Rok 2005 - část 1

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

On je počet lidí, co tam jedou nějak limitovaný? Wow, tak to tedy čumím. :-) Za nás lidi vymýšleli, jak se z toho vykroutit a věnovat čas užitečnějším věcem (třeba celoprázdninovému studiu anatomie :o)...

No prave ze tam je pocet lidi limitovany a jedina moznost jak se tam dostat je vymena za nekoho, protoze tam ceka docela hodne nahradniku. tak co nevite o nekom? :)

A s jakou že to chceš vůbec fakultou? Různé LF to měli myslím různě během léta... Jestli to tedy v posledních letech nezměnili... :-) Třeba mi jsme to měli jindy než 3. LF a 1. LF to měla snad dokonce na dvakrát, že by se tam všichni nevešli. Jo a taky naše fakulta měla objednané lepší počasí než 1. LF... :o)

Ja jsem ze 3.LFUK. A ten letni kurz, ktery se tam potrebuju dostat je od 23.7-30.7. A je to spolecne s 2.LFUK, proto to zkousim taky tady.

Ok, takze uz to fakt sloucili... No, mozna je to proto, ze na kurzy uz tolik lidi nechce jezdit, tak aby to vubec nejak zaplnili... :-) A pri tom co ja si tak vzpominam, tak to v Dobronicich bylo docela fajn. Ale jestli ted tech kurzu maji nekolik a maji je rozdelene podle sportu (co jsem tak koukal, tak treba zvlast volejbal, zvlast kanoistika, etc.), tak se mi to uz tak nelibi. Tehdy tam proste jel cely rocnik, dal to utuzovalo vztahy mezi lidmi a uzili jsme si tam od kazdeho sportu trochu - takhle rocniky roztrhaji podle jejich zajmu a spoji se se skupinkami z jinych fakult... No nevim...

Jinak tyhle stranky jsou samozrejme otevreny (vcetne diskuse :-) i lidem z jinych fakult, budu jedine rad, kdyz se zapoji i dalsi lide, aspon tu bude vic informaci i odjinud. To obvzlast plati pro wiki - a myslim si, ze obvzlast pro lidi ze 3. LF by to melo byt fajn - v elektronicke podobe toho maji spoustu, ale kdyz vidim, jak na to vyuzivaji ruzne mailove schranky na Centru a podobne... Proc nemit vsechno na jednom miste? A pokud jde o veci, ktere nemaji byt na ocich vsem - to se da vyresit pristupovymi pravy. Neco jako je ted Area 51 (kam maji vetsinou pristup jen lidi z 2. LF) - udelam pres leto neco univerzalnejsiho, proste kazdy si bude moci zridit sam konto, ale k nemu pak bude moci navic (a uz nejak rizene) ziskat opravneni pro urcite skupiny dat (pouze medici, pouze medici z 2. LF, pouze medici z 3. LF etc.).

ahoj, nevíte někdo o "volné" koleji? studuju na Suchdole, takze tady asi nemam co delat, ale jsem ve 4. a zase mi odmitli dat kolej a dojizdet pritom nemuzu. Jestli teda nekdo o nekom vite, ozvete se mi prosim. nebo kdyby tu byla nejaka holka, ktera by zkusila privat... kdyztak muj mail ditulek@hotmail.com diky moc

Ahoj vsichni!Nevite neco o testu z ciziho jazyka, ktery se ma letos absolvovat na kurzu v Dobronicích?Kurz není povinný tudíz ani test nebudou psat vsichni z rocniku.Takze tomu moc nerozumim.Nevite co je jeho obsahem?Pokud nekdo neco vite, mate zkusenost prosim napiste.

dita: No, s tím, kolik teď koleje asi budou stát, zkus už trošku zauvažovat i o dalších alternativách (priváty...). Zase takový rozdíl to možná nebude. Když doteď kolej stála třeba 1000 Kč a nějací "pronajímači" za to pak chtěli 4000 Kč, tak kdo ví, kolik za to budou chtít teď.

Kefas: Z jakého cizího jazyka? A jaký test? Myslíš to co se píše ještě před prvákem? No, ten by povinný asi nebyl v tom případě, že pak na ten jazyk budeš chodit. Ale zatím jsem neslyšel, že by povinný nebyl. A pokud ano, tak proč to zjišťuješ? :-)

Každopádně jestli máš nějaké dotazy, nejlepší by asi bylo, obrátit se přímo "ke zdroji". Napiš třeba e-mail na jazyky@lfmotol.cuni.cz, určitě Ti rádi odpoví na všechny otázky...

To Kefas: pokud se dobře pamatuji, tak ten test povinný je. Ti, co ho nepíšou v Dobronicích, ho píšou první týden v semestru - upozornění většinou visí na nástěnce pro prváky v Motole. Ten test má za úkol zjistit, jakou zhruba úroveň v daném jazyce máš a zda můžeš chodit rovnou na lékařskou angličtinu, němčinu... nebo zda musíš nejprve do začátečníků :-) alespoň tak to bylo za nás, ale je to už pár let, takže se to mohlo změnit.

ahoj všichni chtěl bych vědět něco co mi kýámoš navrtal do mý hlavy. říkal že někde v Motole je patologie pro mediky kde se člověk může dobrovolně zapsat do registru posmrtného dárcovství těla na medikální účely a však za nějaký peněžní honorář. to znamená nech se pitvat a ted dostaneš peníze... myslíte že je to pravda? jestli jo tak je na šase abych se posmrtně daroval... tak mi někdo napište jestli něco víte díky dík a majte sa...

Patologie v Motole sice je, ale myslím, že těl tam mají dost. :-) Patologové fajt těla pro mediky nepotřebují, doktoři jim jich vyrobí dostatek. :o) Spíš bych se poptal na Anatomickém ústavu 1. LF, ulice U Nemocnice (nad Karlákem). Jestli za to něco platí, to ale nevím... A už vůbec nevím, jestli by se jim chtělo platit kdo ví jak dopředu - kolik ti je let, že už teď plánuješ, co po smrti? Nebo se chystáš zabít při nějaké dopravní nehodě? :-) To radši rozprodej orgány, za to bys dostal víc, za tělo tak maximálně pár tisíc...

Kefas: nazdar tak vitej do prvaku mame stejny problem take me to zajima

Ahoj.Mohl by mě někdo napsat,jak těžká je v prváku ta angličtina?Já mám v tomhle jezyce značnou rezervu,tak z toho mám celkem obyvy.Díky

Charlie:Nazdar kolego!Na kurz jedeš?Alespoň by mě zajímalo jakým směrem je test zaměřen.Tzn. poslech, gramatika, porozumění článku apod.Zatím nevím.Nepřišla mi zatím ani pozvánka, nicméně mají ještě čas:-)Mej se.