Rok 2006 - srpen

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

To Jirka: Já už k veteránům asi patřím :-) protože už jsem 2lf úspěšně ukončila :-) a spíš si myslím, že sešity ze střední zdravotní školy moc nevyužiješ. Určitě ne chemii. Moje tři sestřenice jsou všechny zdravotní sestry a to, co se učily (hlavně mám na mysli tu chemii) je nepatrný zlomek toho, co se bralo na gymplu. Možná se ale bude dát použít to ošetřovatelství, jinak asi nic moc. Ale mohu se zamozřejmě mýlit. Ale ono i na to ošetřovatelství budou vyžadovat znalost knihy, kterou si na ústavu ošetřovatelství napsali, na chemii budou předepsaná skripta atd., takže učit se rozhodně budeš mít z čeho :-)

No s tou chemií je to pravda, je to asi težší. Ale v prváku po nas na chemii nechtěli skoro nic, řekl bych, že míň než na gymplu. A ošetřovatelství v prváku je čistá formalita a učit se na něj nejspíš nebudeš, to spíš na jiný předměty.

Ahoj Jani já taky nastupuju do Plzně a taky by mě to moc zajímalo:(

Ahoj,

nevíte, jestli s námi v Dobronicích budou i zahraniční studenti, co jsou na té placené verzi studia v angličtině?

Dost pochybuju. Za nás to nebylo a neslyšel jsem, že by se na tom něco měnilo. Většinou přijíždí do ČR až tak týden před začátkem studia, někdy ještě později. Přeci se nepoženou do ČR jen kvůli nějakému pofidérnímu kurzu v Dobronicích, víte, kolik to stojí? :-) Navíc se obávám, že kdyby je nahnali do těch chatek, co v Dobronicích bývali, tak by zvažovali, jestli svých 12 tisíc ropných dolarů nechtějí radši zpátky... :-)

Ahojky,

chtěla bych se zeptat, není tady mezi vámi někdo, kdo je na oboru Radiologický technik? O tomto oboru uvažuji, ale bohužel nemohu najít z čeho se děají přijímačky a v jakém rozsahu a taky by mě potěšil nějaký osobní poznatek :o)) Děkuji moc moc a hezký den i noc :o)

Mam pocit, ze tenhle studijni program se bude utlumovat. A neni vubec jisty, zda-li ho pristi rok otevrou

Na 2. LF možná ano, o tom se mluví už nějakou dobu. Ale původní otázka byla položená dost obecně... :-)

Ahoj, chtel bych se jeste zeptat, ohledne poznamek. Je nutne delat (neboli delate si hodne) poznamky na hodinach, nebo spis jenom to opravdu nejdulezitejsi a pak se vsechno ucite z knih?

Ahoj,chtěla bych se zeptat, jestli na 2.LF funguje SIS(studijní info systém) stejně jako třeba na Přírodovědecké f. nebo na 1. LF? Dík

Tamiflu: Na tohle se nedá tak snadno odpovědět. Je to každého věc, z čeho se mu učí lépe, jestli z vlastních poznámek (které nemusí být ani zdaleka úplné), nebo z knihy (kde by mělo být vše, ale zase zase místo půl stránky poznámek to může být 30 stran). Také dost záleží na tom, co je to za předmět a jaká je k němu k dispozici literatura (a také jak aktuální). A také, kdo přednáší (a jak má tu látku pokrytou).

Podle mě by si měl člověk tak jako tak odpovídající literaturu přečíst (protože na přednáškách se prostě nemůže odpřednášet všechno), ale zároveň by si měl dělat poznámky, aby třeba věděl, co je důležité, co je jinak oproti učebnici, etc.

Ideální stav by byl, aby člověk danou látku měl už před přednáškou přečtenou. Pak by si zapisoval jen to, co by věděl, že v knížce není, nebo je tam jinak. A taky se pak může fundovaně přednášejícího ptát a diskutovat s ním...

A je to z extrému do extrému - přednáška z anatomie nikdy nebude o tom, že vám tam někdo nadiktuje všechno, co se máte naučit. O tom to není. Stejně si budete muset doma nad tím Čihákem sednout a tu lebku se naučit, až z toho budete mít mozoly na zadku... To vám nikdo na přednášce do hlavy nenaleje... Pak jsou zase předměty, kde než číst nějakou 150stránkovou knihu je lepší chodit na přednášky, tam pozorně poslouchat, udělat si pár poznámek a před zkouškou si je projít. Počítejte ale s tím, že takových je jen pár. :-)

A hlavně - tohle už není zákadní škola, kde vám učitelka řekne: "Tak děti a teď si budeme psát..." Co si napíšete a co ne, to je vaše věc a nikoho to nezjímá, jste vysokoškoláci...

ráďa: Studijní informační systém? Ne. Proč? Byly pokusy se zapisováním na některé zkoušky přes internet, ale byly s tím nějaké problémy... Jestli se něco chystá do budoucna, to přesně nevím, ale je fakt, že je to v poslední době trend a nejspíš to někdy čeká i 2. LF.

Já sám jsem velkým zastáncem moderních technologií a různých informačních systémů, ale zase na druhou stranu musím přiznat, že se necítím nějak zvlášť ochuzen tím, že jsem vystudoval fakultu, která ani nemá IS pro studenty... :-)

Ahoj! Pro všechny studenty 3.LF. Přeci jenom existuje něco, co by nám všem mohlo pomoci. Na drese http://www.mediklf3.estranky.cz/ existují stránky ne nepodobné těmto. Materiálů zatím moc není, ale časem jistě přibudou a půjde o kvalitní stránky. Užívejte prázdniny!!