Rok 2006 - červen

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

2Stefi:Nevim, jake jsou zuby v Hradci, ale mam kamosku v Brne a neni tam moc spokojena:( Pry hlavne kvuli prostredi, ne ze b nezvladala uceni. Druhou kamosku mam v Olomouci a ta je spokojena, ale ty mluvis o Hradci a tam neznam nikoho.

2Janca: Loni byli v Dobronicich i bc. . Jo a uz s eteste na cestu do hospudky hlavne zpet-pak dejte vedet, kolik lidi spadlo do reky;)

No jo,zubari ti se maji.Jen pet let skoly a ani nepotrebuji atestaci:))

->Mat: Mozna jsem slepy, ale na ten FAQ, nemuzu najit odkaz a az Tvuj prizpevek zmizi v propadlisti fora...

K tomu prizpevku patril jeste smajlik :-)) ...abych nevypadal, ze si stezuju ;-)

jo jak jsem psal, že se rozhoduju mezi 2.LF a Hradcem...byl bych rád, kdyby se ozval někdo, kdo studuje buď na 2.LF nebo v Hradci...byl bych rád, kdyby mi někdo třeba na e-mail napsal nějekej objektivní posudek...nemůžu se pořád rozhodnout..

to joshua_K: No jestli jsi z Prahy,tak bych asi urcite doporucil 2.LF.A pokud chces delat pediatrii,tak taky.A jinak si myslim,ze to je uplne jedno,protoze obe tyto dve skoly jsou v republice nejlepsi.Zalezi,kterou mas treba bliz a projdi si taky jejich studijni plany,co ti bude vic vyhovovat.A v Hradci je krasnej novej kampus,to je taky urcite plus:))

no já jsem ze Zlína...právě že v Hradci bych měl celkem problém s dopravou, z Prahy mi jedou přímáky až do Zlína...ale jak sem viděl tu školu a to vybavení v Hradci, novej přednáškovej sál přímo v nemocnici...byl sem se den před zkouškama do Hradce opít a doufal jsem, že se tam nedostanu, abych se pak nemusel takhle rozhodovat...no a už je to tak...

to joshua_K:No mas to tezky..Ale myslim,ze tuhle pozici ti hodne lidi muze jen zavidet:))Ja jsem z Prahy,takze nastesti takovy problemy nemam:-))

joshua: já se byl opít před každým testem a jsem na tom stejně jako ty :) že by to nějak pomáhalo ? :-) hehehehehhe

Jo vsimli ste si,jak uz se pres mesic zkousi spustit novy webovy stranky 2.LF??Trosku nechapu,proc jim to tak trva:-))

No já byl shodou okolností den před přijímačkama taky na pivu :) Oslavovat zlehka Brno, takže to asi fakt pomáhá :D

Já sem byl na 2.Lf pátej po prvním kole, skvělá diskuze na téma "Integrace zdravotně postižených do společnosti" v druhým kole mě posunula na pěkný 29. místo...byl sem prostě rozhodnutej šupnout na Motol...když sem ale viděl ten architektonickej skvost v Hradci, přednáškovej sál jak na EXPU.....sem se tam opil a pak díky bonusům za neměckej diplom sem to uhrál na nějakých 6200 bodů....a tak teď tápu a tápu....

Jinak by docela stálo za řeč udělat nějaký obyč PhpBB fórum, pro lidi co mají zájem studovat medinu, případně pro samotný mediky, protože takhle má každá škola svoje fórum, některý jsou navíc nepřístupný uchazečům, byla by to dobrá věc, která by ulehčila rozhodování a vůbec by to mohlo být dost přínosný :) Add HK a LF2 nejelpší v ČR, to se těžko posuzuje, která fakulta je nejlepší každá má svoje mouchy i výhody :)

no a jak psal Squeak že byl na pivu...ono to ale vážně funguje...já byl před testama na 2.LF na pivka do půlnoci, vykouřil jsem tak 10 cigár a celou noc jsem spal na zemi...měl sem se ubytovat u kámoše na Chodově v Praze, ale nějak selhala domluva a neměl pro mě postel... tak sem strávil celou noc s otlačenou pánví na podlaze...sem zaspal tak na 2 hoďky...je to fakt zvláštní...

Já teda zvažuju 3.LF. Nevím proč, ale líbilo se mi tam vážně nejvíc. V Hradci jsem teda nebyl, protože to mám blízko, ale ne tak, abych mohl každý den dojíždět a ne dost daleko na to, abych dostal koleje ... byli jste někdo na 3.LF ?

Ja jsem byl na 3.LF a skoncil jsem kupodivu prvni:-)) Ale rozhodne tam nepujdu

Bohužel na 3. LF ani 2. LF sem nebyl, protože sem byl dezinformovanej a myslel sem si že všeobecný je 1.LF, dvojka je pediatrie a trojka je fyzioterapie, no jo měl sem zajímat dřív :) Jinak do Hk sem měl 5850 bodů bez bonifikací.

Ale jinak prej 3.LF je o pohode,co mi rikali lidi.Az na ty modulovy zkousky:((

2joshua_K: Kolik bodu bylo potreba na 29 misto? Zajimalo by me , jestli je to tak nahnacane, jako po prvnim kole...

to Honza:ja jsem patej a mam 283 bodu

Čau machři, hlásila jsem se na 2. a na 3. ale bez úspěchu. Uvažuju o nuláku. Myslíte, že to má cenu? Konkrétně je to program u Az smart. Ocením jakoukoli reakci(teda jestli se s loserem jako já budete bavit)

to Petra:no slysel jsem,ze ty nulaky jsou opravdu velka ztrata penez.Stejne jako dalsi pripravne kurzy.Zvlast ty,co poradaji nektere soukrome agentury.Lepsi je se sam pripravovat.Myslim,ze je to mnohem efektivnejsi.Ale zalezi na tobe.Urcite si poradne projit modelovky a snazit se pochopit vsechny otazky a mit nejaky stredoskolsky prehledy a ucebnice z biologie,fyziky,chemie.Jestli chces muzu ti nektery dat,protoze uz je nepotrebuju

já měl po prvním kole na 2.LF 191 bodů a byl sem pátej, po druhým sem měl 270 a byl sem 29. ...

to joshua_K:Ja mel po prvnim 197 a byl sem druhej.Takze ty rozdily jsou fakt minimalni.Od nejakyho 30 mista je to uz smrsknuty

to: Ondra

dík za radu, ještě to promyslim. Učebnice ráda přijmu. Jsem pražská.

Ondra;joshua_K :dik. Ja mel po prvnim 168->265 a jsem 38. Neda se rict, ze by to bylo nenahnacany ;-)

Petra : Souhlas s Ondrou, na testy je idealni ucit se z modelovek a na speciality, ktere si nektere skoly pridavaji, te stejne nulak nepripravi.

Petra: Nevim, jak je to u tehle firmy, ale par mesicu nazpet tu nekdo rikal, ze ti ucitele nejsou schopni vyresit ani nektere modelovky (myslim, ze to byl amos)...

to Petra:Kdyztak se mi pak ozvi na mail.Ja si musim projit ty ucebnice,ktery si necham a ktery muzu uz predat:)) Jinak neves hlavu.Ja jsem ted taky "ztratil" rok na prirodovedecky fakulte.A ono jeden rok v zivote nic neznamena.Dulezity je byt pripravena.Protoze stesti preje pripravenym a ja myslim,ze na tomhle prislovi urcite neco je

to Petra:Jinak jestli nikam nebudes ten rok chodit,tak ti muzu doporucit navstevovat nejaky prednasky.Treba na ty prirodovedecky fakulte.Urcite ti to k prijimackam hodne da a naucis se novy veci

Díky, díky, díky. Zajít na přednášky plánuju

Jo, Onro a tvůj mail je ?

to Petra:promin ja zapomnel.Ja ho uz ted totiz nepisu k tomu jmenu ve foru..darrell@seznam.cz

Vsude slysim,jak je 2.lf nejlepsi,ale nikdo neni schopen mi vysvetlit proc. Mohl by mi nekdo poskytnout srovnani mezi 1.,2., a 3. lf?

dal jsem si pár piv a už se začínám přiklánět k 2.LF....takže otázka je jiná...která kolej je nejblíž motoli?

Nejblíž je asi Kajetánka

Palomita, joshua_K: Kajetánka? To není tak úplně pravda. Vzdušnou čarou je nejblíž Hvězda a pak je možná ještě blíž než Kajetánka třeba Větrník.

Zubejda: Nevím, možná někdo jo, ale mě a asi i dost jiných by to už unavovalo, protože jsem na podobnou otázku odpovídal snad stokrát a podobné srování už jsem mnohokrát psal. Zkus tohle fórum projít zpátky - tyhle otázky a diskuse se tu opakují každý rok. Uznávám, že krokování jen po deseti není zrovna pohodlné, chystám se s tím něco dělat, ale když tak můžeš číslo příspěvku upravit přímo v URL. :-) A ve wiki by taky něco mělo být, tam jsi se dívala?

Jinak ten nápad dát odkaz na wiki a stránku FAQ rovnou někam jsem sem dostal taky, ale zrovna v momentě, kdy jsem se nemohl dostat ke správě stránek na takové úrovni, abych to tam upravil (v pátek). Někdy během víkendu to zkusím zrealizovat...

Ahoj přátelé. Mám asi jeden z posledních dotazů, který sem napíšu (ale kdo ví ?). Rozhodl jsem se totiž pro 3.LF. Prostě se mi tam zalíbilo a věřím, že tam budu spokojený. Rád bych se Vás zeptal na koleje. Bylo mi řečeno, že nejvíce lidí bydlí na koleji Jednota, což je v pořádku. Tramvají to není zase tak daleko, ale zajímalo by mě, jestli tam nebude kravál, když je to takový kousek od magistrály. V tom by mohl být trochu problém ,... taky by mě zajímalo kolejné. Platí se za jednu noc, tzn., když budu o víkendu doma, nebudu platit ? Do toho by možná leckdo z nás potřeboval vnést trochu světla :-) a jak je to se státními příspěvky na bydlení ? Předem díky za odpovědi a slibuju, že udělám z fóra hezký výtah a dám to do wiki :)

Uhrov: Na 3. LF není nic špatného. Mě ta fakulta nejdřív přišla "divná", ale pak jsem měl nějaké informace přímo od lidí ze 3. LF, tak teď jen říkám, že 3. LF je "jiná" (což nutně neznamená, že špatná :-). Taky jsem se tam byl párkrát podívat a každopádně třeba ta jejich hlavní posluchárna vypadá přeci jenom trochu moderněji, než ta na 2. LF, kam občas zatéká. :-)

Ad koleje: No, to by bylo výborné, kdybych nemusel platit za dny, kdy jsem na koleji nespal... A co teprve třeba vánoční prázdniny - to tam člověk nebyl dokonce celý týden... Ale uvažuj - počítáš s tím, že se na ty dva dny (víkend) odubytuješ a oni tam budou moci ubytovat někoho jiného? Ne. Prostě ten pokoj zabíráš, ubytuješ se někdy na konci září, budeš tam až někdy do června - tak plať... Jinak kolejné se platí měsíčně, i když je částka za kolejné stanovena na den - což by mělo přinést aspoň tu spravedlnost, že únor by měl vyjít levněji, než třeba březen.

Co se týče Jednoty - ano, je to kousek od magistrály a taky od Hlavního nádraží. Blízkost nádraží se spoustě lidí líbí - jezdí třeba každý víkend domů, takže v neděli večer přijedou na Hlavák a jsou skoro hned na koleji, nečeká je ještě štreka přes půl Prahy (jako nás třeba kdysi na Kajetánku). To samé v pátek - dá se ještě ze školy zajet na kolej, tam popadnout bágl a hurá na vlak. V Motole bylo typickým pátečním jevem na přednáškách to, že si lidi tahali velké bágly rovnou do posluchárny - a jak skončila výuka, hurá na nádraží (kdo by se obtěžoval zajížďkou na Kajetánku - i když je třeba relativně při cestě - ale znamenalo by to vystoupit na Kajetánce z autobusu, zajít na kolej, vzít věci, jít zase na autobus, čekat na další - prostě zdržení třeba i čtvrt hodiny).

Jinak dojíždění do školy je myslím v pohodě - přímá tramvajová linka 26 tam jede něco přes 10 minut, nebo se dá sednout na 5, dojet na Flóru a otamtud něčím popojet ty 2 zastávky na Želivského. Ti méně odvážní můžou jezdit i metrem (Hlavák->Muzeum->Želivského). Ale já osobně se metru vyhýbám, jak jen to jde, zvláště přestupním stanicím, přijde mi, že to zabere moc času...

Jako malý jsem byl z metra u vytržení, v prváku jsem z něj byl taky ještě nadšen, ale když jsem takhle třeba měsíc jezdil z Černého Mostu na Anděl nebo na Butovice (a pak busem na Motol), nějak mě to metro úplně přestalo bavit a přišel jsem na chuť tramvajím. Jako start to bylo dobré (můj způsob dostat se kamkoliv po Praze: zjistit si, jaké je nejbližší metro a pak vymýšlet, jak se od něj dostat na místo určení).

Dost lidí ze 3. LF bydlí také na Hostivaři - dojíždění na 3. LF je v pohodě, opět přímá tramvaj - 22 na Kubánské náměstí. Nebo se dostat na nejbližší metro (Skalka, teď vlastně i to Depo Hostivař, ale zatím jsem tam nebyl, tak nevím, jak přesně daleko je to od kolejí) a dojet na Želivského. Akorát Hostivař je docela daleko od centra (aspoň tramvají). Metrem to docela jde...

Kajetánka byla takový zajímavý kompromis - 10 minut do Motola a 10 minut na Hradčanskou (a tak dalších 10 minut do toho nejcentrovatějšího centra).

Ze Švehlovky to na 3. LF sice taky není moc daleko, ale ta kolej se mi prostě nelíbí. Je to sice pěkný starý dům, ale ten komfort je nic moc. Na Hostivaři jsou pokud vím buňky, na Švehle je sociální zařízení společné pro patra. A vůbec mi přijde, že to tam na chodbách nějak smrdí... Hostivař je daleko modernější. Jednota je asi tak nějak mezi... Ale byl jsem tam jen asi jednou nebo dvakrát... Když sem někdo, kdo tam bydlel/bydlí napíše více zkušeností, jedině dobře. Nebo taky rovnou do Wiki. :-)

Ještě k té magistrále - těžko soudit, asi taky záleží na tom, kam má člověk okna. Měl jsem za to, že většina jich je někam do dvora, tam zrovna magistrála není, těžko říct. Asi by to chtělo zjistit od někoho, kdo tam bydlí. :-)

nejbliž je určitě kolej Hvězda, kosek od ní je Větrník (3 minuty chůze) a pak Kajetánka. Rozdíl je ve spojení autobusy s nemocnicí, zatímco z Kajetánky jede autobus každých +-3minuty nějaký, z Hvězdy a Větrníku často jezdí 1bus za 15 minut.Ale jinak jste za 5 minut ve škole nebo na koleji :o) na Kajču je to asi 10-12??

davek: Jo jo, to už jsem tu před chvílí psal. :-) Navíc koukám, že ve wiki na stránce "Bydlení" to je taky (a ještě to tam jdu teď trochu doplňovat). Jestli máte nějaké další dotazy, šup sem s nimi, mám zrovna nějakou psavou náladu. :-)

ještě pro Petru k nulťáku... kluci ti to tady rozmlouvali, já bych nulťák až tak nezatracovala. Kdybych se nedostala, byla jsem rozhodnutá nastoupit do něj taky. Syn jedný naší profesorky se první rok nedostal, pak šel do nultýho, dostal se na všechny fakulty, kam se hlasil a teď už je ve čtvrťáku s jedničkama.. Každý na to může mít jiný názor, můj je takový, že tě tam doučí to, co jsi měla umět ze střední, a pak nemáš problém udělat přijímačky kamkoliv. navíc při tom je výuka latiny (kterou já na gymplu neměla, takže by mi to pomohlo) a angličtiny s tím, že prý na konci máš znalosti na složení nějakých těch zkoušek. taky znám lidi, co se učili doma,po roce udělali bez problémů. teď jde o to, jakou máš vůli, aby ses učila látku a ne jen odpovědi na otázky, jako jsem slyšela od lidí, co seděli vedle mě na přijímačkách. testy na 1. se učili zpaměti. další otázkou je finanční stránka nultého ročníku, platit výuku, ubytování, jídlo, cestu...určitě to je dost velký zásah do rodinného rozpočtu. jestli ještě pořád uvažuješ, že bys ten nultý ročník zkusila, prohrab se stránkama UK, jestli tam někde nejadeš odkaz na něj. pořádají ho v Mariánkách a v Dobrušce. já bych to měla blíž do Mariánek, tak jsem byla smířená s tím, že rok budu bydlet tam. Určitě bych ale volila tyhle a ne od nějakých soukromých společností. Myslím, že tady bude větší úroveň navíc se odsud opravdu na školy dostávají. snad jsem ti tím teď nezamotala hlavu :)

Nevíte jestli existují stránky podobné těmto pro studenty 3.LF ?

To je docela casta otazka (jak se tak posledni doubou pohybuji po studentskych forech)... A odpoved je obvykle nevim/asi ne. Takze asi ne. Budes muset neco zalozit! ;-)

ahoj, takovéto strány LF3 neexistují, jsou jen lokálně kruhové, zkus třeba www.kruh8.webzdarma.cz. nejsou tak rozsáhlé jako tyhle, ale pár zajímavých věcí tam určitě najdeš a možnost zeptat se v diskuzi. Jinak LF3 doporučuju - i když mě zítra čeká obávaný modul A...tak se omlouvám za svou dočasně změněnou schopnost přesné formulace

Jo jo, některé kruhy možná stránky mají, ale často to skončí na tom, že spíš než na nějaké studijní materiály to slouží k vystavení fotek z nějaké pařby... Docela hodně studijních materiálů nashromáždili třeba v Hradci (odkaz je někde v sekci odkazy). Jinak já bych další stránky nezakládal, tyhle snad můžou využívat všichni. Třeba wiki určitě... Jsou tam udělané kategorie pro jednotlivé fakulty, kam můžou přijít věci pro ně specifické - ale stejně tak tam můžou být informace, které může využít kdokoliv. Tyhle stránky už taky dlouhou dobu plánuji překopat... Aby to byl fakt portál. Jak by se vám líbilo, kdyby třeba příspěvky do těch hlavních novinek mohlo psát více lidí? (Psal by je někdo?) Pak samozřejmě více diskusních fór (nejspíš třeba i diskusní fórum ke každé té "aktualitě" nebo "novince")... V plánu je taky bazar skript/učebnic (a možná i jiných věcí - co já vím, pláště, skalpely...). Další nápady? S realizací počítám toto léto...

Ještě jeden dotaz - platím za doménu, za hosting - napadlo mě - aby se mi aspoň něco vrátilo - co byste řekli e-mailovým adresám v doméně @medik.cz? Za nějaký poplatek? (Třeba 10 Kč měsíčně?) Prostor na hostingu je omezený, navíc dneska si každý může udělat account na GMailu, Seznamu etc. a mít tam klidně 2 GB - takže adresa by byla jen jako alias/forwarder na jinou adresu? Kdo by měl zájem? Pár adres jsem takhle pro některé známé už zprovoznil, někteří za to i platili...

Jinak pro 3. LF myslím někdo založil nějaké fórum na phpBB, ale pak to asi nějak chcíplo (ale nejsem si jistý, třeba ne - akorát o tom není moc slyšet).

MaT: Mimochodem ty dotazy "jestli ma nejaka faulta neoficialni stranky" vetsinou konci "jako treba lf2 www.medik.cz" ;-)) Takze dobra prace! A za me (jelikoz mi take hodne pomohly), dik!

Což o to, doména medik.cz je docela obecná, klidně by se daly dělat subdomény, jako třeba lf3.medik.cz - ale zatím o to nějak zájem nebyl. Třeba jeden člověk z 1. LF zaregistroval rovnou www.lf1.cz... (tam je to jedna pařba za druhou, jak když ani nestudují :-) Jinak lf2.cz a lf3.cz jsou myslím pořád volné...

no v dobe kdy jsem si myslel ze se dostanu jen na 1.lf jsem to trochu sledoval a na jejich forum se denne neco deje a clovek se hned docka odpovedi.takze asi nejen ty parby jak je videt z homepage:)

Nebude uz v Motole vyveseno, kolik lidi slo na druhy termin? Nemate tam nekdo cestu? ;-)