Rok 2006 - červenec

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Jo jo, k tabulkám to chce ještě nějaké doplňující informace. Za prvé - musí to být správná tabulka. Pro pracovníky ve zdravotnictví je speciální tabulka, ty ostatní jsou pro další pracovníky ve veřejném sektoru, pro učitele, etc. No a pak stačí vědět, že lékař absolvent je v 11. platové třídě. Po zařazení do oboru pak ve 12. třídě. Po atestaci 13. třída. Ty další řádky a to jako to stoupá, to je pak podle toho, kolik let má praxi. No a z hrubé mzdy čistou si můžete spočítat třeba tady:

http://www.mesec.cz/dane-a-stat/dan-z-prijmu/kalkulacky/jaka-je-vase-cis...

no me to grid.org solicha permanentne na 100% vykonu procesoru...kdyz ho vypnu tak mam tak 95% idle:)

Tak uz je to tady:)snizila se hranice pro prijeti na 225 b. a dalsich 17 lidi je prijato.tak doufam ze vscihni co v to doufali se tam vesli.

No myslel jsem,ze to snizi vice. 17 lidi mi prijde docela malo.To tech 150 nenaplni

Netusite nekdo za jak dlouho zaregistruje UK za jsem jejim studentem?:) myslim tedy ve svy databzi na netu...

Myslíš na whois.cuni.cz? No, nedělej si moc iluze, vím, že to obvykle trvalo tak rok nebo dva, než třeba vůbec zaregistrovali, v kterém jsem ročníku. :-) A proč Tě to tak zajímá? :o)

ahoj no já mám akorát těch 225, ale když nikde nejsou napsaný jména, to mi napíšou sami, jestli jsem nebo nejsem přijatá? jsem zapsaná do plzně, tam jsem se dostala bez problémů hned, tak mě tohle až tak nepálí...ale vy tu dvojku tak chválíte....:-) nebo mám stejně chtít zůstat v plzni?

Ty tři spamy už jsou pryč, jsem se divil, že se tu něco takového ještě neobjevilo, Wiki je takhle spamovaná už dlouho. Asi si budu muset někdy dát tu práci a implementovat "captcha". Je to otravné, ale bohužel... Nejlepší řešení asi bude, když přihlášení uživatelé budou moci přispívat i bez testu, ale nepřihlášení (aby ta možnost zůstala zachována), budou muset opsat číslo z obrázku. A při vytváření nového účtu by se asi opisovalo taky... No ještě uvidím. Kdyby měl někdo nějaké podnětné návrhy, sem s nimi... :-)

Dnes jsem byla na zapisu a docela me prekvapilo, ze problem ohledne jazyku vyresili docela radikalne - jazyk v 1. rocniku nebude vubec.

Ahoj, už se tady dlouho nic neděje, tak aspoň něco: Znáte program BOINC? Já to teď poprvé zkusil a jsem tim úplně nadšený... Jestli to neznáte, tak je to program na distribuované výpočty - třeba můžete přispět k hledání léku na AIDS, nebo proti rakovině a jsou tam i jiné projekty. Znáte nebo používáte to někdo?

Ja jedu pres www.grid.org a myslim ze je to snad nejrozsirenejsi grid. jo a da se zaregistrovat do teamu czech republic a soutezit tak s dalsima teamama/zemema v poctu odeslanych vypoctu a tak.sice procesor stale vytizen na 100% (takze defacto opotrebeni pocitace) ale ta idea je fajn...

Uz pred lety, kdyz jsem videl nevyuzity potencial sveho starickeho IBM 6x86 jsem se zapojil do projektu Seti@Home. To byl asi vubec prvni projekt vyuzivajici distribuovane vypocty. Pak se objevily dalsi (Folding@Home) - a pote jako spolecna platforma prave Boinc. Procesory dnes sice maji nekolikanasobne vice vykonu, ale je fakt, ze ho take vice vyuzivam (takova kompilace OpenOffice si taky neco vezme a na dost dlouho :-). Jestli je vetsi Boinc nebo Grid.org, tezko rict... Kazdopadne na Grid.org neni klient pro jinou platformu, nez MS Windows, takze at si trhnou nohou. :-) Navic co ja vim o gridech, tak to je preci jen trosku jina uroven spoluprace stroju, ne tohle solichani se s "workunits"... :-)

Spam ne :((

ještě mi prosím vás řekněte, kdybych se nakonec rozhodla pro dvojku, mám šanci ještě získat kolej? v Plzni mi totiž byla přidělena ale lidi od nás(asi 100km) maj v praze s kolejema problémy. no a já jakožto doplněná bych asi za přijímačky body nemela....

Zdravím. Potřeboval bych poradit a dostat pár informací ohledně kolejí. Byla mi přidělena kolej, kde podle všech bydlí nejvíc studentů z mojí fakulty, ale jak si můžu zajistit, abych byl na pokoji s dalšími prváky a nesdílel pokoj třeba s filosofem, nebo ekonomem ? Jde to vůbec nějak když nepočítám výměnu v průběhu roku ? Díky !!

Když napíšeš, která fakulta a která kolej, tak spíš někdo odpoví, mezi kolejemi mohou totiž existovat individuální rozdíly... Nevím úplně do detailu, jak je to teď s rezervacemi na Kajetánce, ale mám pocit, že od jistého okamžiku se do online rezervačního systému pustí i prváci a v tom systému fakulta snad vidět je. Na jiných kolejích ale třeba žádné online rezervace nejsou. Je to obvykle v kompetenci kolejní rady - a tudíž na každé koleji to může být trochu jiné. Někde se ale kolejní rada moc nestará o rezervace pro prváky (řeší jen vyšší ročníky). Pak obvykle to, kdo na nějakém pokoji už bydlí, vědí na ubytovací kanceláři. Já často kolej dostával až později, třeba v listopadu, měli třeba 5 míst, tak mi řekli - chcete k FTVSákovi, k medikovi ve druháku, nebo medikovi v šesťáku?