Rok 2006 - červen

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Dneska jsem se tam byla kouknout - do 2.kola postupuje 18 nebo 19 lidí -> dostala jsem se na 2.lf

Jsi zlato!!!

Ja takyyy!!! :D

Tak to je supr!!!

Zdravím budoucí spolužáky :-)))

Jo jo, taky jsem ráno koukal, že tam něco visí - a i když to asi nebyly výsledky 2. termínu, ale spíš to, kdo na něj má dorazit, moc lidí to nebylo...

k dopravě na kolej v Hostivaři- Depo Hostivař není moc v Hostivaři. Jezdí tam odtud do Hostivaře 212, ale ta má docela dlouhé intervaly a v některých hodinách nejezdí vůbec. Trvá to s ní 12 min. Zato ze Skalky jezdí těch busů hned několik a stíhají to do Hostíku pod 10 min... Na Depo Hostivař se přesumuly ze Skalky konečné příměstských autobusů (do Dubče, Uhříněvse...). Takže pro Hostivařský Depo Hostivař- žádný přínos:-)

Jestli se tady objeví někdo, kdo se rozhodl pro 3.LF dejte mi vědět, jo ? :) Mějte se hezky a krásný léto !!

Ahoj!!!...zdravim budouci spoluzaky na 2.LF...chtela bych se zeptat starsich a zkusenejsich, jaka je pravdepodobnost, ze mi v prvaku daji jednoluzkovy pokoj na Kajetance?? Bydlim celkem dost daleko od Prahy, tak myslim, ze kolej bych dostat mohla...ale nevim, jak je to s pridelovanim jednoluzkovych/dvouluzkovych pokoju....dik

Nevím přesně, jak je to teď, ale dřív měl člověk šanci na jednolůžák až ve vyšších ročnících (páťák, šesťák). Logika je taková: je jich málo, nemůžeme je dát všem, co je chtějí. Vyšší ročníky -> státnice -> potřebují klid na učení... Nemyslím si, že by se na tom něco změnilo (pokojů je pořád stejně - pokud neubývají, zájem o kolej je pořád větší, než kolik je pokojů - i po tom zdražení - a jednolůžáků je také pořád málo). Když tak bych zkusil zapátrat v zásadách ubytování - a pokud se to neřeší tam, tak pak v pravidlech rezervací na Kajetánce...

Možná ta odpověď zní tvrdě, ale taková je holt nejspíš realita. (Zkusím se ještě poptat někoho z kolejní rady.) Já byl v prvních ročnících rád, když jsem nakonec někdy v prosinci kolej vůbec dostal. Natož pak abych řešil, jestli dostanu jednolůžák... :-)

Diky, MaTe...ja budu nakonec rada, kdyz kolej vubec dostanu, klidne bych brala i ten 2 luzak..jen jsem chtela vedet, jak je to s temi jednoluzkovymi pokoji, protoze se o tom na netu nikde nic nepise.

Zásady ubytování (celouniverzitní, pro UK) se mi moc číst nechce, ale aspoň jsem mrknul na pravidla rezervací na Kajetánce, tam o tom zdá se nic není. Každopádně vyšší ročníky si pokoje rezervují dřív, takže tipuju, že i když to nebude explicitně ošetřené v pravidlech rezervací (jako to myslím dříve bývalo), tak stejně v době, kdy si budou prváci vybírat, už to bude rozebrané...

Jinak ke zdražení kolejí někdy před rokem - myšlenka byla dobrá - zdražíme kolej z tisícovky na dvě, ale každému studentovi dáme 1000 Kč ubytovací stipendium -> tím budeme spoustu z nich motivovat k tomu, aby si třeba našli podnájem (na který budou mít 1000 Kč příspěvěk). No, jenže bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Kolej se dvojnásobně zdražila (někde i víc), stipendium na bydlení je 300 Kč a ještě ho dostávají jen sociální případy... Ale kdo ví, třeba díky tomu, že ta kolej je teď přeci jen o něco dražší (resp. rozdíl mezi kolejí a podnájmem je o něco menší), je teď zájem o koleje o něco menší - ale to by se člověk musel podívat třeba na počet žadatelů o kolej v jednotlivých letech...

Zase s tím, jak všechny strany populisticky chtějí tlačit na to, aby bylo více vysokoškoláků, tenhle trend možná bude k ničemu... Nové posluchárny ani koleje nikdo nestaví...

jenom poznámka k těm kolejím - oproti dřívějšku teď přetlak aspoň na Kajetánce už není, když se mrknete na stránku kolejí, zjistíte, že Kajetánka není ani plně vytížená (nemyslím jen teď, bylo to tak už někdy v březnu...). Kromě toho šance na získání jednolůžáku na Kajetánce v prváku je. Jedna kamarádka ho dostala. Ale připrav se, že je to dost drahý a úroveň (resp. velikost) nic moc.

Tak díky za potvrzení některých mých doměnek. :-) Jinak co se týče velikosti - to je fakt, je to opravdu minipokojíček. Mě se tedy na dvoulůžáku na K2 (které jsou obecně ještě o něco větší než dvoulůžáky na K1) žilo docela pěkně. Navíc ještě na K1 pokud vím jsou většinou dveře na pokoje prosklené (takovým tím neprůhledným, ale průsvitným sklem). Takže člověk o tolik větší soukromí stejně nemá - je to vlastně buňka, na které bydlí 3 lidé. V jednom větším pokoji 2 a v druhém, menším pak někdo sám (za dvojnásobek peněz, přitom životní prostor má asi stejný a ne-li ještě menší, než polovina toho dvoulůžáku). A buňka má dohromady koupelnu, záchod, lednici...

Ten jednoluzak je fakt krcalek, pokud vylozene netouzis po soukromi, pak je dvouluzak s prijemnym spolubydlou fakt lepsi:) Aspon ze zkusenosti:) Ale stejne nevis, co dostanes, to prirazovani je fakt vselijake-kamos zadal pred prvakem o dvouluzak, jednoluzak mel na druhem miste a dali mu ho a jini, co po tom touzili, utreli nos:)

Ahoj, nevite nekdo,kolik je potreba bodu na "predbezne"prijeti (resp. vice nez 168?)? Vim, ze vysledky uz budou zitra, ale stejne by me to zajimalo. Kdyz tak dik!!!

nevite nekdo, jestli je potreba se omluvit, pokud neprijdu na prvni termin zapisu? na lf3 pisou ze v zari jen ze zavaznych duvodu.. zapis je tam zejtra, ale ja mam trojku jako pojistku, chci na dvojku, ale tam se to dozvim az zejtra odpoledne, tak se tam nechci zapsat zbytecne.. jo a prislo vam uz neco z trojky? rikali do 30. ale zatim nic.. dik

Mne taky z trojky nic neprislo.Vzhledem k tomu,ze prijeti do Motola mam jisty,tak uz tam zitra na zapis nejdu.Ale jestli ses tesne na hranici prijeti na 2.LF,tak bych ti doporucil se tam zapsat a pak muzes zase studia hned zanechat,kdyz zjistis,ze te do Motola vzali.Jejich blbost,ze maji zapis tak brzo..

No ale s tim zapisem na 3.LF me fakt prekvapili.Bud si mysli,ze jsou tak lukrativni skola,ze si muzou dovolit davat zapis tak brzo,coz by svedcilo o jejich naivite,nebo to fakt nechapu.Vzdyt spousta lidi treba je tesne na hranici prijeti do Motola,tak se tam radsi zapisou a pak hned zrusi studium..Ale je to jejich problem,tak at si to vyresi

To vis, taky cetli v novinach, ze jsou nejlepsi skola a ze kazdy, kdo se dostane, se tam taky prihlasi. Tak tomu asi uverili ;-)

No meli by si precit prislovi,ze pycha prechazi pad :-))A videt ten medicinskej svet trosku realisticky:)) No ale budiz,kdyz si mysli,ze to tak je,tak at si to mysli.Ja z nazoru drtivy vetsiny uchazecu mam jinej pocit.Mozna,ze je to jen empericky zkresleno,ale neznam opravdu moc lidi,co preferuji 3.LF pred Motolem

Akorat pozor na to zapsani a odepsani, minimalne prijdes o prispevky ke kolejnemu (mi to letos delalo nejakych 600 za mesic, coz neni tak malo...), proste uz to bude jako druha skola. S omluvenim nevim, na 2.LF je jim jedno, jestli prijdes na prvni nebo druhy termin, vim, ze nekteri prvaci se letos zapisovali az v zari;)

to Hanule: No jo,to me nenapadlo s tim kolejnym..Ale stejne meli pockat aspon na zacatek cervence

Ten časný zápis má i jednu výhodu - když vidí, kolik lidí jim tam nedorazí, tím dřív můžou obeslat pár dalších lidí, co byli někde pod čarou... Představte si, že jste v jejich situaci. :-) Do Plzně se třeba někteří dostávali na odvolání až někdy v říjnu (tzn. asi týden dva po začátku semestru)...

to Mat:To mas sice pravdu,ale o to tady nejde.Jde o to,ze se jim muze zapsat hodne lidi,co se pak od studia odhlasi.Mohli alespon pockat treba na 1.cervence,kdy uz bude na 2.LF jasny,koho vezmou.Proste mi to prijde podivny a alespon ty prazsky LF by se mezi sebou mely byt schopny domluvit

sorry 1.cervence je sobota,takze treba 3.7.:))

Treba ja kdybych byl dejme tomu 180. v Motole,tak bych se tam proste sel zapsat a kdyz by me vzali do Motola,tak bych tam to studium musel zrusit

ten předčasnej zápis je od nich fakt blbost, ale když se tam zapíšeš a pak se zase odhlásíš, tak to budou počítat jako rok studia a pak se třeba stane, že v poslednim ročníku budeš muset studium platit, takže bych to moc nedoporučovala. a sem se taky vloni kupodivu dost lidí nezapsalo, takže potom ještě přibírali další a s tim zářim vim jen to, že lidi, co studovali v cizině, dělali přijímačky.takže pokid to máš fakt těsně, radši bych počkala na 2.LF, je prostě nej

to hanca:To neni pravda.Pokud ukoncis studium,tak se ti pocita jen ten cas do ukonceni ne celej rok.A tech nekolik dni je naprosto irelevantnich vzhledem k placeni behem prodlouzeni studia

a víš to jistě? já fakt myslim, že se to bere jako celej rok, když někam nastoupíš a chodíš tam týden, taky tim ztratíš celej rok. a hlavně by se lidi pořád někam přihlašovali a odhlašovali a byl by v tom ještě větší bordel...

to Ondra: Ano, to je pravda, že se nepočítá celý rok. A navíc, každý má právo studovat standardní dobu studia + 1 rok navíc zdarma, tz. 7 let, až potom se platí...teda pokud ODS nezavede školné :-))) (ten smajlík je prosím ironický)

Jak je to vůbec teď s kolejným? Mají na těch 600Kč nárok všichni nebo jen ti, jejichž rodiče mají určitý příjem? Jinak k tomu školnýmu, myslím si že 9000Kč ročně by nikoho nezabilo a když by to zlepšilo kvalitu výuky tak proč ne. Akorát si to popletla, protože pro školné je KDU-ČSL a SZ :)

Volby nastesti dopadly celkem dobre,takze skolny nehrozi.Alespon doufam,ze ne.Ale bohuzel v pristich letech hrozi privatizace nemocnic a toho se bojim mnohem mnohem vic nez skolnyho:((

to Squeak: Myslis si,ze 9000 rocne zvedne kvalitu vyuky??Ja si teda myslim,ze rohodne ne

to Squeak: právě že pro školné je hlavně ODS. To, že to 2 dny před volbami popřeli, je další věc :-) Ale teď už ho zase chtějí zavést.. Nevím, jak pro Tebe, ale pro mě je to dost peněz, stačí, že podražily koleje a studium samo o sobě je dost drahé...

Skolny je naprosta blbost.A tech 9000 je v celkovym souhrnu pro ty skoly celkem smesna castka.Jedinej vysledek bude dalsi omezeni moznosti studovat.Nehlede na to,ze pokud bychom zde aplikovali ten "uzasny" program ODS,tak budeme 6 let tvrde studovat,pak pujdem po studiich za 10 tisic hrubyho do akciovky a jeste k tomu budem platit mesicne 2000 po dobu nekolika let za studium.Tohle fakt nechci,diky

to Ondra: Naprosto s Tebou souhlasím :-)))

to Zuzka: Jo diky:)) Ja bych rad volil zmenu v politice,protoze tech 8 let cssd je fakt hodne a dost se to na ty strane podepsalo.Ale dokud tu bude ods a jeji extremistickej program,tak musim volit proti nim.Jsem zasadne proti akciovym nemocnicim a fakt nechapu lidi,jako treba Julinek,co to obhajuji.

Nerad bych to tu MaTovi špinil politikou, takže tohle je můj druhej a zároveň psolední příspěvek ohledně politiky. ODS nikdy pro školné jako takové nebyla, byla pro to aby absolventi po dosáhnutí nadprůměrné mzdy odváděli část příjmu škole, což by vedlo ke zkvalitnění výuky, tento model funguje například v UK, kde ho schválili levicový poslanci (údajně umožnil studovat chudým, nevím v Uk nežiju :)). Pokud jsem to dobře pochopil, tak tato povinnost platit po určité době zaniká, takže když v tomto období nedosáhneš větší než průměrné mzdy, tak nic neplatíš. Pro školné, které by se platilo během studia byla KDU-ČSL a SZ a ta, podle tebe směšná částka, například 9000, když se vynásobí počtem studentů hodí docela pěknou sumu, za kterou se dá například nakoupit vybavení.

to Squeak: Musím s Tebou opět nesouhlasit. SZ NIKDY nebyla pro zavedení školného, akorát KDU-ČSL chtěla spoluúčast studenta na nákladech. Jinak máš sice pravdu, že u ODS to školné není školným v pravém slova smyslu, ale stejně chtěli, aby část odváděli studenti už během studia!! Jestli mi nevěříš, přečti si volební programy.. souhlasím s Tebou jenom v tom, že politika tu fakt nepatří a už bychom to tu dál neměli řešit :-))

to Zuzka:mas pravdu s tou SZ..

to Squeak:a ohledne toho skolnyho.Kdybys zavedl tech 9 tisic,tak LF na tom urcite ziskaji smesnou castku.Tak maximalne 4-5 procent celkovyho rozpoctu.Kdo by na tom vydelal by byly ekonomky,kde je mnohem vice studentu a ktere berou od statu mene penez za jednoho studenta.

Zdravim vsechny sve budouci spoluzaky. nahodou jsem na webu lf2 objevil veci o zapisu a Dobornicich,tak mozna to jeste nekdo nevi.k zapisu chteji:

psací potřeby

2 fotografie

1.000 Kč – na úvodní soustředění v Dobronicích, které proběhne ve dnech 8.9. – 11.9. 2006

100 Kč na zakoupení Karolinky

Tak uz konecne jsou oficialni vysledky:))

Jo, jsou:(

Nevite, kolik lidi nakonec brali?

ahoj, ja jsem 185. nevite, kolik lidi brali a jakou bych mohla mit sanci pri odvolani? diky za odpoved :)

185. a nevzali Te? Ty brdo, ono to snad s tema 150 mysleli vazne.

Fakt?? No tak to je drsny..A proc nabiraj tak malo lidi??

dita: a kolik mas bodu???

prijde mi to dost divny...vzdycky brali vic lidi..

brali 171 lidí

No tak se asi letos opravdu rozhodli prijmout jen tech 150..