Rok 2006 - květen

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Jeste k tem prijimackam: kdy se dozvim, jestli jsem se dostal/nedostal? Ten pisemny test bude zrejme opraveny jeste tyz den, ale ty eventuelni pohovory? Reknou mi rovnou kolik mam bodu? Nebo jak to je? Dik!

Re:

Nevím přesně, jak to bude letos, ale jestli podobně, jako to bývalo dřív, tak schéma je přibližně takové, že výsledky prvního kola (jen písemné testy) byly skutečně opravené ještě ten den (ale někdy až docela pozdě večer) - dřív se to ověřovalo po telefonu, jestli se člověk dostal nebo ne do dalšího kola, posledních pár let to jde ověřit přes internet - na základě čísla, které člověk předem dostane (asi se chtějí vyhnout tomu, dávat ty seznamy jmen a pořadí volně na internet - jinak k nahlédnutí to bývá na nástěnkách v Motole - tam je možné se zajít podívat i večer).

No a co se týče pohovorů, tak komise uchazeče bodově ohodnotí hned a napíše mu to do protokolu, teď si ale nejsem jistý, jestli se k tomu protokolu také hned dostanete, nebo jestli se výsledky dozvíte až o něco později. Jestli se člověk dostal nebo ne ale takhle obvykle nezjistí, je nutné, aby proběhly všechny pohovory a teprve pak se udělá pořadí, s pořadím z prvního kola můžou ty pohovory docela zamávat...

Každopádně výsledky myslím bývají také ještě ten samý den někdy večer. Kdyby ne, tak druhý den už asi skoro určitě. :-)

No a pak samozřejmě každý účastník přijímacího řízení obdrží poštou (a snad i doporučeně) rozhodnutí o přijetí/nepřijetí ke studiu, podepsané děkanem. To ale může nějaký den trvat, takže většinou už to všichni vědí, protože se buď šli podívat na nástěnky do Motola, nebo tím někoho pověřili, nebo si to zjistili na internetu...

Tak snad to bylo dostatečně vyčerpávající. :-)

Dekuji moc!

body za pohovor jsou pricteny k bodum za pisemny test zhruba v prubehu tydne na internetu a je stanoveno prubezne poradi a zhruba po 10 dnech bude konecny vysledek vyvesen v Motole k osobnimu nahlednuti na nastence, prubezne vysledky jsou zradne , jeste se clovek muze posunout smerem dozadu vzhledem k tomu, kolik lidi a jak uspesnych se ukaze na druhem turnusu(nahradnim) prijimacek, jinak vysledky z testu jsem vedel asi kolem 22.hod. vecer ten den.......

Lidi! oslovuji a to ted hlavne druhaky, nemate nekdo napsane jake byly otazky v tech poslednich testech z genetiky s Marikovou? pisem po 3 odpadlych hodinach diky svatkum 2oj test a je to uplne sileny, kazdou pomoc privitam, dekuji zdravi o zapocet bojujici prvak ...

Máte zájem zúčastnit se lékařského výzkumu s možností výdělku až 9000 kč? Více info na www.quinta.cz/dobrov.html

Pod pojmem lekarsky vyzkum si ze svy pozice rozhodne predstavuju neco jineho nez byt pokusny kralik..

Chtel bych nekoho chytreho poprosit o velkou pomoc. Chemie mi uz od gymplu trochu zrezivela, takze - jak poznat jak reaguji roztoky soli (na 2.lf otazky 405-411)? Je potreba se to naucit, nebo tomu jde rozumet? Stacil by mi hint, abych vedel, co zadat do googlu.

A pak mi neni uplne jasne, co se rozumi tim, ze "redukci muzeme charakterizovat jako hydrogenaci"...

Diky moc!

v organicky chemii je hydrogenace redukcí a oxidace zase dehydrogenací..

Aaaha, dekuju. Takze takhle to jde charakterizovat pouze v organice?

Kdyz to reknu zjednodusene,tak mas 4 typy soli a)sul silne kyseliny a silne zasady Na2SO4-neutralne-nehydrolizuji,jelikoz jsou uplne disociovane b)slabe kys. i zas. (NH4)2CO3-taky neutralne jelikoz obe hydrolyzuji-i kdyz v tomhle pripade je to jen priblizne c)silna kys. slaba zas.-(NH4)Cl-kysele,jelikoz ta slaba zasada hydrolyzuje d)slaba kys. a silna zas.-Na2CO3-zasadite,jelikoz CO3 hydrolyzuje

Super! dik!

např. když máš CH3Cooh, je na prvním uhlíku kladný náboj, protože -O tahá 2elektrony a -OH vazba jeden. C-C vazba je nepolární. lze tedy říct, že C je 3+. Když acetát vyredukujeme na acetaldehyd, je mezi C-H vazba myslím nepolární, mezi C-C zůstává nepolární a na C je nižší kladný náboj... atd.

Dik, potreboval jsem si jen ujasnit, jak to basnik myslel.

Mimochodem, nevzpomenete si nekdo, kolik je casu na tech 75 otazek z f/bi/ch?

A je to tady, prisla mi konecne prihlaska. Ted uz jen se dostat:)

pozvanka, chci rict, nejak me to uplne rozhodilo:)

Taky dneska přiletěl pelikán. Chybí mi už jen na 1.LF jinak mám už všechny doma. Mějte se hezky

vy se máte, ...já pořád čekám...:-(

a kam všude se hlásíte? já plzeň a 3 pražský, snad to na nějakou vyjde..

Dneska mi prisla taky pozvanka z Motola!!Tak a ted uz jen ty prijimacky:-)) Ja se hlasim na vsechny tri prazsky.Ale na 1.LF by se mi moc nechtelo:( Doufam,ze vyjde ten Motol

V pelikána doufáme asi všichni :) já jsem dal všechny pražské fakulty a navíc ještě Plzeň. Ačkoli jsem na ni neslyšel moc chvály, spíš ty názory oplývaly neutralitou, ale moc se mi tam líbilo ,... tak uvidíme :)

vy se máte, já na 2. stále čekám. na jedničku se mi taky nechce. ale ta plzeň by mi až tak nevadila, mně se tam na dod taky docela líbilo. ale dvojka stejně vede....tak snad brzy přijde pozvánka:-)

co je ten důvod, proč všichni chtějí jen na 2.LF, a co je tak špatného na 1.LF? já vím, Dvojka má méně studentů a prý k nim má i lepší přístup, ale stejně... je to i o něčem jiném? pŕedem díky!

Ja chci jit do Motola hlavne kvuli pediatrickymu zamereni.

Tak pozvanka uz dorazila i ke mne do Parize, takze uz ji asi mate vsichni, co? Dal bych si panaka, ale ridim ;-)

Nevite nahodou nekdo kolik je letos prihlasek??

Apple: Ano, méně studentů a lepší přístup k nim. To většině lidí i docela stačí. :-) Jinak o důvodech, proč radši na 2. LF a ne třeba na 1. LF se tu píše každou chvíli. Možná, že i proto, jakou jsem dělal svojí domovské fakultě v posledních letech propagandu na ní teď všichni chtějí. :-)

A za těch pár let mám i nějakou zpětnou vazbu - od těch, co se nechali zviklat/zblbnout (říkejte si tomu jak chcete) - na 2. LF jsou docela spokojení. A to třeba i lidi, kteří z 1. LF radši odešli a přešli na 2. LF.

No a takové ty věci jako že největší nemocnice ve střední Evropě, různá špičková pracoviště (v podstatě všechny pediatrické obory) etc. - to už bych asi také opakoval mnohokrát vyřčené a napsané...

mně pozvánka ještě nepřišla!:-( mám napsat na studijní? nebo ještě tenhle týden počkat?

Mozna bych jim radsi zavolal - kdyz uz prisla i mne...

Určitě se o to začni zajímat. Já jí mám doma už víc než týden a jsem od Prahy hodně daleko. Jestli si posílala elektronickou přihlášku, tak se podívej na svojí stránku, jestli byla přijata na studijním oddělení. Snad to dobře dopadne

Urcite si zavolej na studijni.Drzim palce at je vse v poradku!

tak jsem zavolala na studijní a prý se pozvánky teprve posílají. Víc mi k tomu ta paní neřekla, asi spěchala domů :-) tak budu doufat, že opravdu přijde.

Ale jestli ti neprijde do konce tydne,tak jim v pondeli urcite zavolej a ujisti se,ze te maji v evidenci.

to apple: Podělím se s Tebou o takovou osobní zkušenost. Jsem jednou z těch poměrně mnoha studentů, kteří své štěstí zkoušeli nejprve na 1 lf a po roce se rozhodli, že jim tam buzerace fakt nestojí za to a přešli na dvojku (to znamená udělat příjimačky a jít znovu do prváku). A opravdu si nemyslím, že bych to tenkrát udělala proto, že jsem nestačila na učivo :-) Podotýkám, že jsem v páťáku a pobírám prospěchové stipendium, takže v tomhle bych problém fakt neviděla :-) První lékařská je doslova masokombinát. Na přednášce nás bylo několik set, nikdo se s tebou moc nemazal. Říct si třeba o konzultaci bylo dost nemožné. Přístup vyučujících byl katastrofální. Spolužačka byla např. seřvána za to, že na praktika z chemie přišla v plášti, na kterém chyběl knoflík a měl flek na kapse... Ústav chemie vůbec studentům na 1 lékařské nahání děs a hrůzu. Hodně si tam totiž potrpí na biflování vzorců a tak. Pokud někdo neprojde přes prvák, je to většinou kvůli chemi. Na 2. lékařské nám ale třeba řekli, že chtějí, abychom tomu rozuměli a tím, že se našprtáme 300 vzorců nazpamět je fakt neoslníme :-) Objem učiva je na obou školách stejný, používají se stejné učebnice, ale ten přístup dělá hodně. Věř tomu. A na dvojce jsme chodili k pacientům už v prváku. Na jedničce jsme v prváku pacienta neviděli - vše bylo čistě teoretické. Jak je to ve vyšších ročnících už ale posoudit nemohu. Déle jsem tam nebyla. Na dvojce jsem maximálně spokojená a rozhodně bych neměnila :-)

Viem, ze to sem asi nepatri,ale rada by som sa spytala, predtym nez zacnem otravovat na studijnom :-) Na pozvanke k prijimackam je napisane, ze je nutne doniest maturitne vysvedcenie a pre cudzincov pas, bez toho sa clovek nemoze zucastnit. Kedze pas uz nepouzivam - do CR mi staci obcanka a maturitne vysved. nahradil diplom, tak netusim ci by to bez toho slo?

Verca: Tak by asi možná stačila i ta slovenská občanka, kdo ví, třeba se Slováci neberou jako cizinci. :-) Ale radši se na tom studijním zeptej. Naťukat jednu větičku jako dotaz do mailu Ti tolik času nezabere (a žádné romány nejsou třeba, ušetříš tím čas i na druhé straně :-).

janina: Se nediv, že spěchala - ono třeba dojíždět denně do práce 60 km (takoví lidé u nás na fakultě jsou a myslím, že i na studijním), to se pak člověk snaží stíhat dopravní prostředky... :-)

bobule: Já takový nějaký podobný příběh slyšel taky, by mě zajímalo, kolik takových lidí je, i když ten ročník by i odpovídal té, od které jsem to slyšel poprvé. :-)

Ještě doplním - vím o jednom podobném přechodu, tzn. místo druháku radši znovu přijímačky - ale tentokrát z 3. LF...

Ahoj, jedna zprava pro prvaky 2.lf, založili se Spolužáci.cz tak se všichni zaregistrujte a podelte se o svoje názory, stud. materialy a taháky.

A nechtěli byste radši studijní materiály posílat sem a nebo ještě lépe rovnou dávat do wiki?

caute. Neviete mi poradit akym sposobom sa da prelozit termin prijmacich skusok. Dnes mi prisla pozvanka - prijmacky su 14.6. + ak sa podari ustne 15.6., ale v ten den mam uz dva ine terminy, ktore sa ale prelozit nedaju. chcela som si to pozriet na oficialnej stranke ale mi ju nechce otvorit, neviem kde je problem ked vsetko ostatne ide v pohode. a neviete kedy byvaju nahradne terminy? dakujem za pomoc

Myslím, že to, že máš přijímačky jinde celkem nikoho na 2. LF asi nebude zajímat. :-) Pokud si pamatuji, v posledních letech aspoň přijímačky na jednotlivé lékařské fakulty minimálně v rámci UK moc nekolidují (tzn. 1., 2. a 3. LF, Hradec a Plzeň). Náhradní termín je, 27. a 28. června, je to na stránkách a ty teď normálně fungují...

dik za info, uz som si to pozrela aj ja, asi mi blbol net:) prijmacky na UK su ozaj v roznych terminoch, ale tie moje sa tykaju inych univerzit.

to sissi: asi nejlepsi by bylo nechat si napsat neschopenku (nejaky hodny doktor, pripadne mu vysvetli, ze jdes na medicinu a urcite nebude delat problemy) a tu pak posles s nejakym papirem, ze zadas nahradni termin.

Nemate nahodou nekdo informace,kolik je letos prihlasek na 2.LF?? Sorry,ze se ptam podruhy

tak pozvánka konečně dorazila.

to MaT: Nebo taky zvedala už 20. telefon, kde se jí někdo ptal, co se stalo s jeho přihláškou:-) Ale když je rozesílají v takovém časovém rozmezí, tak se nemůžou divit, že jim tam lidi volají a ptají se :-)

No ono taky rozeslat takové množství zásilek, zvlášť pokud to má být třeba doporučeně... Sice se to asi tiskne všechno na počítači a to samé adresy, ale někdo to taky musí dát do obálek a na to tady asi žádná mašina nebude. :-)

to ondra: opravdu chces vedet pocet prihlasek? neni to zbytecny stresovani?

to Mat: Jen pro Tvou informaci, z našeho bývalého kruhu na 1lf nás na 2lf skončilo pět (některým to ale nevyšlo na poprvé, takže jsme ve dvou ročnících). Jeden kolega ale ve třeťáku pohořel na mikračce a patole a pak to vzdal, takže nyní jsme tu 4 :-) Jedna kolegyně šla do Plzně, jedna na 3 LF a deset lidí tenkrát opakovalo prvák. Docela slušná statistika, že :-) Takže pokud jsi tu historku o plášti již slyšel, je to docela možné přímých svědků je několik :-)

to vila amalka:No rad bych to vedel at vim na cem jsem:-)) Ja uz jsem vystresovanej dostatecne, myslim, ze to ani horsi bejt nemuze.Jen by me spis zajimalo zda-li je min nebo vic uchazecu nez loni.

to ondra: vseobecne lekarstvi 1261

to vila amalka: Diky moc! No tak to neni zas tak strasny. Mam pocit, ze to loni bylo horsi, jestli jsem se dobre dival na tu statistiku. No uvidime, jak to dopadne

Jo mam jeste jeden dotaz:-)) Nevite, zda-li je test vseobecnych studijnich predpokladu take multiple choice nebo pouze s jednou spravnou odpovedi?