Rok 2005 - část 2

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Ja jsem v Dobronicich byla a mam na ne moc osklive vzpominky. Nelibilo se mi tam. mozna to bylo mnou, ja tam ale proste nak nezazila tu krasnou atmosferu. Prislo mi ze nas hodlali umucit sportem. Jedine co melo plus bylo, ze jsem se dozvedela spoustu informaci ohledem studia. Ale vic proste....Asi jsem divna ja :-)))

No já sem v Dobronicích nebyl.Tak doufám že jsem o nic podstatnýho nepřišel.Když sem slyšel,kolik tam má být pohromadě škol...tak mě to celkem odradilo.Když si vzpomenu na příjmačky a ty kvanta lidí...a teď být s takovým davem na výletě:-)

Gaum:A plavco po ceste:-)Taky jsem nejel.Pockam si na rijen.

A já sem se bál,že budu jedinej z prváků,který tam nebyl:-)Stejně ještě vyjedem na sportovní kurz,tak co.

Mas dost radikalni pro mne trochu divny nazory.Gaume.

Mimochodem souhlasim s tebou MaT

No, letní kurz je lepší - když nic jiného, to tam je aspoň tepleji. V září nebo kdy se tam jezdí na ty úvodní už je to někdy trochu studenější. A nevím, jak jste přišli na to, že tam jezdí více škol najednou. Více škol ano, ale ne na jednou. To by se tam nevešlo. Vždyť i taková 1. LF tam snad jezdí na vícekrát...

Jo a ty letní kurzy už teď nejsou to co to bývalo - je několik turnusů, podle sportů - takže už tam nejezdí najednou celá 2. LF nebo 3. LF, jako dřív. To asi jen na ten úplně úvodní kurz.

Pár lidem se tam taky nelíbilo - ale že by se zrovna při úvodním soustředění tam někdo někoho snažil umořit sportem, to je trochu přehnané. Tam o sport vůbec nešlo, člověk se nesmí nechat buzerovat. Když je někdo sešňěrován tím, že si myslí, že každý zaměstnanec fakulty je nějaká autorita (včetně absolventů FTVS, tudíž "tělocvikářů", kterým my jsme na fakultě říkali "hopsálci"), tak je to pak těžké. Třeba z našeho kruhu si to evidentně nemyslel nikdo, ani pak na tom letním soustředění, které se opravdu nazývalo "sportovní". :-)

Mat:Jo jasny.lf tam letos jede sama na třikrát respektive na tři turnusy.No a sport mi vůbec nevadí takže budu jedině ráda když se tam člověk pohne.Některým lidem sport může vadit:-)A je fakt že tam člověk naváže známosti který se mu později hodí.Ať už z kantorského sboru nebo z řad studentů.Někdo opravdu nemá čas tam jet ale ve většině případů si myslím že jde o výmluvy.Myslím si že je to věc názoru, ale já osobně si myslím, že jet tam a seznámit se není od věci.

Radikální a divný názory...Já sem tady žádný svoje názory napsal.Věřím že to v Dobronicích bylo faj,tak nějak jak říká MaT.Nemysli si,že bych tam vážně nejel kvuli tomu že tam bude moc lidí.Prostě sem byl tak radikální a trávil prázdniny jinde.

Gaum:To ti nikdo neporoučí kde máš trávit prázdniny, ale psal si, že odmítáš trávit výlet s takovým davem a co škol tam jede společně, tak na to ti teď MaT a já odpověděla že to tak není.Tahle hra není solitaire!

Solitair to určitě není.Jen si myslím,že když je míň lidí,tak máš větší šanci je lépe poznat.Už vím že to tak nebylo,ale když sem slyšel,že tam mají být ruzný školy,tak mě to prostě odradilo(spíš mě tak nemrzelo,že tam nemužu.Takže tak trocuhu výmluva,jak říkáš,proč tam nejet:)Pár fajn lidí sem poznal u příjmaček,za což jsem rád.Těch příležitostí k poznání snad ještě bude víc.

Ja nevim co lidi resite, to ze nekdo jede do Dobronic a nekdo nejede nikoho neznevyhodnuje a ani nezvyhodnuje, protoze je to kazdeho vec a jestli je lepsi jet ci nejet,kazdopadne je to zajimavy stravit nekde par dni s nekym, s kym budu chodit do skoly ale na druhou stranu zbytecny, totalne zbytecny, nejlepe se lidi poznaji az ve skole kdy jsou kriticke situace a pak si clovek uvedomi kdo neni a je kamarad, na koho je spolehnuti a kdo se nepretvaruje.A ze by se nekde odrazelo to, ze nekdo tam byl nebo nebyl je uz nejvetsi hloupost, je to totiz jedno.

Charli: Fakt zajímavá formulace. :-) V jedné větě o tom, jak je to vážně zajímavé do těch Dobronic jet a pak hned jak je to ne zbytečné, ale dokonce totálně zbytečné. Pak člověk přemýšlí, co tím chtěl vlastně básník říci... :-) Jasně, dá se na to dívat z více úhlů pohledu, ale jeden každý z nás se obvykle kloní více k tomu, či tomu, takhle ambivalentní postoj jsem ještě neviděl. :o)

MAT : vse je jednou poprve, kazdej z tech postoju je v zavislosti na kazdem jedinci , takze jen formuluju vseobecne nazory , ale muj nazor je takovy ze to vicemene nepokladam za dulezite tam jet,ale muzou byt taci kteri k tomu prikladaji i vetsi dulezitost a nakonec ta vetsina, kteri si mysli ze to maji na papire a berou vse se skolou hodne vazne a jedou ve vseobecnem zajmu, nakonec sam vic ze se uplne vse v te skole neda brat tak uplne vazne... jinak by se clovek z toho zblaznil, ja tady spis obdivoval jak se mnozi na tohle tema jet ci nejet "dohaduji", to je jako kdyz se dva lide bavi o tomtez a nebavi se o tomtez... takze pekny zbytek prazdnin

Tak koukám, že letos se u příjmacích pohovorů činili a vybrali skutečnou elitu maturitního ročníku. No, pevně doufejme, že jim ten elán vydrží aspoň do Vánoc...

BTW MaTe, slyšel jsem zlé zvěsti, že prý se chystáš zavřít s učebnicemi krám???

Charlie: Fajn, máme tu názorovou pluralitu. Právě že největší starost, jestli tam jet a nebo nejet mají obvykle Ti nejpečlivější, co to berou nejvíc vážně. Právě těm bych to asi doporučil nejvíc - aby neměli pocit, že přišli o nějakou šanci dozvědět se něco navíc. :-)

Jinak plně souhlasím s tím, že ne všechno se dá brát na fakultě vážně. Je spousta takových "nevážných" předmětů. To všichni běhěm studia poznají...

Joe: A kde si něco takového slyšel? Je fakt, že od teď budu sice docela dost pracovně vytížen, ale oproti původnímu plánu budu v Praze, takže jestli to jen trošku půjde, tak se budu snažit prodej knih udržet (ono s tím naším zdravotnictvím - vždyť víte, každá kačka navíc dobrá :-). No a zatím to podle všeho vypadá, že to nějak půjde...

Taky zatím stále prodávám, samozřejmě že teď přes léto ne v takovém objemu, jako během roku, ale prodávám. Nechci ale, aby mi to zasahovalo do práce, stejně jako jsem nechtěl, aby mi to zasahovalo do studia (takže jsem měl třeba na letácích psané, aby lidi, pokud už musí volat, volali večer - stejně to někteří nepochopili a telefon občas vrněl i během přednášek, nebo když jsem byl někde na klinikách). Jediné, čím by se to dalo omluvit, bylo to, že si lidé mezi sebou dávali jen moje číslo a tohle považovali za nepodstatný detail. :-) Vždycky se dá udělat to, že číslo na knížky budu zapínat jen v pracovních dnech od 18 do 20 hodin. :o)

Takže fakt - kdo kde slyšel, že to balím? V posledním roce se mě na to často někdo ptal - jak na stránky, tak na knížky. Tak buďte klidní, o stránky budu pečovat i nadále, navíc teď s nasazením wiki se může podílet fakt každý - já sám se budu snažit občas taky něco přidat, ale hlavně budu jako taková supervize v pozadí, že budu třeba mazat úplné nesmysly a tak. :-) A knížky? Objednávejte a uvidíte, jestli končím, nebo ne... :o)

MaT: Ale, jedna agilní nastávající studentka povídala...

Byl jsem v Dobronicích dnes jsem se vrátila a rozhodně nelituji že jsem jela.

ahoj lidi ,nevite nekdo nahodou kdy budou na netu zverejneny rozvrhy pro zimni semestr a rozdeleni 1.rocniku do kruhu??Diky ...

Rozvrhy se v minulých letech obvykle objevovaly někdy během září, obvykle tak, aby už byly na zápisy vyšších ročníků - které bývali tak minimálně týden před začátkem školního roku. Jak to bude dnes, nevím. Když tak můžete zkusit urgovat na studijním, ať je koukají dodat. :-) Btw ještě tak před 4 lety je fakulta na web nedávala vůbec, k tomu jsem je možná dokopal já těmito stránkami...

A s rozdělením do kruhů teď vůbec nevím, jak to je - dřív o tom rozhodovaly testy z jazyka, co se psali v Dobronicích, samozřejmě se to pak všelijak dolaďovalo, ale dnes... Kdo o tom něco víte (třeba čerství druháci :-), tak napište...

Ahoj Lidičky. U mého sinovce (2 r.) diagnizovali vrozenou Catar Actu a do měsíce mu to musí odstranit. Nevíte kde by to udělali v čechách? Díky.

Předpokládám, že skoro na každém větším oftalmologickém pracovišti. A že jich tu kupodivu je. Nejsme zase tak zoastalá země, aby to zvládali jen v Motole. Spíš přemýšlím, v které zemi by se katarakta psala takhle blbě. Normálně se po lidech za pravopisné chyby nevozím, ale ten "sinovec" je teda taky docela síla...

Pronajmu divci misto na koleji Kajetanka.Cena min 3000,-

Pronajmu divci misto na koleji Kajetanka.Cena min 3000,-

To Katka: to je hrozne dobre, horsi by bylo , kdyby jsi se vratila s pocitem , ze se ti tam nelibilo.Jak s evubec mas?nechci resit Dobronice ano ci ne.. vzdyt probuh je to uplne jedno.Chci pokecat tak se kdyztak ozvi, ahoj

To Jerry:Jo bylo to fakt fajnAkorát s kuchařkama byl občas problém resp. s jednou.Jídla taky moc nebylo.Ale parta lidí byla bezva, noční výlety jak by smet akorát z toho mám rozbitý, zasviněný boty a špinavý kalhoty.Jinak alespoň že tam točili Gambáča.Ubytování dá se říct luxus v porovnání s jiným ilágry tenisové kurty, nohejbal, volejbal, pinec, florbal....Uplně nový.Prostě super.K ničemu nás nenutili nic nám nevnucovali.jen upozorňovali a doporučovali.V dobrým a rád vzpomínám na profesora první pomoci.

To Amicus: no ja bych taky jel i mozna ale proste jsou prazdniny a mam jine plany, ale super..treba se tammpjedu podivat za rok,maj saa dik za popis..znam Dobronice

Bodejt by to tam nebylo novy, kdyz to stary odnesla celkem nedavno voda. :-) Voda ma, voda ma rozuchane vlasy... :o)

:::::: PROSIM POMOZTE MI :::::::::::::::::::::::::::

NEVIEM SA ROZHODNUT CI OSTAT V >> PLZNI >>>>>> ALEBO IST DO KOSIC, ZACINAM STUDOVAT PRVY ROCNIK, NEVIEM CI V PLZNI VYHADZUJU A NA COM,PROSIM POMOZTE MI UCIM SA SVEDOMITO A VELA ALE BOJIM SA CI MA NEVYHODIA,SU PRISNY??? NA COM SA VYLIETAVA, DA SA OPAKOVAT :::1.rocnik???? ,poradte mi mam priatelku v Prahe a velmi ju milujem a chcem vediet ako to chodi v Plzni,ci je to narocna skola a ci nie je velke syto v prvaku, DAKUJEM >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

MaT:Té vodě jenom díky :-) viděl jsem nějaké chaty co voda nezničila-no prostě nebe a dudy.

ad POMOC:

Myslim, ze sa da prvy rocnik opakovat. Pred rokom som riesila cosi podobne. Kosice vs. Praha. V Prahe som mala a mam priatela. Nevahala som ani minutu. Nebudem nahlas nadavat na LF UPJS, ale byt Tebou nepremyslam. LF UPJS je jedna skorumpovana fakulta, kde sa studentky predhanaju v tom, ktora je lepsie oblecena a ma lepsie auto. V Cechach je studium ine. Je tu vela prilezitosti venovat sa tomu, co Ta v medicine bavi. O lepsom vybaveni nebudem pisat, pretoze je to jasne. Ja som v Prahe a na 3.LF nasla vsetko, co potrebujem a aj ked stojim teraz pred nelahkou skuskou, myslim, ze moje rozhodnutie bolo spravne... Ale to Tvoje, je na Tebe.....

Prosim, nepište takhle dlouhé kusy textu se zapnutým CAPS LOCKem. Hůř se to čte a navíc na internetu se to považuje za ekvivalent křičení. A proč tu křičet? Myslel jsem, že tu komunikují mladí, vzdělaní a kultivovaní lidé. Křičet můžete zkoušet, až když vás nikdo neuslyší...

A teď k věci. O Košické fakultě jsem nic moc pěkného neslyšel, ale nemám to zase z tolika zdrojů. O Plzeňské fakultě jsem zase slyšel, že to tam dřív s výbornými výsledky dodělávali lidé, kteří tam utekli z jiných fakult těsně před tím, než je z nich vyhodili (nebo i v rámci toho). Nerad bych se dotknul plzeňských studentů, tohle jsem prostě slyšel z dřívěška - koho div nevyhodili z Prahy, Hradce Králové, etc. - dodělal to vesele v Plzni. Taky vím ale o jedné spolužačce z gymplu, která tam pohořela na fyziologii a byla odejita definitivně - a říkala, že právě v Plzni je ta fyziologie opravdu náročná. Tak si udělejte obrázek sami.

Na Univerzitě Karlově se dá většinou opakovat 1. ročník, pokud nemáš více nesplněných studijních povinností (zápočty, zkoušky) než 2.

Mimochodem, jde Ti víc o to, kde jsou laxní examinátoři, nebo o přítelkyni? Pokud o to druhé, tak je to snad jasné a nevím, co řešíš...

ahoj studenti,na webove strance 2.lf jsem jiz objevil rozvrhy na zimni semestr....ale jeste by me zajimalo kdy zverejni to rozdeleni do kruhu pro prvaky?

to MaT:

mam takovy napad- doufam, ze to nebudu potrebovat, ale utkani s Kodetem muze dopadnout vselijak- jestli bys nemohl udelat nejakou sekci, kde by lidi, co opakovali nejaky rocnik poradili tem, co je to jeste ceka. Jaky predmety je vyhodny napsat si navic a ktery ne(nepriklad, ze na biologii to nemaj radi a nejeden na to doplatil). Myslim, ze by se to hodilo predevsim opakujicim tretakum- ktery predmety ze ctvrtaku se daj zapsat a ktery urcite ne- da se samozrejme obehat vsechny ty ustavy a zeptat se jich osobne, ale...

dik moc

Pro prvaky kteri nevedi kruh

- rozdeleni do kruhu bylo zverejneno v Dobronicich (holt meli jste tam byt;)

na internetu se objevi asi v nejblizsi dobe

dodatek kruh 11 rulezz :o)

Ad prváci a rozdělení do kruhů: Až bude na netu seznam studentů nového prvního ročníku, tak budu moci začít ověřovat, kdo je student a kdo ne, takže do té doby s registrací do Area 51 nemusíte nijak zvlášť pospíchat. :-) Ono tam toho stejně pro prváky moc není...

Markéta: Zajímavý nápad. Já naštěstí opakovat nemusel (ale patologie mi dala taky zabrat a byly to fakt nervy, díky bordelu na ústavu jsem tam šel v podstatě 4 - a nebo místo toho, že tam nějaká sv**ě volala a mým jménem se odhlásila ze zkoušky, aby sama měl(a) termín). Takže v těchto ohledech moc neporadím - nevím ani, že by třeba na biologii vyloženě neměli rádi, když máte zapsaný nějaký konkrétní předmět z dalšího ročníku. Pokud někdo o něčem takovém ví, ať to tu klidně napíše a můžeme to začít nějak dávat dohromady. Nebo to pište rovnou do Wiki...

Ahoj! nevite jak nastupuji letosni prvaci do skoly?Zajimalo by me jestli normalne 3.10. se bude ucit podle rozvrhu,nebo jestli na ten prvni den bude neajke oficialni zahajeni,ptam se proto,ze podle rozvrhu bych mel nastoupit az v utery 4.10. dekuji za odpoved

Myslíš 1. ročník na 2. LF? Neslyšel jsem o tom, že by se někdy dělalo nějaké zahájení. V rozvrhu je napsáno, že platí od 3. října, což je pondělí. Leda by si byl z kruhu 9 nebo 10, který zdá sen a pondělí nic nemá. V tom případě holt půjdeš do školy až v úterý na přednášku z biofyziky...

Moje první výuka byla přednáška z anatomie v pondělí od 10.00. Jó, to jsou vzpomínky... Ale kruhy, které měli už před tím od 8.00 rozepsané semináře, tak je normálně měly...

Mat: Diky Mate,moc jsi mi pomohl,presne jsi to odhadl,jsem v kruhu cislo 10,takze podle tebe,ale i podle rozvrhu zacinam az v utery prednaskou z biofyziky.Holt jsi asi uz starej mazak,ze vse vis:-) A dovol mi jeste jednu otazku,na te prvni prednasce se uz jede asi na "ostro"... to asi nejsou zadne takove ty prijemne uvodni hodiny,ktere zname vsichni ze zakladni skoly??

Méně morální a motivující by bylo, kdyby Marek odpověděl, že začínáš až ve středu v 10...

Ale žádný zahájení se nekonalo, co taky pamatuju, ani nevím, že by se něco takovýho chystalo. Jinak ja jsem přesně ten, kdo začínal v 8.00 praktikama z anatomie a jeli jsme standartní basníkovský téma proximální-distální-laterální.... a dokonce na první hodině jsme myslim dělali lopatku a klíční kost :)) Takže řečičky budou tak 5 minut a pak bude nalejvarna takovyho kalibru, že z toho budete muset zajít na jedno :))

Hodně štěstí na 2LF přeju.

No jo, tenhle překopaný rozvrh mají až poslední ročníky - protože je jich hodně a taky proto, že anatomie se teď učí na Anatomickém ústavu na Karlově náměstí - a tudíž se 2. LF tak trošku přizpůsobuje výuce na 1. LF. Dřív se zase hopsálci (FTVS) přizpůsobovali nám. :-)

A jak píše Michal - jede se na ostro už od začátku. My jsme si hned na první přednášce vyslechli něco v tom smyslu, že někteří z nás skončí jako řidiči tramvají, někteří v blázinci (co jsem tak slyšel, tak teď tam skončila osoba, která nám tím vyhrožovala) a... to byl asi veškerý úvod a přivítání. To zabralo pár minut a pak už to jelo...

Rozdeleni do kruhu uz je na webu, prvaci :)

http://www.lf2.cuni.cz/Studium/pr/rm05.htm

Mat: Ahoj Mate,na webu 2.lf se jiz objevilo to dlouho ocekavane rozdeleni do kruhu pro prvaky,riakl jsi ze potom uz nebude problem se zaregistrovat do AREA 51,to vis taky bynas zajimalo co se skryva pod povrchem:-)

No jo, už jsem si taky všimnul, že mi ode dneška začaly chodit requesty už i s číslem kruhu. :-) Tak že jste to vy, tak já to teď aspoň na ta konta pro prváky projedu, když je to takhle hezky na jedné page. :-) Mě v zásadě o číslo kruhu až tolik nejde, ale hlavně abych věděl, že daná osoba je fakt student. Když by se nějaký vyučující nebo někdo jiný nepovolaný vydával za existující osobu, tak z toho může mít docela průser (je to vlastně podvod), když si nějaké jméno vymyslí, tak vlastně nic špatného nedělá a právě tyto případy chci eliminovat a zatím se to tímto systémem daří. :-)

Stejně jsem teď na cestě z Brna do Prahy, to je na dlouho, tak se při cestě aspoň nějak zabavím. :o)

Tak těch pár prváků, co čekalo ve frontě jsem teď vyřídil, to vymýšlení hesel budu muset do budoucna nějak zautomatizovat. :-) Plány na to jsou, jen nebyl ani teď přes léto čas na programování... Jinak v Area 51 toho pro prváky asi stejně moc zajímavého není. Kdybyste něco získali, tak to pošlete a já to tam rád přidám. :-) A když ne přímo tam, tak na moje domácí FTP, na které naleznete heslo právě také v Area 51...

ahoj, můzete mi někdo poradit? před 4 dny děda(75) spadl, asi ze dvou metrů, a zlomil si stydkou kost. Jeden doktor řekl, že má 4 týdny ležet, potom začít s rehabilitací. Druhý ho nechal rehabilitovat hned 2.den a 4. den jít s pomocí vozítka na záchod. Kdo má podle vás pravdu.

Janino, nejspíš oba dva. On ten svět není až tak černobílej. Každý z nich může mít svý zkušenosti a ani jedna varianta nemusí být nutně lepší než ta druhá. Hlavní je, že je o dědečka postaráno, což jistě je.

Těžko lze ale soudit z pár řádků textu.

Jinak každé oddělení má svého primáře, který by měl být garancí odborné kvality a správnosti - toho bych se snažil zeptat já v případě variantních odpovědí z nižších etáží.

At to dobře dopadne.

Tak tak, svět není černobílý... Faktem ale je, že v posledních letech se čím dál tím častěji dává přednost časné mobilizaci a zvlášť u starších lidí je to docela důležité...

Víte jak končí spousta starých babiček s osteoporózou? Uklouznou, zlomí si krček femuru, jsou s tím uloženy, z toho jak pořád leží a nehýbou se a pořádně neprodýchávají plíce dostanou zápal plic a... a tohle riziko neplatí jen pro staré babičky - ale pro ně je to typické.

V tomle případě asi dost záleží, jak ta fraktura byla řešena. Pokud je to dobře zfixováno, tak by pohyb neměl dělat problémy a je to spíš dobře, že se děda hýbe. Pokud by to nebylo dobře zfixováno, hrozilo by, že to pořádně nesroste - ale někdy se u hodně starých lidí dává přednost i tomu, že to dobře nesroste před tím, aby byli dlouhodobě imobilní. Záleží ale na jejich celkovém stavu. Někdo je v 75 čiperný jak veverka a někdo je v tomhle věku jednou nohou nad hrobem...

no právě, ta dědova aktivita...

fixované to nemá vůbec a primář má zrovna dovolenou, ale pak se ho na to asi zeptáme. tak vám moc děkuju

tak me vylili z patoly (2lf). Mam dotaz- muze se chybet na rehabilitaci, etice, epidemiologii? na patole muzu chybet 3x, tak abych to stacila. Jakou formou se na techto predmetech dela prezence? S jakymy predmety mate zkusenost- ze jste si je zapsali navic- telovych. lékarstvi nam nepovolili.