Rok 2006 - září

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re:

No, ještě to na té kvalitě asi bude chtít zapracovat... Konstruktivní připomínky: hned ten první obrázek moc "kvalitně" nevypadá. Taky by to chtělo se podívat na ten "češtin". No a jinak mám pocit, že tam kromě fotek není lautr nic... Buď jsem slepý, nebo je to tam tak blbě schované, že tam nic nenajdu. Jen pár fotek...

Nestačí jen zprovoznit stránky a čekat, že lidi do nich budou posílat materiály. Člověk si taky musí dát nějakou tu práci a dát dohromady něco, co na ně dá. Já jsem si stránky plnil ze začátku pěkně sám, až poté, když lidi viděli, že tam něco je, tak začali taky něco posílat... Jinak jsou lidi asi nedůvěřiví...

To MaT + To UHROV: Na tech strankach studenta LF3 toho moc nenajdeme, to ma MaT pravdu, ale i takoveto "nedokonale" stranky kazdeho prvaka nastupujiciho na 3. lekarskou potesi. Tento web www.medik.cz je fajn, moc fajn, to je pravda, najdou tu plno informaci studenti ruznych medicin v republice, ale precijenom je urcen spise pro 2LF. Doufejme, ze se i studentsky web 3LF bude rozsirovat, a proto by bylo dobre, kdyby se jeho adresa postupne dostavala do podvedomi lidi, zavedla se tam nejaka diskuse a nasli se lide, kteri je budou podporovat vkladanim studijnich materialu, jako je to tady. Ale tohle vsechno nejde bez toho, aniz by o nem studenti vedeli. Takze ten prispevek od UHROVa, myslim, muzeme brat jako reklamni =))

Ámen sestro :-)

No, pro koho je web určen, o tom by se dalo diskutovat. :-) Za prvé některé věci jsou natolik obecné, že je využije kdokoliv z kterékoliv jiné lékařské fakulty, za druhé jsou tady i nějaké věci vyloženě třeba pro 3. LF. Vzhledem k tomu, že na těch nových stránkách není nic, tak si dovolím říct, že tu mám daleko více studijních materiálů pro 3. LF, než je tam. :-) A ještě obecněji a s menší závislostí na 2. LF jsem se snažil koncipovat wiki. A wiki už si studenti můžou plnit sami (což dělají), nemusí mi nic posílat a čekat, až budu mít čas...

A nebráním se dát více prostoru 3. LF i tady... Fotogalerie sice v dohledné době sice neplánuji (to si většinou řeší samotné kruhy - podobných kruhových stránek jsem už viděl dost a dost - rád tu bud aspoň shromažďovat odkazy, když mi je budete posílat, časem na to udělám i nějaké rozhraní, aby je mohl kdokoliv online přidávat), ale studijní materiály by bylo určitě užitečné mít spíše na méně místech, než více. Je to zbytečné tříštění sil. Kdyby tam už něco bylo, ale tady někdo akorát nalajnoval nějaké předměty v jakési diskusi a teď "lidi, plňte"... Navíc se mi nezdá, že by použitý engine byl na podobné stránky zvlášť vhodný (ve srovnání třeba s wiki, kde je možné tvořit různé hieararchické uspořádání nezávisle na sobě, třeba i podle modulů a ne klasicky podle předmětů, jako je to na jiných fakultách).

Vybrat si tady nějaký prefabrikovaný design...

http://www.estranky.cz/index/galerievzhledu

...dát tam dva obrázky, a lákat lidi, ať tam posílají studijní materiály (celé práce asi tak na 15 minut), to mi přijde prostě trošku kontraproduktivní. Možná je můj pohled příliš zaujatý, takže budu rád, když se tady k tomu vyjádří ještě více lidí.

Jestli jde jen o to, aby 3. LF měla na truc "vlastní" stránky, tak bych ještě rád upozornil, že existují i oficiální stránky fakulty - a na těch vždycky bylo i studijních materiálů docela dost - 2. LF takovéhle stránky mohla vždycky jen závidět. I to byla jedna z motivací, proč jsem začal dělat Medical Underground - prostě na stránkách 2. LF toho zase tak moc užitečného pro studenty nebylo...

člověk má dvě ruce a dvě nohy pokud vím i na třetí, že? Jinak, je pravda, že oficiální stránky 3.lf jsou super, mně osobně hodně pomohly materiály z anatomie, vřele doporučuji. Tedy pokud nejste ten typ ideálního studenta, o kterém píše Mat, tedy toho, který chodí na všechny přednášky a eště ke všemu už dopředu připraven :-). Pokud to tak někdo nemá, a pak honí anatomii narychlo, tak poznámky z přednášek na 3LF opravdu pomůžou.

Ad poznámky vs. učebnice: já osobně jsem došel k tomu, že hodně závisí na tom, jak rychle člověk umí psát. Nejdřív jsem se snažil si poznámky dělat, ale protože píšu jako prvňák na základce, rychle jsem tenhle systém opustil. Zjistil jsem, že si píšu věc A, zatímco přednášející se už dostal k věci C..., a já nevím co byla věc B. Ale neboj se. Jde to i tak, chce si to najít zdroj informací, který ti vyhovuje. A pak, všichni tvoji kolegové z kruhu nejspíš nepíšou tak pomalu jako ty a svoje poznámky ti rádi půjčí, že. To sem nastínil svůj případ, neříkám, že budeš mít stejné problémy.

ad psaní poznámek: docela se rozšířil trend nahrávání si přednášek na diktafon, zachytíte tak přednášku celou.

a jde třeba, že si to nahraješ na diktafon a prezentaci si vyfotíš na digitál? nebo jsou profesoři spíše proti tomu?

O foceni nevim, ale spousta ucitelu dava studentum prezentace v powerpointu nahrat na cd. Ten diktafon je spis, kdyz jsou prednasky jen na foliich nebo nejsou promitany vubec a jen se mluvi.

A spousta taky nic dát nechce. Každopádně se vyplatí si sebou nosit nějaký USB disk... Fotit si má možná smysl něco, co zrovna vypadá důležitě a člověk by to nestíhal opsat (nějaká tabulka, etc.). Když pak dostanete prezentaci, smazat se to dá vždy (výhoda digitálů - nic vás to nestojí).

S tím diktafonem - zkoušeli to lidi už za nás - má to jednu nevýhodu. Sice si takhle můžete nahrát všechny přednášky, ale kdy to pak budete poslouchat (eventuálně přepisovat)? Vždy to bude trvat minimálně stejnou dobu, jako ta původní přednáška. Před zkouškou už na to čas mít nebudete... Smysl by to mělo, kdybyste si ještě ten den večer po přednášce sedli k zápiskům a snažili se je nějak vypilovat a "zalátat díry", kde jste něco nestihli napsat. Pak to z diktafonu klidně smazat, protože už stejně nebudete mít čas se k tomu vrátit...

Jinak pro zajímavost - existuje prý DVD, kde jsou nahrané (video i audio) přednášky z histologie...

Chtěl bych se zeptat, jak je to s registrací ve Státním zdravotním ústavu. Je povinnost být zaregistrován u praktického lékaře tam? Má to nějaké výhody oproti normálnímu prak. lékaři? Uznává 2.lf pracovní neschopnost (či jak se tomu říká) i od normálního lékaře? Z toho papíru, co jsme dostali na zápisu moc chytrej nejsem :-)

2 Kuba: jestli nemusíš a máš ňákou jinou doktorku, tak se střež Dr.Berkovičový. To je praktická lékařka pro studenty 2LF. Pokud ještě nejsi, tak se tam budeš muset nechat očkovat na žloutenku, což máš jako student medicíny u týhle příšery zadarmo. Ale jinak bych doporučil její služby nevyužívat. Nevím jak ostatní, ale já s ní mám jenom špatný zkušenosti. S lidma jedná jako s materiálem. Myslím, že je to přesná ukázka, jak by se lékař neměl chovat. Ale když jsou její pacienti studenti, který nemaj kam jinam jít, tak proč by se chovala slušně, žejo. A tuhle zkušenost s ní nemám jen já.

Tak za prvé - SZÚ je zkratka, která má dva významy. Sice to může být i Státní zdravotní ústav, ale v tomhle případě jde o Studentský zdravotní ústav.

Pokud jsi z Prahy a máš tam nějakého lékaře, tak u něj radši zústaň (pokud je to lékař pro dospěláky a ne pediatr, který už tě vyhazuje). Pokud jsi momentálně "bezprizorní", tak se u Berkovičkové možná i na chvíli zaregistruj, ale čistě jen kvůli tomu očkování. Očkovací látku hradí studentům lékařských fakult stát tak jako tak, ale nehradí aplikaci (ale to stejně asi bude tak stovka za injekci). Jediná výhoda přidělených lékařů ve Spálené (Studentský zdravotní ústav) je v tom, že ta aplikace je také zdarma. Tím všechny výhody končí a jinak doporučuji se od toho domu držet co nejdál. :-)

Pokud máš v Praze lékaře jinde, tak buď tu očkovací látku (Engerix) může někde objednat a píchne ti to, nebo se to myslím řešilo i tak, že si člověk tu očkovací látku někde sehnal (teoreticky i v té Spálené), donesl to ke svému lékaři a ten mu to píchnul...

Ahoj! V patek me ceka odjezd na kurz do Dobronic-asi nejaky seznameni ci co. Tak bych se chtela zeptat starsich kolegu, co s sebou, kde se spi a co se tam vlastne bude dit. Jo taky bych se chtela zeptat, proc budeme absolvovat plavecke testy:-)...Dekuji

Iva: O Dobronicích už se toho tu napsalo také dost a dost, když tak zapátrej v historii této diskuse (dole je takové ">>"). Taky si přečti tohle:

http://wiki.medik.cz/wiki/Dobronice

Pokud i pak bude něco nejasné, tak se klidně ptej, aspoň budeme vědět, co doplnit do wiki. :-) Ale odpovídat na některé věci po dvacáté už některé lidi nebaví. :o)

pro Mata :-): tak mám ještě jeden problém s wiki. Pokoušela jsem se tam vložit nějaké materiály, ale problém je v tom, že je mám psané ve wordu a když se je pokusím vložit do wiki, tak se přehodí formátování takovým způsobem, že je to nečitelné (resp. grafická stránka příspěvku je brutální a text vypadá přímo odpudivě a nepřehledně) a nemůžu přijít na to, jak to zařídit, aby zůstalo moje původní formátování. Pokoušela jsem se to ručně předělat a nedopadlo to nejlíp. Netuším totiž např., jak docílit toho, aby v textu zůstaly odstavce, odrážky atd. Prostě se mi veškerý text sleje do jednoho nepřehledného kusu, se kterým se nedá nic...

Eva: No jo, teď zrovna o víkendu stejný problém řešil Piškot (který mimochodem doplnil do wiki spoustu vypracovaných otázek na soudní a oční). Ono to totiž není jen tak, dostat něco z Wordu do wiki... :-) Stejně tak není jednoduché, dostat něco z Wordu třeba do HTML (značkovací jazyk, ve kterém se píšou webové stránky).

Wiki má taky vlastní značkovací jazyk - ale naštěstí mnohem jednodušší, než je HTML (a v případě potřeby se dají značky HTML použít taky). Něco o tom můžeš najít třeba tady:

http://wiki.medik.cz/wiki/O_str%C3%A1nk%C3%A1ch

Schválně se zkus podívat na zdrojové kódy (stačí kliknout na editovat) na různých jiných stránkách (radši ne na Hlavní stránce, ta je zbytečně složitá). Například u některé z těch vypracovaných otázek.

Taky můžeš poprosit o pomoc na http://chat.medik.cz/, eventuálně přímo mě třeba přes ICQ (kontakty na mě viz http://mat.medik.cz/).

Pokud by ta wiki syntaxe byla pro Tebe pořád příliš složitá a obtěžující, tak mi to prostě pošli mailem a já už s tím něco provedu. :-)

Vždycky je sice možné vystavit přímo ten původní soubor (doc - i když radši z toho obvykle pak dělám rtf nebo pdf, doc prostě není správný formát), ale když se to dá do wiki, dá se pak ve všem fulltextově vyhledávat, etc. I když je ten převod někdy otrava...

Hlavní ale je, shromáždit co nejvíce takovýchto materiálů - takže pokud někdo něco v elektronické formě máte a nechce se vám učit se ani HTML, nebo wiki syntaxi, nezoufejte, pošlete to, jak to máte třeba mě a něco s tím vymyslím... (Jinými slovy, buď ten otravný převod udělám sám, nebo se na to najde jiný dobrovolník - a aspoň se to při tom převodu třeba doplní, opraví, rozšíří, prolinkuje na jiná témata, etc.).

Ahoj, nevíte kdy se tak dozvím rozvrh? (2.lf-fyzioterapie) dík

Obvykle to bývá po Dobronicích. Ty jsou snad tenhle víkend...

Do těch Dobronic tenhle víkend jedou jenom z oboru všeobecné lékařství nebo i fyzioterapie, všeobecná sestra a radiologický asistent (nevím přesně ty další obory...)?

Nejsou známé počet studentů, kteří zažádají o přestup na 2.LF ( a splní body A-C, které jsou nutné pro přestup ), jaká je % úspěšnost schválení a možnosti přestupu. Jedná se mi o přestup z ukončeného 1. ročníku 1.LF do 2.ročníku na 2.LF. ( díky za typy, triky a tak :-)

flu: Na těchto oborech dřív těch lidí moc nebývalo, tak by se asi nevyplatilo pro ně dělat separátní Dobronice. Ale zase si nepamatuji, že bych je tam tehdy v prváku viděl... Ale kdo ví, třeba se tu ještě někdo ozve, kdo to bude vědět.

Jana: A chceš typy, nebo radši tipy? :-) Tohle je dost speciální dotaz, nevím, jestli tady takového údaje někdo bude mít. Možná se zkusit poptat přímo na studijním oddělení...

Chtěla bych poprosit někoho, kdo pojede 8. do Dobronic, jestli by byl tak hodný a napsal, co všechno máme mít s sebou, příp. nějaké další informace. Dnes jsem se totiž dozvěděla, že tam jedu taky a žádné papíry nedostanu. Díky předem za odpověď.

MaT : Studijní přijde na řadu, až když mi nebude pomoci -ani-tady..nepotřebuju vědět stoprocentní odpověď, jen by mě zajímalo, jestli je víc odmítnutých nebo spíš kladně vyřízených žádostí..a některé zkušenosti by tu padnout mohly :-)

Pro Kamilu - sraz je v 8:00 na střeše Hlavního nádraží. Zastavíme se v Hostivaři na plavecké testy (tj. s sebou plavky, ručník, mýdlo). Dále s sebou máme mít ešus, hrnek, příbor, sportovní oblečení, psací potřeby, občanku, peníze. Snad je to všechno

Pro Katku: Díky moc. :-)

Ahoj. Nejsem asi sám, kdo letos nastupuje .-) Zajímalo by mě, jak je nejvýhodnější v Praze cestovat. Myslím tím MHD, nějaké tipy (ano Mate, tipy) na levnější jízdné atp. Dají se koupit např. roční jízdenky? Na stránkách DPP jsem našel pro studenty pouze čtvrtletní za 630 kč. Díky!

Já jsem prožil studentské léta na Hvězdě a "Větráku" a nemůžu si stěžovat. Dle mého je to lepší volba než Kajetánka, ale je to pouze můj skromný názor.

Jirka - obstarej si průkaz ZTP. A máš to zadarmo ;-)

to Jana: S tím přestupem je to komplikované. Moje kamarádka přestupovala z Plzně na 2Lf, takže něco málo o tom vím :-) Jednak letos už Ti přestup pravděpodobně nepovolí - dělá se to tak, že se v řádném termínu, tj. většinou do konce února, podá řádná přihláška a zaplatí poplatek za přijímací řízení a pak se podá žádost o přestup. V daném ročníku pak musí člověk do konce června složit předepsané zkoušky (tj. musí uzavřít právě studovaný ročník) a někdy uprostřed léta probíhá pohovor před komisí, které musí zdůvodnit, proč o přestup žádá (důvody jako na 1lf se mi nelíbí ovšem neobstojí - lepší je tvrdit, že jsi se rozhodla pro pediatrii a na 2lf jsou pro to lepší předpoklady, nebo tak něco...). Komise pak rozhodne, zda přestup povolí. Taky důkladně prozkoumají, zda se moc neliší studijní plány obou fakult a pokud najdou víc, jak tři rozdíly, začíná problém a přestup může být zamítnut. A připrav se na to, že pokud např. na původní fakultě byl třeba z první pomoci toliko zápočet a na 2lf je z toho zkouška, budeš ji muset dodělat. Kamarádka přestupovala po třetím ročníku a musela ho opakovat, protože našli za ty tři roky celkem 7 rozdílů. Takže celý ten rok dodělávala těch 7 předmětů a studium se jí o rok prodloužilo.

to Jirka: no, pokud nechceš jezdit na černo a nejsi invalida, asi nic levnějšího než čtvrtletní studentskou jízdenku za 630 Kč neseženeš. A nutno upozornit, že na studentské jízdné je nárok pouze do 26 let - pak už platíš jako dospělý bez nároku na jakoukoli slevu - a nikoho nezajímá, že jsi třeba do 24 pracoval a pro studium se rozhodl až potom. Prostě to tak je a nezbývá, než se s tím smířit.

ještě jednou pro Janu: jestli si pamatuji, tak s kamarádkou tehdy o přestup žádalo pět dalších - hodně jich bylo z LF v Bratislavě a povolili to myslím skoro všem, ale už je to dva roky, takže nevím, zda si to pamatuji přesně a taky je to možná za éry nového děkana jinak :-) Takže mé informace ber s rezervou.

Ad doprava: Jak už tu bylo řečeno, pro studenty jsou maximálně čtvrtletní kupóny. Roční jsou pouze pro "nestudenty". Asi si někdo v DP řekl, že šance, že vysokoškolák vypadne už během roku a že by mu pak po zbytek toho času byl kupón zbytečný, je příliš velká a chtěl studenty před tímto "rizikem" ochránit. (Možná mají v DP někoho, koho z nějaké VŠ vyrazili po pár týdnech a vzal to stylem "podle sebe, soudím tebe").

Jinak s tím kontrolováním do těch 26 let - mám pocit, že to ani nějak brutálně nekontrolovali... Prostě - člověk má buď legitimaci od DP, nebo stačí i studentský průkaz. A pak si kupuje kupóny. Pokud si kupujete klasické čtvrtletní kupóny (ne ty klouzavé - s volitelným začátkem platnosti), tak tu průkazků nikomu do ruky nedáváte - a nikdo se na ní nebude dívat. U klouzavého dáte do okénka průkazku, je tam čtecí zóna, tu načtou a speciálně k té průkazce vytisknou kupón. Tam bych se bál, že je ten systém na to může upozornit (začne houkat siréna, monitor červeně blikat, etc.).

A když kontrolují revizoři, tak kouknou jen na kupón, ani nepamatuji, že bych jim někdy ukazoval vlastní průkazku...

Ad Hvězda a Větrník: Já osobně byl na Hvězdě asi týden, společné sociální zařízení mě moc nezaujalo. Možná tam jsou i buňky, ale ty jsem neměl tu čest poznat. Z Kajetánky je to sice do Motola o pár zastávek autobusu víc, ale zase ty autobusy jezdí myslím častěji. A zase je to blíž do centra, což někdo ocení, když bude jezdit na víkendy domů, nebo třeba na některé předměty na Albertov, na Bulovku... No myslím, že už jsem se o tom rozepisoval i ve wiki...

Prostě je to na každém, co si vybere, co je pro něj lepší... Všechno má svá pro a proti, pro mě měla Kajetánka víc pro.

to Eva : děkuju

vy máte biochemku v 1.roč ukončenou zkouškou ?

Biochemku ne, máme předmět "Lékařská chemie". A je z toho zkouška, hned po zimním semestru. Biochemie jako taková je pak na dva semestry a ve druháku.

jenom technická. Už se to nejmenuje Lékařská chemie, ale Biochemie I, ve druháku je Biochemie II. Náplň se ale neliší, je to jen formální změna

hmmm..škoda, z toho mám taky jenom zápočet :-)

Zdravím. Měl bych otázku. Nastupuju teď do prvního ročníku a uvažuju o koupi notebooku...chci se zeptat těch zkušenějších z vás, zda pro mě bude při studiu medicíny opravdu výraznou výhodou?

pokud na něj máš a nebudeš pak muset měsíc hladovět :) určitě se hodí. třeba na histologii jsme si mohli předem stáhnout prezentace a spusta lidí si do nich pak rovnou vpisovala info a popisky jednotlivých preparátů. i na jiných předemětech se dá sehnat prezentace (biofyzika,...) a při přednášce nemusíš tupě opisovat, ale jen vpisovat věci navíc. takže se notebook určitě dá dobře využít a pokud třeba bydlíš na koleji, tak bych ho koupila určitě.

O notebooku jsem snil, než jsem šel do Prahy studovat, bohužel, za těch šest let jsem se nedočkal a koupil jsem si ho až po promoci. :-)

Počítač to ale chce každopádně. Spoustu věcí člověk může mít v elektronické podobě (myslím věci ke studiu :-). Notebook sebou přináší tu výhodu, že ho můžeš nosit i sebou na přednášky... Já chtěl právě notebook proto, že na klávesnici píšu rychleji - a hlavně to pak po sobě přečtu. :-) No, tak jsem šest let psal poznámky ručně a většinou je pak po sobě ani nečetl...

No a když je přednáška nudná, aspoň se můžeš zabavit něčím jiným. Snad není daleko ani doba, kdy bude v posluchárně i konektivita...

Ted jsem cetla clanek ve wiki o Dobronicich - je tam, ze "kdo nezaplave 100 metrů pod minutu, bude mu doporučeno, chodit pak na tělocvik na plavání.." Teda, asi jsem fakt velky lemro, ale stovka pod minutu se mi nezda realna. A jeste mam dotaz - budou me nutit za kazdou cenu do te zkousky z plavani? - mam ekzem a ten se docela nema rad s chlorem (respektive ma - krasne se po nem rozleze). Dik

To Katka: Jo pod minutu mi to prijde taky sileny. Svetovy muzsky rekord na 100m volnym stylem je 47 vterin...takze myslim, ze za ty 2 minuty muzou byt radi:-).

to Katka: Já bych se toho plavání tolik nebála. Sama jsem ten test nikdy neabsolvovala, protože jsem měla lékařské potvrzení :-) Ale je fakt, že jsem byla z TV zcela osvobozena a chodila jsem pouze na teoretické hodiny. Takže pokud máš ekzém, není problém se domluvit s lékařem, nechat si napsat potvrzení a z plavání tě osvobodí a budeš chodit na něco jiného - např. na aerobik či tenis :-) Ve vedlejším kruhu byla astmatička, která nesměla běhat a místo na míčové hry a podobné zase chodila do posilovny a plavat. Takže se neboj, určitě se s nima domluvíš.

Máte to daleko jednodušší v tom, že si můžete vybrat tělocvik podle vlastního výběru už od začátku. My jsme první dva roky museli projít všichni povinným "kolečkem" - prostě vším možným. I kluci na aerobic, i holky do posilovny. Vybírat jsme si mohli až ve třeťáku. Takže asi tak...

K tomu plavání - v bazén co je v Hostivaři, se pokud vím na dezinfekci vody používá ozón, ne chlór. Ale jak přesně to je, nevím. Každopádně co si pamatuji, tak třeba oči mi to, na rozdíl od běžných bazénů, z kterých ten chlór přímo čpí, ani moc nedráždilo.

S tím časem nevím, možná, že těch limitů bylo víc, že třeba nad 2 minuty čubičkou se to bralo jako neplavci a pod minutu byl zase naopak spodní limit, při jehož zaplavání tam dotyčný pak chodit ani nesměl, aby si vedle něj ti, co to učí, nepřipadali trapně. :-)

Tak diky moc - snad me do te vody nebudou nasilne hazet.

to Katka: o tom ozonu nam taky vloni rikali, takze to asi bude pravda, ale pokud mas ekzem, tak tam muset nebudes. jinak ty testy je mozno zaplavaz po dohode kdykoli v prubehu roku, pred Dobronicema tam nikoho nenahazeli nasilim, spousta lidi byla po nemoci apod., takze test neplavali. jedina nevyhoda byla, ze kdo neodplaval test, nemohl v Dobronicich na kanoe, ale i bez neich to tam bylo super. a s tim casem do minuty je to blbost. ja to mela za 1.20 a rekli, ze to mam vpohode, ze limit je pro holky tak minimalne 1.30 a opravdu nevim o nikom, kdo by to pod tu minutu mel, takze bez obav

Ahojte, nutně potřebuji stručný referát na téma: Farmakokinetika

(absorpce-resorpce,biol.dostupnost,biol.poločas eliminace,clearence). Můžete mi prosím někdo pomoci,kde hledat? Díky Tomáš

To je v každé učebnici farmakologie, tam si hledal?

Zkusil jsem jen nasypat tvoje hesla do google a vypadla tahle prezentacka ktera je evidentne pro veterinare ale myslim ze veskery obecny veci ktery chces se shoduji.jako zacatek pro orientaci myslim dobry:)

http://farmakologie.webzdarma.cz/p6_farmakokinetika_resorpce_transport_p...

Případně pokud chceš online zdroje, nikdy nic nezkazíš, když začneš na Wikipedii. Co třeba tady? http://en.wikipedia.org/wiki/Pharmacokinetics

Používají vůbec lidi vyhledávače?