Rok 2005 - část 2

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

To je jak kdy. Někdy se na těch předmětech prezence dělá a někdy taky ne... Ale vím, že byli lidé, kteří stíhali 3 předměty najednou, časté byly právě kombinace etika, epidemiologie... :-)

Pro Markétu: Myslím, že můžeš být zcela v klidu. Pokud se dobře pamatuju, tak ani na jednom z těchto předmětů nelpěli na 100 % docházce. Skroro všude tolerují minimálně jednu absenci. A mohu-li přidat osobní zkušenost, tak na rehablitaci jsem nebyla 4 krát a prošlo mi to - sice mě trochu trápili při zápočtu, ale nakonec jsem zkoušku bez problémů udělala. Takže buď v klidu.

to Marketa:to se stane, taky jsem opakovala, pribrala jsem si epidemiologii a telov.lek. (jaktoze vam ho nepovolili?),ostatni si brali rehabilitaci a etiku, myslim, ze soudni loni povoleno nebylo, ale nekdo rikal, ze predtim slo, tak se zkuste zeptat. Myslim, ze je mozny se s asistentama na patole domluvit na nejaky ty absenci. Hodne stesti, ja jsem ho mela taky az pri opakovani:)

Zdravím Všechny mediky,

nevíte někdo kde je možno stáhnout z netu Harperovu biochemii nebo Lékařskou fyziologii. Moc by mi to pomohlo, díkes.

ahoj, pamatujete si někdo,kolik jste měli času na vypracování testu u přijímaček. vím, že na ten všeob. je asi 40 minut, u ostatních nevím. díky

jája: My jsme na to měli tak po 1,5 až 2 hodinách, ale to bylo před 6 lety a vůbec už si nejsem jistý, jestli si to pamatuji správně. :-) Od těch dob se hodně změnilo. Myslel jsem si, že tuhle informaci máme ve Wiki, ale zdá se, že ne. Tak já to zkusím někde zjistit a doplním to tam...

petra: To by možná pomohlo více lidem, ale... proč si proboha myslíš, že by to mělo být někde na netu? Kdo ty knížky potřebuje, tak si je většinou koupí. A proč by někdo, kdo si to koupil, si dával tu práci, aby to skenoval nebo přepisoval do počítače, když už tu knihu má? A když za ní ještě ke všemu zaplatil? A pak je tu ta věc, že autoři, nebo ti, kdo je zastupují, by z toho taky nadšení nebyli. Takže pokud by někde něco takového bylo, tak určitě nelegálně.

Před nějakou dobou někde problesklo, že někdo na net vystavil Čihákovu Anatomii. Ale velmi rychle to bylo pryč. Pokud se vám k něčemu takovému povede dostat, berte to jako veliké štěstí a náhodu... Určitě s tím dopředu nepočítejte, že něco takhle půjde sehnat. Nejde se prostě podívat do seznamu doporučené literatury a říct: "hele, tohle bych potřeboval... ale kupovat se mi to nechce, kdo to máte v počítači, přiznejte se..."

Větší šance je, že se dostanete k elektronické verzi nějaké knihy, která pochází přímo od vydavatele - a který jí třeba k té knize dává jako bonus (například jsem takhle viděl Principles of internal medicine od Harrisona) nebo se dal sehnat Netterův Anatomický atlas (samozřejmě anglicky). Grada ani H&H ale nic takového nevydávají, leda by měli něco pro interní potřebu a někdo jim to nějak ukradl...

Jestli chceš na těchto knížkách aspoň něco ušetřit, tak se podívej na nabídku levných učebnic tady. Levněji už by to bylo leda z antikvariátu nebo od někoho, kdo je už nepotřebuje a zadarmo asi opravdu dost v tomhle případu dost těžko. Ještě bych Ti mohl nabídnout toho Trojana ve třetím vydání tak za 450 Kč (už ho nepotřebuju :-). Zachovalý, nepodtrhaný... To platí i pro ostatní, kdo by chtěli Trojana co nejlevněji. Možná bych byl ochoten i trochu smlouvat, hlavně se ho chci zbavit. :o)

ale da sa zohnat vela veci na nete a kompaktoch, vcetne vselijakych interaktivnych programov a tak, len treba mat kontakty alebo sa vela pytat, to ze je to ilegal treba mat na haku...ved si kopirujes skripta a prefocujes ucebnice a nikto neprudi......Free World......

Ucebnice v el. podobe

pokud shanis nejaky ucebnice v anglictine (nebo nemcine) tak na p2p sitich je najdes urcite (minimalne harper's 26th ed. tam je k sehnani, z anatomie skoro 300MB sobotta, dokonce je tam i cosi se jmenuje Basic Concepts in Biochemistry - A Student's Survival Guide (2nd edition) :o)

s cechy (cesky psanymi ucebnicemi) je problem, ze je na netu asi nenajdes (leda od kamarada na cd, treba toho cihaka)

Osobne si ale myslim, ze papir je papir. A na monitor se navic spatne cmaraj poznamky :o) (nebo dobre cmaraji, ale o to hur sundavaji;)

2cas na otazky (lf2) je imho jak psal MaT 90 minut (casu je jinak urcite dostatecne), ale jeste se ti poptam.

Neviděl jsem moc často, že by si někdo xeroxoval celá skripta nebo nějaké knihy. Proč? Se to často vůbec nevyplatí. Pokud stostránková skripta stojí 100 Kč, tak proč? Nebo ještě někde kopírují za korunu? Tak maximálně jsem tohle viděl u studentů, jejichž rodiče pracovali někde, kde měli k dispozici kopírku (ideálně ve státní správě) a "měli to zadarmo" (že za to pak vlastně platíme mi všichni, to je jiná věc).

Kdy to kopírování bylo opravdu nutné, byly případy, kdy už se daná skripta (či kniha) prostě nedaly vůbec nikde sehnat...

Jasně, jsou tu i knihy, kde jedna stránka nestojí třeba 1 Kč (taková Anatomie). Jenže tam zase černobílé kopie jsou nic moc...

Ano, elektronické verze jsou fajn - kopírování skoro zadarmo - jenže... jak už bylo zmíněno, někdo se z monitoru učit nemůže (já třeba jo, aspoň u toho tak neusínám, jako nad knihou - a není nad pořádné LCD, které si ještě můžete otočit na výšku :-), nedá se v tom tak pohodlně listovat, nevezmete si to sebou do tramvaje (pokud nemáte notebook - ale moc to nedoporučuji, mohli byste o něj taky rychle přijít) a taky si to dost blbě vezmete jako tahák na přípravu (což někdy s některými učebnicemi a skripty celkem jde :-).

Ale hlavně - těch českých věcí - a to je asi to, o co šlo původní tazatelce nejvíc - je v elektronické podobě minimum (já vím o tom Čihákovi plus ještě dalších asi 4-5 věcech, něco z toho je taky pěkně staré a šířilo se takhle, protože v jiné formě už to ani nebylo nikde k dispozici)...

Čau!

Já jsem si přijímačkový testy napsala v červnu ... na test bi+che+fy nám dali 90 minut, na ten test studijních předpokladů 40. Na ten první je to tak akorát, když se člověk moc nezdržuje, ten druhej se prostě stihnout nedá. Hodně záleží pak na pohovoru v druhým kole (100bodů), do druhýho kola brali lidi tak asi od 130 bodů (141bodů=276místo;137bodů=314místo)(V prvním kole jsme mohli získat 150+75 bodů).Definitivně brali od 229 bodů, na odvolání od 226... Snad jsem napsala, co jsem měla...

Ahoj lidi, jsem teď ve 4. ročníku na SŠ a chtěl bych jít na medicínu, nevím ale kam bych měl jít (jsem z Prahy), a hlavně - jak se připravit na příjímačky ??? Často jsem slyšel že medicína je jen a jen o učení se nazpamět, zajímalo by mne, co je na tom pravdy ??? Taky jsem někde, myslím že na 1.LF, obor Zdravotnická technika a informatika - co pak může dělat absolvent ??? Strašně moc bych ocenil kdyby se mi nějaká dobrá duše ozvala na mail, protože toto fórum asi zapomenu kontrolovat :)) Díky moc všem

to Jirka: zkus se podivat na zdejsi odkaz wiki, tam pak prijimaci rizeni:)

Cau,chtel bych si koupit v nakladatelstvi Grada Anatomii 3 od Čiháka...jak uplatním slevu o ktere se pise na techto stránkach? Diky moc cau :) kdyztak mi napiste na mail :p kdo o tom neco vite :)

Pro Honzu i všechny další případné zájemce o knihy (nejen Anatomii :-) - sleva se neuplatňuje u nakladatelství Grada (tam by vás asi poslali někam :-), slevu poskytuji já. Takže jestli chcete knihy za slevy zde na stránkách prezentované, obracejte se přímo na mě. Jak to udělat je myslím na té stránce, co se objeví, když se klikne na odkaz "Levné učebnice", popsané docela obšírně. Jen stručně - objednáte si knížku a já vám jí za pár dnů (až týdnů, ale to většinou ne, u Grady obvykle tak do týdne) dodám - platí se hotově při převzetí a cena je už s tou slevou. Možnosti převzetí jsou tam také celkem rozebrány...

Ahojte lidičky, potřebuji pomoc. Medicínu sice nestuduji, ale máme přednášky z neurologie a já za nic na světě nedokážu pochopit nervosvalovou ploténku, najde se někdo, kdo mi s tím pomůže? Bude na mě mít čas a patřičnou trpělivost? Díky Monika :-)

A co konkrétně nechápeš na nervosvalové ploténce? Po nervu běží akční potenciál, až dorazí na jeho konec, tak způsobí to, že se do něj (nervu) dostanou vápenaté ionty, ty způsobí to, že sekreční granula, v kterých je acetylcholin, se přiblíží k membráně a jejich obsah se vyleje do štěrbiny mezi nervovým výběžkem a svalovou buňkou (vlastní ploténka). Acetylcholin, uvolněný z nervového zakončení, velmi rychle doputuje k membráně myocytu, kde na něj jsou receptory, které fungují zároveň jako iontové kanály. Když se na ně ten acetylcholin naváže, kanály se otevřou, sodík se dostává do svalové buňky, draslík zase naopak ven, ale jelikož to není úplně v rovnováze, způsobí tato změna koncentrací depolarizaci na buněčné membráně oné svalové buňky. Depolarizace se šíří po buňce až se dostane i na sarkoplazmatické retikulum, z kterého se do cytoplazmy uvolní vápník no a ten už je zodpovědný za vlastní svalovou kontrakci... Stačí? Nebo chceš něco podrobnějšího? Případně napiš, co z toho ti není jasné. Každá z předchozích vět by určitě šla rozvést na nějakou tu stránku v učebnicích fyziologie, ale tohle je asi tak to, co si ve stručnosti pamatuji. :-)

Ahoj, mohl by mi někdo prosím říct, co to je cAMP nebo cATP? je to v modelových otázkách. Co to je ATP a tak, to samozřejmě vím, ale to "c" jsem nenašla v žádné učebnici, ani na internetu a nevědí to ani naše profesorky. Děkuju j

cAMP je cyklická molekula adenosinmonofosfátu. Má velký biologický význam - nejčastěji se o něm člověk dočte jako o druhém poslu při přenosu signálu - aktivuje proteinkinázy etc.

Na jakou že to chodíš školu, že tam "profesorky" ani nevědí, co je cAMP? Zřejmě nějaké gymnázium, když Tě zajímají modelové otázky... Nějak se mi nechce věřit, že by na střední škole někdo mohl učit chemii nebo biologii a tohle nevědět. Stejně tak bych se mohl zeptat, v jakých učebnicích si to hledala (když ve všech, tak asi ve všech - já je teď nemám po ruce, ale schválěn se podívám, jestli to ve středoškolských učebnicích chemie a biologie opravdu není). A taky by mě zajímalo, na jaký "internet" to chodíš, že to na něm "není". Říct o něčem, že to "na internetu není" si netroufám ani já. Z čistě důkazového hlediska - můžeš dokázat, že na internetu něco je tím, že to na něm najdeš, ale při jeho dnešní velikosti těžko dokážeš opak. :-)

Na internetu, "na který chodím já", to kupodivu je...

Například zde:

http://en.wikipedia.org/wiki/Cyclic_adenosine_monophosphate

O cATP se toho dá nalézt méně, ale myslím, že když člověk bude vědět, že je to také cyklická molekula (což by mu poté, co se dozví, co je cAMP mohlo dojít) tak mu to asi bude stačit...

Jo, chodím na gymnázium a třeba i proto,že už ve čtvrťáku nemáme chemii, mě modelové otázky opravdu zajímají. chemii mě nejdřív učila inženýrka,která nás při písemkách nechávala používat sešity, pak jsme dostali bakalářku, u které ani nevím,co má za obor.Teď se chemii učím jen doma a při doučování s chemikářkou, která je už 6 let v důchodu. Ani jedna odpověď buď nevěděla nebo si nevzpomněla. nevím. Nepsala jsem "ve všech" a není, ale v žádné a nenašla- moje chyba, měla jsem napsat v žádné, kterou mám doma(biologie pro střední školy gymnazijního typu-Jelínek, Zicháček a Přehled biologie- Rosypal a kol.). Ale možná,že jen neumím hledat-v rejstříku jsem cATP neviděla a v textu, kde se mluví o ATP nebo dýchání jsem si toho taky nevšimla. A taky jsem nepsala, že to na "internetu není", ale že jsem to nenašla. S počítačem si moc nerozumím, tak jsem si naivně myslela, že když zadám do vyhledávače na seznamu a googlu cATP, nějaký odkaz mi to ukáže. Stejně jako ty bych neřekla, že to někde na internetu není-určitě na nějakých třeba i cizojazyčných stránkách určitě ano.

Tohle moje povídání je celkem zbytečný, chtěla jsem Ti tím jen "dokázat", že jsem se snažila zjistit sama, co to cATP je. až pak jsem to zkusila tady. Ale moc Ti děkuju za odpověď...vlastně si říkám, že kdybych byla trochu bystřejší, mohlo mě to trknout samo-co by to "c" asi tak mohlo znamenat?:-)

Dobře, přiznávám, že jsem se možná trochu nechal unést a měl jsem příliš poučovací náladu, omlouvám se. Ale fakt mě trochu dostalo, že by tohle někdo, kdo učí na střední škole chemii nebo biologii, nevěděl. Měl jsem za to, že tyto předměty by tam měl učit buď někdo z přírodovědecké fakulty s pedagogickým minimem, nebo někdo z pedagogické fakulty, kde by tohle přeci jen také měli vědět...

Chemii jsme na gymplu ve čtvrťáku také neměli a taky mě to štvalo, protože za ty tři roky se ani zdaleka všechno nestihlo. Ale to jsem ještě mohl být rád, slyšel jsem o gymplech, kde prý skoro všichni chtěli jít na nějaké humanitní školy a málem by si tam odhlasovali úplné zrušení předmětů jako biologie, chemie a fyzika... A teď si představte, že je mezi nimi jeden člověk, který chce dělat medicínu. Podle mě by gymnázium mělo poskytovat všeobecné vzdělání - takže i my, budoucí (nebo stávající :-) lékaři se tam jistě rádi naučíme něco z dějepravy a ať se i budoucí právníci koukají naučit redoxní reakce...

S vyhledáváním na internetu to není jednoduché. Lidé, kteří používají jen www.seznam.cz asi nenajdou vůbec nic, pokud aspoň někdo ví, že "Google is the answer", tak už má šance o něco lepší. Ale ani tam to nemusí být tak jednoduché, "cAMP" si vezme jako "camp" a bude hledat všechno možné o táborech. Ale jakmile už se tam napíše třeba "cAMP phosphate" nebo "cAMP fosfát" (a je celkem zřejmé, že ten fosfát tam asi bude, i když člověk neví, co přesně je cAMP), tak se možná dostane blíž...

Já bych každopádně doporučoval spíš než vyhledávače používat nejprve nějaké encyklopedie. Zvláště na středoškolské úrovni je to více než dostatečné. Tam si ujasnit pojmy - a k dalšímu hledání buď využít odkazy, co v nich obvykle jsou, nebo už vyhledávač nakrmit poznatky zde získanými - to co to pak najde je pak daleko relevantnější...

Mě tak napadá, jestli nemám třeba do wiki zkusit sepsat něco o hledání na webu, občas vidím, že i spousta mediků s tím má dnes problémy. :-) Bych už na středních školách studenty místo toho, jak udělat červený tučný nadpis ve Wordu a žluté buňky v Excelu radši učil, jak si povídat s panem Googlem...

Prodám LEVNĚ učebnice pro 1. a 2. ročník:

Funkční anatomie člověka-Dylevský

Základy histologie-Janqueira

Klinická biochemie I.-Jaroslav Masopust

Klinická biochemie II.-J.Masopust

Funkční histologie-V.Konrádová

Anatomie pohybový aparát končetin-P.Petrovický

Učební texty pro sestry a porodní asistentky II,III

Úvod do praktického lékařství-Válková

Lékařská chemie-Duchoň

Kapitoly z lékařské biologie a genetiky II, III-Kapras

Lékařská biofyzika-kolektiv autorů

Základy vnitřního lékařství-P.Klener

Karolína 603140607

Možná by ta nabídka knih byla zajímavější, kdyby tam byly i ceny. :-) Ale OK, když chceš pak s lidmi ještě licitovat, tak proč ne...

Ale ještě se mi nezdají některé další věci. Znám knihu Základy vnitřního lékařství, ale ta není od Klenera, ale od Bureše. U té Biofyziky by stálo za to napsat hlavní autory a ne jen "kolektiv" - ono se totiž mezi studenty dá kromě Rosiny a Navrátila stále sehnat i Hrazdíra a to je přeci jen trochu rozdíl.

Jinak za Duchoně a Kaprase Ti možná někteří utrhnou ruce. :-) Jo a určitě mi nepřijde, že by to bylo jen pro 1. a 2. ročník, Klnickou biochemii já si kupoval v pátém ročníku. :o)

2MaT: "takže i my, budoucí (nebo stávající :-) lékaři se tam jistě rádi naučíme něco z dějepravy a ať se i budoucí právníci koukají naučit redoxní reakce..."

Gratuluju, vyhrál jsi mou dnešní cenu o blbost dne.

A co se Ti na tom nelíbí? Já si prostě myslím, že gymnázium má lidem dát všeobecné vzdělání. Je na tom něco špatně? Možná jsem to trošku agravoval, ale to proto, abych zdůraznil to, co tím chci říct...

A když jsem slyšel o tom jednom gymplu, kde snad málem fyziku, chemii a biologii zrušili úplně, protože všichni tam chtěli na VŠE, práva a podobné školy, tak mi z toho bylo docela smutno... To už pak není gympl. :-(

Já jsem vděčný za to, že mi na gymplu hustili do hlavy i filozofy, bitvu na Bílé hoře a hry od Čapka, i když tyhle věci pro studium medicíny potřeba nejsou - a nevím, proč by tedy i budoucí právníci nemohli mít trochu přehled o tom, jak se počítá zrychlení nebo elektrichý odpor, jaký je rozdíl mezi jednoděložnými a dvouděložnými rostlinami a co to je fulleren...

Chtel bych se zeptat (asi soucasnych prvaku), zda se dela na Humanitnich zakladech dochazka? on by tam asi jinak nikdo nechodil,co...

Dochazka se nedela (jako ostatne na zadne prednasce) Misto HZL nebo spis pred se dochazi na pujcovani kosti.

Snahy o povinnou docházku na přednáškách se občas objeví (třeba na přednáškách z chemie, nebo biochemie, když na ně nikdo nechodí, tak o tom jistí vyučující začnou spekulovat :-), ale zatím jsem nic takového ještě nezažil. Prostě - přednášky - nepovinné, semináře a praktika povinné. Jednoduché schéma a toho se držte...

Jinak konkrétně u tohoto předmětu - za nás se ještě jmenoval Všeobecná vzdělanost - první semestr byly přednášky, kam už pak moc lidí nechodilo (záleží, kdy to dají do rozvrhu, když v pátek odpoledne, tak je to jasné - my to měli někdy v týdnu, takže jsem to bral jako zajímavé zpestření mezi ostatními přednáškami). V druhém semestru už přednášky nebyly, místo toho byly za celý semestr 4 semináře a tam už se docházka dělala. Myslím, že i když se to teď jmenuje jinak, že to bude podobné, ne-li úplně stejné...

To jsem si myslel... ale pak tam ve stredu od pul pate musi byt docela prazdno. Ale jinak dobra zprava!

Tak prázdno tam zatím ještě není, ale podle plánu, který plníme tak na 105%, bychom měli být už před Vánoci schopni vtěsnat se do malé posluchárny:-)

Nemůžu vyhledat vysvětlení pojmu-u kvantitatívního vyšetření moče-

s pozitívním nálezem-Morganella morganii.

Prosím spěchá-dělám státnici-a známý potřebuje zaléčit.

Je to infekčního původu???Jaké je riziko přenosu nákazy???

Za kladné vyřízení předem děkuji!!!!!!!

Státnici z čeho? :-) Takhle z hlavy už si toho o Morganelle moc nevybavuji, ale je to bakterie, tudíž infekční agens - takže ptát se na to, jestli je to infekčního původu ehm... :o)

Chcela by som sa spytat, ako funguje studium pre ludi s ukoncenym vysokoskolskym vzdelanim, ktori sa rozhodnu ist na medicinu? Je moznost popri studiu chodit niekam aspon na niekolko percentny uvazok pracovat, myslim ci sa to da casovo sklbit a ci to je akceptovatelne skolou v pripadne obcasneho vynechania dochadzky? Dakujem

Pokud už člověk jeden diplom má, bude pro něj studium další vysoké školy mít jednu zásadní nevýhodu - bude za to (pokud vím) muset platit. Jinak časově - vím o lidech, co částečný úvazek měli během studia - ale asi dost záleží na tom, co by to mělo být za práci a s jakým úvazkem. Skloubit to třeba s polovičním úvazkem by mohlo být docela náročné, pokud by člověk do té práci nechodil až třeba někdy po večerech...

Fakulty by v podobných případech snad také mohly být trochu vstřícné - od toho jsou individuální studijní programy. To v podstatě znamená, že si člověk trochu upraví rozvrh - případně studium rozloží i do více let. Občasné vynechání docházky - no, to záleží už pak také na vyučujících a dohodě s nimi. Na některých předmětech si občas vymyslí něco ve smyslu povinné 100% docházky, jinde jsou zase laxnější. Jinak přednášky jako takové jsou nepovinné, tělocviku by se asi také dalo zbavit, pak by člověk měl chodit jen na semináře a praktika a to by zase tak časově náročné nebyl - ale ty přednášky se pak musí dohánět o to pilnějším samostudiem. A jít na vysokou školu a nechodit na přednášky? To se člověk rovnou může učit doma a ušetřit aspoň za školné... :-)

Pokud jde o placeni, tak -pokud za sebou nemas NEuspesne studium - tak je to myslim celkem pakatel, nejake 3000/rok

No, 3 tisíce za rok, to by asi ještě šlo, ale já měl za to, že je to mnohem víc...

No, kdyz mas za sebou nejake studium, ktere neskoncilo tiulem, tak je to asi 3600/mesic :-/

Dakujem za rady :) Studium mam ukoncene s titulom, tak neviem ci to je pre mna vyhoda, alebo nie.Pretoze tych poplatkov bude asi viac, nielen za skolu. Rada by som niekde pracovat, ale neviem ci sa to bude dat (predsa je to toho vela,aj ked mozno by mi uznali nejake predmety).Papa a diky

Pokud by něco uznali, navíc by člověk měl individuální plán, tak by to asi šlo stíhat. Ad další poplatky - předpokládám, že po jedné vysoké škole už člověku může být víc než 26 - takže pak to znamená platit si zdravotní pojištění (povinné) a pak také sociální pojištění (já tomu říkám spíš daň, i když u toho zdravotního si taky moc nevyberete)...

Ahoj Verčo, rozhodla jsem se s Tebou podělit o osobní zkušenost. Když jsem nastupovala na medicínu, bylo mi 26 a měla jsem rok po promoci. Samozřejmě už díky věku nemám nárok na žádné slevy, ani na MHD, musím si platit pojištění, nemám šanci dostat kolej atd. Po celou dobu studia (nyní jsem v 6. ročníku) pracuji na poloviční úvazek. Dělám ve zdravotnictví, takže žádná moc velká pohodička, ale celkem to zvládám. Individuální studijní plán jsem nikdy neměla, ale je pravda, že vyučující se k mně chovali vždy velmi vstřícně a dalo se s nimi domluvit. Ne, že by mi něco odpustili, ale byli velmi vstřícní (samozřejmě, že pár výjimek se taky našlo). Takže pokud uvažuješ o medicíně, dobře si to rozmysli. Dá se to zvládnout, ale není to žádná sranda. Kromě školy a práce už totiž nestíhám vůbec nic. A neopominutelná je i skutečnost, že kolem 30 už to učení člověku taky nejde tak snadno, jako dřív. Dá se na to ale zvyknout :-) Takže hodně štěstí při rozhodování. Eva

->Eva: Povzbuzujici je, ze to aspon je principialne mozne. Dik za povzbuzeni!

Ahoj Evi, velmi pekne Ti dakujem za info, potesilo :) ak by si mala chut a cas mohla by si sa mi ozvat na mail? (neviem Tvoj kontakt) Mozno Ti to pride divne, ale som taka stastna, ze sa nasla spriaznena dusicka :) ak by si nebola proti, a pokial by Ta to velmi neotravovalo, mohla by som sa spytat este dalsie otazky?

Ahoj Verčo,

letos končím jednu fakultu UK a od příštího roku chci jít taky na medicínu.

Jsem taky rád, že to, jak vidím, není až tak neobvyklé. Na kterou chceš jít

fakultu?

Ahoj vespolek, mám na vás takovou malou prosbičku, zda byste mi mohli pomoci při hledání určitého človíčka. Jmenuje se Michal a končí medicínu. Je z Prahy 4, Modřan a má rád spíše rockovější muziku a myslím, že si dá rád pivko a semtam něco ostřejšího;-) Kdybyste někdo věděl o někom podobném tomuto popisu, napište mi prosím nějaké další info na mail. Díky moc, funny

Víc toho nevíš? Třeba fakultu? Já jednoho Michala, co je v posledním ročníku (na 2. LF) znám, ale ten bydlí na koleji, tak asi nebude z Modřan. :-)

Ahoj,jsem velmi mile překvapena,že nejsem jediná,kdo uvažuje o studiu medicíny a "není nejmladší"(27 let).

Ještě prosba na Evu a Verču. Byla bych ráda, kdybyste se ozvaly na můj mail, ráda bych nasbírala nějaké rady ohledně studia.Díky. mimi.l@centrum.cz

Ahojte vsetci co mame podobny "prašteny napad" urcite by som bola rada keby Vas mozem spoznat:) For "KUBA" pomyslam o 2.LF,zaujala ma:)PS:ak chces ozvi sa mi na mail:) for "Mili" urcite Ti napisem hned ako sa spojim Evou :) tak zatial papa a nech nam vydrzi to nadsenie :)

:D Treba dame dohromady celej kruh

Zacina to vyzerat, ze sa nas tu pomaly nazbiera dost a to som si mysela, ze som sam vojak v poli :)