Rok 2006 - červen

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Vítek:co jsem slyšel, tak se to má již brzy změnit. Ale to, dle mého názoru, není nijak extrémě důležité. V době kdy nebyly projektory se užívaly diapozitivy a lékaři také studovali, odpadali a promovali. Ostatně ústav lékařské chemie 1. LF fungoval zajisté i v dávnějších dobách ;-), pokud chceš postavit srovnání právě na tomto. Technika je určitě důležitá, ale já jsem zatím přežil rok na fakultě bez toho, abych nějak zásadně absenci SIS pocítil.

Chran buh srovnani - ceka me prvak tak jen tak obcas me neco napadne tak sonduju.diky:)

Nevite, jestli, az budou definitivni vysledky, nam zdeli, kolik bodu jsme meli z te ktere casti? (tead v prvnim kole) Docela by me to zajimalo...

No minimalne muzes uplatnit sve pravo na nahlednuti do materialu a zjistis to urcite.

Na bych ovsem potreboval byt v Cechach, a jelikoz je to pravo, myslim, casove omezene... :-/

to Honza: v to dopise, kde se píše o přijetí, jsou rozepsané jednotlivé části testu a příslušný počet bodů (i za pohovor), takže nikam nemusíš jezdit...

Ahojte,nevite nekdo, jak byc mela zformulovat to pisemne prihlaseni se k nahradnimu terminu na prijimacky? Nebojte,nechci na lekarstvi (tam uz jsem:), takze se nemusite bat konkurence a klidne mi muzete poradit,hihi. Jinak blahopreju vsem, 2.LF je fakt nejlepsi!!!!

Ahoj kamarádi. Rád bych se taky přidal se svými zážitky z přijímaček. Byl jsem v Plzni, na 2.LF a na 3.LF. V Plzni i na 3. LF jsem skončil v první desítce. Můj výsledek z testů na 2. LF byl v pohodě a teď jsem na dvoustém místě jenom kvůli tomu naprosto nevyváženému pohovoru, který závisí na štěstí snad víc, než sportka. Pohovor na 3.LF je kvalitní v tom, že je pro všechny naprosto stejný, tudíž objektivní. Skutečně bych začal dělat něco pro to, aby pohovor z přijímacích zkoušek buď zmizel, nebo změnil formu, jelikož ta objektivita je skutečně nízká. Abych srovnal obtížnost testů ,... asi takhle. Nejsnažší testy byly v Plzni, to mi asi mnoho z Vás potvrdí. Pak následovala 2. LF (test studijních předpokladů byl relativně obtížný) a nejtěžší testy byly na 3.LF. Asi prtože člověk nevěděl co od nich čekat ,... kdo ví ? Přeji všem aby se dostali na 2.LF, ale já tak trochu ztratil touhu se na dění na fakutlě podílet, protože ten přístup přijímací komise mě skoro vyděsil. Otázky jakbysmet. No, uvidíme. Mějte se kráasně

to Uhrov: ahoj, kde jsi zjistil, kolikátý jsi byl v Plzni? já jsem se tam dostala taky, ale pořadí jsem nikde nenašla. na 2. lf to mám na hraně, ale stejně začíná převažovat Plzeň. Jinak k obtížnosti přijímaček, v Plzni byla podle mě dost těžká fyzika, těžší než na 2.lf. na dvojce asi nejtěžší test studijních předpokladů. pohovor opravdu o štěstí a ne moc objektivní

to Uhrov: Naprosto s Tebou souhlasim. Na dvojce jsem byla 127. po prvnim kole a ted jsem 244. Na trojku jsem se dostala pres pohovor bez problemu.Jednali tam se mnou jako se sobe rovnym-podali mi ruku a predstavili se.Pohovor byl proste jen takovej pokec o tom,co delam ve volnym case,planech do budoucnosti..cejtila jsem se fajn. Na dvojce jsem vubec nevedela s kym vlastne mluvim a tech 15 minut bylo snad horsich nez maturita.V tomhle me dvojka dost zklamala. A ty pujdes kam?

Ja byl na prijimackach na 2.LF a na 3.LF.Co se tyce biologie a chemie,tak obtiznost mi prisla na obou skolach podobna.Fyzika byla tezsi na 3.LF,protoze tam bylo vice pocitani a nemohla se pouzivat kalkulacka.Na 2.LF zase byly ty studijni predpoklady,ale ty nemel dobre skoro nikdo,takze v tom kamen urazu dozajista nebyl.Ten pohovor na 3.LF byl vcelku v pohode a prisel mi do urcite miry objektivnejsi,jak psal Uhrov.Ale zase na 3.LF ma ten pohovor jeste vetsi vahu nez na 2.LF,coz take asi neni moc dobre.Jinak moje komise na 2.LF byla celkem dobra,ale kazdopadne to bylo vsechno vice o stesti.A 100 bodu za pohovor za teto velice subjektivni situace mi prijde prilis mnoho.Ty prijimacky to ponekud devalvuje na loterii

A nevite nahodou kolik je maximalne za pohovor na trojce?

No ja mel celkove 156 bodu.A za pisemny jsem mel 84bodu.Takze je to urcite vic jak 72 bodu:-))

to Ondra: A kterou fakultu si nakonec vyberes?

to Evca:No volba je naprosto jasna.Motol je u me jednicka:)

Mne se ty primacky libily (ale na me komise byla hodna a take nemam s cim srovnavat, jelikoz jsem se hlasil jen na druhou), i kdyz uznavam ze pohovor muze byt neobjektivni... Proc vam ale prijde objektivnejsi ten na treti? Ja bych hledal neobjektivitu spis ve slozeni komisi nez v otazkach.

jak si tak pročítám vaši diskuzi, tak musím taky přispět svým názorem. sice chápu, že někomu ty pohovory přijdou nespravedlivý, asi to tak opravdu bude,jde hodně o štěstí(slyšela jsem taky, že se schválně tváří nepříjemně a snaží se zjistit, jestli člověk i v nepříjemných situacích dokáže logicky argumentovat a hned se nesesype, nevim, co je na tom pravdy, ale někdy to tak opravdu vypadalo)ale tak to chodí v životě pořád a u zkoušek je to pak ještě horší.a tu 3.LF bych tak nepřechvalovala, to že se ptaj na to, kolik má kdo sourozenců, jaký má doma zvíře atd. mi připomíná spíš zápis do 1. třídy Zš. taky tam na mě byli hrozně milí, pořád se smáli a uvařili mi čaj, ale potom jsem zjistila, že jsem klesla asi o 120 míst a byla jsem jedna z posledních, koho vzali...

Na tom se asi nikdo neshodneme, protože každý má jiné zážitky a na každého pohovory, respektive testy působily úplně jinak. Když se nad tím zamyslím s maximálním nadhledem, tak přijímačky na 3.LF byly skutečně objektivnější.

To ANJA: Takhle bych to nebanalizoval, takový pohovor zase nebyl. Kvalitní mi přijde třeba to, že všichni dostanou stejný text, o kterém mají mluvit. To je určitě v pořádku a má to dobré výsledky. Pohovor na 2.LF je silně o přípravě a o tom, kdo bude schopen na internetu najít ta témata. Některá témata byla úplně legrační, jiná byla pro středoškoláky dost nevhodná.

To ONDRA: Fyzika na 3.LF určitě těžší, protože atomistika a podobné obory jen z paměti mohou dělat potíže.

To EVCA: Určitě jsme se potkávali :-) já teď sám nevím, kam vyrazit. Plzeň určitě padá, protože to mám z ruky. 2. LF - kdo ví ? 3.LF - přijde mi teď jako nejzajímavější volba. Prohlédl jsem si nemocnici na Vinohradech i posluchárny vypadají dobře ,... ještě nevím, kam se vydám k zápisu, ale snad vyberu dobře.

Snad si všichni vybereme dobře a budeme spokojení !!

Neznate nahodou neoficialni stranky 3.lf?Jsou nejaky?

to Uhrov:s těma textama máš asi pravdu, ale taky záleží, jak to komu sedne, někdo třeba o daný problematice něco ví a tak se mu to líp chápe, všechno je to prostě o náhodě, štěstí a náladě komise. mě taky na 2. LF komise dost odradila, ale nakonec jsem sem stejně šla a 2.LF rozhodně doporučuju...;)

Ano, máš pravdu. Vytvořit skutečně objektivní text a následně přijímací řízení je skoro nemožné. Tohle téma asi nerozřešíme. Raději bych se zpetal na něco jiného. Potřeboval bych poradit ohledně kolejí ,... kde bydlí nejvíce studentů 3. LF ? Máte na kolejích internet ? Mohli bychom tady to téma trochu rozvést, co vy na to ?

to Uhrov: mám známého na 3.lf a ten bydlí na koleji Jednota, jiní pak na koleji

Švehlova, takže asi tyhle dvě budou k trojce nejblíž

Ahoj všem!

To Uhrov: Taky by mě zajímalo, jak jsi zjistil, že jsi v Plzni

skončil v první desítce?! To si asi jen myslíš, ne?

Protože pokud vím, tak pořadí a počet získaných bodů se dá

zjistit až z doporučeného dopisu, který LF zašle.

Na netu je pouze seznam přijatých uchazečů podle abecedy...

Ahoj, potřebovala bych vědět, jak je to s tím posunutím bodové hranice na 3.LF? Zápis je 30. tak zda někdo nemá zkušenost s tím, za jak dlouho se clověk dozví jestli ho náhodou nevzali právě z důvodu toho, že se jim zapsalo málo lidí. díky moc za odpověď.

Výsledky z Plzně jsem se dozvěděl, když jistá paní vyvěšivala výsledky a přitom mi řekla i pořadí. Nevím, do jaké míry to bylo pravdivé, ale to není tak důležité. Člověka zajímá jen ANO nebo NE. Děkuji za informace o kolejích !!

Měl bych jeden dotaz...dostal sem se letos na 2.LF UK do Prahy a pak se mi ještě podařilo složit zkoušky na UK do Hradce...chtěl bych se zeptat, která škola je podle vás lepší...byl sem už od střední rozhodnutý jít na 2.LF, ale když sem viděl tu Hradeckou školu a nový posluchárny...mám hodně velký dilema...

No neni to hezky, muset vahat mezi dvema nejlepsima skolama? Kdybych nepotreboval zustat v Praze, byl bych na to hadam stejne :-))

Preji prijemne rozhodovani!

No to je těžký rozhodování...znám lidi na obou školách a co jsem slyšela, tak HK a 2.LF jsou tak na srovnatelné úrovni. Jak píšeš o těch moderních učebnách, tak nám u přijímaček do Motola nový děkan říkal, že od září se chystá rekonstrukce učeben a pracovišť pro výuku preklinických předmětů, takže i na 2.LF by se brzy mělo vyučovat v moderních prostorách. Jinak já osobně jdu do Motola, tahle fakulta mi byla vždycky nejsympatičtější, mám to tam nejblíž...ale je fakt, že o Hradci jsem taky dost dlouho přemýšlela:-))

Ahoj lidičky, chtěla bych se zeptat těch, kteří letos uspěli v Hradci, kolik měli zhruba bodů a na pořadí. Já jsem se dostala, jen mi přijde trochu divné, že mám skoro 6000 bodů a skončila jsem 181. Na wiki je ukázka výsledku testu z loňska a dotyčný měl stejně bodů jako já, ale skončil 13!!! Tak uvažuju, jestli se u mě náhodou nespletli buď v počtu bodů, nebo v pořadí...nerada bych nakonec zjistila, že nejsem přijata :-(((

Na jine diskusi nekdo psal ze je 187. s 5850 body, treba Ti to pomuze...

Honzo, díky moc. Tak to bude asi v pořádku :-)) zřejmě se letos hlásí samí géniové, když je tak značný posun oproti loňsku :-)

Zuzka:Ty body mě v Hradci mě taky trošku zarazily,ale koukala jsem na to,že letos bylo oproti loňsku o 10 otázek víc,tak to bude asi tim.

Ještě k těm bodům, já byla v Hradci 184. a měla jsem 5790 bodů..ale je to docela divný,když 187. měl 5850...tak doufám,že se nespletli a nakonec mi přijde,že mě nevzali.:-(

Ten co psal že byl 187. s 5850 bodama, jsem byl já. Jen sem si spletl pořadí, byl jsem 173. s 5847 bodama, 187 sem mel bodů do Brna, tak se mi to spletlo :)) Co byste volili, Brno nebo HK? O obojím slyším jen chválu, Hk bych měl blíž...fakt těžký rozhodování :// BTW je zajímavý že většinou se na LFka dostali všude ti stejní lidi :)) A teď tim rozohodováním uvolněj místa těm co se tak nepřipravovali.

Tak to si mě vážně uklidnil:-)Já každopádně volim Hradec

2.LF je stejne nejlepsiiiii:) Ale kdo nechcete, nechodte sem:) prece jen je super prave ta atmosfera, ktera tu je, protoze tu jsou lidi, kteri sem fakt chteli:)

Jo a jak se jeste kdosi ptal na ty krouzky-rozdeluje se to tak, aby v kazdem kruhu byli lidi s ruznyma prijmenima (takze treba jeden od A, jeden od B atd...), v kruhu je vetsinou 15 lidi. Pokud hned v DObronicoich zjistite, ze byste chteli byt v jinem kruhu,m jde s tim jeste hybnout, pak uz dost tezko.

to Verča: Podle mě na tom nezáleží, že bylo o 10 otázek víc, celkově se dalo za každý předmět získat 2125 bodů, jako loni, jen měly ty body trochu jinou váhu, ale poměrově to zůstalo zachováno. Nejspíš přišlo letos víc lidí a možná byly lehčí otázky a zjistila jsem, že loni byly zařazeny i otázky s volnou tvorbou odpovědi, letos už bylo všude 5 možností, takže hodně lidí mohlo taky dobře natipovat..

Koukal jsem se na web ustavu TV a... to, ze v prvnich 2 letech probiha kolecko po vsech nesmyslnych sportech a teprve ve tretaku si muzeme vybrat, je idea, nebo to tak probiha v praxi?

To Honza: žádný omyl, skutečně to tak v praxi probíhá :-)

hm tenis, volejbal, basket to fakt miluju :-(( ... jak se resi, kdyz Ti doktor nejaky sport zakaze?

počkat, pokud mluvíte o sportech na 2.LF, tak se o žádný kolečko nejedná. to bylo snad dřív. ted si normálně zvolíte sport, který chcete a prostě tam chodíte. oficiálně by měl být 1 sport na 2 semestry, ale dá se to nakonec udělat i tak, že si sport ve 2. semestru změníte a další rok můžete zkusit zas něco jiného.

:-)) Tak to zni lip!

Páni, jsem se sem pár dní nepodíval (jsem chodil každý den z práce až někdy v 11) ani dívat a teď to ani nestíhám číst... Zjišťuji také, že se zde hromadí spousta dotazů a ne na všechny tu jsou odpovědi (nebo ne úplně přesné). Rád odpovím na to, co budu vědět - ale napadlo mě, abychom to udrželi trochu přehlednější (což přiznávám, že tato diskuse při větším počtu příspěvků už není - chci s tím něco dělat a snad na to teď už brzy budu mít i čas), že bychom ty dotazy mohli soustředit do Wiki - i neodpovězené - a já (a nebo kdokoliv jiný) na ně může odpovídat tam. Ti z vás, kdo si ve wiki ještě neudělal registraci si aspoň konečně udělá účet, otázky i odpovědi budou pěkně na jednom místě...

K tělocviku - ano, kolečko kdysi opravdu bývalo, já to ještě pamatuji. Takže 2 roky všechno možné (no, člověk si ten tenis a aerobic aspoň zkusil :-) - pak jsem chodil plavat - až asi do pátého ročníku (povinné je to jen do třeťáku, pak ne, ale neberte to, bazén jednou týdně zadarmo, dokonce i se saunou - akorát tedy na druhém konci Prahy).

Koleje a 3. LF. Na Švehlovce bydlí v drtivé převaze studenti 1. LF. Ze 3. LF asi jen pár lidí. Z té často bydlí na již zmíněné Jednotě (u Hlavního nádraží) a v Hostivaři (aspoň to pak mají kousek z tělocviku).

Pro 2. LF je to nejčastěji Kajetánka, pro 1. LF pak ta Švehlovka. No a pak menší fragmenty jsou roztroušeny všude možně... Ale říct, že 3. LF bydlí na Švehle bych si fakt netroufnul. :-)

A ještě k těm otázkám a wiki - začít můžeme třeba tady:

http://wiki.medik.cz/wiki/FAQ

Pokud se Vám to tam nebude chtít psát přímo do stránky (budete se bát, že něco zkazíte), tak využijte diskuzi pro tuhle stránku... Nebo se můžeme domluvit tak, že nezodpovězené otázky budou v diskuzi a když k nim někdo napíše odpověď, přesune je do hlavní stránky (nebo do nějakých podstránek, které asi časem uděláme, protože těch dotazů bude určitě hodně :-).

Zdarec...mám podobný problém, který už tady zazněl. Hradec nebo Brno. Tentokrát jde ale o zuní lékařství, tak pokud máte někdo nějaké zkušenosti nebo známé, hodí se mi každá zkušenost. Dík.

Nevite,zda-li se da do Dobronic jet take autem?Nebo se musi jet tim busem?

myslim, že se tam autem jet dá. určitě tam takhle někdo od nas jel a zpatky odjiždělo auty hodně lidi. tak když jim to dáš včas vědet, neměl by to bejt problem ... btw je to tam fakt super :), máte se na co těšit

to hanča: Jo tak dik..No celkem se tesim.Ale taky se uz tesim do skoly.Sem fakt rad,ze sem se do Motola dostal.Jo kdyby tu byl nekdo z Prahy,kdo by se mnou chtel jet autem do Dobronic,tak mi kdyztak dejte na mail vedet a nejak se dohodnem.Casu je jeste dost:)

chtěla jsem se zeptat, jezdí do Dobronic i bc. obory z 2.LF??