Rok 2006 - duben

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

(Váhal jsem, jestli mám napsat mail vašim vtipným způsobem, ale....)

Ahoj, měl bych otázečku a docela podstatnou. Chystám se na medicínu (asi) maturuji sice za rok, ale myslím, že bylo už dávno načase se optat, co vše bych se měl k přijímačkám asi naučit. Jaké je rozpětí apod. Neporadil byste mi někdo, prosím. Děkujuuu

Zkus si projet historii (i pomerne nedavnou) Jinak na prvni a druhou - modelove otazky (i kdyz na druhe to planuje dekan zmenit; ale rozsah snad zustane zachovan).

Honzo nevíš, jesli děkan bude měnit zadání testů již pro tento rok? Vím, že je možná modifikace otázek ve smyslu zpřeházení odpovědí, ale tohle je pro mě novinka.

Nic takového se dít nebude. Nedávno jsem posílal e-mail člověku, který ma skladbu otázek pro přijímací řízení na 2. LF a řekl mi, že přijímačkové otázky budou odpovídat těm ze zadání.

Presne tak, jedine, co tvrdil, ze se zmeni, je pohovor - druha otazka by mela byt nejaka motivacni. Ale nevim do jake miry je to jiste.

Ty testove otazky potvrdilo nezavisle nekolik lidi (vcetne dekan a prodekana)

Nazdar vespolek, nebudte nervozni, klidek..

Zatim vsichni co sem neco pisete vypadate dost snazive na to, abyste se na LF dostali a kdyz to nevyjde, tak dobrej job a i lip placenej je rucni myti aut u BMW. Nedavno jsem cetl inzerat, ze hledaji nekoho zodpovednyho se vztahem k autum, tak jsem o tom premejslel i ja v 6. rocniku :)))

Tak jo, chcete odradit od medicíny? :-) Dobře... Já zase viděl inzeráty, že Dopravní podnik Praha přijme revizory. Nástupní plat 25 tisíc měsíčně (asi hrubého). Víte, kolik je tabulkový plat lékaře absolventa? Teď myslím asi 14500. Čistého dostanete tak 11 tisíc. Tak co, ještě pořád chcete dělat doktora? :-) Vykašlete se na to, dokud je čas, běžte dělat revizora, nebo třeba řidiče autobusu (ti mají taky asi 20 tisíc)...

No, pak je tu ovšem taky otázka, jestli vás vaše práce bude bavit a jestli vám bude připadat zajímavá. Hodně štěstí při výběru a případně u přijímaček. :o)

Prijimacek na revizora? ;-)

Mat: :-) :-) :-)

A z čeho se dělají přijímačky na revizora?? Je tam taky fyzika?? :-))) Jinak ten nástupní plat je takto optimistický pouze v případě,že Vám dají plný úvazek.A také v případě,že nemocnice není akciovou společností.Takže profese revizora je oproti medicíně zlatej důl:-))) Doporučuju vykašlat se na přijímačky a jít na revizory:)))

Jo jo, soukromé nemocnice se nemusí držet tarifních tabulek. Takže jsem slyšel třeba něco o 7 tisících v Jilemnici... No a i když vám někde tabulkový plat dají, tak jsou tu ry zkrácené úvazky. Když máte 0.01 úvazku, tak vám dají možná stovku. Pracovní doba sice oficiálně od pondělí od 8.00 do pondělí 8.30, ale stejně tam musíte být pěkně celý týden...

No a nebo to zkuste na Slovensku, tam si teď vystávkovali zvednutí platů v nemocnicích o 20 procent... :-)

Tu s Markem silne demoralizujeme :)

Na prvni pohled situace financne krizova, ale ja si myslim, ze pracovitej clovek, kterej umi neco, co neumi zbyvajicich 99% lidi, si muze vydelat slusny penize. I v medicine.

Vzdelani je ta nejlepsi investice, investujte do nejlepsiho kapitalovyho produktu na trhu, do UK 2.LF :))

Ahoj. Právě dnes mi přišla pozvánka na přijímací řízení z LF v Plzni. Takže dávám vědět, jak jsme se domluvili :)

Uz mi taky přišla pozvánka z Plzně - někdy minulý týden..

Zdravím vás budoucí lékaři a mám na vás malou prosbu.Mohla bych vás požádat o přeložení diagnózy do srozumitelného jazyka:-)? "Tumor uteri vs myoma seu sarcoma"?Díky,díky

Tumor (doslova nádor, ale je to dost obecný termín, nerozlišuje, jestli je to benigní nebo maligní) dělohy, velmi suspektní (nejspíš) myom (benigní nádor) nebo sarkom (zhoubná varianta).

díky MaT:-)hezký večer

dneska mi přišla pozvánka ze 3.lf. tak ted už čekám jen na dvojku :-)

Mně dneska taky přisla pozvánka na 3.LF!Hlavně aby přišla i ta nejdůležitější z Motola:-)

přesně tak, taky se na ní těším nejvíc:-)

Az prijde i z 2.LF,tak to snad pujdu zapit:-))

Já bejt váma, tak s tím chlastem radši počkám, až budete mít po přijímačkách... A nebo možná radši ještě později, protože tím to zdaleka nekončí. Já třeba kdysi v euforii, že jsem byl přijat, prošvihnul zápis...

vím, že je na to ještě dost času, ale jak to je s žádostí o kolej? v těch pozvánkách píšou, že se o kolej žádá v červnu, aniž bych věděla, že mě někam vzali. Ale když se hlásím i do Prahy i do Plzně, tak můžu žádat o dvě místa? protože kolej v Pzni a škola v Praze, to by asi nikomu nepomohlo. jak říkám, je na to ještě dost času, ale docela by mě to zajímalo...

Ad koleje: Pokud si pamatuji, tak prváci žádali o koleje později, formuláře žádostí dostávali až u zápisu. Vyšší ročníky dávali žádosti už snad někdy v dubnu nebo květnu, pro prváky se prostě nechalo 20 procent kapacit (ten, kdo to vymyslel, měl asi za to, že se všechny VŠ studují 5 let, nebo počítal se stoupající mortalitou v průběhu studia :-) a prváci pak snad až v červenci.

Takže kdo ví, co to na těch pozvánkách napsali za údaj. Je fakt, že v posledních letech se žádosti o kolej řeší elektronickou formou, takže v nejhorším to pak vyřídíte i z druhého konce republiky, až na stane čas. U přijímaček se o tom asi dovíte víc.

Určitě bych si ale nedělal starosti s tím, že bych dostal kolej někde jinde, než studuju, to oni si ohlídají. Ono totiž taky zažádat o kolej ani náhodou neznamená, že ji dostanete... Takže kdybyste jí pak náhodou dostali a pak měli jít studovat jinde, tak tam prostě nenastoupíte a kapacita se využije pro někoho dalšího, takže kde je problém...