. Kdyz to jde s kolejema, proc ne i na dalsi veci? A co se tyce tech koukamu na MFF, ono je to sice umistene na serveru MFF, ale v casti kontakty tam jsou dva e-maily a jeden z nich je na nejakou soukromou firmu... Kdo vi, kdo si na tom namastil kapsy. :-) Kdyby to delali studenti, treba by to trosku vic domysleli... Ze to Pelouch prekousnul, to se taky docela dost divim...

Ho, ho, ho, celej ten system sel definitivne do kytek... :-) Dalsi prihlasovani prozatim pouze pres ustav BCH...

?? Celou dobu to bylo a JE přihlašování přes naší patologickou fyziologii... Jinak to "normálně" funguje, tak co tu říkáte, že ne :-)

No jo, takze oprava, nefunguje to jenom pres biochemii, fyziologie taky normálně jede. To ve me zbuzuje dojem cíleného útoiku... :-) Ze by? :-)

Tak teď už to přihlašování nejde (zřejmě definitivně) vůbec... Ještě že jsem se stihl na to září včas napsat :-)

Koukam že tady je o prázdninách totálně mrtvo :-)

Teda, ty mas postreh. :-) Ale je to fakt, uz je tu pekne dlouho hodne mrtvo. Teda myslim v chatu. Na stranky nekdo leze porad. Asi jen kouknou, co noveho (nic :-) a zase jdou pryc... Jo a koukam, ze jsem asi posledni, kdo sem porad zadaval svoji mailovou adresu. No, mne uz je to kvuli spammerum skoro jedno, ta moje puvodni adresa, stara uz asi 6 let je tak proflakla, ze ji zna snad kazdej spammer. Do budoucna ale stejne uvazuju, ze by se e-mail dal zadavat, ale ze by se nezobrazoval uplne primo, aby ho nejaky robot nemohl tak snadno vyhmatnout. Na nekterych serverech uz to dneska pise ruzne "at" a "dot" a tak. Ale chce to neco na ceske podminky. :-) A je jeste jedna moznost - nahradit aspon ten zavinac html entitou. A pokud se adresy nebudou zobrazovat jako aktivni hyperlinky, taky to mozna pomuze -- vetsina tech robotu proste hleda "mailto:", ne primo zavinac... No, kdyby nekdo mel nejake navrhy a postrehy, sem s nimi, aspon to tu trochu ozije. A ja to treba nekdy nejak naimplementuju.

Jo a jeste mne tak napadlo -- jak jsou na tom lidicky se zkouskama? Podelte se o zazitky... :-)))

Ahojda.Nemá náhodou někdo cosi jako testy na zobrazovací metody?...a nchtěl by to nějak pustit dál...?

A na stranky medik.zde.cz do casti Testy si se divala? :-) Teda uznavam, je to nejaka starsi verze (psali to nekdy v rijnu, pak pry se nejak menily), ale treba to muze aspon inspirovat. Pokud by nekdo mel novejsi, tak at se ozve...

Zdravím všechny a upřímnou soustrast všem, kteří to letos nezvládli - hlavně Romanovi... Jak se Ti to vlastně povedlo? Fakt Tě vyrazil po té jedné otázce? Nebo skřípal zubama už u těch předchozích? A věděl vůbec, že tam jseš naposledy? Pamatoval si Tě z loňska? Nějak se mi to totiž nezdá, že by byl až tak zlý... A co komise? Nikdo to tam nenadhodil, že jde vlastně o 4 roky něčího života, které by přišly vniveč?

Z loňska? Já opakoval jeden předmět (fyziolu) ve druháku... Komise mě vyhodit nechtěla, to jen Kodet - a když jsem mu řekl, že nemůžu opakovat, tak ho to vůbec nezajímalo... Oproti jiným, který vyhodil (nebo naopak který to udělali) byl na mě fakt přísnej - a proto jsem tak naštvanej! Rozhodně se cítim ukřivděnej... Zkurvil mi život, doma teď mam peklo a nevim co mam dělat :-( Zkoušim přestup na 1.LF (ve středu zjistim, jestli mi to povolí), tam udělat tu patolu a vrátit se pak k nám do čtvrťáku; nebo do Plzně, tam to udělat a opět přestoupit zpátky. Jenže pak zas přijdu o Kajetánku... Prostě je to zlo, kvůli jedný debilní otázce jsou 4 roky v háji... Zlatá Konrádová, fakt! Každej na ní nadává, ale ona má srdce (nevezme nikomu termín a podobně); ale Kodet je mnohem necitelnější a horší, myslí si jak je drsnej (s nikym se nebaví, vést s nim debatu je absolutně nemožný), ale je akorát trapnej... Až jednou (jestli jednou...) vystuduju a budu dobrej doktor, ještě se s nim potkam a pěkně si to s nim vyřikam...

Hmm, tak jsem mluvil s jednou osubkou, ktere se v patek stalo to same... A ted jsem se jeste dozvedel, ze muj spolubydlici z predminuleho roku (Lapiduch) to letos taky nejak nezvlad... A to jsme meli spolecne zabookovanej pokoj. Kdo vi, koho mi tam zase daj, vloni jsem dostal Bulhara, ted bych zase celkem rad s nekym kecal cesky. Aj aj... Znovu se mi taky ozivily vzpominky na dobu nekdy pred rokem... To byl tehdy taky patek, posledni termin z patoly... A zarvala tam tehdy snad pulka naseho tehdejsiho kruhu. Tehdy to jeste nebyla takova tragedie, vetsina tech lidi jeste mohla opakovat... Ale tohle je horsi... Fakt to nikomu nezavidim... Snad to nejak vyjde s tema prestupama, nikomu se urcite nechce 4 roky jen tak zahodit... Drzim palce...

Přestup nevyšel, budu dělat znova přijímačky, ale uznají mi všechny splněný zkoušky = půjdu rovnou do třeťáku (buď u nás nebo na 1.LF - jejich proděkan mi to sliboval na 100%)... Takže to dopadlo (dopadne) celkem dobře ještě... Takže za rok budu na koleji zpět! ;-) Jinak se tam budu ukazovat i průběžně, i když nebudu teď rok studovat. R.

No, alespoň dílčí úspěch. Gratuluju i k tomu. Jo a nevíš co ty další ztracené duše? Vyšlo jim to taky takhle? BTW klidně se někdy na koleji na pokec zastav - ale až tak ke konci října nebo později. Do té doby tam asi nebudu moc k zastižení... A bydlet bych měl tam co předloni s Alešem (linka 777 :-).

Teda já nechci být škarohlíd, ale radši si to fakt pojisti na té první. U nás se to dělá tak, že slíbí, ale nakonec neuznají vůbec nic...

Jasně, panu pofesou Peouchovi se nedá věřit :-) Ale je to tak na všech LF v Praze. Každopádně přijímačky budu dělat na všechny 3. Už mě to ale štve, pořád měnit spolužáky... :-) Základka, matematická, gympl, 2.LF, pak jako repetent (kvůli blbý fyziologii a nešťastný náhodě, jinak jsem všechno měl) o rok mladší a teď zase k novým... Je tu někdo ze současnýho druháku? Abych někoho z mých budoucích spolužáků raději poznal už předem :-))

Dobrý den, rad bych ziskal info o Etiopském čátu, hlavně jeho Latinský název, popř. kde se dá v ČR koupit. Dekuji