Rok 2006 - červen

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Když už je tu téma jazyků, tak nevíte někdo, kdy se budeme muset rozhodnout, který jazyk budeme studovat? Už u zápisu? Nebo až v říjnu? A mohli byste mi prosím poradit, jak se mám rozhodnout, jestli zvolit Aj, která je v medicíně důležitá (ale mě moc nebaví) nebo Nj, která mě sice baví, ale využití v medicíně...

to Squeak:studentu sice stale pribyva.Ale na LF je ten pocet stabilizovan a vice mene se nemeni.Spise humanitni obory prijimaji stale vic a vic.Navic je tu hodne Slovaku na medicine

to Palomita: No v medicine je ti nemcina,pokud nechces jit potencionalne pracovat do nemecky mluvici zeme,s prominutim na dve veci.

Palomita: Ja bych se moc nebal, ze ty hodiny jazyka k necemu budou. Asi se nic nestane, kdyz pujdes za svym srdcem .)

problémy se sehnáním místa mají jen začínající doktorky, takže se Sgueaku nemusíš ničeho bát, četl jsem třeba, jak si primář ARA stěžoval, že nemůže sehnat absolventa české národnosti mužského pohlaví... a na medinách je asi 65-70 % HOLEK

to Honza: Souhlas. S tím jazykem jsem to myslela právě tak, že na medině není fakt důležité, že máš zkoušku z angliny, ale třeba z anatomie...myslím, že se ještě nestalo, že by někdo byl nucen opustit medicínu kvůli jazyku :-)))

Jiste,ze jazyk je bran dost podradne ve studijnich planech.Ale prijde mi,ze dost neopravnene.Podle me proste nelze delat spickovou vedu ci medicinu bez znalosti anglictiny.Treba u nas na prirodovedecky fakulte,kdyz clovek neumi anglicky,tak proste nemuze magistersky studium nikdy dostudovat

Ondra: Ale jo, to je skoro ve vsech odvetvich. Ale myslet si, ze neco naucis v kurzu 2h/tydne s 20 lidma, je imho sci-fi.

to Ondra: hmmm, tak to ze mě bude asi špatný doktor, ale možná dokonce ani nedostuduju :-)) Neboť anglina mě trochu minula... to abych už sháněla anglické učebnice :-))

to Zuzka:souhlasim s tebou, Aj mě taky "minula"

Zuzka: Tak nemusis umet perfektne.Ale musis byt schopna se vyznat v odbornym textu a alespon castecne komunikativne hovorit.Samozrejme se obejdes i bez toho,ale mela bys to mnohem tezsi..

No... jelikoz devadesat procent puvodnich clanku se dneska pise anglicky... Mozna by to ty anglicky ucebnice zacit shanet chtelo ;-)

to Honza: No to je mi jasny.Bohuzel to ale skoro zadna skola nechce zahrnout do studijniho planu.Je to asi i dost financne narocny sehnat kvalitni jazykare.A jeste k tomu na odborne medicinske urovni..Ale proste pokud ma nekdo ambice byt spickovy lekar ci vedec,tak bez anglictiny na to muze zapomenout

to Ondra: Tak to mám vážně smůlu, mě totiž minula úplně.. na střední jsem ji vůbec neměla :-(

to Zuzka: Ale tak casu mas na to jeste furu:) Ale asi by pro tebe bylo dobry se s tim pokusit neco delat.No je to jen na tobe

No nevím, zas sem přicházejí doktoři ze Slovenska, Ukrajiny a jiných zemí. Vycházím jen z předpokladu, že půjdeme do důchodu o několik let déle než dnes, takže bude doktorů asi víc, než bude potřeba, ale v Evropě jich je prý docela nedostatek, takže učit se a učit se ;)

Děkuji, vy umíte člověka potěšit :-)) Prý žádný špičkový doktor... náhodou už učebnice doma mám, teď ještě přinutit se, že?

Koukam,ze tady z toho zacina byt pekny chat:-)) Na to,ze driv tady treba tejden nikdo nic nenapsal docela pokrok:) No ale uz jdu spat.Tak se tu vsichni mejte a dik za prima pokec:-)

Sakra, taková kadence zpráv, kdo to má stíhat číst. :-) Mě snad fakt donutíte udělat nějakej přehlednější chat. :-)

Ad přijímačky a jejich - no jo, asi jsem moc nostalgickej. Když jsem dělal přijímačky já, žádné modelovky nebyly... Nikdo neznal otázky na pohovor...

Ad Sinělnikov - výborná knížka, viděl jsem ho jen párkrát, ale obrázky v něm jsou perfektní a to že je 20 let starý vůbec nevadí. Ale sehnat se nedá. Prostě kdo ho má, může být rád. Když nic jiného, tak se mi třeba líbí obrázky, kde je legenda přímo v obrázku (ale na kraji, takže když si ji někdo chce zakrýt, může). U Čiháka jsou v obrázku čísla a pak někde v legendě musíte hledat, které číslo je co. Podobně jako u Sinělnikova je to třeba v Netterově atlasu...

Ad Základy anatomie - je fakt docela otázka, jestli ta sada někdy vůbec bude kompletní (aspoň podle těch peripetií, co mi vždycky vypráví šéfredaktorka v Galénu). Ten pátý díl je zdá se nejužitečnější - kdybyste ale chtěli něco hodně podobného, zkuste Platzerův atlas topografické anatomie. Když nic jiného, má tvrdé desky.

Ad Petrovický - některé věci jsou v něm psané líp než v Čihákovi. Ale ne všechno. Původně to bylo 12 skript. Pomalu každý díl psal někdo jiný a některé díly byly fakt nic moc... Jiné zase vysoce převyšovaly odpovídající text v Čihákovi. Těžko říct. Jinak nová trojka je sice oficiálně za 780, ale můžete jí mít i za 665, stačí se ozvat, pár jich tu mám, takže byste ho měli hned. :-)