Rok 2005 - část 1

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

kastrolavareska: Kolik máš času je přece úplně jedno (ten čas mají všichni stejnej a k čemu ti ten údaj jindy než těsně před tim bude? Tam nejde o to to napsat, ale být lepší než ostatní).

Eva: Nikdo z tebe nedělá pitomce? :-) Pár vyučujících (a zkoušejících) tu taky bohužel takových je... Jinak bych nemusel jít opačně, z 2.LF na 1.LF :-)) Jiní jsou naopak dobří. Ale jinak je 2.LF lepší, to je jasná věc. Prvák a druhák na 1.LF jsou trapný, třeťák už znam z vlastní zkušenosti a to je už podobný jako na 2.LF.

Roman: Zajímavé je, že víc lidí, si stěžuje na to, že z nich dělali blbce na 1. LF, než obráceně. Vlastně vím akorát o Tobě. :-) Já už z nějakých zkoušek taky vyletěl, ale skoro vždycky to bylo dost na úrovni, vůbec jsem z toho neměl pocit, že ze mě dělají blbce (spíš něco jako - no jo, mají pravdu, tohle fakt neumím - resp. třeba ani jsem to nečetl :-)...

tak to ja mam riesenie, 3.LF :-) tu nikto z nikoho blbca nerobi, a studuje sa pomerne v klidu a nemenila bych ani za nic....

myslím, že na každé fakultě se najde někdo kdo z někoho dělá blbce...i na 3.LF tomu tak je

okey, diky za nazory

to Klara: Ja som sa s tym zatial nestretla...a na svoju alma mater nedam dopustit :-)

Pro Romana: Jasně, že na každé škole můžeš narazit, ale já osobně jsem nikdy neměla u zkoušky pocit, že jsem automaticky považována za pitomce. Taky se mi párkrát podařilo vyletět od zkoušky, ale uznávám, že to bylo dost oprávněně. Patolu jsem dělala na třikrát, ale chovali se tam ke mně korektně a slušně. A myslím, že mi to fakt prospělo. Znalosti z patoly se mi teď docela hodí :-)Třeba máš jinou zkušenost, já zase takovou. S 1 LF se to fakt nedá srovnat - ale pravda, vydržela jsem tam jen rok :-) takže nemůžu posoudit, jak to vypadá ve vyšších ročínících. Zkrátka a dobře, 2 LF mi maximálně vyhovuje a neměnila bych ani za nic :-)

to Katka: no to já taky ne, na naší fakultě se mi opravdu líbí:-), ale jen jsem tím chtěla říct, že všude se najde někdo kdo chce studium znepříjemnit...jestli chceš konkrétní příklad, tak například chování doc. Rosiny mi nepřišlo dvakrát "akademické"...

Doc. Rosina :-) vyhodil ma dvakrat, kym som pochopila, ze chce odo mna aby som zvladla ucivo. Z praktik ma vyhodil tiez z dvoch. Bala som sa ho ako cert kriza. Potom som pochopila, ze staci zvladat latku a ide to. A pride mi, ze forma zapoctu, ktoru zvolil je velmi vhodne riesenie, neviem si predstavit, ze by som teraz s plnou hlavou modulu mala sediet nad fyzikou a cakat az ma trikrat vyhodi a ja si zopakujem rocnik.... Nikdy odo mna nechccel nic vynimocne a nastastie nechcce ani vzorce, co by mna osobne zabilo....A debila zo mna nikdy neurobil ani ma nevyhodil tak, ze by som kvoli tomu plakala dva dni...

neříkám, mě forma jakou zvolil pro svůj modul taky vyhovoval (z praktik mě naštěstí nevyhodil, ze zápočtu jednoua úplně právem - prostě jsem to neuměla...) nevím jak se to změnilo, ale z nás při praktikách docela blbce dělal, nemluvě o rasistických narážkách při přednáškách a výrocích, že by si některé studentky měly vzít plavky žlutozelené barvy jít do podolí a že si jich určitě někdo brzy všimne otěhotní a nebudou se muset trápit na medicíně...řeknu ti, že jsem měla po zkoušce hlavně radost, že už ho nebudu muset vídat.

jooo...to rikal nam taky....nezmenil se :-)))

Cauky, chtela bych se zeptat, na ktery koleje se mam prihlasit? Chystam se na 1. lf a nevim kam :o( Nechci tam byt totiz jako medik sama a taky bych radeji neco kde nas bude malo na pokoji (2) a kde budeme mit kuchynku a soc. zarizeni na pokoji :o) Predem diky za odpoved.

No, pokud už trváš na 1. LF (viz. předchozí diskuse :-), tak asi toliko informací: 1. LF je z většiny docela dost v centru (narozdíl od 2. LF - Motol a 3. LF - Vinohrady - nebo spíš skoro až Strašnice). Většina mediků z 1. LF pokud vím bydlí na Švehlovce. Nebo možná lépe řečeno - na Švehlovce snad nikdo jiný než medici z 1. LF nebydlí (mluvil jsem s jednou holkou z 2. LF, která si tam dala žádost proto, že jí někdo řekl, že Švehlovka je celkem v centru a ona asi pořádně nevěděla, kde až je Motol a které koleje jsou k němu nejblíž). Jenže Švehlovka je kolej divná - pokud vím, tak buňky tam nejsou, sociální zařízení jsou společná vždy pro celé patro. Za to tam mají štěnice a jinou havěť. :-) Na Kajetánce jsou snad zatím jen švábi... :o) Zkusím o těch kolejích dát něco dohromady na http://wiki.medik.cz/ -> Studium -> Bydlení - když mě tam někdo doplní, budu rád. :o)

No 1.LF bydlí na Švehlovce (ta je malá, tam ani nikdo jinej než 1.LF snad neni) a nejvíc lidí asi Jižáku. Malá část bydlí na Kajetánce.

to Zuzik:

Ahoj, jsem z 1.LF a na Švehlovce bydlím už třetí rok:

výhody: bydlí tady cca 700 lidí, většina z 1.LF

jakékoli materiály, testy, knížky potřebuješ, všechno tady seženeš

to Zuzik 2:

má starou a novou část, jako prvačka se ale nejspíše dostaneš na novou kolej na větší pokoj (3-5), dvoulůžkový pokoj dostávají starší (jako v Básnících:)

dobrá poloha (blízko do školy-pěšky 20 min, blízko na metro Jiřího z Poděbrad a tramvaj)

nevýhody již zmíněné štěnice (pouze nová kolej), nepříliš vábný vzhled, ale garantuju, že ti to bude tak od cca 10.října úplně jedno (1.LF není zrovna easy)

to Zuzik 3:

"sociální zařízení" jsou tady společná, pokud ti na úrovni poněkud více záleží, doporučuju Jižní Město nebo Kajetánku (je to ovšem dále od školy, od příštího roku taky poněkud dražší a hm, jsou to paneláky :(

Hm, ještě jenom tak na okraj k diskuzi ohledně drsnějšího chování učitelů na 1.LF a "trapnosti" této instituce. Na druhou stranu, říká se, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Po pár letech na této škole si zvyknete opravdu na všechno, včetně přístupu některých učitelů, ale na druhou stranu, myslíte si,že až nastoupíte nadšení do práce, plní ideálů a nápadů, že z vás budou nějak odvázaní a budou s vámi jednat jako v rukavičkách a dávat najevo, že jsou rádi, jak vás tam mají ? Ruku na srdce, většina z nás nastoupí na okresní nemocnici někde v ČR a tam ve většině případů začnete jako kus hadru, na kterém se povozí kdekdo, včetně sester. A minimálně na tohle vás 1.LF myslím dobře (nejen) po psychické stránce připraví :))

Ahoj Mate, na wiki jsi psal o prijimackach na 2.LF, ale oni je ted trosku pozmenili, prvni kolo je test ch+bi+fyz a test vseob.znalosti - pro vsechny a druhe kolo je jen ustni - viz. ofic. stranky fakulty :)

AHojky,nevim jestli se to tu uz probiralo nebo ne - zadost o koleje pres system Masinka jsem uz pochopila, ale nikde nemuzu najit zadne informace o tom, jak, kolik, kde, od koho atd se bude (jestli bude) dostavat ten "bajecny" prispevek na bydleni. Jsou nekde nejake informace? Pocitam ze to nebude moc, nekde jsem cetla ze max. 300 pro studenty UK, ale aspon neco :-((( Dik moc. Specha to :-)

Ad 1. LF: No, uznávám, že jako příprava na to, že se po vás někdo bude vozit, je možná 1. LF dobrá. :-) Ale při rozhovorech s pár lidmi z 1. LF si taky někteří z nich posteskli, že mají pocit, že je škola moc neučí do praxe. Že třeba sice také mají zkoušku s pediatrie, ale... když to trošku přeženu, tak živé dítě skoro ani neviděli. A bojí se na něj šáhnout, natož ho vyšetřit. A prý to není jenom u pediatrie, ale i na interně. Že prý když se po pokojích za pacienty chodí po 20, není to ono... Někdo mi dokonce tvrdil, že po škole ani nebude umět píchnout injekci. Jestli mám zkreslený názor, tak šup sem s dalšími názory s 1. LF, ať si ho trochu opravím. :-)

Ad Švehlovka: Zvenčí je to krásná stará budova. Zevnitř by to také mohlo vypadat parádně, ale už tak vábné to není... :-( Nevím, Švehlovce jsem viděl spoustu pokojů, některé z nich byly i dost pěkné (i nový nábytek a tak) - ale stejně jsem rád, že jsem těch asi 5 let bydlel radši na Kajetánce. Sice jsou to tedy v podstatě paneláky, ale což, když vám na Švehlovce někdo naproti přes chodbu začne cvičit na zobcovou flétnu, slyšíte to taky, ať už je to panel nebo solidní zeď. :-) Navíc Kajetánka sice podraží, ale to asi všechny koleje, Švehlovka taky docela dost, právě bude docela komické, až budou chtít za jedno místo na pětilůžáku a bez sociálního zařízení třeba 2000 korun, to chci fakt vidět. :-) Za ty prachy by tam minimálně měla kolejbába roznášet nočníky. :o)

Ad přijímačky: Dobře, díky za informaci, opravím to. :-) Pokud byste někdo měl ještě něco na doplnění, sem s tím, nebo to tam rovnou dopište, od toho to je wiki. :-)

Ad dotace na ubytování: No, on to pořádně asi ještě nikdo neví. Úplně nejdřív ty státní prachy na koleje a menzy dostávaly jednotlivé vysoké školy. Ty to přerozdělovaly tak, že je vlastně čerpali jen studenti, co bydleli na kolejích a jen ti, co papali v menzách. To se především studentům, co platili drahé priváty, vůbec nelíbilo, tak se v tom trošku šťourali a vymyslelo se, že by se prachy měli dávat všem studentům. Tedy všem, co nebydlí přímo v Praze. A měl to vyplácet přímo stát. Úřednický aparát našeho státu je ale asi natolik nedostatečně rozbujelý, že by to nezvládnul. Navíc se zjistilo, že když se to dřív rozpočetlo na všechny ubytované studenty, byla to na jednoho asi tisícovka (takže velmi zhruba - režijní cena pokoje třeba na Kajetánce - 2000 korun, z toho 1000 dotováno státem, 1000 si platí student jako kolejné), jenže když se to rozpočte na všechny, tak je to na každého asi 300 (nebo ještě méně? stovka? :-). A státu asi bylo trapné posílat studentům jednotlivě 300 Kč, tak že prý dá opět celý ten objem peněz přímo vysokým školám a ať to rozdělují ty. No a třeba Univerzitě Karlově ta částka taky připadala trapně malá, že prý když ta kolej bude stát 2-3 tisíce, tak 2-3 stovky nikoho nevytrhnou, tak že aby to za něco stálo, bude to dávat jen sociálně slabým - tzn. studentům, jejichž rodiny mají příjem pod 1,1 (pak 1,2) násobkem životního minima. Tím se drasticky omezil počet lidí, co by to dostali - a zvedla se tím i celková částka - takže se pak snad hovořilo o těch 600 Kč...

Ale myslím, že to celé ještě není úplně dořešené, že v tom momentáně nemá tak úplně jasno ani stát, ani vysoké školy. Taky je tu skupina studentů (někdy to vypadá, že jenom jeden :-), kteří proti tomu protestují, demonstrují... Otravují Buzkovou, Škromacha. Takže kdo ví, jak to nakonec v říjnu bude vypadat.

A pro Lenku: Na co to tak akutně potřebuješ vědět? Jestli Ti jde o to, že kdyby kolej byla moc drahá, tak by se Ti už pak víc vyplatil privát - tak to teď neřeš - doporučuju Ti dát si normálně přihlášku - a pokud se Ti kolej bude zdát krajně nevýhodná, tak holt smlouvu nepodepíšeš a nedáš Kolejím a menzám ani korunu. Ale hlavně ať máš teď podanou žádost a ať jí máš v pořádku - to je teď myslím asi nejdůležitější a víc asi nemá cenu se tím zabývat...

MaT: Ohledně přijímaček na všechny LF v Praze jsi se mohl zeptat mě, řekl bych ti jak to všechno je nejnověji (5x přijímačky 1999 (to byla i PLzeň a HK) a 3x 2004 (všude samozřejmě přijetí naprosto s přehledem ;-), takže vim co a jak) :-)

1.LF versus 2.LF - opět se můžeš zeptat mě :-))) Když už teď nemam s 2.LF nic společnýho, rád bych někam napsal svý připomínky (i vůči jednotlivým osobám, včetně těch nejvyšších, kteří se chovali jak hovada). Celkově je to studium na 2.LF lepší, to je jasný. Ale spousta věcí je naopak lepších na 1.LF, lidi z 2.LF by to nečekali, ale je to tak (seznam v čem je 1.LF lepší by byl vcelku dlouhej a to ani neříkam, že tam by mě ani nevyhodili jako z 2.LF... Tam se může opakovat každej rok (ne jen jednou a pak nadobro konec) a dostávají se i čtvrtý termíny - na 2.LF nemyslitelný. Takže obtížnost jak v čem. A že tam hodně studentů neuspěje? To proto, že jich berou tolik - dostane se tam kdokoliv úplně blbej, kterej se jen naučí ty jejich testy - asi hodnotí jen podle toho, jak se kdo umí učit nazpaměť... a pak prostě nezvládají. No bylo by to na dlouhý psaní). Každá fakulta má svoje pro i proti.

Děti mi tam opravdu chybí :-( Ale na druhou stranu, chirurgie (propedeutika ve třeťáku) je tam praxe 1000x víc než na 2.LF (kde to byla vyloženě jen teorie naprosto a pořád bez pacientů).

Švehlovka - tam bych nešel ani za nic :-)

dre: Že je švehlovka o 10 minut blíž než jiný koleje, to je "výhoda" doslova naprosto k ničemu... Já osobně teda raději budu bydlet po 2, mít vlastní ledničku, záchod, koupelnu, předsíň. Společný zařízení a žádný soukromí, štěnice... co je proti tomu 10 minut navíc? Beztak ty minuty během chvíle ztratíš absencí vlastního zařízení :-)) 1.LF je v centru (metro C - I.P.Pavlova a metro B - Karlovo náměstí) a dostupnost ze všech stran (Jižák, Břevnov, Trója) je úplně v pohodě, odnikud ne dýl než půl hodiny.

Roman: Tak o tom kldině napiš. :-) http://wiki.medik.cz/ - tam si klikni na studium a uvidíš, co je potřeba tam toho doplnit. :-) Buď si udělej konto, ať je aspoň vidět, co si tam přidával, nebo můžeš editovat i bez konta (pak tam bude jen IP adresa, podle které zrovna Tebe bezpečně identifikuji :-). A nebo jestli se Ti nechce psát přímo tam, tak mi napiš něco soukromě do mailu, až budu mít čas, tak na to zkusím sednout a použít to jako podklad a sepsat něco sám. Kdo ví, třeba bude i pokus o objektivitu. :-) Ale ne, fakt, jestli Tě napadá nějaký seznam výhod 1. LF, šup tam s ním...

BTW to platí i pro ostatní, editujte, pište, opravujte... :-) Wiki je otevřená všem. Aspoň zatím. Zatím se neobjevil žádný vandalismus - kdyby ano, tak první linie obrany co se dá nahodit bude ta, že edivat budou moci jen lidé, co se předem zaregistrují - přičemž registrovat se může každý. Další linie obrany - registrovat se nebude moci každý, ale jen ten, koho potvrdím... Zatím to ale fakt zdá se není potřeba, zatím musím pořád hučet do lidí, ať tam něco píšou (a první vlaštovky už jsou, dokonce už nejsem jediný, kdo tam to konto má :-).

Ad to opakování - pokud vím, tak je možné opakovat ročník 2x - jednou v první půlce studia (tzn. do třeťáku), podruhé pak až od čtvrťáku výš. A měl jsem pocit, že na jiných fakultách je to stejné, ale ověřené to nemám, musel bych juknout do studijního řádu jinde a na to teď nemám čas... Fakt bych ale čekal, že to má univerzita stejné - aspoň že to bude stejné v rámci lékařských fakult. A když je tak snadné opakovat, proč tolik lidí lítá už v prváku? Podle mě tam na ně musí být nějaká tvrdá selekce... Od spousty lidí jsem slyšel, že třeba na něco ani nedostali termíny... Tak by si člověk řekl - no a co, tak si prostě zopakuju prvák... ale to se nějak neděje, tak nevím...

Ad koleje, ubytovací stipendia, etc. (pro toho, kdo to ještě nevygooglil)

http://iforum.cuni.cz/IFORUM-1886.html - předpokládané ceny

http://iforum.cuni.cz/IFORUM-1887.html - stipendia - komu, kolik...

Mily MaTe:-) Blahopreju k uspesnemu ziskani titulu MUDr.:-)))

1.lf versus 2.lf : na jedničku berou všechny co se naučí otázky a pak behěm studia trpí ti co na to opravdu mají a jsou v jednom pytli s těma co se jen naučili otázky, na dvojku je ten výběr lepší a má to své výsledky...jednička je hrozně neosobní škola, málokdy se najde opravdový kolektiv a většinou to je jen ambiciozní boj mezi jednotlivci,"přátelé z východních končin" jsou lektoři a češtinu člověk slyší jen málokdy... myslím si že na jedničce se nedá vysokoškolský život tak prožívat a užívat jako na jiných fakultách, kde když alespoň není dobrý profesor je dobrý kolektiv... shrnul bych to asi takhle : "JEDNIČKA MÁ SKVĚLOU HISTORII ALE DVOJKA MÁ DOBROU BUDOUCNOST"..s pozdravem jARDa

1.lékařská je nejlepší fakulta na světě.. dvojka je furt až ta druhá

tak se s tim lidi konečně už smiřte.. vy ze dvojky:=?

No ale musim se trochu opravit. Dneska jsem u zkoušky z patoly narazil na takovýho zkoušejícího (MUDr. Stříteský), že to jsem v životě ještě nezažil (takovejhle přístup ke studentovi u zkoušky)... Potkal jsem se s ním poprvé a doufám, že i naposled! Pokud existujou takovýhle lidi na 1.LF, tak je mi jasný, že tam je občas docela peklo pro studenty... :-( Poznal jsem to dneska na vlastní kůži, takže beru zpět, že se mi tam ten rok co tam zatim jsem docela líbí...

Jinak je pravda, že Čechů na 1.LF asi nejvíc neni - jsou tam všemožný národnosti (studující v češtině), a hlavně Slováci, to je snad jejich fakulta nebo co :-)) (Stejně jako na kolejích na Jižáku, tam je taky "úředním jazykem" slovenština)... Já proti nim vůbec nic nemam, ale jen mi přijde, že to působí trochu jakoby smutně, když Češi jsou na český škole v menšině :-) Ale stejně teď říkali nějaký statistiky a ČR má největší příliv imigrantů k počtu obyvatel, takže na 1.LF se to takhle projevuje.

MaT: na 1.LF můžeš teoreticky opakovat každej rok, fakt to tak je. To velký protřídění, to nevim čim je. Velká část skončí sama už v průběhu prváku (často už v zimním semestru), spousta jich opakuje, nějací jdou na jinou fakultu, občas jim prostě nedají termíny nebo je učitelé nesmyslně trápí... Třeba náš kruh, to jsou vyloženě jen samí repetenti (+ se nedostali hned a podobný případy) :-) V mojem kruhu nejsou žádní lidi, kteří by byli beze ztráty :-)) Takže moje ztráta 3 roky se tam doslova ztratila jako by ani žádná nebyla (když jsou tam i o dost starší než já...) ;-) Takže si myslim, že 1.LF (s nadsázkou) = vysoká úmrtnost + přeživší studující dýl než standardní dobu jako stálej jev :-)

Roman13 : no jo ale koho bavi studovat 20 let

Jerry:Nikoho!

teda lidi tady to zije.. hlavne nepiste vsichni najednou

to Jerry: no az udelam posledni zkousku tak si s tebou budu klidne chatovat :-)

Zdravim vsechny, nemate nekdo zajem o vypsani terminu na statnici z chirurgie na (1.) 2. tyden v cervenci - (1.LF), potrebuju k tomu jeste jednu osobu.

Pokud mate zajem ci nekoho znate kdo jeste nema chiru, tak se prosim na me obratte, 272737488 , terminy jinak nebudou....

Katy : dobre tak pak napis a preji hodne stesti u zkousky

to Jerry: Dik, 30.6. :-)

2 MaT

Ahoj, mám dotaz k Wiki- místo některých písmenek mám na těchto stránkách obdélníčky- je to problém jenom mého počítače? Díky za radu co s tím- né že by se to nedalo rozluštit...

Muzete mi poradit kde se da nejlepe umistnit inzerat na prodej knih z gynekologie a endokrinologie diky jaja

Pro Markétu: A ty obdelníčky jsou jen na stránkách wiki.medik.cz? A kde konkrétně? Už na Hlavní stránce? Nebo na všech stránkách tam? Pravděpodobně to bude nějaký problém v Tvém počítači, protože zatím si nikdo jiný na nic podobného nestěžoval. Ale určitě vymyslíme, co s tím. Ale potřeboval bych vědět alespoň co máš za operační systém a internetový prohlížeč... Jestli to nechceš psát sem, můžeš na mail, nebo na ICQ (pokud používáš - číslo na mě taky někde na stránkách najdeš). A jen namátkou - zkus se v prohlížeči podívat do menu Zobrazit (nebo nějakého, které se jmenuje podobně) a najít tam něco jako "Kódování"... Mělo by tam být UTF-8 nebo Unicode... Pokud tam bude něco jiného, možná to bude příčina problémů... Další co mě napadá - že jde o tak starý prohlížeč, že ani nepodporuje Unicode...

Tak se zdá, že se ve wiki pomalu ale jiste daří shromažďovat informace o přijímačkách na jednotlivé lékařské fakulty. Ještě chybí informace o přijímačkách do Plzně, Brna a Olomouce. Proto bych rád vyzval kohokoliv, kdo sem zavítá a ví něco o přijímačkách na tyto fakulty, jestli by nebyl ochoten na wiki.medik.cz něco o svých zkušenostech napsat... Díky předem. :-)

Mam k dispozici temer ,netknute, knihy pro specializaci gyn a porodnictvi. Nemate nekdo zajem?

Hájek a kol.: Rizikové a patologické těhotenství

Martius a spol.: Gynekologie a porodnictví

Cibulka, Živný a kol.: Základy gynekologické endokrinologie

Š. Svačina a spol: Obezita a diabetes

2 MaT

Obdelnicky jsou uz na hlavni strance a je to na celych strankach. Napriklad misto ě,č,ů je obdelnik. Pismena bez diakritiky jsou v pohode, nektery s diakritikou taky, jiny ne. Kodovani mam nastaveny presne jak si rikal. Verzi exploreru mam 6.0.2800.1106IC. Ale mas pravdu, ze to bude v pocitaci, protoze na druhym mi to chodi normalne. Jestli te nic nenapada, tak budu chodit na wiki z toho druhyho.

diky a mej se

Markéta: No, když máš na výběr a můžeš používat 2 počítače, tak pak je to v pohodě. :-) Ale stejně bych tomu docela rád přišel na kloub - můžu se ještě zeptat, v čem se ty počítače liší? Konkrétně by mě zajímalo, jestli na tom počítači, na kterém to jde, je stejná verze Internet Exploreru... A také co je na těch dvou počítačích za verzi Windows (předpokládám, že tam jsou Windows, protože Internet Explorer pro jiné operační systémy v podstatě neexistuje :-). Napadá mě totiž ještě jedna věc - na tom počítači, na kterém to nejde, mohou chybět nějaká písma - třeba díky tomu, že je tam starší verze Windows (starší verze Windows totiž neměly ještě všechna písma s podporou Unicode - i když instalace Internet Exploreru si je tam většinou doplnila). Taky bych se nedivil problémům, pokud by se jednalo i jinou verzi Windows, než tu určenou pro český trh (někdo třeba instaluje anglické Windows)...

Ahoj vsichni,

jak jiste vite blizi se Letni kurz v Dobronicích (23.7.-30.7) a ja se bohuzel nestihl prihlasit v radnem terminu a ted uz neni misto. Chci se tedy zeptat, jestli si to nekdo z vas nerozmyslel? Nebo jestli nevite o nekom, misto koho by se dalo jet? Moc dekuju. Pavel P.S. prosim piste na user.known@seznam.cz