Rok 2006 - říjen

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Ahoj medičky, jsem pohledný blonďák, ročník pětašedesát, v kalhotách mám dělo ráže sedm pětašedesát, živim starý rodiče a v Pisku jsem měl holku, za sebou tři Ukrajince, Albánce a Polku. Když to dobře dopadne tak zejtra budu v praze a sháním touhle cestou nějakou milou dívčí společnost, nejlépe s absolvovanou SRZ z chirurgie, ježto mě ta kulka v trapézu opravdu začíná pobolívat a dle množství umrlých neutrofilních granulocytů (prostě polymorfonukleárů) soudím, že začínám trpět jistou imunitní reakcí, o níž bych se zde nerad rozepisoval, neboť toto fórum mohou číst i ti, co neví nic o mikrobiologii nebo imunologii. Na vaše odpovědi čeká sympatický Král Šumavy

umrlých??

Nevíte někdo, jestli je v Motole velká posluchárna pokryta wifi? Případně - podařilo se někomu z vás se připojit?

neutrofil: pokud se spokojis s napadne velkymi mitochondriemi a elektronove denznimi granuly, coz je dost sexy, alespon podle meho posledniho pritele polychromatofilniho erytroblastu (ktery bohuzel rychle zestarl a prestal byt tak atraktivni)tak si muzem dat rande (navrhuji terminalni bronchioly) co ty na to ? :)))

Ad WiFi: Naposledy jsem se ptal někdy v létě, prý je to v plánu, časový horizont byl "do konce roku", takže jestli už tam fakt něco je, nebo to bude až dárek pod stromeček, to musí někdo na místě zjistit. :-)

Každopádně asi jen tak někdo se nepřipojí, budete tedy nejspíš potřebovat účet (mělo se to realizovat pod hlavičkou projektu Eduroam).

Zase to s těma blbostma nepřehánějte, ať tady aspoň to něco, co je tu a tam užitečné, tak snadno nezapadne... :-)

hledám přítele pro sebe, který se vyzná v lékařském oboru. jsem vystudovaná sexy sestřička..příští rok se budu hlásit na všeobecné lékařství na 1.fakultu UK. jsem zklamaná z předešlého vztahu a moc bych si přála najít lásku, člověka,který by mě miloval..... a měl by na mě čas(můj expřítel je chirurg, moc času neměl, jezdil často do zahraničí). když mi napíšete,uděláte mi velkou radost:-)

To se tady z toho snad stala seznamka ci co??

Simono, to nemyslíš vážně?!? Jseš si jistá, že tvůj příspěvek patří zrovna sem ....?

to Simona: teda fakt nevim, ale seš si jistá, že tvůj příspěvek nepatří náhodou na jiné forum? tady se řeší otázky, který pomůžou studentům a uchazečům LF! a nevim, jestli seš to ty nebo ségra, ale už jsem si všimla, že se jedna z vás snaží nacpat na stránky www.spoluzaci.cz do tridy 1.rocniku na 2. i 1.LF a dělá, že si už nepamatuje, kdy byly přijímačky nebo kde jste se setkali, tak nevim, jestli se jim tam nechceš taky nacpat jen abys tam mohla uhánět mediky. Tak ti radim, počkej si, až se dostaneš na LF a pak se tam třeba seznámíš s někým, kdo si s tebou bude rozumět, nebo si dej inzerát do seznamky

no teda holky a co ma bejt. Seznamka to asi nejspis neni. Ale na druhou stranu, po tom co už se na techhle stránkách řešilo za blbosti, nebo za věci pořád dokola bych řekl, že je to aspoň trošku změna... Držim palce, ať si úspěšná. Jinak teda doufám, že na tyhle stránky smim přispívat, sem teda ve druháku na 2LF, tak mě to snad opravňuje, žejo :-).

Re:

Jo jo, jen sem pište blbosti, aspoň to tu nebude tak mrtvé. :-)

Já bych se nerozčiloval, spíš mě to přišlo úsměvné. :o)

Hledam milou, vernou a privetivou diploidni spolecnici s velkym jaderkem. PS: specha

Clara bunka: tak dobre. Budu se tesit. Tvuj popis me opravdu nazhavil :-))) Zkusim se tam nejak tou diapedezou prostrkat. A ukazu Ti svuj novy, treti jaderny lalok.. ;-)

neutrofil: ty mas jen 3 laloky (segmenty)? takze jen takovej prumer:) no kdyby sis poridil alespon jeden dalsi segment ..., ale spokojim se i se 3 :))) tak dorazis dneska vecer? musime si to poradne uzit, kdyz vydrzis ve vazivu jen 1 - 4 dny (chlapi dneska nic nevydrzej)

Clara bunka: o.k. uz se nedockavosti ritim krevnim recistem :)) Neboj, kdyz budes chtit, tak dalsi laloky pribudou ;-) A ldyby nebylo co fagocytovat, tak vydrzim klidne i vic. Na polychromatofilniho erytroblast si po zazitku se mnou jiz ani nevzpomenes ;-) A ukazu ti svy eroticky azurofilni granulka :)) Tak na me pockej a zadny flirtovani s poharkovejma bunkama :))

neboj, poharkovy bunky v terminalnich bronchiolech uz nejsou a navic jsou cely takovy zahleneny - no nic pro me. tak to uz se tesim na tvoje granulka, polychromatofil byl jen takovej ulet z nudy, uz byl celej sedivej. Ale kdybys pridal jeste jeden segmentek,... no uz se nemuzu dockat :)

Clara bunka: Jeste ze tak. No jen jsem si rikal, oni obcas poharky zabloudej, kam nemaj.. :)) A jsou dost takovy doterny :) No abych ti udelal radost, tak uz se mi zacina ctvrtej segmentik pomalicku rysovat:)) Snad se ti bude libit. A zmnozil jsem si kvuli tobe nekolik mitochondrii s velkym mnozstvim elementarnich globularnich partikuli, abychom meli na nase dovadeni dostatek energie :-)) Uz mi nestaci polymerizovat aktin, jak moc se za tebou tesim ;-)

no tak to mi teda delas radost - 4 segmenty - to mi budou ale rasinkovy bunky zavidet :) ja mam energie az az, na ty 4 dny to urcite vydrzi, no moje granula zas vylucuji sekret, abychom meli pekne mekke luzko, tak si pospes :)))

ale myslim, ze se nase seznamovani moc nebude libit MaTovi, takze bychom toho radsi meli nechat - a uz se jen tesim na okamzik, kdy se u me objevis

Clara bunka:wow, tak to si priprav hodne sekrecnich granulek ;-) Budou dozajista potreba :)) Za chvilku jsem u tebe, jen se tady musim procpat mezi tema endotelovejma bunkama :)) Ale tak ted uz to radsi nebudem dal rozepisovat, ne kvuli MaTovi, ale kvuli zachovani nasi bunecne intimity ;-))

Ahoj,

promiňte, že ruším vaši poutavou diskusi, ale měl bych dotaz ohledně anatomie... Jakým způsobem probíhá zkouška z anatomie, co se týče popisu jednotlivých orgánů, svalů, atd.? Máme k disposici něco jako "slepou mapu", resp. atlas bez popisků nebo jak je to? Dokážu si představit popis skutečné kosti, ale třeba svaly nebo orgány by asi tak jednoduše nešly? :-)

no kosti jsou jen u prakticky - tam dostanes nejakou kost (nekdy nechaj i vybrat) a chtej na ni neco ukazat, stejne tak na prakticky ukazujes nejake svaly nebo cevy + nervy na mrtvole a nejaky organ, ktery tam staci zorientovat + se zeptaji treba na jeho laloky (jatra, plice). a pak je normalni zkouska jen ustni, kde si vytahnes otazku, ktera ma 4 podotazky - svaly tam byly dost casto. ja si je treba taky vytahla a proste jsem mu rikala zacatek, upon, inervaci + fci, ale uz tam nesjou k dispozici zadny obrazky ani telo. a s organama je to podobne, ikdyz tam se nepta na kazdy jejich margo a facies, ale treba na ulozeni a cevni zasobeni. je to blby, ze se na to clovek nemuze uz divat, ale zase nechtel vsechno - me se treba ptal jen na 2 hlavni svaly ze vsech tech skupin, ale myslim, ze na zk je jeste dost casu :)

aha, dík! :-) a probíhá to tak, že oni řeknou termín a já ho ukážu mě nechají mluvit samotného?

aha, dík! :-) a probíhá to tak, že oni řeknou termín a já ho ukážu nebo řeknou téma a já mluvím samostatně?

jestli myslis na prakticky - tak asi zalezi na asistentovi, ale mne vzdycky na neco ukazal a chtel nazev - par veci na kosti, nejakou arterii v tele, zorientovat organy (napr. jatra - na nich popsat laloky a ukazat treba venu portae = vratnicovou zilu,...) + jeden prurez mozkem, na kterem taky chtel ukazat asi 3 veci. Ale na prakticky snad nikoho nevyhodili.

Jak ses jen mohla spokojit s takovým přivandroalcem, kterej se zmůže maximálně na CD16? Já jsem ti dával perspektivu a životní prostor: mohla ses množit až bys zaplnila kostní dřeň svými metastatickými potomky. Mohli jsme romanticky unikat před NK buňkami a místo toho se zahodíš s prvním polymorfonukleárem, kterej ti přijde do cesty. Ohavnost. Přeju ti, aby volné radikály, které svým cytochromem P450 stále pokoušíš, poškozovaly tvou DNA až k zdárné aktivaci všech různých kaspáz. A nezkoušej to s omluvama, dobře ti tak.

Ortochromatický erytroblast: mindrak vid? Se stava, ze nekdo dokaze Clara bunku uspokojit lepe nez erytroblast ;-) Jen pockej az si te najdu a zfagocytuju!! Budes litovat svych slov

jak to tak čtu, tak začínám mít silný pocit, že tu má někdo až příliš nezdravé sebevědomí. Že by myelodysplastický syndrom?

Neboj, laloku mam dostatek a naprosto fyziologicke konstituce. A mam i dostatek azurofilnich granul, se kterymi drive ci pozdeji splynes ;-) Vykoledoval si ortel smrti, pred granulocyty neuniknes!!

ahojky prosim prosim nemate nekdo farmakologii od Lincové???a chce ji prodat??

Kdo na tu farmakologii nějak extra nespecháte, tak v prosinci by mělo vyjít nové, doplněné a aktualizované vydání...

Ahoj. Mám dotaz pro někoho z 3.LF. Nevím jestli se tu někdo najde, ale stejně. Zajímalo by mě, jestli má každý jednotlivec v prvním semestru všech sedm pitevních cvičení, nebo jestli se to nějak střídá? Díky!

2uhrov: nevím jestli úplně chápu tvůj dotaz, ale po týdnu tj. 7mi dnech se střídate na pitevnách vždycky dohromady 2 až 3 kroužky, tj. pitvy máte všichni, ale ne celou dobu, součástí pitev je i učení na již vypitvaných končetinách a semináře, kde se berou cévy, nervy, topografie...pitvy jsou 6 dní 7. den je popitevák

ahoj, chtela bych se zeptat, jestli nahodou nekdo nevite, jak to funguje u te nasi pani fakultni lekarky (2.lf). Je mozny se tam nechat jenom ockovat nebo se clovek u ni musi registrovat a nebo vyplnovat tu rodinnou anamnezu?? predem moooc diky za odpoved:-)

to Iva

co se týče paní doktorky Berkovičové- každý student se k ní může a nemusí zapsat. My měli v prváku vypsané hodiny pro všechny studenty, kdy se tam má kdo dostavit. Kdo chtěl, ten se tam zapsal, kdo nechtěl, ten jí to řekl a tím pro ní přestal existovat. Já jsem se k ní nepřihlásila- jednak jsem na ní neslyšela moc dobrého a jednak mám radši doktorku v místě bydliště (jsem z Prahy), poněvadž jdu k doktorovi až když je mi tak zle, že bych nedojela do školy a to bych nedojela ani tam:-) Snažila jsem se jí alespoň vyptat, co všechno si mám u té své doktorky nechat oočkovat, otestovat... a moc ochotná tedy nebyla (nic z toho nemá, že poradí...). Nicméně na ty, co se k ní přihlásí je prý pak vlídnější. Takže to očkování by ti měla zařídit, poradit doktorka, u které budeš. Třeba na tuberkulinový test jsem šla rovnou na kalmetizaci, protilátky na žloutenku mi zjišťovala praktická (už jsem byla očkovaná dříve)- ale musela jsem jí říct- chci to a to... Všechno si necháš zapsat dozadu do indexu. Co všechno je povinné pro daný ročník by měli poradit i na studijním.

Co je kalmetizace?

kalmetizace – očkování proti tuberkulóze

ahojte.Nechce sa niekto zbavit Grimovej anatomie...

Ja!ale bohuzel zkouska je az v cervnu...

Prodelal jsem infekčni mononukleozu a jelikoz doktorka rekla ze nesmim fyzickou zatez jestli teda muzu i sex ?? dekuji

Tak zkus sex bez fyzické zátěže. :-)

Hele jenom by me zajimalo, nevite kde se da najít neco o tzv. individualnim studijnim planu? Zkratka bych to rad vedel, jen tak, pro zajimavost... navic bych rad vedel, kdy je takzvaně "včas" o něj zažádat podle studijního odd.? Dik

to Michal: sex bez fyzicke zateze je prece nejlepsi ne?? ;-)

Informace o individuálním studijním plánu ti poskytnou právě na studijním oddělení, nejsem si jistý, jestli o tom je někde něco na internetu, ale skoro bych se nedivil, kdyby ne. Mělo by to být upravené ve studijním řádu, takže by se asi dalo něco najít v Karolince, ale nevím, jestli se dá aktuální Karolinka najít na webu.

Jinak co si pamatuji, funguje to tak, že se prostřednictvím studijního oddělení podá žádost studijnímu proděkanovi a ten to pak schválí, nebo zamítne - nejspíš ještě po konzultaci s vedoucími dotčených předmětů. Ale dost záleží na okolnostech - proč ten individuální studijní plán chceš, jaké předměty etc.

Třeba celkem vycházeli vstříc, když někdo studoval souběžně ještě nějakou jinou fakultu. Individuální studijní plán mají také často lidé, kteří opakují nějaký ročník - opakují třeba 2 předměty a přiberou si k nim něco z dalšího ročníku. Ale co povolí si takhle "stáhnout" níž a jak moc, to už je pak komplikovanější...

Joe: o individuálním studijním plánu se dočteš tady: http://www.lf2.cuni.cz/Dekanat/predpisy/srzuk2lf.htm (čl.10)

Zdravim!Vidim,ze se to tu hemzi samyma odbornikama,tak bych mel jednu otazecku...Zajimalo by me,jestli ma intenzivni vrcholovy sport nejaky vliv na mozek a zejmena na nervove bunky.Dochazi v nem k mnoha otresum(doslap pri behu,skoky atd) a jestli tyto otresy nejak nezabijeji nerv. bunky?

Jasně, vrcholovým sportem ku trvalé invaliditě. To nám říkali hned na první přednášce na medicíně... Odborníci doporučují sex (ale pozor, po mononukleóze radši pokud možno bez fyzické zátěže a když už s fyzickou zátěží, tak aspoň ne vrcholové).

:o)

MaT: :))))

Prosím, prosím, nevíte někdo, odkdy, kde a za kolik se dají sehnat lístky na ples 2. LF? Díky

Vždycky se prodávali na pokladně děkanátu, počítám, že letos to bude stejně. Ceny se asi zase tak moc měnit taky nebudou. A kdy, to zatím nevím, ale předpokládám, že až to bude aktuální, objeví se plakáty a také informace na webu fakulty (a tady snad taky :-).