Rok 2004

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Všechno nejlepší všem medikům do nadcházejícího (nejen školního) roku !!!

Poraďte mi prosím, odkud si mohu stáhnout digit podobu Čihákovy Anatomie. Dříve to bylo možné z http://cihak.anatomie.szm.sk/, ale dnes již tato stránka není aktivní. Ví-li někdo, nechť se mi ozve.

Předem děkuji.

Filip

Čau MaTe :-)

Bylo by fajn se po přestupu na 1.LF nedostat do II paralelky především kvůli Doc. Matoušovi a jeho chemickým vědám. Bacha na něj!

To je myslim celkem v

To je myslim celkem v pohode, pokud by slo fakt o prestup. :-) Ti, kterym o to slo by prestoupili aspon do tretaku, tam uz jim nejaka chemie muze byt ukradena. :-) Tam uz mozna vubec neni tolik lidi, aby tam jeste byly nejake paralelky. :o)

tady nikdo nediskutuje:) meli byste videt forum matfyzaku, tam si normalne davaji navody jak napsat pisemku z analyzy a tak. neuskodilo by se obcas dozvedet ktera zkouska je lehka nebo na jaky prednasky nema cenu chodit..

ja muzu poradit tak akorat prvakum - co nejrychleji se naucte nachazet v civeni do mikroskoupu zvlastni poteseni a taky efektivne studovat v noci. druhy semestr utece jako voda:-(

Jenže u matfyzáků je nevyhodí po 4 letech studia kvůli jedný zkoušce (navíc z oboru, kterej nebude dotyčnej nikdy dělat)... Tam vyhazujou akorát první rok.

svata pravda Romane. o to vic by se medikum takovy forum hodilo, nemyslis. jak se vubec mas? radeji pujdes k nam, pokud to vyjde?

Máte pravdu, nikdo tu nějak moc nediskutuje. :-) A při tom mi chodí ohlasy, že by bylo fajn, kdyby tu třeba bylo nějaké fórum, kde by lidé sdělovali své zkušenosti s jednotlivými zkoušejícími. Příjde mi, jako by to říkali lidé, kteří ani nevědí, že jedno fórum tu je. :-) Já si totiž myslel, že když tohle jedno fórum, co tu je, je tam mrtvé, že to musí bohatě stačit, na co dělat další...

Začal jsem pomalu dělat na nové verzi enginu pro celé stránky. Nápadů je spousta, přemýšlím samozřejmě i jak realizovat diskusní fóra. Určitě by asi bylo fajn, kdyby u každého článku (článkem bude v podstatě jakákoliv stránka) bylo možné přidávat názory. Další otázka je - udělat ty diskuse u těch článků stromově (třeba jako jsou diskuse na www.lupa.cz) nebo stačí lineárně, protože tam stejně nikdo nebude nic psát? Články na hlavní stránce budou postupně stárnout a mizet - a s nimi i diskuse k nim - tedy pokud se k nim nikdo neprokliká... Dále by to tedy možná chtělo nějaké obecné diskuse, nevázané k žádnému článku...

Taky jsem zvažoval možnost, že by celé stránky vypadaly jako nějaká wikipaedia... To je dnes taky docela populární věc - zaregistrovat se a přispívat pak může každý - ale může v tom pak být asi pěkný chaos. Asi je lepší, když nad tím má někdo centrální kontrolu (a vlastně i zodpovědnost). No uživatelský systém bude každopádně úplně předělán - budou v něm skupiny (třeba skupina: studenti 2. LF, studenti medicíny, etc.) aby se trošku více škálovalo, kdo ke kterým informacím může.

Pokud byste někdo měl nějaké návrhy, co by se na webu mělo implementovat, piště to buď sem a můžem to tu probrat, nebo se mi ozvěte soukromě...

Co bych určitě někdy chtěl udělat (takže mi to nemusíte posílat jako další návrhy :-):

+ sekce ve stromové struktuře, v každé sekci se budou zobrazovat všechny stránky dané sekce, plus možná i sekcí podřízených, seřazeny podle stáří (nejnovější nahoře)

+ možnost přidávat názory ke každé stránce

+ názory budou moci psát přihlášení uživatelé, ale i nepřihlášení (a bude to tam pak nějak zdůrazněno)

+ bazar učebnic a skript (nebo i jiných věcí? co myslíte? staré skalpely? :-)

+ katalog knížek, co prodávám - asi taky s možností názorů ke každé z nich (to víte, něčím se stránky živit musí :-)

Co se týče náplně obsahové - určitě by tu měli zůstat všechny možné studijní materiály, co tu jsou teď a co budou lidé do budoucna posílat. Taky různé testy, co se šíří mezi lidmi, ale některé asi pouze pro uživatelé s patřičným oprávněním (studenti 2. LF). Co si myslíte o zkušebních otázkách? Většinou už se na webu dají najít. Možná udržovat seznam odkazů na ně. Co rozvrhy? Fakulta je dává na web, ale ta forma je někdy nic moc (XLS se na Linuxu prohlíží dost blbě) - co takhle třeba dynamické rozvrhy - nastavíte si, co jste za ročník a kruh a vyjede vám rozvrh jen pro vás? Vtípky s medicínskou tématikou zůstanou - ale taky nějak lépe organizované (v databázi). Nějaké povídání pro budoucí studenty je taky docela často vyhledávanou částí stránek. Akorát by to možná chtělo některé informace aktualizovat. Nenapsal by někdo z nižších ročníků něco o svých zkušenostech? Doporučená literatura - taky budu muset trochu inovovat. Třeba by byly zajímavé odkazy do toho katalogu knih, co prodávám. Bylo by dobré, kdyby se objevili zkušenosti i od jiných lidí, jak se jim z čeho učilo. Třeba v těch diskusích u těch jednotlivých knih...

No, nějak jsem se rozepsal, tohle jsem měl dát spíš na hlavní stránku než do diskuse, ale sem se to lépe přidává. :-) To je taky jeden z důvodů, proč musím celý engine předělat - zatím se aktualizuje přes FTP a pohodlnější bude nějaké webové rozhraní. To je ještě relikt z dob, kdy se člověk připojoval pouze přes modem a počítal každou minutu...

Nějaké další nápady? Pište, pište. Třeba sem, aspoň se tu diskuse rozproudí. :-) Ale můžete sem psát o čemkoliv. Třeba zážitky ze zkoušek o tomhle zkouškovém období... :o)

tak jo:-)

ja bych predevsim chtela povzbudit sdruhaky, kteri si nechali informatiku na pozdeji. jde opravdu o houby, staci se jakztakz naucit skripticka, ktery nam rozdali a ani sluvko navic. zkousejici navic z papiru predrikava, co je obsahem otazky - sam to poradne nevi:) prakticka cast - dela se presne to, co na jednotlivych seminarich. jo a pujcovat si velka skripta od Kasala je uplne zbytecne. takze drzim palce.

zazitek ze zkousky? u doc. Konradove jsem prej rekla misto philtrum phrenulum, prisla jsem na to az po nekolika neprijemnych minutach kdy jsem nechapala proc nas rozhovor prodelal znacny dejovy zvrat.

mili mladsi spoluzaci, na histole hlavne pozor na terminy, nazvy, slovicka, aspon u Konradove musi byt vsecko presne pojmenovane, je jedno ze to chapete a umite kdyz si nejste jisti v terminologii

jestli chcete, prozatim mam jednoduchy forumovaci zarizeni na http://www.archaebacteria.net/lf2/

a nesmejte se mi, existuje asi tak dva dny

Hmm, vlastní doména, gratuluju. :-) phpBB je velmi pěkný systém na diskusní fóra, někdy ale možná až trošku přerostlý. Taky jsem přemýšlel poskládat celé stránky z nějakých hotových komponent - využít nějaký hotový systém typu phpNuke, k tomu třeba phpBB, ale právě mi to někdy přišlo až moc přebujelé. :-) A hlavně - když si to člověk naprogramuje sám, tak se v tom nejvíc orientuje (a ještě se při tom něco naučí :-). Pro vás to má ale jednu nevýhodu - než se dočkáte nového enginu, bude to ještě chvíli trvat...

Jinak chystáš se dávat na tu adresu ještě něco zajímavého? :-) Na titulní stránce se něco takového píše. :-) Jo a kde je to vlastně umístěné?

Zdravím Vás tu všechny. Mám na Vás velikou prosbu, potřeboval bych něco poslat o lemniskálním systému. Co jeto, kde se nachází atd... Moc Vám dopředu děkuji. Nashle Miloš Richter

Ahoj!

Nemáte, prosím, někdo kontakt na některého ze studentů fyzioterapie kterékoli fakulty?

Prosím o nějakou informaci případně doporučit literaturu o použití chelatonu 3 na odvápnění kostí. Díky Jitka

Sakra, tady je pořád mrtvo! :-)

Pokus: Zdravotnici - absolventku SŠ zdravotní, či medičku hledáme na II.turnus od 17.7. do 31.7.04 do Vlastějovic na Sázavě. Minimální zkušenosti v této funkci na táboře a čistý trestní rejstřík podmínkou....Jsme sehraná parta lidí do 30ti let a nezkazíme žádnou legraci....Více info o táboře na web stránkách...Ahoj Martin(hlavas II.běhu) Kontakty: Martin Brož, martyn75@seznam.cz, http://www.tabory-cmelak.cz

Hledáme dobrovolníky ve věku 16-22 let, kteří by nám v rámci "tábora" 1.-11.7.2004 pomohli s výstavbou lesní školky poblíž Ještědu. Spát budeme ve stanech, jíst ze společného hrnce. Odměnou za práci budou všelijaké hry a především skvělý kolektiv mladých lidí... Přijeďte, přece se nebudete nudit doma. Víc informací je na http://rozruch.brontosaurus.cz/oaza

Hmm, tak aspoň nějaká funkce diskusního fóra. :-) Nástěnka na inzeráty. No proč ne, když jsem se pořád nedokopak nějaký systém na inzeráty naprogramovat... Ale aspoň teď vím, že až to budu dělat, nebude to jen na skripta a učebnice, ale že by bylo dobré udělát zvlášť sekci pro tento typ inzerátů. :-)

Nemůžu si ještě odpustit jednu věc - v jednom z těch inzerátů autor psal: "přece se nebudete nudit doma!". A to jako má jít o nějakou akci na začátku července... Ha ha. :-) To je vidět, jak někdo zná prostředí na lékařských fakultách. :-) To je člověk někdy rád, když má prázdniny aspoň v září. Natož pak aby se snad dokonce v červenci nudil... :o)))

Hledam holku, ktera by se mnou chtela od zari 2004 bydlet v byte na Praze 6, kousek od stanice Malovanka. Jestli jsi spolehliva a aspon trochu pratelska, ozvi se..:-)

Hledam holku, ktera by se mnou chtela od zari 2004 bydlet v byte na Praze 6, kousek od stanice Malovanka. Jestli jsi spolehliva a aspon trochu pratelska, ozvi se..:-)

A mohl by to být i kluk? :-)))

P.S. To byla legrace ;-)

Hledáme nějaké chudáky, kteří nemají kde bydlet do bytu 3+1 na Pze-Libuši, mám tam psa, tak aby je případní zájemci snášeli...ne na talíři. Nejlíp dva lidi.

Ahoj vsichni tady, tahle internetova stranka mi pripada docela fajn, mam jen takovou prosbu, zda-li tady nekdo nevi, jestli neco podobneho ma i 1.LF.. Nevim totiz, jake si mam poridit ucebnice a co a jak.. Kdyz mi date nekdo vedet, budu vdecna.. Tak pa

Má někdo více poznatků o léčbě aktinomykosy(aktinom.israeli),pište. \ne blbosti!!! jen pod značkou této nemoci.

AHOJ POTREBOVALA BYCH SKRYPTA NA ANATOMII A HARPROVU BIOCHEMII DALE BIOFYZIKU LEVNE POKUD BY BYLA I NEJAKA PSYHOLOGIE A PSYCHIATRIE SEM S NI DIKY ZATIM PA

A ještě pravidla pravopisu ;-) Nic ve zlym :-)

Nevíte někdo, kdy bude zkouška z biologie?

nevíte,kde sehnat "analytické metody v klinické chemii" od Chromýho a Fischera?Nechodila jsem na praktika a teď musim za trest psát seminárky:( chjo,já blbá...

Dostal jsem letos jinou kolej než jsem chtěl - Větrník místo Švehlovky. Nenašel by se tu někdo s opačnym problémem? Tzn. někdo kdo dostal Švehlovku místo Větrníku? Ozvi se na tel - 607840633 Díky Pavel

Ahoj, sháním anatomii od Petrovického a lékařskou chemii od Duchoně.

Ahoj lidi, chtěla bych vyměnit kolej - dostala jsem Švehlovku a měnila bych za Kajetánku. Najde se někdo? Tel:608518392

Ahoj , ahoj sháním nějáké info o EKG , nemáte někdo nějakou šikovnou literaturu nebo www stránky???Dík Verusa

ahoj,zdravím všechny studenty. sháním Anatomii Čiháka, klidně i to starší vydání. Prosíííím,nemůžu to nikde sehnat a nová je příliš drahá, jsem sestřička... ne kopie.díky moc H.

caute, mozno by ste si do OBLUBENYCH chceli pridat stranku WWW.MEDINFO.SK je tam hafo odkazov na rozne celkom zaujimave webove stranky zoradene podla specializacii.

Ahoj,shánim a nemůžu sehnat Embryologii od Moora, opravdu už nikde není? Pomozte PROSÍÍÍÍÍM.

V motolskym knihkupectví mi minulý týden říkali, že Moora nemají, ale že by tenhle týden (či o něco málo později) měl přijít. Jinak Moora prodává spoustu třeťáků, na nástěnkách v Motole je to všude.

Hele Mate, jsi vůbec tady na koleji? Já ti píšu na ICQ a ty tu vůbec nejsi. Chtěl jsem nějaký knížky...

Chmm, tak jsem byla dneska v motolskym knihkupectví, už tam seděl za pultem někdo jinej, kterej mi řek, že žádnej Moore přijít nemá ... tak asi nic no, snad se to dá sehnat u těch třeťáků ...

ahoj, nemáte někdo prosím zkušenost s individuálním plánem?nebo alespoň nějáký info?třeba jak časově je náročný?díky Jana

Individuální plán si děláš individuálně, alespoň teda předpokládam :-) Udělat musíš přece stejně všechno, takže v konečnym výsledku to vyjde (jednoduše řečeno) logicky úplně stejně, ne?

ahoj,nepoznate niekto nejaky zdroj informacii o elektrickej aktivite srdca?dikimoc

Ahojky medici, měla bych na vás jeden dotaz. Jsem studentka 4.ročníku gymnázia a ráda bych studovala příští rok 2.LF...myslíte, že se dá při studiu chodit na brigády nebo si nějak přivydělávat??...Dá se to všechno časově stíhat?? Vím, že třeba studenti VŠCHT mají možnost pracovat už od prváku v laborkách, je v Motole nějaká podobná příležitost???...Předem mooc děkuju vám všem, kteří si uděláte chvilku času a odepíšete, uvítám všechny názory, rady, typy...předem díky, Lucka

Ahojte... Už jsem tu nějak dlouho nebyl, tak zkusím reagovat na některé věci, co se tu objevily...

Pro Veroniku ohledně EKG: Literatury se dá sehnat po vícero. Existují dvě knihy od Hamptona - EKG - stručně, jasně, přehledně a EKG pro praxi. Obojí je z Grady. A v Gradě má vyjít ještě nějaká kniha o EKG... Dost lidí si ještě chválilo skripta od Hamana, ale ty už se asi nebudou dát nikde sehnat (vím že se to šířilo jako xerokopie).

Ad levná Anatomie od Čiháka (pr Hanku): S tou 18 procentní slevou je to pořád moc drahé? :-) Pokud ano, tak se mi ozvi na mail, možná bych se zbavil staršího vydání já...

Evicka: Díky za tip. :-) Někdy to přidám do odkazů tady...

radical: Embryologie od Moora je pokud vím úplně vyprodaná - a už snad někdy od jara. Pokud jste ale v nějakém obchodě slyšeli, že by zase měla být (se mnou z ISV nějak moc nekomunikují), tak mi dejte vědět, bych o ně rozšířil nabídku (a bylo by to zase s nějakou slevou :-).

Jana a individuální studijní plán: Osobní zkušenosti nemám, ale co se týče časové náročnosti, tak s tou to myslím asi bude stejně jako u normálního studia - nikdo Ti nic neodpustí. Pokud by si chtěla mít studium "méně náročné", tak to jde asi jedině tak, že si nějaký ročník rozložíš...

Lenus: Zdroj informací o elektrické aktivitě srdce? Myslíš nějaké stránky, nebo nějakou literaturu? O EKG už jsem tady nějaké knihy doporučoval...

Lucka Z.: Na brigády se určitě chodit dá. Ale byli tací, co to nezvládli (soused z koleje chodil na noční brigády do supermarketů skládat zboží - a pak se nechal vyhodit snad kvůli mikrobiologii...). Vlastní zkušenost asi taková - v prváku a ve druháku jsem stíhal dělat v jedné firmě na pětinový úvazek - tehdy to nějak šlo skloubit s rozvrhem (měl jsem volné pátky). Pak už to ale nějak moc nešlo. Pokud už nějakou práci, doporučuji něco, kde je volná pracovní doba, co se dá třeba dělat odpoledne nebo o víkendech. A hlavně něco, z čeho člověk může třeba na měsíc vypadnout, když je zkouškové... Z tohoto pohledu by asi nejlepší byly nějaké večerní brigády třeba v těch supermarketech. Jenže tam zase člověk nedostane moc zaplaceno. A když toho času nemáš tolik, tak si ho dost ceníš - na víc než na 50 korun za hodinu. V Motole asi budeš něco shánět hůř. Slyšel jsem o lidech, co se nechali zaměstnávat jako sanitáři nebo ošetřovatelé. Ale taky si tím moc nevydělali. To je spíš čistě ze zájmu - ne aby se s tím člověk uživil. Jedna kamarádka dělala v jedné nemocnici jako sestra - a možná to byl jeden z důvodů, proč už medicínu nestuduje...

Sám to v poslední době řeším tak, že podnikám - a to jsem celkem pánem svého času. Případně dělám práci na projektech (i od fakulty), na kterých můžu dělat doma po večerech (či po nocích :-).

PS: Je celkem rozdíl, jestli napíšeš tIpy a tYpy. :-)

Čau MaTe, děkuju ti za rady. Je to docela problém, co teď musim řešit..naši mi řekli, že na medinu prostě nepůjdu a když tam teda tak strašně chci, tak ať se živim sama..vůbec si nedokážu představit, jak to pak budu zvládat...ale já na žádnou jinou školu fakt NECHCI...

Prosím Vás, je tu někdo, kdo mi může vysvětlit zkratku DIK (možná DIC) nejsem si jistá. Jde o poruchu trombocytů, je to krvácivé onemocnění bakteriálního původu, které se, pokud vím, objevuje bez známe příčiny a velmi náhle, většinou je fatální. Já potřebuju vědět jak se ta nemoc jmenuje celým názvem. Tak zkratka DIK (DIC) mi nestačí. Poradí mi někdo? Dík