Rok 2006 - srpen

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

kolej Jednota a 3.LF. Psal jsem přímo osobě, která má za kolej takové dotazy zodpovídat a dozvěděl jsem se prd. Ani mi nenapsali. Proto mě to zajímá. No uvidíme :)

Re:

Za kolej (1) nebo koleje? (Tedy někdo z Kolejí a menz UK)

Zkus třeba ještě něco z tohoto:

Kolej.Jednota@kam.cuni.cz

hana.plichtova@kam.cuni.cz

A pozor, jsou teď dovolené... Když budeš psát nějaké konkrétní osobě a ta zrovna bude 4 týdny na dovolené, tak se asi odpovědi nedočkáš hodně dlouho...

Ahoj. Je tady nekdo kdo jde letos na 3.LF ? Jak je to prosim s kartami studentu ? Meli jsme pri zapise dostat nejaky kupon, nebo znamku? Ja totiz nic nemam ...... snad to nebude nejaky problem. Diky

No, co na to říct, když sama nevíš, těžko to za Tebe někdo rozhodne. :-) Běž na medicínu, s uplatněním myslím taky nebude problém, zvlášť za pár let a v nejhorším si můžeš udělat rekvalifikační kurz na zubaře, určitě je to snazší, než obráceně. :-)

Ahoj,

chci se zeptat, nevíte jak to je třeba se studiem nebo stážemi v zahraničí? Je to možné, příp. ve kterém ročníku?

Fakt máš tuhle mailovou adresu? :-) To už když tak radši nepiš žádnou...

Státnice jsou na 2. LF všechny až v šestém ročníku - tudíž ani v zahraničí by těžko byly dřív. :-)

Pokud chce někdo studovat v zahraničí, tak ať tam jde studovat. Tady máme české fakulty a studuje se tady. :-) Možnost vypadnout z ČR jen na čas tu během studia samozřejmě je. Spíš s tím počítejte ve vyšších ročnících. Občas se někomu povedlo dělat v cizině i nějakou zkoušku - ale párkrát se také stalo, že jí stejně musel dělat tady znovu. Ona se přeci jenom výuka na různých fakultách může lišit. Také vím o dost lidech, kteří kvůli tomu, že takhle vyjeli někam do zahraničí, opakovali nebo rozkládali některý ročník...

Rozdíly mezi fakultami v ČR v tomhle asi moc nebudou, i když jak je to jinde než na 2. LF moc přehled nemám. Konkrétně na 2. LF docela čile funguje IFMSA, Erasmus a snad i jiné projekty a myslím si, že kdo vyjet chce, tak i vyjede. Někteří lidé i opakovaně...

1. Normálně překlepy a gramatické chyby neopravuji, ale tohle v poslední době vidím příliš často. Před otazníky (ale ani vykřičníky) se nepíše mezera. Píše se snad před tečkou?

2. Studentské průkazy se vydávají ve speciálních centrech, v Praze je jedno v Celetné, další na Právnické fakultě a pak na MatFyzu. K vystavení průkazu je potřeba index a kupón od fakulty, ty jsem myslel, že vydává fakulta při zápisu. Jestli ho nemáš, můžeš se buď zeptat na studijním oddělení fakulty, případně se ještě podívat na http://www.cuni.cz/prukazy/ - třeba se něco dalšího dozvíš tam.

vseobecna versus stomatologie (3 odp.) Zoufalec 30.7. 2006 20:06

Cauky lidi. Vim, ze jsem asi tisicej clovek, co tady zadoni o pomoc kvuli medicine a taky se za to patricne omlouvam. A tak lidi, ktery toto tema nezajima, prosim automaticky preskakujte. Mam obrovskej problem. Vzali me jak na vseobecnou do Plzne a na stomatologii do Hradce. V Hradci jsem uz dostala kolej- to ale pro me neni dulezity. Opradu nevim, pro co se mam rozhodnout. Problem je v tom, ze moje mama je taky doktorka vseobecna- takze bych od ni eventualne mohla prevzit zkusenosti. Ale od studia vseob. mediciny me zrazuje delka studia- hlavne potom ta praxe!! A v neposledni rade to brutalni sroceni. Pro je zase to, ze si muzete vybrat az pozdeji, co si predstavujete za specializaci. Kdyz jdete na stomatologii, tak je z vas proste zubar. Myslim si, ze jsem relativne sikovna. Ale zase nevim, jestli by me bavilo divati se celej zivot lidem do pusy. Zubaru je strasne malo, velky uplatneni. Opravdu to mam tak pul na pul. Vubec nevim, co me tahne vic. Zkratka vsechno ma svy pro a proti. Pro me je to strasne tezky. Chtela bych proto vedet nazory jinejch lidi, jak se na to divaj, popr. studentu fakult. Diky za pomoc.

Jo, ale už je naštěstí pryč... To mazání ručně je sice otrava, ale ještě toho naštěstí není tolik, tak to zatím jde. Víc mě teď irituje spam, co mi chodí na mail a z domény medik.cz... Maily se mi přeposílají na mobil, tedy pokud jsou z domén .cz a .sk. Jenže tohle pak projde. Asi si budu muset ještě trochu pohrát s pravidly, protože sobě až tak často maily neposílám a když, tak na ně obvykle nepotřebuju upozornění na mobil. :-)

Omlouvam se, prispevek polozeny nize je ode me, je okopirovany z diskusniho fora studentinu, kde nekdo vykrikoval, ze se kazdy pta na medicinu. Jinak dekuju za odpoved. Zajimal by me totiz nazor primo vas, studentu.

Ahoj, jeste bych se chtel zeptat, nevite jake jsou statistiky, co se tyce odchodu, neboli vyhození :-) studentu ze studia, behem rocniku? Lze to najit nekde na webu fakulty, pripadne mate nejake blizsi info?

Dik

pokud vím, tak v prváku po prvním semestru nikoho nevyhodili. např. z histologie bylo možné získat zápočet za zimní semestr ještě v červnu a zkoušky v prvnim semestru taky nebyly těžké, takže je většina udělala napoprvé, takže se nemusíš bát.

Ahoj,chtela bych se zeptat,co se bude dit v Dobronich?Prisla jsem,diky nemoci,az na druhy termin zapisu a bylo mi oznameno,ze uz nemaji do Dobronic mista.Deje se tam neco zavratneho a mam litovat,ze jsem se nesnazila v teplote a s hadrem na hlave dopravit na prvni termin?:) Predem diky moc za odpoved.

Uz zase spam :(

No já myslím, že zas až tak o moc nepřicházíš )snad jen o nezapomenutelné několikahodinové noční cesty z hospody podél břehu řeky :) ale pokud jde o organizaci, tak to probíhalo asi takhle (alespon vloni): nejdřív měl prof. Pelouch nějaký proslov na uvítanou, pak tam byli z ústavu humanitních základů lékařství a povídali nám o seminářích na 2. semestr + o povinné literatuře (ovšem to samé zopakovali i na 1. přednášce ve 2. semestru). Dále tam byli snad z ústavu ošetřovatelství a měřili nám tlak, výšku, váhu,... + nějaký dotazník o životním stylu. Pak jsme vyplnovali dotazníky o motivaci ke studiu, taky tam byly otázky typu jestli jsme věřící, co čteme atd. poslední ústav, který tam byl zastoupen, byl ústav tv a tam jsme opět vyplnovali dotazník + nám povídali něco o sportech na fakultě a asi 2krát jsme se museli nějakého sportu zúčastnit (volejbal, basket, aerobic, kanoe, tenis,...). ale jinak bylo víceméně volno. Ještě jsme dostali rozvrh (ale ten by snad měl být už tou dobou i na netu) a stravenky do menz. Taky jsme se dozvěděli rozdělení do kruhů (které bylo možno po dohodě decentně pozměnit, takže pokud tam jede někdo, s kým chceš být v kruhu, může se to tam pokusit dohodnout, záleží, jestli seženete někoho, kdo se bude chtít taky vyměnit). Je sice fajn poznat tam alespon trochu lidi, ale na druhou stranu během těch 6ti let je na to času ažaž :) takže závěrem si myslím, že všechny info ti někdo shrne do pár vět. A pokud se chceš do Dobronic někdy podívat, pořádají se tam letní sportovní kurzy :)))

Safra lidi, využívejte trochu tu wiki, pro koho to asi dělám...

http://wiki.medik.cz/wiki/Dobronice

MaTe, spousta lidí si ani nepřečte fórum pár stránek zpátky, takže odkazy na levo možná ani nesledují. Většinou ani nevědí, co to wiki je. Zkus sem dát nějaký větší odkaz, nebo nějaký text, který bude přímo na wiki odkazovat a navíc ve zkratce popíše o co vlastně jde ,... jde jen o můj nápad, nemusíš to brát vůbec vážně.

Je fakt, že jít trošku dál do historie této diskuse není zrovna pohodlné, to beru. Takže to opravdu většina lidí nedělá. :-) Ale levé menu by sledovat mohli. Původně tam byl jen odkaz na wiki.medik.cz, teď to má celou vlastní sekci, pod tím jsou i odkazy typu "Často kladené otázky", to by je snad mohlo trknout. :-) Než se pustím do nějakých ještě razantnějších změn (obrovské červené nápisy: "než se na něco zeptáte, podívejte se do wiki, jestli už to tam není", případně otravná pop-up okna :o), zkusím aspoň tu sekci wiki dát výš, než chat...

Tak vidíš, asi ve škole nechodila na tělocvik, nebo je zamilovaná do Míši Džórdna :)

to KV a všem ostatním. jek jsem psala, že se za pitevní nástroje platilo 79 Kč, tak jsem si ted uvědomila, že to bylo jen 69, takže se můžete radovat :)))

hanka: Můžu se ještě zeptat, pro jaké fakulty tohle půjčování funguje? Myslím, že si psala, že je to na Karláku, tak jestli to je pro 1. LF, pro 2. LF, nebo obě. :-)

KV: Na tu wiki jsem to takhle psal já. Je fakt, že nějak podobně nám argumentovali tělocvikáři, když jsme je poprvé viděli v Dobronicích...

Pujcovani je i pro LF2 a priboru maji docela dost... Mnam mnam;)

to MaT: letos to tak platilo pro 2.LF, jak je to pro 1.LF bohužel (nebo možná naštěstí) netušim.ale bylo v té sadě bylo všechno potřebné i 2 pinzety, takže to půjčení vyšlo daleko levněji než kupování vlastních nástrojů, ale na to upozornujou na přednášce i cvikách, takže se to určitě každý včas dozví, ale asi je dobrý to sem napsat, aby nadšení prváci ještě o prázdninách nevykoupili zbytečně zdravotní potřeby :)

Ahoj!Nevíte někdo o podobném fóru na LF3?Děkuju...

Nic podobného asi neexistuje, taky bych to rád viděl :-) ale jestli bude v prváku čas, určitě bych se o něco podobného pokusil, protože je to velice npomocné. Do začátku asi jenom fórum, časem třeba víc ,...

Zdravím. Měl bych dotaz...nevíte někdo, kdy začíná výuka pro první ročníky na 2.LF? Já jsem všechny ty papíry po přijímačkách vyhodil a zapadl do hospody. Kdyby byl někdo tak hodný a prozradil by mi to, byl bych velmi rád a vděčný...

2.10. ale to ti sand zopakujou v Dobronicích, navíc na netu budeč mít rozvrh, tam bude napsaný, v kolik hodin máš kde být a navíc stačí se mrknout do Karolínky - tu jsi snad nevyhodil a pokud vim, tak na přijímačkách žádný info o začátka školy stejně nedávaj. taky je je rychlejší se třena juknout na stránky 2.LF a všechno najdeš tam

jo díky moc. já do Dobronic teda nejedu, ale snad ty informace nějak najdu... Karolinku mám.

Dobrý den. Předem se omlouvám, jestli je to tu už někde napsané - já to nenašla. Chtěla bych se zeptat, jaké vybavení člověk potřebuje do prváku a kolik to tak stojí (nemyslim učebnice, spíš pláště a tak). Děkuju

Je to vse napsane ve wiki :)

Přesně tak, běž na stránky wiki.medik.cz a tam si klikni na "Studium". Psal jsem to tam zrovna před týdnem. Nejsou tam ty ceny, ale nějak orientačně je tam zkusím taky dopsat. :-)

Mám pocit že za "pitevní příbor" by člověk neměl dát víc než tak 100-200 Kč (spíš možná i méně - pokud to někdo kupoval v poslední době, tak sem napište). Co se týče bílého oblečení - nejdražší je asi plášť, ten býval možná za 300-400, ale zkusím taky někde zjistit aktuální ceny... Měl jsem v plánu tam dopsat i pár míst, kde vím, že nějaké pracovní oděvy sídlí (na Plzeňské, na Kulaťáku v Dejvicích, u Vršovického náměstí má podnikovou prodejnu Brudra, zdravotní potřebny - na skalpely a tak - jsou jedny i v Motole, další myslím na I. P. Pavlova, etc.).

pitevní nástroje je lepší si půjčit, platí se vratná záloha 200, ze které se strhlo 79 Kč za půjčení na 2 týdny pitev. pinzetu je lepší si koupit svoji, protože se pak hodí i během roku - stojí asi 50 Kč. jinak zdravotní potřeby jsou i v Motole, na Andělu za tím nákupním centrem Nový Smíchov, na Karláku, na I.P. Pavlova ...

Ja se mooc omlouvam, fakt jsem to poctive procetla, ale tohle jsem asi preskocila, nebo co. Diky, jste hodny:)

To je v pohodě, se nemusíš omlouvat, aspoň tu pak vznikají podrobnější odpovědi a já mám aspoň náměty, co kde zpřehlednit, odkud kam udělat odkazy a tak... :-)

Jen jsem se s vami chtela podelit o zazitek. Ve wiki je psano o sportech na LF2 cituji "Dřívější filozofie měla také něco do sebe - prý až budete lékařem, přijdou za vámi rodiče a zeptají se: "a když má ten náš Pepíček to astma, myslíte, pane doktore, že může chodit hrát ten floorbal?", tak aspoň budete vědět, co to ten floorbal je a co to obnáší". Prislo me to vskutku usmevne...

Vcera jsem ale zapla televizi a mluvili tam neco o bazalni stimulaci a sestra (Bc.) mluvila o tom, jak chlapci v komatu, aby se rychleji probral, davaji do ruky basketbalovy mic a basketbalovou palku:)

Vím, že tak před rokem jsem na něco narazil, dělal to někdo ze 3. LF. Zdálo se, že tam shromažďují i různé přednášky a tak (jako uploadované přílohy). Ale adresu si bohužel nepamatuji. Kdo ví, jestli se na to nevykašlali. Jinak s časem v prváku bych radši moc nepodléhal iluzím. :-) Jinak pokud někdo něco podobného objevíte, přidejte prosím odkaz sem:

http://wiki.medik.cz/wiki/Medici_online

to Uhrov: a ty jdeš ted v říjnu taky do prváku?

No právě, na ten čas já taky nijak moc nespoléhám :) Jasně, jdu letos taky do prváku. Budeš na koleji? Jestli chceš, tak se ozvi na mejla. AHoj

zdravím všechny, koukám, že tu sjem asi široko daleko jediná nastupující do plzně...:-) chtěla jsem se zeptat někoho zkušenějšího, jak to je s ubytovacím stipendiem. jestli jsem nic nepřehlédla, tak na universitních stránkách je ještě odkaz z lońského ruku. nerada bych zaspala podání žádosti. btw, kdy je nástup na kolej se taky dočtu někde na kam.cuni.cz? děkuju moc :-)

Já si akorát pamatuji, že když se s tím začínalo (vloni?), tak se žádosti stejně dávali až bůh ví kdy v zimě... A byly v tom docela zmatky. Ale kdo ví, jak to bude letos...

A je potřeba nějaká kniha na první pomoc?

to Sope: za nás žádná kniha potřeba nebyla, bohatě stačily poznámky z přednášek :-) Ale situace se mohla změnit. Knihy ale existují¨, takže zájemci si je určitě mohou půjčit. Na ARU ale byly zkoušky pohodové - jak První pomoc v prváku, tak Neodkladná péče v páťáku.

to MaT: ahoj Marku, chtěla jsem přidat nějaké materiály do Wiky a ono mi to nejde - prostě se to tam nechce uložit. Co s tím? Mohl bys prosím přidat návod pro nás, kteří v editaci internetových stránek nejsme až tak zkušení? Mám totiž několik zajímavých věcí, které by možná pár lidí ocenilo :-)

A teď jedna hloupá otázka. Nevíte kde je studijní oddělení 3.LF? Zítra tam mám jet, ale nevím přesně kde to je. Asi to bude v areálu FNKV, ale kdyby ne, nevíte náhodou kde se nechází? Dík

To JIRKA: Studijní oddělení najdeš v budově děkanátu (tam, kde byly ústní pohovory). Teď tam ale probíhají opravy, tak musíš jít postranním vchodem. Když se postavíš proti budově čelem, tak musíš jít směrem ke zděnému plotu, kt. je napravo a pak bílejma vratama k provizornímu vchodu a tam se zeptáš v improvizovaný vrátnici.

Ad první pomoc: V knihovně existují knížky, já si něco takového půjčil den před zkouškou, odpoledne do toho trochu mrkl, pak mě to přestalo bavit, tak pak ještě ráno před zkouškou a... za jedna. Ono se hlavně skoro u všech otázek opakuje: Zjistíme stav základních životních funkcí, pokud něco nění OK, zahájíme KPR - a naučit se KPR. To člověk využije skoro u všech otázek...

Ad wiki (má to být po hawaisky, fakt obě "i" měkká :-) - za prvé musíš mít vytvořený účet (zaregistrovat se). Bez registrace to nejde, dřív to šlo, ale wiki se pak stávala příliš často cílem různého spamu. Registrace je jednoduchá - zvolíš si jméno a heslo a zadáš mail, kam Ti to když tak heslo může poslat.

Po registraci se přihlásíš a pak jdeš na stránku, kterou chceš editovat. Pokud chceš vytvořit novou stránku, tak její jméno můžeš napsat třeba nalevo do toho políčka na vyhledávání a klikni na "Jdi na". Ono to sice napíše, že stránka neexistuje, ale je v tom textu i odkaz "vytvořit". A tam už můžeš vesele psát...

Pokud by si s tím měla nějaké další problémy, tak klidně napiš, případně mě můžeš kontaktovat rovnou (na http://mat.medik.cz/ na mě najdeš mail, ICQ...).

to sobicce-ahoj :) tak to je fajn, že nejsem samotná:) když se o těch kolejích něco dozvim, určitě sem dám vědět.ale nevim nevim, kde bych to měla najít. Možná, že to taky příjde mailem, jako pokyny k zaplacení. uvidíme.. a jak se těšíš do školy? já už docela jo :)

sobicce:nejsi nahodou z CB?

Měl bych dotaz pro veterány. Moje sestra chodila na střední zdravotnickou školu a já mám doma spoustu sešitů, které po ní zůstaly. Myslíte, že je nějaká reálná šance, že bych je při studiu nějak využil? Díky za odpovědi!

Ahoj, nejsem žádnej veterán, ale stane-li se zázrak, postoupim do druháku. A myslim, že už i do prváku se ti něco bude hodit: minimálně Ošetřovatelství, ale třeba taky První pomoc, anebo např.Chemie?