Rok 2006 - září

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Nechodil jste nekdo na TV nebo nemate informace o golfu? A taky jsetli nevite, zda-li bude otevren v zimnim semestru. Dik

Hm, MaTe, proc mi nejde kopirovat text do clipboardu z diskuse? Porad jsem jeste nemel cas nahodit linux, tak jedu pres IE.

Měl by jít normálně kopírovat... Ve Windows i v Linuxu. Žádné omezení tam není. Mě to normálně funguje (dokonce více způsoby :-) a nikdo si zatím nestěžoval. Popiš když tak přesně, co děláš a co to nedělá, ať si na to posvítíme...

MaT: najedu, sipka se zmeni v kursor, chci zacit oznacovat, zmacknu levou mys a objevi takoveto preskrtnute kolecko, jakoze nicnic...

To je fakt nějaké divné. Dají se sice udělat javascripty, které se kopírování snaží bránit, ale tady nic takového není. Máš šanci zkusit jiný prohlížeč? Jinde schránka funguje? Jsem jednou zažil windows, kde schránka prostě nefungovala - nešlo ani kopírovat soubor z okna do okna přes schránku...

Na vsech jinych strankach mi to funguje... zvlastni no.

Umí to některé programy na odstraňování spywaru. Třeba Ad-aware a podobně, zkus to vypnout a uvidíš.

mám stejný problém s tím kopírováním do schránky, resp. jakýmkoliv výběrem textu na těchto stránkách... při kliknutí (zmáčknutí tlačítka myši) se změní kurzor na ruku (jako je nad odkazem)

Divné... Opět dotaz, co používáš za prohlížeč? Dělá to i v jiných prohlížečích?

Běžný IE 6 na WIN XP SP2...

Na wiki to ale funguje... aspon mne.

Zdravím. Měl bych dotaz ohledně registrací pokojů na koleji kajetánka. Na registracích je uvedeno, že když si chci registrovat pokoj s připojením k netu, musím se do určitého data prokázat fungujícím počítačem či notebookem. Nevíte jak to ve skutečnosti funguje? Notebook si koupit hodlám, ale budu ho mít nejdříve až tak v listopadu...

Wiki má default skin od Mediawiki, s tím jsem zatím neměl čas nic dělat. Tyhle stránky využívají HTML kód, co jsem dělal už tak před pěti lety a nikdy s tím podobné problémy nebyly. Nenapadá mě, čím by to mohlo být. Sám to v IE ani vyzkoušet nemůžu, leda někdy v práci, ale to až se vrátím z dovolené. Vám, co to v IE blbne - zkuste to i v nějakém jiném prohlížeči (tím nemyslím Maxton, Avant browser etc. - to nejsou prohlížeče, to jsou jen nadstavby nad IE). Schválně zkuste i nějaký jiný prohlížeč. Jestli se vám nechce tahat těch 8 MB Firefoxu, tak zkuste třeba K-Meleon (kmeleon.sf.net), ten má asi 5 MB. Nebo Operu (mezinárodní verze asi 5 MB). Cokoliv je lepší, než IE a divím se, že IE někdo ještě v dnešní době používá... :-)

Nemyslím si, že by bylo něco špatně v kódu stránek (resp. si nedovedu představit, co by tam mělo být špatně - existují způsoby, jak pomocí javascriptu nebo CSS třeba zakázat kontextové menu po pravém kliknutí, nebo je možné měnit kurzor, ale přímo zákaz kopírování textu ven jsem ještě neviděl). Spíš to vidím na nějaký další faktor - třeba nějaké rozšíření do IE (Seznam lištička, Google Toolbar a podobné vylomeniny), nějaký software, co monitoruje schránku (např. Lingea Lexicon) a nebo je to projev něčeho skrytějšího - třeba nějakého viru nebo spywaru. IE je pořád majoritní prohlížeč, i sem s ním chodí nadpoloviční většina lidí. Sice jste dva, ale to je pořád dost málo ve srovnání s tou spoustou ostatních lidí, kteří sem taky lezou s IE a žádné problémy jim to nedělá. To mě jen utvrzuje, že je něco shnilého ve vašich počítačích, ne tady. :-)

Jinak blbne to kde přesně? Na stránce s příspěvky, nebo na té, kde je formulář pro odesílání nových zpráv? A blbne to třeba i na hlavní stránce?

No jen jestli to nedělá nějaký spyware... Některé operační systémy sebou zdá se přinášejí všelijaké problémy...

Ad rezervace na Kajce - dřiv s tím většinou nebyl problém, ono to chvíli trvá, než se všichni na koleji usadí a než dovezou počítače etc. Takže do listopadu v pohodě. Zvlášť když se to taky dřív prověřovalo "ručně". Teď už je to možná trochu automatizované, ale i tak si nemyslím, že by s tím měli být nějaké zvláštní problémy. Ono taky navíc těch zasíťovaných pokojů je docela dost, možnost vystěhovávat z internetových pokojů lidi bez počítače je většinou považována až za krajní možnost, ke které většinou dojít nemusí...

Blbne to vsude ;)

Asi si ten firefox stahnu... nechtelo se mi, pac jsem doufal, ze wokna hned zase opustim, ale zatim jsem si nemoh nechat den na novou instalaci linuxu ;)

Jo díky. A ještě jedna otázka MaTe, pro mě jako pro prváka je hledání všech těchto informací naprostý masakr...ale pokud jsem správně zjistil, měla by platba internetového připojení na Kajce vycházet asi na 300kč měsíčně? Někde jsem četl, že se platí paušálně za semestr...takže nevim a mám v tom trochu zmatek...

Firefox je stažený hned, pokud nejedeš zrovna přes GPRS. To je snad první věc, co instaluju, když už musím dělat na woknech... :-)

Ad internet na Kajetánce - pokud vím, mělo by to být 100 Kč za měsíc. Dřív se to platilo s kolejným, teď se to řeší prostřednictvím kupónů, co se prodávají v ubytovací kanceláři. A ty mají asi hodnotu 300 nebo 400 Kč (existují i nějaké záchranné na pár dní). Dále se aspoň vloni dali koupit v počítačové učebně, která je někde na bloku A Kajetánky 1, snad v 7 patře...

Jinak Kajetánka má narozdíl od jiných kolejí docela solidní stránky, kde se leccos najít dá...

http://kajka.koleje.cuni.cz/index.php5/pocitacovasit/pravidla

V Mozille to funguje bez problémů. Jinak v IE 6, resp. Maxthonu to blbne vsude krome Wiki

Jj firefox bez problemu... :-)

No, o důvod víc, vykašlat se na Internet Exploder. :-)

a ještě jedna a poslední věc která mě trápí. Nebyl jsem na tom úvodním soustředění s 2.LF a četl jsem v diskusi, že se řešila i otázka jakýchsi kuponů pro zakoupení jídla v menze Kajetánky. Chtěl bych se tedy zeptat, jak se dají tyto kupony získat, když začnu do školy chodit?

snad by ti je meli vydat na studijnim, je to takovej sesitek kuponu, ktery se na kajce vymenujou za stravenky, takze tam clovek stoji 2 fronty. ty kupony plati snad ve vsech menzach UK. jinak se da na obed chodit primo do motola (da se koupit karticka, kterou si nabijes za penize a za kazdy obed se odecita u pokladny asi 35 Kc, ale tam je to bez polivky a ne moc dobry)

ahoj,

nevite - ta imatrikulace - to je show pro rodice nebo jenom setkani pro studenty?

Dik

Imatrikulace je show jen pro studenty - bude nas tolik, ze rodice by se uz nevesli ;)

to Kod: Rodiče si budou muset počkat až do promoce :-) Ale neboj, těch šest let uběhne jako voda :-)

Nechodite nekdo k zubari do Spaleny v SZU?? Ja totiz zadneho nemam a zadny me nechce :)) Tak bych byl rad za vase rady a zkusenosti se zubnimi lekariv SZU. Diky moc

ja ne...

Ahoj.Není tady prosím nějaký třeťák z 2.LF,co by mi objektivně popsal zkoušku z jazyka na konci čtvrtýho semestru.Požadavky,obtížnost a tak.Děkuju

cauky, nevite, jestli existuje nejake datum pro podani zadosti o stipendia (socialni i ubytovaci)? na netu jsem nic nenasla...

Chtěl bych se zeptat na dvě věci ohledně učebic: 1) jak velký počet knih/skript si budu moci odhadem půjčit v té knihovně- myslim že se tam 29. všichni navalí a jsem proto dost skeptickej. Už bych se je třeba pokoušel shánět někde jinde, kdybych věděl, že si odtamtud nic moc neodnesu. 2) a je možné koupit starší učebnice od studentů z vyšších ročníků?

Mel bych dotaz k systemu stravovani.Je mozny ze se to behem poslednich let zmenilo tak snad dostanu cerstve info. Ve wiki ani na strankach KAM jsem nezjistil jak to funguje s listkama do menzy ktere jsme nafasovali?Co vyjadruji bodove hodnoty (napriklad 60 bodu na září),kde vsude se da jidlo cerpat (jakákoliv menza?), kde je nejblizsi (kajetanka?) a jak to funguje (platim neco?musim si jidlo dopredu objednavat?). Pochopil jsem ze v motole je mi to na nic a musim si udelat dobijeci karticku za kterou tam budu jist:)dik za odpovedi

Ad stravování - já to když tak večer do wiki dopíšu... Teď jen stručně - body platí v menzách UK. Že máš 60 bodů na měsíc znamená, že si můžeš koupit 60 dotovaných jídel v menze. Většina menz UK funguje tak, že dáš bod a 30 korun (jestli to nezdražili) a za to dostaneš jiný kupón - za ten pak dostaneš jídlo. Nebo se taky za 17 Kč a kupón na vrátnicích některých kolejí dají koupit bagety. Tzn. ten kupón, co si dostal, nemá v podstatě žádnou hodnotu - akorát tu, že díky němu si koupíš v menze skutečný kupón za 30 korun (jinak když přijde kdokoliv, i nestudent, tak si může teoreticky koupit oběd taky, ale asi za 60 Kč). Nebo bageta - ty normálně prodávají na kolejích asi za 30, s kupónem za těch 17.

A menzy - k Motolu nejblíž je Kajetánka. Když budete mít anatomii, tak se dá jít na Albertov. Pak také je možnost stravování v Motole, tam to ale funguje úplně jinak. Je nutná speciální karta, kterou vydávají v Motole proti záloze asi 100 Kč. Dále myslím chtějí potvrzení z děkanátu, že jste studenti, ale nejsem si jistý, měl by teoreticky stačit studentský průkaz. S tou kartou se pak chodí do zaměstnanecké jídelny v Motole, karta se jednou za čas "dobije" nějakými penězi a ty se utrácí - s tím, že cena za jídlo je také dotovaná (místo 60 Kč jídlo asi za 35). Body v Motole nejsou potřeba.

Kuba: Záleží na štěstí. Ale je taky fakt, že letos bude méně lidí, než v předchozích letech, tak to snad nebude taková bída. Co já pamatuji, tak někomu třeba dali Čiháka 1 a 2, někomu Petrovického, někomu Sinělnikova... Snaha byla, aby měl každý na tu anatomii aspoň něco. Ale i tak se našlo pár lidí, co na ně na anatomii nevyšlo nic...

Podle mě je ale stejně nejlepší počkat na to, co dostaneš v knihovně a pak teprve začít něco shánět. Leda kdyby si už teď věděl, že nějakou knihu budeš chtít mít určitě vlastní... A můžeš třeba koukat po nějakých výhodných nabídkách právě od starších studentů... Ale ty se stejně nejvíc vyrojí, až začne škola. Což je i odpověď na druhou otázku - samozřejmě že se koupit dá, od toho jsou v Motole ty nástěnky, na nich se pak objeví spousta papírků typu "prodám...". :-) A jestli si konečně najdu čas, tak zprovozním nějaký ten online bazar tady. Ale už to slibuju několik let. :o)

Ondra: No, Spálená a SZÚ - kolují nejrůznější bajky, ale zrovna o zubařích jsem moc neslyšel... Zkus to, pokud nemůžeš sehnat zubaře jinde, tak nemůžeš celkem ani nic ztratit. :-)

Loo: To myslíš takový ten další jazyk (co se vybírá)? Dřív se to učilo ve druháku a zkouška se měla udělat do konce pátého ročníku... No a rupnout kvůli tomu se asi nikomu nepovedlo, takže asi tak...

to kuba: pokud tam rano dorazis vcas (ikdyz ja treba byla asi nejaka 80) tak na me vpohode vyslo vsechno, co pujcujou: cihak 1,2 histologicky atlas (cernobily) latina (podle ktery se uci) stara biofyzika (ale dost lidi o ni tvrdi, ze je prave tou nejlepsi ucebnici, ikdyz ted vysla rada novych, ja tu starou nepouzila) a pak ucebnici k cizojazycny terminologii (kterou stejne uz nemate). ja si pak uz jen koupila novou biofyziku (Mediciínská biofyzika - Navrátil, Rosina), histologii (Konrádová + Paulsen), ciháka 3, základy anatomie 5 od drugy (topografie, dobrá na pitvy) + petrovickýho na CNS. uplne to stacilo - na osetrovatelstvi nebylo nic potreba, na 1.pomoc pujcujou nekolik ruznych knizek na 14 dni nebo na vikend - to staci si pujcit pred zk a to je asi tak vsechno, nic jinyho jsem nepotrebovala. jinak knizky se daj koupit hodne na inzerat na nastence, jak pise MaT - to je podle me vyhodny, lidi ti k tomu treba pridaj neco malyho zdarma nebo nejakou radu - uz ted jsem koukala, ze je treba na nastence inzerat od nekoho, kdo vse nakoupil, ale pak prestal studovat a nepouzite knizky prodava s 30% slevou, tak se tam treba dojdi mrknout

Ahoj,hledám někoho, kdo studuje fyzioterapii na lf2. Chtěla bych se poptat na pár věcí...ozvěte se prosím někdo, dík

Ahoj! mate nekdo dobre zkusenosti s nejakou jazykovkou v Praze...priprava na FCI? Moc diky

Ahoj, zajímalo by mě, kam se chodí na cvičení z histologie, latiny a biochemie. Je to taky na Plzeňské? Na mapy.cz jsem totiž našla, že ústav histologie a embryologie, ústav jazyků a ústav biochemie jsou přímo v Motole. A kam na cvičení z ošetřovatelství? Díky.

Dřív tohle všechno bylo na Plzeňské, po požáru se pokud vím aspoň jazyky učily jinde. Prý snad v areálu FNM je nějaká budova, kam se jazyky přesunuly. Někde u jižní vrátnice. Histologie a chemie snad zůstaly na Plzeňské, ale zkusím to ještě tenhle týden ověřit a dám sem vědět (případně to napíšu i do wiki).

Jinak na mapy.cz jsem našel akorát Vojáka (a ještě blbě umístěného :-).

http://www.mapy.cz/?query=praha,%20v%20%C3%BAvalu%2084/1&portWidth=506&p... . Podle tohoto tam mají sídlo skoro všechny ústavy. Spíše mě ale mate, že mám u některých cvičení v rozvrhu napsáno P13... P15 a u některých vůbec nic...

ahoj,chtěl bych se zeptat, jak zjistím ve které posluchárně,nebo vůbec budově se předměty vyučují? Myslel jsem, že to bude napsané v rozvrhu...

To Eva: British Council je asi nejlepsi skola, kterou ti muzu doporucit. Nevyhodou je, ze 12 tydnu tu stoji kolem 9500.

seminare z histologie, biofyziky i biochemie jsou na Plzenske (vystup z tram na zastavce Motol, nalevo kolem budovy CVUT a dal do kopce, kde je videt napis 2.LF) z osetrovatelstvi jsou v 1.semestru jen prednasky (ve velke poslucharne v Motole, kde jsou ostatne vsechny prednasky krome anatomie, ktera je v anatomickem ustavu 1.LF na Karlove namesti) jazyky se vyucuji bud ne ustavu jazyku (zastavka kudrnova, v dolnim arealu motola)nebo v malych poslucharnach, ale na 1.hodiny jsme prisli na ustav jazyku, kde se to vsechno dohodlo ...

Dobrý den, měla bych speciální dotaz, hledám informace o mikrotraumatech (poškození z nadměrné námahy) a všimla jsem si, že je to součástí jedné z vašich otázek v rámci Tělovýchovného lékařství. Tyto informace hledám proto, že mám již od listopadu problémy s postranními vazy z přetížení, přičemž tyto problémy se zhoršují (objem zátěže, který mé vazy snesou je čím dál menší). Zjišťuji, jak se problémů zbavit a pokud možno zase začít trénovat. Asi bych měla navštívit sportovního lékaře, ale momentálně studuji v Rakousku. Domů se sice dostanu, ale je to takto poměrně složité se k němu objednat. Navíc žádného dobrého neznám. Budu ráda poskytnete-li mi k tomuto tématu bližší informace případně link na stránky, kde bych se dozvěděla víc. Kontakt na dobrého sportovního lékaře by se taky mohl hodit.Děkuji moc.Zuzana

Ahoj Mate, nevim, jestli jsem neco udelala spatne, ale davam do wiki neco z patologie a ted je tam vsechno podtrhane, jestli je to moje chyba, moc se omlouvam. Diky.

Vila Amalka: Kde konkrétně? Nějak tam nic podtrhaného nevidím... Když tak napiš název stránky, kde to konkrétně je, ať na to mrknu. Jinak za otázky moc díky, ničeho se neboj, klidně vkládej dál, jakékoliv problémy se když tak vyřeší. :-) A to samé platí i pro ostatní, nic nemůžete zkazit, všechny změny se dají když tak vrátit, i kdybyste náhodou něco vymazali...