Rok 2006 - červen

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Máte někdo alespoň minimální informace o tom, kolik studentů se bude letos přijímat ? Jsem na průběžném dvoustém místě jenom kvůli hloupému pohovoru :( dost mě to mrzí. Jestli někdo něco víte, tak si to určitě nenechte jen pro sebe. Ahoj

Ahoj, nevíte náhodou, kolik lidí se zúčastní zkoušek v náhradním termínu?

Jo, a nevíte náhodou, kde se dají zjistit, kolik např. lidí bylo přijatých v minulých letech, kolik lidí opustilo fakultu, kolik přestoupilo, opakovalo, atd.? Dík za jakoukoliv info.

Predpokladam,ze budou brat stejne lidi jako loni.Takze asi prvnich 220 lidi.

Počkej, fakt 220? Já myslel, že tam píšou že 150?

No jasne,ze kolem 150.Ale museji pocitat s tim,ze nekteri lide nastoupi na jine lekarske fakulty.Takze musi prijmout tak o 30procent vic uchazecu.Loni to bylo kolem 220 a pocitam,ze letos to urcite min nebude.

42. takze dneskem zacina volno a palim modelovky na 1.lf:)))

ja teda nevim, ale loni dobirali jeste 22 lidi, myslela jsem, ze to bylo protoze se jim 22 lidi co prijali nezapsalo. Vy myslite, ze s tim pocitaji dopredu a berou proto vic?

ja teda nevim, ale loni dobirali jeste 22 lidi, myslela jsem, ze to bylo protoze se jim 22 lidi co prijali nezapsalo. Vy myslite, ze s tim pocitaji dopredu a berou proto vic?

Ahojte-robili ste niekto prijimacky aj do Plzne????a zobrali Vas ??????

pekny den,pa:)

Cica: já jsem se do plzně dostala...ale hlavně mě vzali do motola, takže jsem teď uplně maximálně happy...

To kolik lidí jde přibližně v náhradnim termínu by mě docela taky zajímalo. Jsem v průběžnym pořadí 102.,tak nevim jestli mám začít slavit nebo se začít znova učit.:-(

Sevas Bara,prosim ta a z coho si sa ucila,alebo si riesila len testy???

a este by ma zaujimalo ako prebiaha ten ustny pohovor????

dik, a blahozelam :)

Cica: děkuju za gratulaci...z čeho jsem se učila? Myslíš na přijímačky do Plzně, nebo do Motola? Týden a kousek před zkouškama jsem maturovala, takže jsem si hodně věcí z bio a ch pamatovala. Akorát jsem si koupila modelovky na 2.LF a ty jsem si spíš jen přečetla, než abych se to vyloženě drtila nazpaměť..a hlavně jsem si zopakovala celou fyziku.

A k pohovoru - vytáhneš si 2 otázky a o nich pak před komisí mluvíš - já jsem měla alkoholismus a stárnutí. Je to dost o štěstí a dost záleží na tom, k jaký jdeš komisi, třeba ta moje byla úplně v pohodě, fakt sympatický doktoři..nijak zákeřně se mě nevyptávali, no já jsem je ani nepustila ke slovu:-))...

No,tak zavidim stesti na komisi,ja mela 3 doktory,ktery byli fakt strasny.Ptali se dost zakerne,koukali na me jako na kretena,rozhovor v pohode teda nebyl vubec...:( Dost me to mrzi.

Evca: me ten pohovor přijde dost nespravedlivej, protože každá komise tě hodnotí jinak, já jsem měla vážně štestí, pořád se na mě smáli, byli milí..a dali mi skoro plnej počet bodů:-))

Zdravím budoucí mediky, pokud by měl někdo zájem, když se dostanete na naší fakultu, o nějaké knihy, tak dejte vědět ,zatím nabízím Anatomii Čiháka 1,2 v dobrém stavu za 1800 kč oba díly a latinu za 50 kč, s pozdravem...

Bara: Prave,je to hrozne nefer. Kazda komise je jina. S tim clovek nic nenadela.

Jenom me to mrzi,no. Samozrejme gratuluju,dvojka je urcite nej. Na 1.lf kaslu. Ty testy se srotit nebudu.Co jsem slysela,kazdej tam trpi. Radsi se za rok naucim poradne anglicky a spanelsky a pristi rok to zkusim znova. Teda ale jestli chytnu stejny blbce u komise jako ted,tak jsem v pr.. :(

Evco a kolik mas bodu??...treba mas jeste sanci se dostat, lletos se hlasi min lidi, tak bude na prijeti treba potreba i min bodu...

to Verča: jestli jsi 102. tak můžeš skoro určitě slavit, já byla loni předběžně těsně nějaká 90.a nakonec jsem poklesla jen o jedno místo, takže to máš snad uplně jistý

Bara: Sanci nemam,mam asi 199 bodu(znova tam uz koukat nechci :(( ) Vim,ze mi za ten pos... pohovor dali 40 bodu..jako bych byla uplnej debil. Zitra delam na trojku,tak snad tam.

to Evca:bejt tebou,tak se aspon podivam kolikata si.Jestli si do 200.mista,tak mas jeste relativne realnou sanci

Tak tak, do dvoustého místa je to ještě dost nadějné - ono pak taky spousta lidí nenastoupí a člověk se může ještě během léta dozvědět, že ho berou (pokud ti, co jdou jinam, dají fakultě aspoň vědět, že na ní nechtějí - ale když tak se to taky pozná po zápisu). I přes moji propagandu pro 2. LF v posledních letech se pořád najde dost lidí, kteří si myslí, že třeba 1. LF je lepší, protože je 1., větší, starší, má delší tradici a tak... :-)

Sakrys,ted jsem si cetl nejak diskuzi z minulyho roku a tam nekdo konstatoval ze se na 2.lf nedostal prestoze body sice mel ale nedal fysiku alespon na 50% - to snad uz letos neplati ne?:)

a druha vec: pri tvorbe kruhu se nejak kouka na to odkud lidi jdou (kvuli spoluzakum).dirv nez jsem sem napsal na studijni-odpoved jeste neprisla,tak dik kdyz odpovite tady:)

no vzhledem k tomu ze na webu neni nic nez "Součet bodů z obou kol je jediným určujícím faktorem pro rozhodnutí o přijetí ke studiu." a pri postupu do 2.kola se taky nejaky procenta neresi tak snad ok:)

No jo,ale diky 3 milym panum jsem se z 127. mista posunula na 244...to by se tech hloupejch lidi,ktery si myslej,ze jednicka je lepsi nez dvojka muselo najt aspon sto..:( Letos je to blby.Zkusim jetse tu trojku a dystak pristi rok..

to Evča: ahoj, já taky neměla zrovna nejpříjemnější komisi, ale propadla jsem se naštěští jen o 7 míst. Jeden z doktorů do mě pořád rejpal a snažil se mě vykolejit, opravdu příjemný... dneska jsem byla taky na trojce, držím ti palce, ať na ní máš větší štěstí na komisi. btw, co jsi měla za otázky?

to Janina:Ja jsem měla AIDS a Mentálně postižené dítě,takze otazky byly super,ale ta moje komise to nezkazila jen mne.Dnes jsem se na trojce potkala s jednou holkou od nas z komise a ty dali 50 bodu. Ta sla prede mnou a mluvila plynule,sem tam pronesla vtip,smali se...v pohode. Je to nejaky divny. Uvidime,jak dopadne ta trojka.

Jenže víte, co je nejhorší? Že loni sice vzali 222 lidí, ale předpokládaný počet přijatých byl 185, kdežto letos jen 150 :-(( Takže přijmou tak max. 200 lidí, to je teda vážně pech....

Nevíte kolik lidí přijde na druhý termín na 2. lf? Vím, že nepřišlo k prvnímu asi 300 lidí, ale všichni snad nepřijdou..

Loni přišlo 119, tuším...

119? To me vydesilo, jelikoz na studinim rikali, ze loni jich bylo malo a letos se hlasi docela dost... Ale ted jsm nasel v pelikanovi, ze loni jich bylo jen 24, Tak snad nebude tak zle... doufam

A neříkali na studijním, jestli nebudou nakonec brát víc jak 150 lidí??? :-)))

Ja se ptal jen tak mezi reci, volal jsem jim, pac nestiham potencialni zapis. Zitra tam budu volat znova, kvuli plne moci, tak kdyztak zeptam ;-))

Tak to bude supr, díky :-) Tak dej potom určitě vědět, jo? Všichni zoufalci, kteří tady čekají aspoň na malou naději Ti budou vděční :-)))

nechci vás strašit, ale letos asi na druhej termín fakt přijde víc lidí... kryly se totiž přijímačky s brnem

Nevi nekdo neco o tech povinnejch 50ti % z predmetu pri prijimackach?fakt me to vydesilo, jenze nikde jsem nic takovyho nenasel.a navic pochybuju ze kdyby tomu clovek nedopovidal ze by ho zvali do druhyho kola.

Mentálně postižené dítě? Jak to, že to ještě nebylo ve wiki? :-) To tam máte přidávat, hned jak na něco takového narazíte. :o) Už jsem to tam dal, ale pokud jste někdo letos (nebo i jindy) dostal něco, co tam v tom seznamu není, buďte solidární a připište to tam, zvlášť pokud jste se do toho seznamu témat sami před přijímačkami dívali...

To je vtipny,ja jsem si prave rikala,ze to tam pak dopisu,kdyz budu mit neco jinyho,ale me to tema vubec nijak neprekvapilo,tak me nenapadlo,ze by tu nebylo...omlouvam se.Doufam,ze se v ty vete vyznas :)

to vítek: s těma 50% je to blbost, já z těch všeobecných předpokladů vloni rozhodně měla mín bodů než polovinu a nikdo to neřešil. navíc to opravdu nikde není napsaný. a v seznamu přijatých z lonského roku jsem viděla, že měl někdo třeba z fyziky 10 bodů. takže se určitě nemusíš obávat:)

no ja si rikal.tak to tu bohuzel nejaka dobra duse na foru loni pekne kecala:) jinak ja byl ve druhym kole opacny extrem a dostal jsem plny pocet.

Na studijnim mlzi ;-) ani mi nechteli rict, kolik je aktualne prihlasenych na druhy termin... tak to budem muset tech 10 dni holt vydrzet!

Pry se lidi muzou hlasit az do 26., tak proto nam nemuzou rict kolik se jich prihlasilo.. Jiste je jen to, ze jich nebude vic nez 300. Tri sta se totiz nedostavilo na prvni termin..

Pry se na druhy termin hlasi prumerne 7% uchazecu. Psat to v druhem terminu nedovoli totiz jen tak nekomu - velka cast deti ma rodice doktory a tudiz je velka sance "padelani" zdravotnich potvrzeni...posuzuji to pry hodne prisne

Teda, to jsem napsala dost nesrozumitelne - tem 7% uznaji duvody pro nahradni termin a pisou to.

to katka: nemyslim, ze by to posuzovali tak prisne, kdo ma omluvenku, tomu dovoli prijimacky v nahradnim terminu. Dokonce na 1.lf jsem ani omluvenku neposlala a prisla mi pozvanka na druhy termin.

no, nemam s tim zkusenost, ale tohle rikal jeden znamy, ktery ma na starosti ty prijimacky...ale samozrejme to muze byt jinak. Presto myslim, ze se dostane jen par lidi.

to MaT: já jsem tam chtěla témata dopsat, ale nešlo mi to. jinak měla jsem přerušení těhotenství a mentálně retardované dítě

Je pravda ze fakulta ktera je v arealu nemocnice ktera je udajne precpana hi-endem nema prihlasovani na zkousky,evidenci znamek a vubec pres SIS?:)a to na to nikdo netlacil?

Pokusila jsem se pridat sve dve otazky (Vznik zivota na Zemi, Starnuti - medicinske a socialni aspekty) do Wiki. Doufam, ze se to podarilo :-)