Rok 2006 - červenec

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Zdravim, cchtel bych se jako budouci prvak optat nekoho zkusenejsiho, jestli jsou v prvaclkem syllabu predmety, u kterych neni nutne chodit na prednasky (nehodlam studium flakat ani si v usetrenem case prolivat hlavu pivem.. jen se ptam jestli treba neni nektery z prvackych predmetu vyucovany tak, ze je lepsi se na nej pripravit samostatne).

A jeste jedna "zasivaci": Pokud vim, na 2.LF je povinny telocvik. Nic proti sportu, sam aktivne sportuju, jen me desi predstava vstavani v pet po uceni se do dvou a hodinoveho dojizdeni do Hostivare. Chtel byc se tedy optat, jak se da telocviku vyhnout (co vim, tak jinde to maji krome zdravotnich duvodu odpustene treba registrovani sportovci..). Diky

s tim telakem je to opravdu tak, ze pokud jsi zaregistrovany v nejakem sportovnim klubu (neco delas zavodne) tak na tv chodit nemusis, znam takhle par atletu, kteri na tv nechodi...ale jinak je tv vpohode, vyberes si sport sam, rozvrh zase neni tak hroznej, nekdy se postesti, ze je treba cely den volno a pak jeste nejaka odpoledne, takze je fajn se trochu protahnout...jinak co se tyce prednasek, uplne zbytecny mi prijde osetrovatelstvi (v prvnim semestru se pise jen zapoctak, kterej je tady na medikovi a pisou ho vsichni najednou, takze je to v pohode) a v 2. semestru je zapocet za praxe a dochazku. taky nejsou nutny humanitni zaklady lekarstvi (zapocet je za pohovor nad esejem, ale pak se pta, jestli jsi chodil na prednasky, ale ja nebyla ani na jedny a taky mi ho dal) urcite je dobry chodit na histologii (ale daj se sehnat CD s videozaznamem z prednasek, takze si je vlastne muzes poustet doma)chemie je dobra, ale pokud jsi mel i dobrou chemii na gymplu, taky prednasky nejsou nezbytny a na biofyziku jsem podstive chodila, ale taky to asi bylo zbytecny, protoze mas k dispozici jejich slajdy a to si muzes proklikat taky doma sam. no a na anatomii je asi dobry chodit...

to Shagy: Nez to nekde zapadne... Daji se sehnat cd... Jak/Mas? Nechas prepalit? Dik za odpoved!

to Honza: mam DVD, urcite necham prepalit, kdyztak mi napis cislo na mobil nebo maila a v zari nebi rijnu se dohodnem a pujcim ti je :)

Jee,tak to bych taky bral:-))A kdyztak to muzu vypalit vicekrat pro vic lidi.Jinak muj mail je darrell@seznam.cz.

Kdyztak se mi posli mail, abych se Ti mohl ozvat. Dik moc!

Uz to zacina...

Super:))))

Koukám, že 2.LF bude plná přehorlivých studentů :-))) Pokud se nepletu, není dnes teprve 1.7.??? :-)

to Zuzka:No prave,ze je,takze uz zbyvaji jen tri mesice:-))))

to Ondra: No comment :-)))))

Mohla bych taky poprosit o to CD s histologií??Muj mail je janicka1987@centrum.cz

Tak ze by to nekdo (Ondra, kdyz se tak pekne nabidl) ;-) vypalil pro vsechny? At Shagy tak neotravujeme?

Honza:klidne.Pokud to cislo zadajicich jedincu nebude dvojciferne,tak neni zadny problem:)

Ahojky, vidim, že asi nejsem sama, kdo se už těší na říjen do nové školy. :-) A jestli můžu, taky moc prosím o CD Histologie

Tak ja tech dvd vypalim tak 9 a pak se o to muzete poprat:-))

Je mi to už trochu blbý, ale to CD bych taky rád měl.

No tak to zatim nechte ulezet.Stejne to bude aktualni az tak nejdriv v zari a pak se nejak na tom dohodnem:-)Treba v Dobronicich:)

urcite to Ondrovi pujcim a vsichni si to vypalte, akorat tim tady nechci propagovat domaci studium histologie, aby pak prednaskovy sal nebyl zcela prazdny :) ja taky na prednasky chodila a tohle jsem si pak poustela jako pripomenuti, protoze mi asi tak pul roku trvalo, nez jsem pochopila, jakym zpusobem si psat poznamky z prednasek :) a je dobry si pak pustit ty dulezitejsi pasaze pred zkouskou ... ale na to je jeste dost casu,tak vam preju krasny prazdniny

ahoj, jak je na tom 2.LF se pobyty v zahraničí (nabídka, poptávka, destinace, zkušenosti - prosím!!:o) ve kterém ročníku je možné takhle vyjet? díky

Tak kde jste, kamarádi, dneska žádný chat?? :-))

Vsadím se, že Vy přehorliví už sedíte nad anatomií, že mám pravdu??? :-)))))

To jenom Ondra ;-)

to Honza:sem nevedel,ze vis co delaji cizi lide:)) Ale zklamu te,ancu se neucim

to Zuzka:ahoj,no pred chvili jsem prisel domu.Tak klidne muze zacit chatovani

Sakra, tak jsem se netrefil, no .)

S tím chatováním to byl spíš vtip.. taky by se mohlo stát, že nám sem MaT za chvíli zakáže přístup :-)) Musíme diskutovat o 2.Lf ap. :-)))

to Zuzka: no jo no:(( Nebo by se mohla zalozit treba nejaka mistnost mediku na nejakym chatu.Aby to bylo oficialni a ne skryty v disuznim foru:-))

Ondra: Dobrej nápad :-)))

to Zuzka: Hele zalozil jsem mistnost na xchatu,jmenuje se medici a je ve volnym case.Jsem tam pod prezdivkou peroxizom.Tak jestli chces,tak tam prijd a treba tam zacne nekdo chodit:-))Aspon tam jsou smajlici,tady ne:(((

No super, když už jste tak aktivní tak někdo přičinlivej a technicky přizpůsobivej můžete ještě vzít kameru na první přednášku z histoly, aby sbírka stříbrných disků (vlastně zelených) byla kompletní i pro další generace.

Re:

Se nebojte, přístup nikomu zakazovat nebudu. :-) Ono to v současné době ani technicky moc nejde... :o) Ale absenci grafických smajlíků považujte za featuru, ne nedostatek. Nemám je rád. Kdysi jsme na toto téma vedli vášnivé diskuse na serveru Kajetánky. Je vícero lidí, kteří nesnáší, když napíší "dvojtečku, spojovník, závorku" a nějaký přehorlivý skript jim to bez možnosti jeho deaktivace nahradí za nějaký GIF... Třeba když použijete smajlík zároveď na ukončení závorky, tak to pak vypadá blbě...

Jinak dneska jsem byl kontaktován na ICQ ohledně nějakého chatu, uvidím zítra, co s tím půjde dělat. :-) Btw malý průzkum - kolik z vás tu používá Jabber? Nebo IRC?

všichni říkají, že 2.LF je "lepší" než ostatní? jak se to projevuje? :o)

a jak je na tom se zahraničními pobyty?

(pár lidí mi řeklo, že na Dvojce se studenti nemusí tolik učit... jak je to možné, musí přece zvládnout stejný objem učiva jako studenti jiných fakult, např. 1.LF, kde se údajně musí učit mnohem víc...?)

to Apple:Debata ohledne srovnani tu byla jiz mnohokrat.Ono 1.LF proste bere moc lidi a musi jich minimalne 40procent v prvaku vyhodit.A z toho asi prameni to,ze ze zacatku je tam to studium relativne tezsi.Ale pry pristi rok chteji brat taky o neco malo min studentu.Tak se uvidi

Já myslím, že v tomhle ohledu se dá srovnávat 2. LF s 3. LF. První fakulta je prostě trochu "jiná". Myslím, že se tady všichni shodneme na tom, že menší počet študáků a přijatých je určitě plus, ale to se nám to mluví, když už máme přijímačky za sebou, že ?

1.Lf už brali letos jen 300

to janinka: Ale oni brali hodne lidi bez prijimacek.A v planu maji zase prijmout pres 500 lidi jako loni

ja slysela 400 ale k tomu nesmis zapomenout tech 200 nebo 250 na prumer a tak 100 nebo vic, co opakujou, takze jich je zase hodne ... a jinak nevim, kdo rikal, ze se na Dvojce nemusi tolik ucit, na jednicce jich proste vic vyhodej a tak ce vic bojej a taky protozet tam berou na prumer tam chodi asi vetsi sroti, ale zase po prvaku nemaj anatomii, znam spousta lidi z jednicky, co uz davno maj davno prazdniny ... sice tam maj horsi chemii, ale to je asi tak jediny (aůe kdyz jsem se divala na vzorecky, ktery musej umet na KZ, tak mi to teda tak tezky neprislo)

to janinka: +230 bez prijimacek, ne?

jo jenže loni vzali celkem 800

MaT: Jabber, IRC Ano pochopitelne... co to je? .)

Anatomii uz tam maji taky v prvaku Zk

Co se týče nějakého "rychlejšího" chatu (tohle je fakt spíš diskusní fórum), tak mě napadají dvě možnosti - používat Jabber a pak udělat na serveru njs.netlab.cz místnost "medik.cz". Pro lidi, co by se jim nechtělo nic instalovat (Jabber klient) a něchtělo se jim ani registrovat, by stačilo použít tuhle webovou bránu: http://jabbim.cz/chat/ (v tom menu "místnost" by přibylo medik.cz, to by myslím šlo zařídit). Druhá možnost je IRC kanál. Vlastní IRC server - buď by se využilo něco už existujícího (třeba na IRCnetu), nebo to může jet i na jednom mém počítači (už jede - kdo máte IRC klienta, zkuste se připojit na server charon.medik.cz, port 6667 - a kdyby to nešlo, tak mi dejte vědět, ještě jsem nevyzkoušel patřičnou skulinu ve firewallu :-). Pro IRC také existují web brány pro ty, co nechtějí instalovat žádný specializovaný IRC klient. Jednu jsem zkusil rozjet i u sebe: http://charon.medik.cz/cgi-bin/irc.cgi

Je tu ale trošku problém s výkonem serveru Charon. :-) Ten IRC server utáhne celkem v pohodě (běží tam i jiné věci :-), ale když chce někdo využít tu webovou bránu, tak asi na půl minuty až minutu stoupne zatížení procesoru na maximum - a i vlastní přihlášení přes tu webbránu chvíli trvá - pak samotný chat už by měl být rychlý dost...

to honza: bez přijímaček sice vzali 230, ale na 1.LF se jich zapíše minimum, protože se bez přijímaček dostali i jinam a asi všechny ostatní fakulty mají lepší pověst než jednička. to je možná i důvod, proč se o ní říká, že je nejnáročnější a třeba o dvojce že je jednoduchá-na dvojku se dostanou jen chytrý lidi a ty to studium zvládají

Ad množství učení - na 1. LF je na ně v prváku opravdu větší tlak, třeba na té chemii - tak jsou z toho úplně vystresovaní a učí se zpaměti celého Harpera - při tom je to úplně zbytečné... Ve výsledku asi opravdu lidi ze všech fakult toho umí stejně, akorát někde si navíc ještě stačíte udělat žaludeční vředy. :o)

To milan: nechtěl si říct, že když jdu na 1. tak že jsem blbá, že ne!!!Podle mě každýmu vyhovuje něco jinýho a moje segra ji vystudovala(myslím 1.LF), tak proto tam jdu taky a ne proto jakou má jaká škola pověst!!!

ten předchzí příspěvek je můj, zapomněla jsem na jméno

V předchozích letech se spousta lidí snažilo tvrdit, že 1. LF má nejlepší pověst a proto tam jdou. :-) Mimochodem - co je vlastně ta "pověst"? Že o té fakultě někdo říká, že je dobrá? Pokud jdeš na 1. LF proto, že tam vystudovala i sestra - je to proto, že ona říká, že je dobrá?

Já se tu teď nechci navážet do 1. LF ani jejích studentů, to nemám zapotřebí, když někdo používá tolik vykřičníků, tak mě to vyprovokovalo k zamyšlení a nějaké reakci. :-) A možná ještě jednu věc, jestli už to sestra dostudovala, tak to znamená, že tu školu začala studovat minimálně před 6-7 lety, za tu dobu se také všechny fakulty dost změnily...

Btw už zkoušíme ten chat, zatím to docela jde, jestli se někdo chcete přidat. :-) Buď použijte IRC klienta (pod Windows třeba mIRC) a připojte se na server charon.medik.cz a pak do kanálu #medik.cz, nebo použijte webovou bránu na adrese http://charon.medik.cz/cgi-bin/irc.cgi - odkaz zkusím dát někam sem na stránky...

mě nikdy nenapadlo zjišťovat jestli je nějaká LF horší nebo lepší, jinak když už jsem byla na stejným gymplu jako segra, tak sem ani nepřemýšlela nad jinou školou než ona!Máme tak stejný návyky na učení a když je tam spokojena ona, tak si myslím, že by se tam mohlo líbit i mě!

A i kdyby nelíbilo, tak můj názor je takový, že každý si má vyskoušet vše a né aby někdo říkal ta jde na 1. ta je blbá!

A s těma vykřičníkama, to je takový můj blbý zvyk :o)

zase beze jména pardon:o)

Ok ok, jak říkám, já proti 1. LF nic nemám, možná mi občas lidi z 1. LF dělají větší kšefty než z 2. LF... :-)