Rok 2004

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

teda uz temer spim, ale je to disseminovana intravaskularni koagulace (nebo koagulopatie):-) zvlastni zpusob ziskavani informaci..

Ahojky MUDrové! Nejsem medička a nikdy nebudu. Pracuju a bohužel pochybuju že budu ještě někdy studovat. ALE... potřebuju od vás jakožto budoucí lékařské elity radu. Na jakejch stránkách seženu matroš o plicní embolii a statistiky úmrtnosti atd. atd. prostě všechno. Byla bych vám moooc vděčná! dyžtak mi napísajte na mejlíka...

kuju Nett

Pro Majku: DIC - disseminovaná intravaskulární koagulopatie - přesnější vysvětlení bys mohla dostat v on-line lékařském slovníku na adrese www.maxdorf.cz Já už si to z patoly zase tak úplně přesně nepamatuju, ale raději se o tom moc šířit nebudu, že :-)

Lucko Z., tvoji rodiče jsou nějaký divný, ne?? Mít tu možnost, pěkně bych jim dal...

Roman #13 : jo jsou divný, ale chápeš co já teď prožívám??..Jak magor se už asi od 8.třídy základky učim chemii, biologii, fyziku, latinu, anču a prostě všechno, co by se mohlo hodit a dělám maximum pro to, abych se na tu školu dostala a oni mi ve čtvrťáku před maturou řeknou tohle...ještě dodávám, že nejsme žádnej sociální případ, rodiče oba podnikají a vydělávají celkem dost, jenže proč by měli investovat do své dcery??...panebože já se asi zbláznim...medici poraďte - dá se zvládat studovat a při tom pracovat??..

Pro Lucku:

Já si myslím, že se tvoji rodiče časem zklidní a budeš moci v pohodě studovat medinu... Jinak s tou prací při studiu, to by byl pěknej zátah... Nevim, nevim, jestli je to zrovna v případě LF to nejvhodnější...

A Ty jsi Lucko z Prahy?

Majka: Už to tu někteří napsali - jaký je celý název tohoto "stavu" (spíš než nemoci). Já jen doplním, to co si psala sama - není to jen porucha trombocytů, ale i porucha různých koagulačních faktorů v krvi. A trošku si odporuješ, když píšeš, že je to bakteriálního původu a pak o kus dál píšeš, že se objevuje bez zjevné přičiny. :-) Ne vždy je to způsobeno bakteriemi. Obecněji by se dalo říci, že to patří k šoku nebo ještě obecněji k odpovědi organismu na nějakou noxu. Vyskytuje se to jak při septických stavech (ty jsou způsobeny bakteriální infekcí), tak třeba při SIRS (Systemic Inflammatory Response Syndrome) - což je - hodně stručně řečeno - něco jako sepse, akorát bez těch bakterií. :-)

Netty: Plicní embolie? No, asi nejlepší by možná bylo, zajít do nějaké knihovny a tam si půjčit nějakou učebnici - dejme tomu patologie nebo vnitřního lékařství... Pokud to chceš opravdu hledat na internetu - tak pozor na různou informační hodnotu stránek... Mimochodem, zkoušela si to vůbec někde hledat? Co třeba Google? A co takhle projít některé zdroje medicínských informací uvedené myslím i v sekci odkazy na těchto stránkách? Jako příklad uvedu třeba Virtual Hospital nebo Merck Manual...

http://www.merck.com/mrkshared/mmanual/section6/chapter72/72a.jsp

http://www.vh.org/navigation/vh/topics/adult_provider_pulmonary_embolism...

Díky MaTe. Hledala ale vyjely mi samý blbosti... a nic zrovna pro mě. Jinak jaxem psala, prd tomu rozumim.

Jinak ty tvý odkazy zkusim. Děkuju moc :o)

Děkuji všem za odpovědi. Ptala jsem se tady, protože už jsem nevěděla, kdo jinej by mi to řekl.

MAT: Studuju obor Prevence a rehabilitace sociální patologie, takže bereme vždycky jen povrchně fyziologii (všeho) a podrobně pak patologii, takže do bakterií a virů zas tolik nevidím. To co jsem psala o D.I.C. jsem měla od naší profesorky :-) Tak jsem jí to věřila :-) Ale stejně dík. Vytřu jí u zkoušky zrak :-)

ahoj,diki za info o knihe a ak by som mohla este poprosit,trebars nejake www stranky,kde by som nasla nieco o ELEKRICKEJ AKTIVITE SRDCA(trebars aj z fyzikalneho hladiska)diki moc,papa

pre Lenus: mysli, ze nieco take ako hladas je v nasej ucebnici Biofyziky, teda Jozef Rosina: Lekařská biofyzika...Mam dokonca pocit, ze som to vecra citala, ale nie som si ista, ci je to to, co hladas :-)) K.

ahojte vsetci! chcela by som vas poprosit ak by niekto vedel nahodou o nejakej knihe alebo www stranke kde by som mohla najst nieco o fyzikalnych principoch fungovania inkubatora tak mi prosim napiste na moju mailovu adresu. potrebujem to nutne na seminarku z Biofyziky. velmi pekne dakujem.

Ahoj ja vim,ze tuhle stranuu uzivaj hlavne medici z 2LF ale vim,ze taky hodne prechazeji z JLF tak bych se chtela zaptat na nejake test y z LF do 1. rocniku oba semestry a,el budu rada za vse. Klidne zaplatiiim,je to opravdu nutneeeeeeee.prosiiiim:-(((

Chtěla bych mooc poděkovat všem medikům, kteří reagovali na můj příspěvek a sdělili mi své zkušenosti...někteří mi dokonce na psali na mail..vážně díky, pomohli jste mi!!!

A mám ještě jeden dotaz: probíhají přednášky z anatomie na 2.LF ve velké posluchárně v motole nebo jinde??..

LUCKA Z.: Anatomie se přednáší v anatomickym ústavu 1. LF (U Nemocnice 3, Praha 2) u Karlova náměstí, cvičení z anatomie jsou tam taky. Všechny ostatní přednášky jsou v Motole.

nevite,kde by mohla moje segra,ktera chodi na gympl,sehnat materialy na 20 stranek o kmenovejch bunkach?ja ji fakt neumim poradit.

Petr: No, vis, shanet materialy na seminarku... Dneska maji vsichni ve zvyku vsechno shanet na internetu. :-) Ja to chapu, je to pohodlnejsi. Ale nekdy je dobre se z te zidle zvednout a obejit bud nekoho, kdo se tim zabyva, nebo treba knihovny... Ne vsechno je na internetu. Bohuzel... O tech vyzkumech, co se provadi, spis neco najdes prave v knihovnach, pripadne primo na tech ustavech (v Praze jich je vic). Budou urcite radi, kdyz nekdo projevi zajem...

Luca: No, mozne to je, ale lehke to mit nebudes. Sezen si stredoskolske ucebnice chemie, biologie a fyziky. A taky doporucuju koupit si modelove otazky (nebo je sehnat nekde jinde :-). Ale zvladli se na medicinu dostat lidi i z ne gymplu (stredni zdravotnicke skoly, etc. - tam jim delala problem hlavne fyzika).

Lucie: Ad kmenove bunky... No, at zkusi kontaktovat pracoviste, co se tim zabyvaji. I kdyz zrovna tohoto bude plny net... Pokud to ma na nejakou praci na gymplu, tak to nemusi byt nijak extra odborne - zacal bych treba tady:

http://en.wikipedia.org/wiki/Stem_cell

http://www.medicon.cz/cbt/

A jeste pridam jedno heslo: Google is our friend. :-)

Lenka: No, fyzikální princip inkubátoru - prostě hřeje. Ale jak o tom napsat několikastránkovou seminárku, že...

ahojky lidicky,chtela jsem se zeptat,jestli je mozno se z prumyslovky dostat na 2lf,pokud si ted koupim vsechny potrebne ucebnice a testy a mam aspon nejake znalosti.diky moc.

cau lidi sháním nejake materialy ohledne byofyzikalnich vyzkumu mam z toho udelat 10 strankovou seminarku a nemuzu nic zajimaveho ohledne tohoto najit.je to dost zajimave ale vyzkumy nebo materialy k temto vecem jsou nedostupne.kdyby jste vedeli o nejakem odkazu prosim zaslete mi ho na mail. please...........

Ahojky vsichni, chtela bych se Vas zeptat, jestli je vubec nejaka sance nejak se pripravit na ten test vseobecnych predpokladu pro studium mediciny. Moc moc bych chtela studovat na Vasi skole, poradite mi? dik, A.

Halo, halo, hlaseni mistniho rozhlasu:

mam dobrou zpravu pro vsechny z 2.LF, kdo se tesi na prospechovy stipendium. Jak asi vite, vyskytuji se famy, ze vzhledem k pozaru na Plzenske by stipendia byt letos nemela.

Dneska bylo zasedani Akademickeho senatu, kam mimo jine o5 kandiduju ;o) a jiz zitra budou v Motole viset informace prave o Vasich stipendiich.

A ja je pro Vas mam uz ted. Bohuzel MaT neni ted v dosahu netu, takze to nelze umistit jako aktualitu, tak snad takhle:

Prospechova stipendia na 2.LF se BUDOU vyplacet 2.-3.12.2004 a 15.12.2004 v casech 9-12 a 13-14 hodin v pokladne na dekanatu (na studijnim).

Narok na stipendium ma 166 studentu a celkem kazdy dostane 6.000 Kč - ted to bude jen prvni cast, takze ne celych 6.

Takze vsem premiantum gratuluju a preju fine den/vecer/noc :o)

Michal Šnorek 23

PS: ucast v navrhovem kole voleb do senatu byla nizka a pokud by se situace opakovala i pristi tyden, bylo by treba volby opakovat. Zkuste tedy, prosim, pusobit vsude ve svem okoli na kolegy, aby volit sli.

Ahoj. Chcel by som vediet, ako je to s ubytovanim na LF2 UK v Prahe a LFHK - v Hradci Kralove. Mam na mysli koleje, t.j. - kvalita ubytovania /stare, nove,.../, vzdialenost od skoly atd. Dakujem

sorry, E-MAIL je: blanik9715@post.sk

AGI: na ty testy všeobecných předpokladů se připravit nijak nemůžeš, nejde to :) dám ti jen jednu radu: vem si s sebou kalkulačku, protože se tam dělají nějaký menší výpočty a s kalkulačkou ušetříš trošku času ..

Anglictina s rodilím mluvčím, v případě zájmu mě kontaktujte emailem. Pomohu s přípravou ke zkouškám a s konverzací. Nutná je základní znalost angličtiny..

Ahoj. Neválí se někomu doma zbytečně NEUROANATOMIE - PETROVICKÝ?? Koupím ji. Nejlépe celý svazek (III díl Anatomie (Osveta)) nebo klidně i jednotlivá skripta. Díky.

Ad příprava na test všeobecných studijních předpokladů: Na to se fakt moc připravit nedá. :-) Chce to přemýšlet hlavou... Možná můžeš zkusit trochu cvičit pamět - třeba hraj pexeso. :-) A to se Ti bude hodit nejenom na přijímačky...

Ad ubytování na 2. LF a LF HK... O Hradci moc nevím, zkus se podívat na stránky hradeckých mediků (odkaz najdeš v části "Odkazy"), mají tam taky diskusní fórum, tak to tam nějak nadhoď. Prý to ale moc daleko do školy nemají. :-) No a co se týče ubytování na 2. LF... Ubytování Ti neposkytuje fakulta, ale univerzita. A dost záleží na tom, kterou kolej dostaneš. Ne všichni dostanou Kajetánku (kde je to asi nejpohodovější). Sedneš na bus a za 10 minut jsi v Motole. Blíž už je to snad jen z Hvězdy a Větrníku, ale zase ty autobusy jezdí méně často a máš tam menší komfort...

mám sprostě línej dotaz:)jestli nemá někdo z 2.lf (kdo občas třeba probrouzdne tyhle stránky) cd s prezentacema a přednáškama na histologii, nějaké už se mi do ruky dostalo, ale mám to jen po pojivovou tkáň, tak kdyby náhodou...za optání nic nedám že...dík

Teda nevim jak ted, ale za nas prednasky z histologie vypadaly vetsinou tak, ze tam prisla prof. Konradova, zhaslo se a promitala jeden diapozitiv za druhym a k tomu monotonnim hlasem prednasela slovo od slova obsah tech jejich skript... No, clovek aspon nemusel litovat, ze si v te tme nemuze nic psat... :-)

A to jako dneska pouziva Power Point nebo co?